Як збільшити час автономної роботи iPhone

Як збільшити час автономної роботи iPhone

Айфон швидко розряджається, і ви не знаєте, як збільшити час роботи свого телефону? Добре, я дам вам чудові поради, які допоможуть збільшити автономність і заряду вистачатиме на довше.

Як збільшити час автономної роботи iPhone

В епоху появи сучасної різноманітності електроніки та гаджетів для зв'язку, роботи, ігор або простого пошуку інформації кожен з нас стикався з проблемою зменшення заряду батареї. Це призводить до частого заряджання акумулятора будь-якого пристрою. Питання економії АКБ є актуальним у зв'язку із постійною роботою пристрою протягом дня.

У цьому матеріалі розкрию понад десять способів, які допоможуть збільшити час до чергової зарядки iPhone та iPad. Усі вони працюють та особисто перевірені.

Як збільшити час роботи iPhone

Як збільшити час автономної роботи iPhone

Збільшити час роботи смартфона Apple iPhone можна самостійно, без додаткових чохлів-акумуляторів, просто виконавши точні налаштування роботи додатків.

Режим енергозбереження

У всіх iPhone починаючи з iOS 14 вбудований енергозберігаючий режим, який зменшує витрати енергії на системну роботу смартфона та регулює роботу програм у фоновому режимі, вимикає синхронізацію з інтернетом та підвищує автономність. Активувати режим можна за допомогою ланцюжка команд НалаштуванняАкумуляторЕнергозберігаючий режим .

Також це можна зробити за допомогою голосового помічника Siri , задавши відповідну команду.

Важливо, якщо iPhone повідомляє про критично низький заряд (10% і 5% акумулятора), то режим економії енергії не збільшить автономність роботи.

Функцію енергозбереження на iPhone необхідно увімкнути до критичних позначок заряду. Зробити це можна через Налаштування , – ” Команди ” , – ” Автоматизація ” , потім можна вибрати допустимий рівень заряду, у якому включатиметься режим збереження заряду батареї.

Вбудовані віджети

Є вбудованим доповненням. Такі програми є на другому екрані та є встановленими із заводу за замовчуванням: погода, новини, інформація про курс валют, біржа акцій. Всі вони використовують енергію за безпосередньої їх активації і, відповідно, оновлення.

Щодо віджетів на основному екрані, вони споживають набагато більше енергії. Це відбувається при кожному переході на основний екран, чи це розблокування або перехід між програмами. Більш енергоємними є програми, яким для роботи потрібне Інтернет-з'єднання. Для зниження споживання потрібно видалити віджети, що не використовуються. Зробити це можна, затиснувши палець на іконці програми на головному екрані, потім просто видаліть непотрібні.

Встановлена пошукова система

Ще один спосіб покращить енергоефективність вашого iPhone. У пристроях Apple можна настроїти улюблену пошукову систему за замовчуванням. Це можна зробити, виконавши команди: НалаштуванняБраузерПрограма браузера за промовчанням . У списку будуть тільки ті, які перевірені та дозволені виробниками ПЗ.

Подібним способом налаштовується і електронна пошта, через вкладку « Інші програми », також потрібно відзначити пріоритетну пошту зі списку. Це оптимізує роботу цієї програми.

Рекомендую подивитися матеріал, як зробити Gmail поштовим клієнтом iPhone за замовчуванням >

Багатозадачний режим

Не використовуйте програми через багатозадачний режим. Це призводить до перезапуску програми та додаткових витрат батареї. Режим актуальний для простого закриття програм, що зависли. Фонове використання в смартфонах Apple працює якісно, немає потреби закривати всі програми постійно.

Анімація та паралакс ефекти

Якісна анімація вимагає не лише значних витрат батареї та навантажує процесор, але ще й періодично висить на старіших моделях iPhone. Разом з анімацією, при зміні положення смартфона активується і 3D ефект шпалер.

Щоб деактивувати цей ефект, перейдіть до УстановкиУніверсальний доступРухЗменшення руху . Це покращить анімацію, але прибере тривимірний ефект.

