Як зробити інтернет на дачі своїми руками

В даний час дача – це не тільки спосіб виростити картоплю і моркву на зиму, а ще й приємне проведення часу в колі сім'ї та друзів. Але міській людині важко відвикнути від свого життя в мережі, тому постає питання – чи існує спосіб отримати нормальний зв'язок зі світом та вгамувати інформаційний голод? Далеко не кожен дачник може дозволити собі протягнути оптоволокно або так звану виділення. Тому вибір падає на мережі 3G та 4G.

Як зробити інтернет на дачі

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

В даний час існує безліч способів, щоб самостійно організувати доступ в інтернет не тільки для себе, але і для всієї родини та друзів, які вибралися з міста.

Рекомендується заздалегідь ознайомитися з компаніями-провайдерами, що є в даному конкретному регіоні. Незважаючи на обіцянки та гарні цифри, насправді все може виявитися не так. Бажано заздалегідь проаналізувати реальну ситуацію та вивчити дійсні показники.

Що для цього потрібно

Головне, із чим доведеться визначитися – це спосіб підключення до провайдера. Від нього залежатиме вид необхідного обладнання, а також ціна цього питання. Вартість підключення може варіюватися від простої абонентської плати за безлімітний мобільний інтернет до кількох десятків тисяч рублів за обладнання, що дозволяє провести інтернет навіть у найвіддаленіші «ведмежі куточки».

Відповідно, перед початком робіт варто відповісти на кілька запитань:

 • Яка кількість часу на дачі присутні люди? Чи буде виправдано встановлення стаціонарного інтернету або цілком можна обійтися мобільним.
 • Чи охороняється дача? Якщо ні, необхідно передбачити можливість демонтажу обладнання на час відсутності.
 • Яка потреба у трафіку? Не всі пакети інтернету безлімітні, можна «влетіти» на велику суму за переліміт.
 • Який бюджет виділяється на проведення інтернету та подальше обслуговування?

Зверніть увагу! Чітке розуміння кінцевої мети дозволить виважено підійти до вибору, який інтернет проводити.

Як підключити інтернет на дачі з вай-фаєм

Забезпечуючи доступ до мережі на дачі, не варто забувати, що комфорт має бути навіть у дрібницях, тому зовсім не обов'язково створювати підключення, що прив'язує користувача до одного пристрою. Кожен член сім'ї хоче користуватися інтернетом відповідно до своїх інтересів – дивитися ТБ, перевіряти соцмережі, грати, а хтось навіть працювати онлайн. Вибираючи, як підключати інтернет за межами міста, слід одразу враховувати можливість роздачі його через Wi-Fi.

Використання мобільного інтернету та телефону для роздачі мережі

Поставивши питання, як зробити вай-фай на дачі, потрібно почати з найпростішого варіанту – використання мобільного телефону для роздачі інтернету. Насамперед, для організації мобільного інтернету слід визначитися з якістю сигналу та вимогами до обсягу трафіку.

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

Якщо рідний оператор стільникового зв'язку, до якого підключений телефон, дає стійкий LTE-сигнал в тому місці, де знаходиться заміський будинок, досить буде просто включити смартфон в режим точки доступу і роздати інтернет.

Важливо! Щоб миттєво не залишитись без грошей на рахунку, слід заздалегідь підключити тариф із великим обсягом оплачених гігабайт.

Але буває так, що рідний оператор не покриває зону знаходження дачі. У цьому випадку доведеться зайнятися пошуком оператора, що пропонує найкраще LTE-покриття у цій місцевості. Для цього можна подивитися карту, на якій відмічені зони з впевненим прийомом різних операторів або поцікавитися у сусідів, яку мережу краще ловитиме телефон у даній місцевості. Якщо такої можливості немає, слід встановити програму, наприклад, «Стільникові вежі. Локатор», що дозволяє знайти найближчі стільникові вежі та визначити їх оператора. Після цього залишається вибрати найбільш підходящий пакет у даного оператора та підключитися до нього.

