Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Всі сучасні телефони мають функцію геолокації. У тому числі вона розташована на пристроях фірми Apple – iPhone, iPad, iPod Touch. На основі цієї функції працює більшість програм, крім дзвінків та повідомлень. Через неї можна управляти картами, дізнаватися прогноз погоди, підключати навігатор. Але бувають випадки, коли потрібно деактивувати цей сервіс. Тоді з'ясовують, як відключити геолокацію на iPhone, виконавши прості дії.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Що таке геолокація на Айфоні

Геолокація — відстеження користувача на карті через точки GPS. Опція можна здійснити самим телефоном, тому що в ньому знаходиться приймач. Сигнал покращується завдяки додатковим опціям:

 • Bluetooth;
 • Wi-Fi;
 • розташування поблизу стільникових вишок;
 • підключення до служби стільникового оператора;
 • наявність мобільної мережі.

Включення геолокації має низку особливостей:

 • споживання великої кількості електроенергії від смартфона;
 • збільшення витрат електроенергії при періодичному підключенні до геолокації, що призводить до швидкого розрядження акумулятора.

Одна з причин, через яку потрібне вимкнення служби — зменшення витрат на витрату електроенергії внутрішньої батареї.

Особливо це стосується випадків, коли зарядити пристрій зараз неможливо, залишився мінімальний рівень батареї.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Визначення місцезнаходження на Айфоні

Кожна людина постійно носить із собою телефон, на якому підключено геолокацію. Ця функція працює в автоматичному режимі, тому можна з точністю визначити розташування смартфона.

Однак, програми, що зберігаються в пам'яті, не можуть користуватися опцією постійно. Вони можуть підключатися до неї лише на запит, користувач може дозволити або заборонити застосовувати свої дані.

Зазвичай місцезнаходження потрібне в таких випадках:

 • надсилання свого розташування іншим користувачам;
 • виклик таксі;
 • вивчення прогнозу погоди;
 • здійснення замовлення різної продукції з доставкою на сайтах або у додатках.

Можна змінити установки так, щоб обмежити передачу інформації про розташування. Користувач підключатиме функцію лише у випадках, коли це необхідно саме йому.

Увімкнення та вимкнення опції доступне для користувачів операційної системи iOS. Але для цього потрібно встановити, яка модель телефону в наявності. Наприклад, для iPhone 7 або iPhone 12 перехід за налаштуваннями трохи відрізняється.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Надання дозволу на використання даних про геолокацію

Часто користувачі з'ясовують, як увімкнути геопозицію на iPhone. Зробити це досить просто, потрібно розібратися в опціях телефону, настроївши їх за кілька хвилин.

Зазвичай увімкнення функції потрібне для програм, які без неї не виконуватимуть роботу в повному режимі. Як тільки користувач завантажує програму і заходить всередину, вона автоматично запитує потребу підключення геопозиції.

Тоді обирають одне із рішень.

 • «Дозволити». Якщо натиснути цю клавішу, власник телефону погодиться з передачею інформації про місцезнаходження для програми. Однак вона буде використовувати ці дані, якщо програма відкрита. Коли вона закривається, дії автоматично перериваються.
 • “Не дозволяти”. Доступ до розташування буде заборонено. Але якщо потрібно скористатися опцією наступного разу, можна змінити своє рішення та натиснути на клавішу «Дозволити». Для цього не потрібно виконання додаткових дій, достатньо закрити програму та повторно відкрити. Якщо натиснути клавішу «Не дозволяти», програма не зможе працювати в повному режимі. Дії будуть обмежені, тому зменшиться ряд функцій.
 • «Запитати наступного разу». Відповідь підбирають у випадку, якщо людина не хоче використовувати свою геопозицію на даний момент, але надалі захоче передати дані про своє розташування. Після натискання цієї клавіші виникає додатковий запит «При використанні програми». У цьому розділі з'явиться дві відповіді, вибирають одну з них — дозвіл на одноразове включення або заборону виконання дій. Якщо вибрати першу відповідь, геопозиція буде передана лише одноразово, надалі потрібно повторно відповідати на запит про її передачу.

Якщо пристрій на основі операційної системи iOS був нещодавно куплений та підключений, з'єднуються з оператором стільникового зв'язку. На цьому етапі можна визначати розташування. Коли це неможливо, підключаються до Wi-Fi. Наприклад, якщо оператор зв'язку відбувається тимчасові збої.

Для деяких пристроїв від фірми iPhone при запиті та використанні геолокації виникають такі особливості:

 • потреба підключення Wi-Fi, Bluetooth, які можна відкрити за допомогою меню швидкої шторки та налаштувань (найчастіше для iPad);
 • наявність підключеного Wi-Fi та взаємодії з оператором стільникового зв'язку потрібна для iPhone, iPad.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Переваги та недоліки геолокації

Управління служби геолокації здійснюється на більшості смартфонів. На даний момент без цієї опції практично неможливо виконувати багато функцій.

