Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Всі ми знаємо, що більше оперативної пам'яті в нашому комп'ютері або ноутбуку, тим краще для продуктивності. Можливо, ви стикалися з зависанням або спостерігали повільну роботу комп'ютера, коли у вас мало ОЗУ. Тому іноді важливо знати, як звільнити оперативну пам'ять та оптимізувати її, щоб прискорити ваш комп'ютер.

Просто виконайте перезавантаження

Найпростіший спосіб виправити щось у Windows – просто виконати перезавантаження. Іноді на комп'ютері запущено дуже багато процесів, і практично неможливо закрити їх уручну, тому краще просто перезапустити ПК, щоб у фоновому режимі відображалися тільки необхідні процеси.

Позбавтеся небажаних програм

Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Іноді ми маємо кілька фонових процесів, запущених для програм, які ми ніколи не використовуємо.

Наприклад, у мене був встановлений VPN-клієнт, яким я не користувався. Тим не менш, я завжди виявляв пару фонових процесів, пов'язаних із VPN.

Тому перейдіть в Параметри -> Програми та просто видаліть програми, які ви не використовуєте, щоб у вас не було непотрібних фонових процесів.

Використовуйте легші програми

У Windows є певні програми, які споживають багато оперативної пам'яті. Ви можете знайти більш легкі альтернативи, які можуть зменшити використання оперативної пам'яті на вашому комп'ютері.

Ви можете знайти «полегшене» видання програми або щось просте, яке має займати менше оперативної пам'яті. Наприклад, можна використовувати браузер K-Meleon замість Google Chrome, оскільки K-Meleon споживає набагато менше оперативної пам'яті.

Моніторинг використання оперативної пам'яті

Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Навіть якщо у вас не встановлено нічого зайвого – ви все одно час від часу повинні спостерігати, як використовується ваша ОЗУ.

Іноді програма після оновлення може споживати занадто багато оперативної пам'яті, а також розширення, яке ви тільки що додали може споживати ОЗУ. Тому необхідно регулярно контролювати використання ОЗУ, щоб знати скільки споживають пам'яті ваші програми.

Використовуйте програмне забезпечення для призупинення процесів під час гри

Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Такі програми, як Razer Cortex, допоможуть вам призупинити всі непотрібні фонові завдання перед запуском гри. Таким чином, ви можете мати більше оперативної пам'яті, виділеної для гри. Хоча це може не мати великого значення, але все ж таки варто спробувати цю програму. Для деяких систем Razer Cortex може бути неймовірно корисним.

Сканування на шахрайський або шкідливий процес/програму

Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Навіть за наявності антивірусної програми у вас може бути шкідливий процес, який споживає системну пам'ять. Таким чином, щоб позбавитися таких небажаних програм і процесів, ви можете просто запустити сканування за допомогою безкоштовної антивірусної програми Malwarebytes Free. Якщо є шкідливе ПЗ, яке обійшло ваш антивірус, ця утиліта допоможе вам позбутися його.

Видаліть деякі програми з автозавантаження

Як звільнити оперативну пам'ять на вашому комп'ютері з Windows

Дуже просте налаштування, яке ви можете виконати на Windows 10, просто зайшовши в диспетчер завдань і перейшовши до розділу «Автозавантаження». Тут вам потрібно відключити програми, які вам не потрібно запускати під час запуску системи. Для того, щоб на інших версіях Windows зайти до “Автозавантаження”, вам потрібно відкрити “Виконати” за допомогою натискання клавіш WIN+R і набрати команду “msconfig”.

Таким чином, при завантаженні системи у вас буде запущено менше програм, відповідно і менше використовуватиметься оперативна пам'ять.

Завершення

Отже, ми розповіли вам про найкращі рішення, які ви можете скористатися, щоб звільнити трохи оперативної пам'яті. Якщо вам все ще не вистачає оперативної пам'яті після того, як ви скористалися нашими методами для оптимізації, тоді вам, ймовірно, доведеться додати ще додаткову пам'ять ОЗУ.

nBook
Додати коментар