Використання USB-модему для комп'ютера та ноутбука

Якщо використання інтернету через мобільний телефон не дозволяє покрити потребу в якісному доступі до мережі на всій території заміського будинку або потрібно підключити до інтернету ПК або ноутбук, то для цього можна використовувати USB-модем.

Зверніть увагу! Для підключення декількох пристроїв чудово підійде Wi-Fi-роутер із USB-роз'ємом для підключення модему.

Картинка 3. Wi-Fi-роутер та USB-модем

Підбираючи місце для модему та роутера, слід використовувати таке правило: модем повинен розташовуватись якомога вище і перебувати в кімнаті, вікно якої виходить у бік вежі стільникового оператора. Щоб розмістити модем і роутер у найбільш правильному місці, слід вивчити їх Web-інтерфейс на наявність індикації таких сигналів, як CINR та RSSI:

 • СINR показує відношення рівня сигналу шуму. Якщо значення зі знаком плюс – значить сигнал сильніший за шум. Воно має бути більше 10;
 • RSSI – потужність сигналу, що приймається модемом. Мінімальне значення, у якому може працювати мережа – 85 дБм. Але що вище RSSI, то вище рівень сигналу.

Якщо площа ділянки велика, то для покриття інтернетом усієї її території можна використовувати Wi-Fi-репітер. Цей підсилювач дозволить позбавитися слабкого сигналу. Для пошуку ділянок з поганим прийомом слід використовувати таку програму, як Wi-Fi Analyzer. Після виявлення сліпих зон підсилювач сигналу встановлюється так, щоб максимально покривати їх усі.

На замітку! Якщо перебування на дачі буває нечастим, а відносини з сусідами дружні, то репітер може використовуватися посилення сигналу від точки доступу сусідів. Для цього знадобиться пароль від їхньої мережі.

Як налаштувати інтернет на дачі, де немає мережі

Для найбільш віддалених та глухих місць можна використовувати супутниковий інтернет . Його застосування залежить від інфраструктури. Інтернет-з'єднання буває одностороннім та двостороннім. У разі одностороннього знадобиться додатковий засіб комунікації. Супутник у разі покликаний стабілізувати з'єднання чи підвищувати швидкість.

Останнім часом на піку популярності знаходиться двостороннє з'єднання, для якого потрібні тарілка, спеціальний приймач та електрика. Швидкість передачі прямому каналі до 5-6 Мбіт/сек, у зворотному – до 2 Мбіт/сек.

Зверніть увагу! Серйозний мінус супутникового інтернету – найвища ціна.

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

Використання підсилювачів сигналу

Дачні селища часто знаходяться на значній відстані від базових станцій операторів стільникового зв'язку. Це накладає обмеження на використання мобільного інтернету. Для вирішення цієї проблеми застосовується система посилення зв'язку. З її допомогою можна зловити впевнений сигнал базової станції на відстані 15-25 км. Щоб уникнути втрати сили сигналу через довжину кабелю, підсилювач слід встановлювати поряд з антеною.

Якщо робити посилення своїми руками, то для отримання оптимального сигналу треба:

 • встановити антену, спрямовуючи її на базову станцію і розташовуючи якнайвище для мінімізації шуму від перешкод;
 • купуючи обладнання, слід порадитись із фахівцями. Це дозволить уникнути як низьких, так і надто завищених показників. Наприклад, для 5 осіб, у середньому, достатньо потужності 18 дБ;
 • щоб модем не пішов із частоти у разі спотворення сигналу, її потрібно вручну прописати в налаштуваннях;
 • необхідно уникати довгих кабелів, у яких втрачається сигнал;
 • Для великої ділянки може знадобитися поставити кілька роутерів.