Блокування реклами та бездротові з'єднання

Користувачам необхідно встановити програми, що дозволяють блокувати рекламу ( AdGuard , AdBlock ), вони спрямовані на збільшення автономності роботи телефону та економлять інтернет трафік.

Для достовірності активації блокувальників реклами перейдіть в налаштування Safari та розділ « Правила блокування інформації ».

За відсутності потреби у використанні, відключайте бездротові інтерфейси безконтактної передачі даних, а також вбудовану у смартфон програму для бездротового обміну файлами з іншим пристроєм Apple ( AirDrop ). Зробити це можна через пункт керування.

Додаткова функція для активації

Кожний iPhone має функцію увімкнення екрана під час підняття телефону та порушення режиму очікування. Ця опція є енергоємною – екран спалахує навіть тоді, коли в цьому немає необхідності. Відключаємо опцію за допомогою команд: Налаштування екрана та яскравостіПідняття для активаціїВимк .

У тому ж розділі можна відрегулювати час для автоблокування або погашення екрана при бездіяльності. Це збереже заряд батареї і також запобігає випадковим дзвінкам, коли телефон лежить у сумці або кишені.

Голосовий помічник

Перейдіть до розділу помічника « Пропозиції Siri » та вимкніть його рекомендації.

Можна вимкнути фоновий режим Siri, який активує його без додаткових натискань. Його відключення зберігає заряд батареї і запобігає випадковому увімкненню ( НалаштуванняУніверсальний доступSiri , потім вимкнути « Слухати Привіт Siri »).

Робота з оновленням інформації

У налаштуваннях системи знайдіть розділ ” Основні та Оновлення контенту “, далі – ” Вимк “. Це продовжить час роботи в режимі автономії, зберігши відображення спливаючих оповіщень.

Важливо відзначити, що при відключенні цієї опції оновлювати систему смартфону доведеться самостійно через обліковий запис і таким чином контролювати версію оновлення, при необхідності можна відмовитись від завантаження та використання запропонованої версії.

Мінусом є те, що всі програми, що знаходяться в режимі очікування, не будуть оновлюватися під час підключення до Інтернету. Якщо цей факт є важливим, активуйте оновлення контенту бездротової мережі передачі даних, відключивши при цьому оновлення тих програм, які не потрібні.

Робота з push-повідомленнями пошти та місцезнаходженням

Під час використання електронної пошти потрібно вимкнути повідомлення. Заходимо до ПоштиОблікові записиЗавантаження даних . Далі – вимкнути Push завантаження .

Служб по роботі з місцем розташування в пристроях Apple багато, їх необхідно контролювати, фільтрувати і, за відсутності активності, відключити через запит налаштувань та вкладки конфіденційність, перейшовши потім у служби геолокації.

Рекомендації щодо відключення внутрішніх служб:

