Як відключити вай-фай на ноутбуці – Windows 7, 8, 10

Деякі люди тримають Wi-Fi на ноутбуці завжди увімкненим. З одного боку, в цьому немає нічого поганого, більше того, ця функція дозволяє автоматично підключатися до доступної мережі. Але є і мінуси. По-перше, постійно увімкнене з'єднання витрачає заряд ноутбука. По-друге, доступний Wi-Fi може нести ризики для комп'ютера. Тому важливо розібратися, як відключити вай-фай на ноутбуці, щоб за необхідності виконувати цю дію.

Як відключити вай-фай на ноутбуці - Windows 7, 8, 10

Різні фізичні перемикачі та набори клавіш

Найчастіше відключити Wi-Fi на ноутбуці можна за допомогою кількох клавіш. Щоправда, це залежатиме від моделі ноутбука та операційної системи.

Ноутбуки здебільшого працюють на ОС Windows. Більш ранні моделі лептопів мали спеціальну кнопку, яка дозволяла включати та вимикати вай-фай. На сучасних моделях ноутбуків, таких як HP або Samsung, як правило, це набір клавіш.

Якщо використовується стаціонарний інтернет, потрібно просто від'єднати кабель.

Як вимикати режим засобами «Віндовс»

Способи відключення Wi-Fi на ноутбуці засобами «Віндовс» можуть відрізнятися залежно від версії операційної системи.

Windows 7

При використанні Windows 7 потрібно зайти в папку «Мережні підключення», знайти символ доступу користувача і створити ярлик за допомогою правої кнопки миші. На робочому столі з'явиться ярлик швидкого доступу. Тепер легко зрозуміти, як відключити вай-фай на ноутбуці – потрібно просто натиснути на ярлик, а потім вимкнути мережу.

Windows 8

Є ще один спосіб вимкнути Wi-Fi за допомогою засобів Windows 8, втім, на ОС Windows 7 ним також можна скористатися. Для цього необхідно створити документ із розширенням .bat, назва файлу принципового значення не має.

У цей файл слід вписати спеціальну команду для відключення: netsh wlan disconnect. Щоправда, цей спосіб дещо складніший, ніж за допомогою клавіш.

Далі залишається лише натискати на файл .bat при необхідності відключення мережі.

Windows 10

На Windows 10 працюють всі перераховані вище способи, у тому числі і за допомогою ярлика. Також можна використовувати параметри системи, гарячі клавіші та практично всі інші варіанти.

Однак спосіб, описаний для Windows 7, не спрацює для 10 версії. Через ярлик вдасться встановити з'єднання, але відключити його даним чином не вийде.

Важливо! Ці способи потрібні швидше для ознайомлення з можливостями. Сучасні лептопи надають набагато зручніші методи, про які йдеться нижче.

Як відключити вай-фай на ноутбуці - Windows 7, 8, 10

Використання інших методів

Існують різноманітні способи відключення вай-фай на лептопах.

Параметри системи

Цей спосіб актуальний практично на всіх ноутбуках. Для цього потрібно просто відкрити Пуск і зайти в параметри свого пристрою. Як правило, на більшості моделей цей пункт позначений шестернею. У списку потрібно буде вибрати пункт «Мережа та інтернет», а в ньому, відповідно «Бездротова мережа».

Тут можна ознайомитись з інформацією свого інтернет-з'єднання та відключити Wi-Fi.

Диспетчер пристроїв

Адаптер підключення можна активувати за допомогою диспетчера пристроїв. Є кілька способів зробити це, але найпростіше викликати діалогове вікно за допомогою клавіш Win+R. У вікні необхідно буде вписати команду mmc devmgmt.msc і натиснути Enter.

Користувач побачить вікно з усіма доступними адаптерами. Залишиться лише відключити необхідний за допомогою правої кнопки миші.

Центр керування

У нижньому куті монітора потрібно знайти піктограму «Центр керування мережами та спільним доступом». Потім виберіть пункт «Змінити параметри адаптера». Далі все просто – у спливаючому вікні потрібно вибрати значок підключення та деактивувати його за допомогою правої кнопки миші.

