Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Іноді перехід Андроїда до безпечного режиму може статися непомітно автоматичним способом. Така ситуація трапляється через неправильну роботу системи Андроїд, внаслідок виникнення будь-яких внутрішніх системних помилок. Безпечний режим при необхідності можна підключити самому за допомогою певних налаштувань, але у разі самовільного активування необхідно розбиратися в проблемі.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Опис безпечного режиму

Безпечний режим або Safe Mode на Андроїді — стан операційної системи смартфона, при якому пристрій починає відключати зовнішні програми.

Активними залишаються лише системні служби, тому безпечний режим можна вважати підготовкою мобільного телефону до екстреної ситуації.

Такий енергозберігаючий режим відповідає за безпеку операційної системи Андроїд. Він допомагає захистити особисту інформацію власника та стан системних файлів. Проте відразу після його активації сторонні завантажені програми починають «вилітати» і працювати некоректно.

Сейв Мод — це режим, який допомагає налагодити роботу системних програм. Особливо це корисно у випадках, коли софт був завантажений із вірусами. Андроїд автоматично виявляє проблему, блокує її, а телефон перемикається на безпечний режим.

Вимкнути режим безпеки необхідно лише після вирішення проблеми, причиною якої стала його активація. Інакше може “полетіти” вся операційна система смартфона.

Особливості безпечного режиму телефону

Якщо телефон став сам по собі вмикатися, вимикатися і безкінечно перезавантажуватися, то досвідчені програмісти рекомендують перевести гаджет в режим Сейв Мод. Цей спосіб допомагає безпечно перенести особисті дані та вирішити проблему неправильної роботи певної програми.

Безпечний режим іноді спрацьовує під час оновлення програм на смартфоні. Краще перечекати і не робити необдуманих механічних дій у разі виникнення подібних ситуацій. Після закінчення всіх операцій система сама повернеться до налагодженої роботи. Для повної ефективності можна самостійно перезавантажити систему.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Як вимкнути безпечний режим на телефоні

Перед тим, як вимкнути безпечний режим на телефоні, необхідно ознайомитися з наявними способами. Однією з найпоширеніших причин активації Сейв Мод є завантаження шкідливих програм, тому для початку варто спробувати видалити їх зі смартфона.

Другим актуальним способом усунути проблему є вимикання телефону методом вилучення батареї. Варто витягнути її зі смартфона (на період не менше хвилини), а потім вставити і включити пристрій.

Багато сучасних марок телефонів немає можливості видалити батарею, тому варто шукати інші способи вирішення проблеми.

Перезавантаження

Простий спосіб, який може врятувати від активації безпечного режиму, це перезапуск системи на пристрої. Для цього достатньо на увімкненому смартфоні затиснути кнопку живлення та вибрати опцію «перезавантаження».

Можна провести процедуру в інший спосіб. Спочатку затиснувши кнопку живлення, вказати на “вимкнути”. Потім почекати кілька секунд і знову затримавши клавішу живлення, увімкнути пристрій. Другий метод буває кориснішим і ефективнішим за перший і часом допомагає повністю вирішити проблему.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Якщо Андроїд «завис» на багатьох брендах можна затиснути дві кнопки «живлення» та «зменшити гучність». Тому смартфон перезапуститися самостійно.

Примусове перезавантаження необхідно проводити, затримуючи увімкненими кнопки протягом 10 секунд.

Використання панелі повідомлень

На екрані смартфона необхідно опустити “шторку” з панеллю швидкого доступу до налаштувань. Це де знаходяться значки мереж, блютуза, ліхтарик, яскравість екрана та інше. На цій панелі відразу ж з'явиться повідомлення про увімкнений безпечний режим, на який потрібно буде натиснути.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

З'явиться вікно підтвердження, на якому слід підтвердити свої дії. Після цього система автоматично перезавантажиться.