 1. Геопропозиції – служба реклами, підбирає запити пошукової системи, враховуючи ваше місцезнаходження та накидаючи актуальні для цієї точки рекомендації.
 2. Геопопередження – спираючись на те, де ви знаходитесь, видає нагадування про наближення до запланованого місця відвідування точки на карті (за умови наявності нагадування про бажане відвідування).
 3. Бездротові мережі – покращує роботу інтернету та передач даних, а саме: Bluetooth, Wi-Fi та UWB. Вимкнути не рекомендується.
 4. Авторизація ApplePay – знадобиться, якщо платежі здійснюються через платіжну систему Apple.
 5. Робота з компасом – дана функція є корисною для орієнтування на місцевості, тому що відображає на карті, куди ви розгорнулися, що спрощує навігацію.
 6. Облік руху та висот – використовується для вимірювання кількості кроків або висоти. Є зручним, якщо ви займаєтеся спортом та підрахунок даних показників для вас важливий. Якщо такі параметри не потрібні, вимкніть.
 7. Пошук смартфона – необхідна опція для відключення смартфона на відстані, за його втрати. Дуже важливо не відключати, тому що від цього залежить безпека даних при втраті.
 8. Системне налаштування – відбувається підбір налаштувань, функцій та програм персонально, спираючись на локацію. Чи не відключати.
 9. Доступна видимість розташування – можна вказати один раз, або активувати на постійній основі в ряді програм (Повідомлення, Локатор). Чи не впливає на роботу важливих функцій.
 10. Пошук мережі оператора – групує інформацію про вишки та ваше місцезнаходження та передає на смартфон та агентам стільникового зв'язку. Що покращує якість зв'язку. Можна вимкнути.
 11. Визначення часового поясу – навігатор, спираючись на вашу локацію, змінює часовий пояс у міру потреби. Не важлива опція телефону. Можна вимкнути.
 12. Екстремальні виклики та повідомлення – опція передає точне поточне місцезнаходження під час здійснення виклику контактам або спеціальним службам у разі надзвичайної ситуації. При відключенні функції відстежити місцезнаходження складно, спираючись тільки на дані вежі стільникового зв'язку. Не можна вимикати програму.
 13. DeviceManagement.framework – за допомогою адміни налаштовують пристрій віддалено. Необхідна опція для навчальних закладів та фірм. Чи не є обов'язковою програмою.
 14. HomeKit – опція призначена для роботи з аксесуарами, їх включення та вимкнення, спираючись на ваше місцезнаходження та перебування в деяких місцях, наприклад, включає світло, коли ви заходите у квартиру. Ця програма є не на всіх iPhone, її можна вимкнути.
 15. Особливе розташування (захист за допомогою пароля) – дозволяє відстежити через підключені до iCloud аксесуари Apple цікаві місця. Програма запам'ятає, скільки часу ви провели в тому чи іншому місці, відзначить його як відвідуване та важливе. Спокійно відключаємо цю програму.

Всі розділи, крім описаних вище, можна відключати, оскільки вони не впливають на використання смартфона.

Вкладки розпізнавання звуків та повідомлень

Функція є енерговитратною та спрацьовує неконтрольовано. Щоб деактивувати її, через налаштування переходимо до розділу Універсального доступу , а потім – до « Розпізнавання звуків ».

Один із способів збільшення продуктивності та часу автономної роботи iPhone – вимкнення повідомлень додатків, що не використовуються. Це можна зробити через опцію налаштувань та вкладку « Повіщення ». Це дозволить зосередити роботу пристрою, не відволікаючись на непотрібні оповіщення.

Налаштування часу роботи екрану

Щоб визначити, яким програмам надається перевага, можна перейти у вкладку екранного часу і вивчити загальну активність. У списку буде видно, які оповіщення надходять найчастіше.

Опція « Екранний час » дозволяє встановлювати обмеження на програми, що корисно для коректної роботи пристрою.

Як увімкнути оптимізацію зарядки в iPhone

Налаштування акумулятора є важливим пунктом. Заходимо у вкладку « Акумулятор », далі в « Стан » і включаємо оптимізацію зарядки .

Така оптимізація сприяє продовженню терміну служби акумулятора за рахунок контролю за періодичністю повної зарядки під час вашого сну.

Як збільшити час роботи iPhone, загальні рекомендації:

 1. Небажано використовувати телефон, коли він заряджається.
 2. Заряджати iPhone потрібно при заряді менше 50%, інакше акумулятор швидше прийде в непридатність.
 3. Не тримайте iPhone під прямим сонячним промінням і не використовуйте його на сонці. Це значно знизить продуктивність батареї та призведе до її перегріву.
 4. Зарядку потрібно проводити від оригінального блоку та USB-кабелю. Або купувати сертифіковане обладнання MFI .
 5. Поменше користуйтеся смартфоном або вимкніть його без потреби. Це збереже рівень заряду довше.

У будь-якому випадку потрібно розуміти, що акумулятор iPhone рано чи пізно прийде в непридатність. Тому при покупці нового телефону, бажано враховувати ємність АКБ та кількість Ампер, щоб приблизно зрозуміти час роботи в активному режимі.

PS: особисто намагаюся стежити за тим, щоб iPhone зарядився на повний цикл, у рідкісних, вкрай поодиноких випадках знімаю із зарядки, коли вона досягла 80% від рівня АКБ.

Друзі, якщо вам сподобалася чи допомогла моя стаття, прошу оцінити її, а якщо з'явилися питання чи додаткові пропозиції щодо її покращення – напишіть у коментарях. Всім удачі!

nBook
Додати коментар