Підключення до мережі Wi-Fi здійснюється таким же чином.

Як відключити вай-фай на ноутбуці - Windows 7, 8, 10

Командний рядок

Ще відключити вай-фай на ноутбуці можна за допомогою командного рядка, але цей прийом підійде лише досвідченим користувачам. Потрібно натиснути одночасно Win+R, а потім виконати. Після цього потрібно ввести cmd, відкриється командний рядок, що є чорним полем.

Введення цього рядка команди netsh wlan disconnect дозволить відключити Wi-Fi з'єднання.

Важливо! Небажано використовувати метод за допомогою диспетчера пристроїв чи командного рядка новачкам. Неправильні дії можуть призвести до несприятливих наслідків, в результаті яких можна видалити важливу інформацію, і користувач ще довго не зможе підключитися до мережі.

Як створити ярлик для швидкого відключення Wi-Fi

Для створення ярлика моментального відключення Wi-Fi з'єднання необхідно просто зайти в «Панель управління» і знайти піктограму доступу мережі. Потім нанести на нього курсор миші та клацнути правою кнопкою, та натиснути пункт «Створити ярлик».

За допомогою цього ярлика можна відключати, так і підключати вай-фай.

Важливо! На Window 10 ця схема не працює!

Відключення на ноутбуках різних виробників

Варто пам'ятати, що схема вимкнення Wi-Fi може дещо відрізнятися залежно від виробника ноутбука. На сучасних моделях практично не знайти спеціального перемикача для вай-фаю, який використовувався на більш старих варіантах комп'ютерів.

Зараз більшість виробників дозволяють використовувати поєднання гарячих кнопок. Це допоможе як відключити Wi-Fi на ноутбуці без спеціальних знань, команд і т. д., так і підключити з'єднання. Головне — знати, які клавіші використовуються на конкретній моделі пристрою.

Як відключити вай-фай на ноутбуці - Windows 7, 8, 10

Нижче представлені найбільш популярні виробники ноутбуків та поєднання гарячих клавіш для відключення Wi-Fi:

  • HP, у тому числі модельний ряд pavilion – Fn + F12;
  • Samsung – Fn+F12, якщо це не спрацювало, можна використовувати комбінацію Fn+F9;
  • Acer — Fn+F3
  • Dell – Fn+F2 або Fn+F12
  • Тошиба – Fn+F5 або Fn+F3, залежно від моделі.

Поєднання гарячих клавіш можуть дещо відрізнятися залежно від фірми виробника та моделі ноутбука. Але ці способи працюють як відключення мережі Wi-Fi, так підключення незалежно від версії операційної системи. Крім того, такий спосіб – найшвидший. А знання гарячих клавіш призведе до того, що більше не потрібно буде постійно згадувати, як увімкнути або вимкнути вай-фай на ноутбуці.

Важливо! Якщо вимкнутись у такий спосіб, то навіть перезавантаження пристрою не поверне вай-фай, а для включення потрібно буде знову затиснути дві клавіші.

Інші виробники

На ноутбуках інших виробників, таких як Lenovo, Асус і т. д. часто діє хоча б один з перерахованих варіантів поєднання гарячих клавіш. Є й інший гарантований метод. Для цього потрібно знайти клавішу із зображенням значка Wi-Fi та натиснути її одночасно з клавішею Fn. Якщо все це не допомогло, найпростіше скористатися панеллю управління.

Словом, існує безліч способів, як вимкнути вай-фай на ноутбуці, при цьому зробити це можна практично протягом декількох хвилин незалежно від моделі комп'ютера і версії Windows. Головне — не забути вчасно увімкнути Wi-Fi, коли це буде потрібно. В ідеалі можна спробувати скористатися всіма доступними способами відключення Wi-Fi і після цього вирішити, який є найзручнішим і найшвидшим.

nBook
Додати коментар