Якщо цього не станеться, для подальшої правильної роботи пристрою, рекомендується самостійно перезапустити гаджет.

При увімкненні пристрою

Найбільш радикальний, але безпечний спосіб впоратися з проблемою – відключити режим безпеки під час увімкнення пристрою. Такий метод називається Hard Reset. Сам пристрій увімкнути до кінця не потрібно, слід зайти до початкового меню. Для цього необхідно одночасно затиснути кнопки живлення та збільшення звуку.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

На чорному тлі з'являться рядки англійською мовою, у тому числі слід з допомогою кнопок звуку вибрати Factory reset чи Wipe data. Щоб підтвердити обраний спосіб, натисніть клавішу живлення. Андроїд сам перезапуститься у звичайному режимі.

Особливості виходу із безпечного режиму на моделях певних брендів

Якщо загальні варіанти виходу з режиму Safe Modе не допомагають, слід спробувати методи кожного бренду окремо. Статистика показує, що будь-яку проблему зі смартфонами ефективніше і найшвидше вирішити в залежності від приналежності його до конкретної марки.

Тут роль відіграють внутрішній пристрій меню, положення та наявність кнопок на корпусі.

На деяких сучасних моделях мобільних та планшетних пристроїв розробники додали спеціальні спрощені способи виведення системи із режиму безпеки.

Тому рекомендується дізнаватися про всі можливості телефону заздалегідь, наприклад, вивчити їх на офіційному сайті бренду, прочитавши повну характеристику свого пристрою.

На ZTE

На телефонах моделі ZTE із проблемою впоратися найлегше за допомогою скидання системи до заводських налаштувань. Провести цю процедуру можна двома способами: через налаштування та методом Hard Reset.

Як вимкнути безпечний режим на Андроїді ZTE через налаштування:

 1. Зайти у вкладку налаштування.
 2. Погортати до самого низу і вибрати опцію «Відновлення та скидання».
 3. У меню натиснути на рядок «Скидання налаштувань».
 4. Підтвердити свій вибір та натиснути на опцію «Скинути все».

Цей спосіб видаляє всю існуючу особисту інформацію на пристрої, тому заздалегідь рекомендується перенести фото та відео на флеш карту, а також провести “Резервування даних”.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Щоб скасувати на андроїді ZTE Safe Mode, варто скористатися методом скидання до заводських налаштувань через Хард Резет. Затиснути кнопки живлення зі збільшенням звуку та вибрати опцію Factory reset. При необхідності підтвердити рядком «Yes» свій вибір та дочекатися завершення процесу та перезапуску операційної системи.

На телефоні BQ

На пристроях моделі BQ проблема теж вирішується скиданням системи до заводських налаштувань, проте перед цим розробники радять вимикати пристрій та почекати близько двох хвилин. Викликати меню Hard Reset на гаджетах цього бренду слід спочатку увімкнувши кнопку живлення. Потім, відразу після появи логотипу моделі, затиснути клавішу зменшення звуку.

Якщо проблему самостійно не виходить вирішити в жодний спосіб, власникам пристрою фірми BQ краще варто провести перевірку та оптимізацію системи. Спосіб допоможе знайти джерело проблеми на пристрої та виправити її. Для цього необхідно дотримуватися наступної інструкції:

 1. Відкрийте установки на телефоні.
 2. Вибрати розділ «Перевірка та оптимізація системи». Назва рядка в залежності від моделі телефону BQ може трохи змінюватися, проте зміст скрізь один і той же.
 3. Вибрати опцію перевірки та чекати, доки система проведе необхідні заходи.
 4. Після закінчення процедури здійснити оптимізацію системи.

Варіант оптимізації системи Андроїд запропонує лише у випадку якщо знайде помилки. Інакше варто скористатися першим способом відключення безпечного режиму, але заздалегідь зберігши необхідну особисту інформацію зовнішні носії.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Хуавей

Прибрати безпечний режим на планшетних або телефонних пристроях Хуавей можна видаленням проблемної програми. Як правило, їм виявляється нещодавно завантажена програма, яка містить віруси.

