Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Маршрутизатори – це ваші ворота до інтернету. Тому варто захистити безпечним паролем ваш роутер, навіть якщо він дуже надійний.

Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Зміна пароля бездротового маршрутизатора – це перший крок до безпеки. Мало того, що це потенційно робить ваше з'єднання безпечнішим, але також зручніше створити пароль, який ви можете легко запам'ятати, а не випадковий з літер та цифр. Таким чином, ви можете легко дати його гостям, не змушуючи їх дертися по підлозі, щоб подивитися на задню частину маршрутизатора.

Який пароль я маю змінити?

Деякі маршрутизатори сторонніх виробників все ще поставляються з стандартними паролями, як правило, щось на зразок «admin». Зверніть увагу, що це не пароль Wi-Fi для доступу до мережі. Цей пароль захищає налаштування та конфігурацію маршрутизатора.

Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Багато нових маршрутизаторів поставляються не тільки з унікальними паролями Wi-Fi, але і з унікальними паролями конфігурації, так що для подібних роутерів це не є проблемою. Але якщо у вас встановлені такі паролі, як «admin» або ім'я виробника, тоді обов'язково поміняйте їх. Також якщо у вас легкий пароль встановлений на бездротовій мережі Wi-Fi, тоді також рекомендуємо його змінити.

Як змінити пароль конфігурації вашого маршрутизатора

Перше, що потрібно зробити, це відкрити сторінку конфігурації вашого роутера. Це можна зробити через веб-браузер, якщо комп'ютер і маршрутизатор підключено до вашої мережі. Зазвичай для цього достатньо ввести адресу, таку як 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Щоб переконатися, як зайти в налаштування вашого маршрутизатора – перевірте його документацію.

Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Якщо ви не можете отримати доступ до роутера взагалі, тоді вам потрібно буде відновити заводські налаштування, використовуючи кнопку на маршрутизаторі (вам може знадобитися скріпка). Це особливо актуально в тому випадку, якщо маршрутизатор використовувався кимось раніше і налаштування за замовчуванням можуть бути змінені.

Коли буде запропоновано, введіть ім'я користувача та пароль маршрутизатора. Знову ж таки, це може бути щось просте, як логін «admin» та пароль «admin». Потім потрібно знайти, як змінити свій пароль. Зазвичай для цього потрібно перейти до «Налаштування» або «Адміністрування» інтерфейсу, в яких потрібно вибрати зміну пароля.

Наприклад, на маршрутизаторі TP-LINK TL-WR841N для зміни імені та пароля конфігурації потрібно перейти в «Системні інструменти» та «Пароль».

Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Як змінити ім'я та пароль бездротової мережі

Зазвичай на нових роутерах паролі Wi-Fi безпечніші, тому що вони унікальні для кожної мережі, але ви також можете змінити ці дані. Для цього в налаштуваннях вашого маршрутизатора знайдіть “Бездротовий зв'язок” і знайдіть поле “Пароль” та “Ім'я мережі”.

Наприклад, на маршрутизаторі TP-LINK TL-WR841N, щоб змінити пароль та ім'я бездротової мережі, потрібно знайти в інтерфейсі конфігурації «Бездротовий режим — 2,4 ГГц» та «Основні налаштування» — тут у полі «Ім'я бездротової мережі» ви зможете змінити ім'я вашої мережі Wi-Fi.

Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Щоб змінити пароль бездротової мережі, перейдіть до «Бездротового режиму — 2,4 ГГц» та «Захист бездротового режиму», а потім в полі «Пароль бездротової мережі» можна змінити пароль мережі Wi-Fi.

Як змінити ім'я та пароль вашого маршрутизатора на більш безпечні

Зверніть увагу, що якщо ви зміните пароль або ім'я для бездротової мережі, ви втратите доступ до Wi-Fi на всіх ваших пристроях. Тому потрібно буде повторно підключити їх до мережі. Також пам'ятайте, що надійний пароль має довжину не менше восьми символів і використовує комбінацію літер, цифр і в ідеалі додаткових знаків.

nBook
Додати коментар