Тому більшість людей вона підключена в автоматичному режимі. Якщо активувати геопозицію, виникають такі позитивні сторони:

 • можливість визначення користувача в будь-якій місцевості, навіть якщо він знаходиться на відстані від доріг, місць скупчення людей;
 • застосування різних додатків – служба доставки, таксі, магазини;
 • пошук втраченого телефону та його відстеження, яке виробляється в режимі реального часу;
 • надсилання повідомлення іншим людям про своє розташування на карті (запит можна надсилати в повідомленнях, текстових додатках);
 • підключення навігатора для визначення маршруту, через який можна пересуватись до певної точки на карті;
 • виявлення прогнозу погоди на найближчі дні;
 • отримання інформації про рекламні акції;
 • відстеження місць, де були зроблені знімки або відеозаписи;
 • пошук правоохоронних органів певних людей.

Недоліки мінімальні, геопозиція має більше позитивних сторін. У світі функції телефону без неї значно знижуються.

Служба має низку недоліків, через які з'ясовують, як відключити геопозицію на Айфоні:

 • швидке розряджання батареї, особливо якщо часто застосовувати програми, що вимагають запит на розташування;
 • страх деяких людей перед манією переслідування, котрі бояться, що правоохоронні органи їх відстежують;
 • відправка реклами при розміщенні людини поруч із магазинами, ресторанами, кінотеатрами та іншими комерційними організаціями.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Як вимкнути геолокацію на Айфоні: управління функцією

Якщо людина не хоче, щоб її розташування було виявлено або швидко сідає телефон, можна провести відключення геопозиції. Достатньо правильно налаштувати телефон, щоб усунути цю опцію.

 1. Переходять до основного меню. Знаходять значок «Параметри», клацнувши по ньому.
 2. Знаходять розділ «Конфіденційність». Відкривають його, переглядаючи додаткове меню. Тут обирають “Служби геолокації”.
 3. Людина потрапляє до додаткового меню, де переглядають підключені та відключені опції. Зазвичай служба геолокації включена в автоматичному режимі, щоб надсилати інформацію про розташування телефону при запиті. Клікають на повзунок, щоб встановити вимкнення. Якщо його вже відключено, ніяких дій робити не треба.
 4. Прокрутіть це меню вниз, щоб переглянути, які програми використовують службу геопозиції. Для кожного з них можна змінити підключення, натиснувши одну з клавіш. Можна вибрати постійне підключення, повністю прибрати його, вимагати кожного разу при включенні програми.
 5. Якщо потрібно, щоб програма використовувала опцію лише при підключенні, вибирають режим «Використовуючи». Але потрібно пам'ятати, що для вимкнення функції потрібно не просто вийти в головне меню, а повністю вимкнути програму. Тільки в цьому випадку воно перестане використовувати геопозицію, не витрачатиме велику витрату акумулятора.
 6. “Системні служби”. Це додатковий розділ налаштувань, де можна обмежити доступ до розташування на карті. Режим рекомендується вибирати у випадку, якщо геолокацію повністю вимикати не потрібно, але потрібно прибрати її для певних видів доступу. Наприклад, часто проводять відключення реклами в AppStore.
 7. Звертають увагу на стрілку, локалізовану поруч із додатками. Вона може бути різних кольорів, кожен із яких має значення. Якщо вона порожня, запит на розташування підтверджується за певних умов. Фіолетовий відтінок означає, що дані про позицію були нещодавно надіслані. Якщо колір став сірим, дані були передані в найближчу добу.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Коли опцію було вимкнено, можна перевірити, чи було виконано це насправді. Для цього виконують послідовні дії:

 • переходять до розділу «Системні служби»;
 • натискають на «Значок у меню статусу»;
 • з'явиться нове віконце із стрілкою, що вказує на використання геопозиції певними службами смартфона.

Якщо потрібно не просто обмежити доступ для деяких програм, а повністю відключити геопозицію, користуються рядом дій:

 • повторно переходять до розділу «Служба геолокації»;
 • вимикають повзунок “Служба геолокації”.

Незважаючи на вимкнення, опція включається автоматично, якщо скористатися “Знайти iPhone”.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Як увімкнути геопозицію назад

Часто вимкнення геопозиції потрібно для скорочення витрат на енергію після завершення роботи батареї. Потім геолокацію можна включати повторно. Інакше без неї ряд функцій на смартфоні будуть обмежені або неможливі.

Як увімкнути геолокацію на Айфоні, якщо раніше вона була відключена:

 1. Заходять у «Параметри», де вибирають розділ «Конфіденційність».
 2. Вибирають “Системні служби”.
 3. Назад включають повзунок.

З цього моменту всі опції з передачі розташування будуть повернуті.

Як вимкнути геолокацію на айфоні: способи на різних моделях

Як поділитися своєю геопозицією

Щоб надіслати іншій людині точну геопозицію, виконують такі налаштування:

 • заходять у розділ “Налаштування”, де вибирають пункт “Конфіденційність”;
 • включають “Служба геолокації”;
 • натискають на підключення повзунка напроти «Точна геопозиція».

З цього моменту можна заходити у повідомленні, прикріплюючи своє розташування у переданих файлах.

Геопозиція – це одна із найзручніших опцій на пристроях з операційною системою iOS.

Вона працює точно, передаючи дані про розташування iPhone, iPad. Функцію можна вмикати та вимикати залежно від потреби людини. Для деяких утиліт вона працює лише після відкриття. Достатньо вибрати потрібні налаштування.

nBook
Додати коментар