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

Використання WiMax та Mimo антен

Як ще провести інтернет на дачу? Якщо вона знаходиться неподалік мегаполісу, можна звернути увагу на таку технологію, як WiMAX. Вона дозволяє підключитися до інтернету за допомогою бездротового радіодоступу зі швидкістю до 20 Мбіт/с. Для використання даної технології буде потрібний спеціальний модем з Ethernet-інтерфейсом і невеликого розміру антена.

Важливо! Антену необхідно розташувати якомога вище на даху будинку або спорудити для неї спеціальну щоглу.

WiMAX дозволяє отримати стабільний інтернет в заміському будинку. Це один із найбільш доступних варіантів безлімітного підключення. Але варто відзначити і недоліки даного методу:

 • стабільну роботу гарантовано не в усіх населених пунктах;
 • “індивідуальний підхід до клієнта” – вартість підключення сильно залежить від зовнішнього вигляду будинку;
 • безлімітні тарифи зазвичай супроводжуються обмеженням швидкості.

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

Підсилити сигнал 4G модему здатна також спрямована антена Mimo. З її допомогою можна отримати стабільне з'єднання та збільшити швидкість до 60 Мбіт/с. Антена повинна бути спрямована у бік вежі стільникового зв'язку та підключена до модему з роз'ємами TS9 або CRC9.

Зверніть увагу! Панельні антени зовнішнього виконання підключаються до 4G модему або маршрутизатора за допомогою пігтейлу.

Підключення інтернету через телефонну лінію

Якщо неподалік дачі стоїть телефонний стовп з проводами, тобто можливість підключити інтернет через звичайну телефонну лінію. Це найстаріша і найпоширеніша технологія, що дозволяє передавати дані по простому двожильному телефонному кабелю. Швидкість вона дає низьку, якість просто огидна, зате це буває єдиним варіантом при обмеженому бюджеті.

Як зробити хороший інтернет на дачі

Якщо дача – не тільки місце відпочинку, а й повноцінне робоче місце для співробітника на «віддаленні», то може знадобитися хороший і швидкий інтернет. У цьому випадку можна вдатися до будівництва вай-фай мосту від найближчої точки, що дає доступ до оптоволоконної мережі.

Способи побудувати Wi-Fi міст від міста до дачі

Одним із відомих способів бездротового підключення віддалених об'єктів є створення Wi-Fi мосту. При цьому обладнання для передачі приєднується за допомогою кабелю до звичайного дротового інтернету. Тому найважливішою частиною є створення джерела Wi-Fi в ефірі. Існують певні умови для встановлення передавального обладнання:

 • Щоб мінімізувати перешкоди, місце для установки потрібно вибирати найвище. Це спричиняє необхідність домовлятися з господарями квартир на верхніх поверхах або з ТСЖ, керуючими компаніями;
 • у деяких випадках доведеться погоджувати встановлення з МНС, електрокомпаніями тощо;
 • установка поза житловим приміщенням вимагатиме забезпечення безпеки та безперебійного живлення;
 • при сильній завантаженості каналу 2,4 ГГц доведеться використовувати канал 5 ГГц, на який необхідно отримати дозвіл та офіційно зареєструвати обладнання;
 • приймальна та передавальна антени повинні бути спрямовані один на одного.

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

До основних плюсів Wi-Fi мосту можна віднести:

 • Велику дальність роботи. При прямій видимості інтернетом можна впевнено користуватися за 10-15 км від передавального пристрою.
 • Висока швидкість до 300 Мбіт/с.
 • Оскільки канал використовує лише його господар, стабільність роботи перебуває на високому рівні.
 • Жодних додаткових платежів, крім абонплати у місті, не потрібно.

Зверніть увагу! До мінусів можна віднести дороге обладнання, складності у пристрої каналу та обов'язкову вимогу забезпечити наявність провідної мережі у місці встановлення передавального обладнання.

Як зробити інтернет на дачі своїми руками

Який би спосіб підключення до інтернету на дачі не був використаний, головне – знайти золоту середину між вартістю та якістю послуг, що отримуються.

nBook
Додати коментар