5 способів дізнатися, чи заражений ваш телефон вірусом

5 способів дізнатися, чи заражений ваш телефон вірусом

Як і всі комп'ютери, телефони також можуть бути заражені вірусами або шкідливими програмами. Шкідливі програми можуть встановлювати рекламне ПЗ, щоб показувати вам рекламу або примусово встановлювати програми, красти ваші особисті дані або щось, що могло б принести прибуток кіберзлочинцям. У будь-якому випадку перевірити наявність шкідливих програм на телефон досить просто. Ми перерахували кілька швидких способів, за допомогою яких ви можете дізнатися, чи ваш телефон заражений вірусом або шкідливим ПЗ. Крім того, ми також згадали способи видалення вірусів та поради щодо їх запобігання.

Як дізнатися, чи заражений ваш смартфон вірусом

По-перше, телефони не можуть заражати віруси як традиційні ПК. Натомість вони заражаються шкідливими програмами, які беруть під контроль пристрій і крадуть конфіденційну особисту та фінансову інформацію. Нижче в цій статті показано, як дізнатися, чи заражений ваш телефон шкідливим програмою.

1. Шукайте загальні симптоми шкідливого ПЗ

Телефон, заражений шкідливим програмою, показуватиме ознаки повільної роботи. Шкідлива програма споживатиме ресурси у фоновому режимі, через що ваш телефон часто зависатиме. Ви також помітите, що телефон стає гарячішим, ніж зазвичай, і скорочує час автономної роботи.

Крім того, якщо ви також бачите рекламу, що спливає на своєму телефоні, значить, на вашому пристрої є якесь рекламне ПЗ. Перегляньте список нещодавно встановлених програм, і якщо ви знайдете програму, яку не встановлювали, видаліть її.

2. Перевірте використання Wi-Fi та мобільного інтернету

5 способів дізнатися, чи заражений ваш телефон вірусом

Ще одна риса шкідливих програм на телефонах – надмірно високе споживання Wi-Fi та мобільного інтернету. Шкідлива програма може безперервно завантажувати ваші особисті дані, такі як контакти, фотографії тощо. Все це зазвичай відбувається у фоновому режимі, що призводить до різкого збільшення використання Wi-Fi та мобільного інтернету.

Це також може бути рекламне ПЗ, що генерує кліки у фоновому режимі, або програма, яка намагається використовувати обладнання вашого телефону та інтернет для майнінгу криптовалюти.

Отже, зайдіть в налаштування вашого телефону та перевірте використання інтернету. Шукайте програми з високим споживанням Wi-Fi та мобільного інтернету. Якщо ви бачите невідомий додаток із надмірно високим споживанням інтернету, негайно видаліть його.

3. Перевірте завантажені програми.

Інший спосіб знайти шкідливе програмне забезпечення на вашому телефоні Android – це перевірити програми, які ви не встановлювали. Виберіть у своєму пристрої «Установки» > «Програми» > «Переглянути всі програми». Знайдіть тут підозрілі програми або програми, які ви не встановлювали, та видаліть їх.

4. Знайдіть програми з правами адміністратора

5 способів дізнатися, чи заражений ваш телефон вірусом

Кнопка видалення програми неактивна? Це відбувається, коли шкідливому застосунку вдалося отримати права адміністратора. Нижче описано, як це можна вимкнути:

 1. Відкрийте «Параметри» на телефоні Android.
 2. Перейдіть до розділу «Безпека».
 3. Тут натисніть «Додатки з правами адміністратора» або «Доступ до особистих даних» залежно від моделі смартфона.
 4. Знайдіть програму, яка викликає проблеми.
 5. Потім натисніть на нього та вимкніть.

Після цього поверніться до списку програм, встановлених на вашому телефоні. Тепер ви зможете видалити програму без будь-яких проблем.

5. Запустіть антивірусне сканування

Якщо ви не хочете мучитися, встановіть надійну програму для захисту від шкідливих програм і виконайте сканування на своєму телефоні. Антивірусна програма автоматично виявить загрозу та запропонує вам дію, якщо це необхідно.

Ви можете використовувати будь-які відомі антивірусні програми, включаючи Malwarebytes, Bitdefender, ESET Mobile Security, Norton Antivirus і т. д. Навіть вбудований Google Play Protect може попередити вас про потенційно шкідливі програми на вашому телефоні.

Що робити, якщо на вашому телефоні є вірус або шкідлива програма?

Після того як ви знайшли вірус або шкідливий додаток на своєму телефоні, зробіть таке:

 • Видаліть підозрілі програми: спробуйте видалити підозрілі програми в установках телефону.
 • Знайдіть програми з правами адміністратора: якщо параметр видалення неактивний, перейдіть до «Налаштування» > «Безпека» > «Програми з правами адміністратора» або «Доступ до особистих даних» і вимкніть підозрілу програму. Потім повторіть видалення.
 • Видалення в безпечному режимі: якщо зловмисна програма продовжує працювати або ви не можете її видалити, перезавантажте телефон у безпечному режимі. Це тимчасово вимкне несистемні програми. Після цього ви зможете видалити програму без будь-яких проблем.
 • Відновлення заводських налаштувань вашого телефону: останній варіант — це скидання налаштувань телефону до заводських, при якому будуть очищені всі дані, включаючи встановлені програми та сховища.

Чи можуть iPhone заражатись вірусами?

Про віруси для iPhone чути рідко. Це тому, що iOS працює у дуже закритому середовищі безпеки. Сторонні програми та служби перевіряються через App Store, що запобігає проникненню шкідливих програм на пристрій.

Однак ви також можете заразитися вірусами на iPhone, але вам нема про що турбуватися, якщо у вас немає зламаного пристрою. Це пов'язано з тим, що зламані пристрої можуть завантажувати програми з будь-якого джерела, яке зазвичай не перевіряється на безпеку і, можливо, завантажено шкідливим програмним забезпеченням.

Поради, як уникнути вірусів або шкідливого програмного забезпечення на вашому телефоні

 • Завжди завантажуйте програми із офіційного магазину.
 • Перед встановленням прочитайте відгуки користувачів про програму.
 • Перевірте дозволи, запрошені програмою.
 • Не натискайте або відкривайте випадкові посилання або вкладення електронної пошти.
 • Поновлюйте свої програми.
 • Оновіть програмне забезпечення вашого телефону.
 • Уникайте покупок та банківських операцій у загальнодоступній мережі Wi-Fi.
 • Якщо Ви використовуєте загальнодоступний Wi-Fi, розгляньте можливість використання VPN.
 • Використовуйте блокування екрана, щоб захистити свій телефон від несанкціонованого доступу.

Крім того, не встановлюйте зламані програми, оскільки вони можуть поставити під загрозу вашу конфіденційність та особисті дані. Тисячі таких програм також доступні в Play Store.

Висновок

Це були кілька швидких способів, за допомогою яких ви можете визначити, чи ваш телефон заражений вірусом або шкідливим ПЗ. Крім того, ми також згадали, що робити, якщо ваш телефон вже заражений, і як насамперед уникнути вірусів.

nBook
Додати коментар