Але перед цим варто спочатку для більшої впевненості просканувати всі встановлені на смартфоні програми. Для цього необхідно виконати такі дії:

 1. Зайти на Андроїд у налаштування.
 2. Знайти вкладку «Програми» та натиснути на неї.
 3. Зайти в меню кожної програми та перевірити наявність помилок.
 4. Здійснити видалення програми з виявленими помилками.
 5. Перезавантажити пристрій.

Якщо ж програма системна, то стерти її не вийде, в такому випадку слід лише натиснути на кнопку «Вимкнути».

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

та інші моделі

На пристроях моделі Samsung іноді теж виникає проблема автоматичного увімкнення режиму Safe Mode. У такому разі допоможе автоматичний спосіб повернення до нормальної роботи.

Необхідно вимкнути гаджет, потім знову ввімкнути його натисканням кнопки живлення. Як тільки з'явиться логотип компанії, необхідно натиснути клавішу збільшення гучності. Пристрій запуститься вже у звичайному режимі.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Для власників мобільних пристроїв Lenovo розробники також вигадали просте вирішення проблеми. Раніше всі гаджети бренду потрібно було лише вимкнути, а потім знову включити, щоб скинути режим Safe Mode.

Більш сучасні моделі телефонів передбачають інший порядок дій: необхідно при включенні затискати кнопку збільшення звуку вгору. Якщо на пристрої є кнопка «Додому», то проблема вирішиться її затисканням на частки секунд під час запуску Андроїда.

У мобільних пристроїв будь-якої фірми та моделі може бути отвір для Reset включення.

Необхідно просмикнути в неї голку і натиснути. Пристрій сам перезапуститься в нормальному режимі за будь-яких ситуацій, коли натискання на звичайні клавіші не допомагає вирішити ситуацію.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Причини увімкнення безпечного режиму

Однією з головних причин увімкнення безпечного режиму на мобільному пристрої є втручання будь-якого софту. Звичайно, для кожної марки та моделі смартфонів причина може бути індивідуальною і вирішувати її доведеться в залежності від конкретної проблеми.

Сторонній шкідливий софт може пробратися до системних папок Андроїда не тільки при завантаженні програм на гаджет. Постраждати пристрій може за звичайного серфінгу по інтернету. Досить зайти на підозрілий сайт у браузері та натиснути на спливаючі вікна з рекламою.

Не варто самому «ходити» системними папками пристрою і видаляти якісь певні файли. Це може спровокувати порушення в роботі системи Андроїд та переходу його в безпечний режим. Вирішувати проблему в такій ситуації доведеться лише шляхом прошивки мобільного пристрою.

Як вимкнути безпечний режим на телефоні Андроїд

Ще однією причиною включення Safe Mode може бути встановлення нової сім або флеш карти. Якщо вставляти їх під час увімкненого пристрою, може спрацювати система захисту та безпеки. У таких випадках всі маніпуляції з будь-якими видами сторонніх пристроїв необхідно проводити у вимкненому стані. А при включенні Андроїда обов'язково проводити перевірку флешкарти на віруси та сумісність.

Зараз пристрої при вставленні цим або флеш картки самостійно пропонують провести сканування та перевірку на безпеку. Тому ніколи не варто відмовлятися від такої опції.

Купівля смартфона – приємна та радісна подія, яка можуть затьмарити помилки та неправильна робота пристрою. “Зависнути”, “гальмувати” і піти в безпечний режим телефон може з вини самої людини внаслідок завантаження підозрілих файлів та софту. Варто бути обережним не тільки в реальному житті, а й у віртуальному та не довіряти підозрілим сайтам. Для більшої безпеки краще відразу встановити на мобільний пристрій захист від вірусів у офіційних розробників.

nBook
Додати коментар