Як змінити пароль на Wi-Fi роутері – правила налаштування маршрутизатора

Інтернет – поняття, що давно вжилися в повсякденне життя. Найзручніший і найпоширеніший спосіб роздачі інтернету — бездротова передача даних через мережу Wi-Fi. Технологія дозволяє обмінюватися інформацією (зокрема і даними мережі internet) бездротовим шляхом і придумана ще 1998 року. Сама технологія не передбачає доступу до інтернету, це лише обмін інформацією між гаджетами, в які вбудований Wi-Fi модуль. Тобто за допомогою вай-фай користувач не має прямого доступу до інтернету, а лише підключається та обмінюється даними з пристроєм, безпосередньо підключеним до інтернету.

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері - правила налаштування маршрутизатора

Чи потрібен пароль на Wi-Fi роутері

Встановивши гаджет роздачі мережі, вдома або в робочому кабінеті, безумовно, необхідно захистити пристрій складним паролем. Тому що отримавши доступ до мережі вай-фай — зломщик отримує не лише доступ до інтернету за рахунок абонента, що роздає. Він також може викрасти особисті дані власника роутера, що зберігаються на комп'ютерах, ноутбуках та смартфонах.

Особливо важливо встановити пароль на пристрій, що роздає інтернет за допомогою бездротової мережі, у людних, громадських місцях, на роботі. Тільки так можна надійно обмежити стороннім доступом до мережі, захистивши особисті дані. Але й удома не варто ставити легкий код доступу, бо до мережі можуть підключитися несумлінні сусіди.

Пристрої, що підтримують технологію Wi-Fi:

 • сучасні смартфони;
 • ноутбуки з вбудованим модулем вай-фай;
 • роутери;
 • мобільні модеми із роздачею internet через Wi-Fi;
 • Smart TV;
 • деякі види ультрасучасної побутової техніки.

Усі перелічені вище прилади необхідно захищати від несанкціонованого доступу.

Важливо! На особливу увагу заслуговують мобільні пристрої, що працюють у форматі точки доступу. Пароль тут має бути максимально складним.

Які вимоги до паролю

Головна умова для пароля: він повинен бути легко запам'ятовується для користувача і водночас складним для сторонніх людей. Тоді не доведеться постійно ставити питання – як поміняти пароль на Wi-Fi роутері або відновити його.

Основні ознаки складного, важкодоступного до злому паролю:

 • Пароль повинен містити літери верхнього та нижнього регістру.
 • Традиційно алфавіт для написання пароля — латиниця. Але можна і на кирилиці.
 • Обов'язково повинні бути присутніми в паролі цифри.
 • Бажано, вставляти в пароль спец. символи, такі як @, $, #, & і т.д.
 • Довжина ключа повинна бути не менше ніж 8 символів.

Найпопулярніший метод злому паролю, це підбір символів за допомогою спеціальних програм і словників. Тому, чим довший ключ доступу, тим захищеніший пристрій.

Важливо! Чим більше символів у паролі, тим важче зламати його.

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері - правила налаштування маршрутизатора

Як змінити пароль на різних моделях маршрутизаторів

Як змінити пароль на вай-фай? Це не так просто, як змінити пароль на вашому телефоні або комп'ютері. Існує безліч різних моделей роутерів і практично у всіх різні web-інтерфейси, з різними налаштуваннями та різними мовами. Хоча основні кроки, принципи та протоколи налаштувань безпеки схожі у різних виробників.

Деякі виробники навіть випускають спеціальні програми для комп'ютерів і смартфонів, щоб користувачеві простіше було змінювати налаштування маршрутизатора. Достатньо завантажити програму на телефон, ввести дані авторизації і можна легко змінювати будь-які налаштування роутера.

Зміна налаштувань вай-фаю

Для цього необхідно потрапити на сторінку адміністративного доступу до настройок роутера, вона особистий кабінет або web-інтерфейс. Потрібно на комп'ютері відкрити будь-який браузер і ввести в адресний рядок адресу сторінки, що знаходиться на наклейці із заднього боку роутера.

Потрапивши на головну сторінку входу, потрібно ввести пароль та логін, за замовчуванням це значення – admin/admin.

І вже тут, потрапивши в особистий кабінет, з усіма правами адміністратора, можна змінювати налаштування вай-фай, ім'я мережі та ключ доступу до маршрутизатора. Можна регулювати кількість користувачів, що підключаються, обмежувати швидкість роздачі мережі, вибрати той чи інший зв'язок, її види, стандарти і ще багато чого іншого.

Але якщо немає достатнього досвіду та необхідних знань, то краще ці налаштування не чіпати! Змінивши їх, можна не лише зіпсувати якість інтернету, а й сам роутер. У результаті доведеться або відкочувати налаштування до заводських стандартів або перепрошувати пристрій. Загалом, звичайному користувачеві потрібно знати лише, як змінити пароль на вай-фай.

Важливо! Якщо не підходять пароль і логін, що стоять за замовчуванням, то їх змінювали раніше в адміністративних налаштуваннях роутера. Щоб повернути все до заводських налаштувань, потрібно затиснути на 10 секунд кнопку “reset” на пристрої та після перезавантаження знову зайти на адресу роутера та ввести admin-admin.

Далі дано кілька прикладів того, як змінити пароль на вай-фай у різних виробників гаджетів.

