Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

В основному кожен, хто використовує ПК з Windows у наші дні, має щонайменше жорсткий диск на 1 ТБ. Чи то ноутбук чи ПК, велика кількість користувачів використовує жорсткий диск ємністю 1 ТБ. Хоча це може бути великим обсягом пам'яті, накопичувачі легко заповнюються з часом. Багато речей, від важких ігор до документів, займають місце на жорсткому диску, що часто знижує продуктивність комп'ютера.

Хоча більшість користувачів вважають за краще видаляти або переміщати непотрібні дані, що зберігаються на нашому пристрої, настає час, коли вже нічого видаляти. У такі моменти користувачі можуть використовувати інструменти, які постачаються з Windows 10, щоб звільнити місце на жорсткому диску. Отже, давайте заглибимося у статтю та розглянемо різні методи, які ви можете використовувати для економії місця на внутрішньому жорсткому диску.

Використовуйте інструмент очищення диска, щоб звільнити місце на ПК з Windows 10

Коли справа доходить до очищення місця на жорсткому диску, інструмент “Очищення диска” – найпопулярніша функція Windows 10, яка дозволяє користувачам видаляти непотрібні файли зі свого ПК. Щоб використати інструмент очищення диска, вам потрібно зробити таке:

Крок 1 Клацніть на пошук Windows і введіть «Очистка диска». Запустіть програму та виберіть диск, на якому ви хочете звільнити місце.

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Крок 2. При натисканні кнопки ОК відкриється меню «Файли видалення». Тут оберіть файли, які хочете видалити. Ми рекомендуємо вам відзначити все, крім категорії «Завантаження», тому що в цій категорії є файли, які ви завантажили з Інтернету.

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Крок 3. Натисніть кнопку ОК і очищення диска видаляє файли з вибраних категорій. Після цього програма автоматично закриється.

Видаліть програми, які ви не використовуєте

Програми та ігри займають найбільше місця на вашому комп'ютері, і іноді їх видалення може бути найкращим варіантом для звільнення місця на жорсткому диску. Щоб видалити програми та ігри, які ви не використовуєте, вам потрібно зробити таке:

Крок 1. Відкрийте меню “Пуск” на пристрої Windows 10 і перейдіть до “Параметри”.

Крок 2. У меню “Параметри” клацніть розділ “Програми” та виберіть “Програми та можливості”, щоб відкрити список програм, встановлених на вашому ПК.

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Крок 3. Виберіть програму, яку потрібно видалити, і натисніть кнопку «Видалити». Програма буде видалена з вашого комп'ютера, і у вас буде більше вільного місця на жорсткому диску.

Використовуйте функцію контролю пам'яті

Якщо ви використовуєте Windows 10, ви можете отримати доступ до цієї чудової функції під назвою “Контроль пам'яті”, яка працює так само, як очищення диска і допомагає звільнити місце на жорсткому диску. Щоб використовувати “Контроль пам'яті” на пристрої Windows 10, все, що вам потрібно зробити, це:

Крок 1. Клацніть на пошук Windows і введіть «Параметри сховища». Відкрийте «Параметри сховища», щоб розпочати процес.

Крок 2. Як тільки ви увійдете в «Параметри сховища», натисніть «Тимчасові файли», щоб відкрити список непотрібних файлів на вашому ПК і видалити їх.

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Крок 3. Після того, як ви натиснули «Тимчасові файли», Windows розпочне їх пошук на комп'ютері. Після завершення сканування виберіть файли, які ви бажаєте видалити, натисніть кнопку «Видалити файли» та дочекайтеся видалення.

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Крок 4. Поверніться до «Параметри сховища» та увімкніть «Контроль пам'яті», щоб автоматично звільняти місце та позбутися тимчасових файлів на вашому комп'ютері.

Як звільнити місце на жорсткому диску у Windows 10

Скористайтеся послугами хмарного сховища

Якщо ви спробували всі вищезазначені способи і вам все ще потрібно звільнити місце на жорсткому диску, ви можете перемістити свої файли до служб хмарного зберігання. Файли зображень, документи та музичні файли можна легко переміщувати до сервісів хмарного сховища, таких як Google Диск, Dropbox та Microsoft OneDrive. Більшість цих сервісів пропонують вам безкоштовне місце для зберігання при реєстрації.

Це може бути чудовим способом зберегти ваші дані та очистити жорсткий диск. Крім того, дані, що зберігаються в хмарних сервісах, можуть бути доступні з будь-якого місця. Тому, якщо ви подорожуєте та потрібні файли, ви завжди можете завантажити їх у хмарне сховище та отримати до них доступ зі смартфона або ПК.

Перемістіть файли на зовнішній накопичувач

Переміщення файлів на флешку або зовнішній жорсткий диск може допомогти вам заощадити багато місця на внутрішньому жорсткому диску. Ви можете переміщати свої ігри, мультимедійні файли, наприклад, фільми, розмір кожного з яких перевищує 1 ГБ, документи та багато іншого. Все, що вам потрібно зробити, щоб перемістити файли на зовнішній пристрій, це виконати кілька дій:

Крок 1. Виберіть файл, який потрібно перемістити, і натисніть Ctrl + X на клавіатурі.

Крок 2. Відкрийте флешку або зовнішній жорсткий диск, який ви підключили до пристрою Windows 10, і натисніть Ctrl + V, щоб перемістити файл.

За допомогою цих простих способів ви можете звільнити місце на жорсткому диску Windows 10. Якщо ви знаєте інші способи, як очистити місце на жорсткому диску, напишіть про це в поле для коментарів.

nBook
Додати коментар