Як заборонити Windows 10 відкривати посилання в Microsoft Edge

Як заборонити Windows 10 відкривати посилання в Microsoft Edge

Остання версія Microsoft Edge справді хороша. Перехід на базу Chromium повністю перетворив Edge з набридливої роздутої програми на те, що ви хотіли б використати. Але те, що його варто використовувати, не означає, що ви дійсно використовуєте тільки цей браузер.

Змінити браузер за промовчанням у Windows 10 досить просто, але трапляються випадки, коли Microsoft повністю ігнорує ваші налаштування і натомість відкриває посилання в Edge. До них відносяться посилання з нового віджету новин та інтересів, пошук через Cortana та інші різноманітні веб-посилання із системи.

Це робить неприємною роботу, особливо якщо ваш основний браузер Chrome, Firefox, Яндекс Браузер і т. д. На щастя, ви можете змінити ці налаштування системи в Windows 10.

Як заборонити Windows 10 відкривати посилання у веб-браузері Microsoft Edge

Щоб Windows 10 не відкривала все, що вирішить, у Microsoft Edge, вам потрібно буде використовувати іншу програму. Воно безкоштовне, з відкритим вихідним кодом та розміщене на Github, також ця програма дуже легко встановити та використовувати.

Програма називається EdgeDeflector. Він перехоплює посилання, які Windows 10 надсилає до Microsoft Edge, і перенаправляє їх для відкриття у звичайному браузері за замовчуванням. Так, наприклад, якщо ви натиснете на елемент у віджеті новин та інтересів і використовуєте Firefox за замовчуванням, посилання просто відкриється в Firefox, як і очікувала б будь-яка нормальна людина.

Для установки програми завантажте останню версію зі сторінки Github і встановіть його, як будь-який інший файл у Windows 10. Програма установки проведе вас через все, що вам потрібно зробити у вашій системі, щоб запустити програму, але після завершення вона просто зникне у фоновому режимі .

Як заборонити Windows 10 відкривати посилання в Microsoft Edge

Потім у Windows 10 перейдіть до “Параметри” > “Програми” > “Програми за замовчуванням”, у правій частині вікна прокрутіть вниз і виберіть розділ “Вибір стандартних програм для протоколів”. Тепер потрібно у списку програм знайти Microsoft Edge та замінити його на EdgeDeflector.

Як заборонити Windows 10 відкривати посилання в Microsoft Edge

Як зазначено на сторінці Github, вам може знадобитися переустановка EdgeDeflector після великих оновлень Windows 10, тому варто залишити наше керівництво в закладках. Також варто відзначити, що EdgeDeflector не збирає дані, оскільки працює просто шляхом перенаправлення посилань, які намагається відправити Windows в Microsoft Edge. Вам також не потрібно заново вказувати браузер, оскільки EdgeDeflector автоматично визначить ваш браузер за замовчуванням.

Висновок

Нам не потрібно вдаватися до складних рішень, щоб зберегти наш вибір браузера за промовчанням у Windows 10. Принаймні хтось придумав рішення вивести ваш комп'ютер із дурних браузерних воєн. Тепер завдяки цій маленькій програмі всі посилання на вашому комп'ютері з Windows 10 будуть відкриватися в стандартному браузері.

nBook
Додати коментар