Треба зайти до особистого кабінету роутера. Адреса написана на звороті маршрутизатора. Як правило, потрібно ввести адресний рядок браузера 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натиснути Enter.

На сторінці зліва знайти кнопку “Wireless” і далі перейти у вкладку – Wireless security. У позиції SSID необхідно ввести бажане ім'я пристрою. Пароль треба вводити в рядку – PSK, перед цим вибравши варіант захисту WPA-PSK/WPA2-PSK.

В кінці зберегти налаштування натиснувши кнопку Save внизу сторінки і перезавантажити роутер. На малюнку показані ті ж дії, лише на русифікованій платформі web-інтерфейсу.

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері - правила налаштування маршрутизатора

Встановлення нового пароля на Xiaomi

Для того, щоб потрапити до інтерфейсу користувача роутером Xiaomi, потрібно в браузері набрати 192.168.31.1 або miwifi.com. Відразу ж з'явиться сторінка вітання та входу до особистого кабінету. При першому підключенні необхідно придумати ім'я маршрутизатора та код доступу для входу на сторінку основних установок.

Поставивши галочку під рядками імені мережі та пароля, можна синхронізувати код доступу до мережі Wi-Fi та входу до особистого кабінету. Кнопка внизу сторінки зберігає налаштування і пристрій сам перезавантажиться, після чого можна підключитися до вай-фай, знайшовши ім'я пристрою у списку доступних і використовуючи придуману комбінацію символів.

Додаткова інформація. Фірма Xiaomi випустила зручну програму, що використовується для управління налаштуваннями роутера за допомогою смартфона. Завантажити програму можна на сайті виробника роутера.

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері - правила налаштування маршрутизатора

Встановлення нового пароля на Asus

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері Asus? Не набагато складніше, ніж на пристроях інших марок. Для початку треба потрапити до особистого кабінету роутера, відкривши в браузері сторінку за адресою – 192.168.1.1. З'явиться вікно із запитом логіну та паролю. Як і в багатьох пристроях, за замовчуванням треба ввести admin та admin, одразу відкриється сторінка з панеллю управління.

У лівій колонці знайти позицію «Бездротова мережа» у цій же вкладці та налаштування безпеки. У рядку SSID потрібно придумати і ввести ім'я мережі, яке потім буде відображатися в списках доступних підключень.

Вибрати метод автентифікації WPA-2 Personal, придумати складний пароль для доступу до інтернету і ввести його в рядок — Попередній ключ WPA. Позиції залишити за замовчуванням, без змін. Застосувати установки, перезавантажити роутер і можна користуватися бездротовим доступом до Інтернету.

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері - правила налаштування маршрутизатора

Налаштування безпеки роутера від фірми D-Link займає дуже мало часу, і вимагає буквально всього кілька кроків.

Спочатку за допомогою будь-якого браузера треба зайти в панель управління роутером, для цього в адресний рядок треба вписати значення 192.168.0.1. Логін – пароль для входу в особистий кабінет, за замовчуванням – admin – admin.

На головній сторінці безліч різноманітних вкладок, з різними налаштуваннями, які звичайному користувачеві краще не змінювати. У лівій колонці вкладок треба вибрати Wi-Fi і вибрати позицію «Налаштування безпеки». Вид основної автентифікації треба вказати WPA2-PSK. А в рядку під нею прописати пароль, він і буде надалі код доступу до вай-фай мережі.

На цій же сторінці є налаштування шифрування WPA, їх міняти не можна, треба залишити ті ж значення, що стоять за замовчуванням. Якщо натиснути кнопку «застосувати» в нижньому правому куті сторінки, налаштування збережуться.

Важливо! Логін та пароль завжди залишатимуться основними, до наступної зміни або до скидання до заводських установок.

Як змінити пароль на Wi-Fi роутері - правила налаштування маршрутизатора

Корисні поради та рекомендації

Професіонали радять міняти пароль на доступ до бездротового інтернету хоча б раз на 2-3 місяці. Це робиться для того, щоб запобігти можливому злому. Тим більше, що змінити пароль на роутері не займе багато часу.

На домашній інтернет можна ставити пароль простіше, щоб легко запам'ятовувався рідним та друзям, які часто приїжджають у гості. А на робочому місці, навпаки, складніше, тому що через роутер можна отримати доступ до ділової інформації або секретних даних, що зберігаються на жорстких дисках робочого ноутбука або комп'ютера.

Якісний, складний код доступу має відповідати декільком правилам:

 • Не бажано ставити на пароль дати народження, свої чи рідних.
 • Не вписувати в поле пароля осмислені фрази, імена-клички або будь-які назви.
 • Придуманий пароль, краще добре запам'ятати і ніде не зберігати в письмовому чи друкованому вигляді.
 • Не складати пароль занадто довгим і монотонним, краще зробити коротше (бажано не менше 8 символів), але урізноманітнити його спеціальними символами.
 • У жодному разі не можна використовувати сполучення клавіш клавіатури, наприклад qwerty. І також не можна використовувати цифри, що йдуть по порядку.

Від злому, ніхто не застрахований! Будь то безневинні витівки школярів або студентів, які вирішили підключитися до безкоштовної мережі. Або серйозні атаки досвідчених хакерів. Тому пароль має бути складним, надійним і не дозволяти нікому, крім авторизованих користувачів, мати доступ до мережі internet через Wi-Fi.

nBook
Додати коментар