Як відключити т9 у Ватсапі

Користувачі, питаючи, як відключити Т9 у «Ватсапі», здебільшого мають на увазі функції автозаміни та введення жестами. Подібні опції мали попит на кнопкових телефонах, тому що писати повідомлення за наявності урізаного набору кнопок було складно.

Зараз в інтерфейс ОС смартфонів за умовчанням вбудовують повнорозмірні клавіатури, тому суворої потреби в Т9 немає, найчастіше функції автозаміни відключають.

Особливості функції Т9 у телефоні

Абревіатура Т9 походить від повної назви опції Text on 9 keys, що перекладається як набір тексту на 9 кнопках. Функція з’явилася і застосовувалася на застарілих телефонах, не забезпечених сенсорним екраном. Без неї до кожної кнопки було прив’язано 4–5 літер.

Для перемикання символів потрібно зробити кілька швидких натискань. Це ускладнювало введення тексту і листування.

Опція Т9 прискорювала набір: при її активації було достатньо по 1 разу натиснути на кнопки, прив’язані до потрібних символів. Після цього система швидко порівнювала можливі комбінації літер з наявним у пам’яті словником і пропонувала відповідні варіанти. Перевага віддавалася конструкціям, що найчастіше використовуються.

На смартфонах із сенсорними екранами немає функції Т9 у її звичному класичному вигляді, тому що для набору застосовують розширений набір клавіш.

Однак за звичкою користувачі продовжують називати ті опції, які спрощують набір тексту. У цю категорію можна включити виправлення помилок, автоматичне додавання прогалин та інших символів, Swipe і т.д.

Інструкція, як вимкнути автоматичне введення в WhatsApp

У WhatsApp завжди використовуються системна клавіатура та пов’язані з нею налаштування. Тому прибрати Т9 тільки з месенджера не можна: доведеться повністю відключити автоматичне введення.

Загального алгоритму деактивації автокорекції немає. Він дуже залежить від марки смартфона, операційної системи, її версії тощо.

Якщо користувач встановив альтернативну клавіатуру з маркету додатків та замінив їй класичну, йому доведеться шукати відповідні параметри самостійно. Я розгляну загальну схему вимкнення Т9 для стандартних системних програм.

На «андроїді»

Для відключення автозаміни на андроїді зробіть наступне:

  1. Відкрийте загальні установки. На більшості смартфонів для цього потрібно натиснути на піктограму у вигляді шестерні.
  2. Знайдіть розділ, який містить налаштування клавіатури. Найчастіше це «Мова та введення».
  3. Перейдіть до категорії «Клавіатура».
  4. У списку знайдіть назву клавіатури, яку ви використовуєте. Вона може бути відзначена галочкою. Зайдіть у її налаштування.
  5. Перейдіть до опцій виправлення. Налаштуйте їх залежно від своїх переваг. Ви можете увімкнути або вимкнути передбачення, поповнення словника, автоматичне виправлення помилок і т.д. Додатково зверніть увагу на функції жестів: Swipe, Curve, Wave і т.д.

Як відключити т9 у Ватсапі: що означає автоматичне введення та як включити та прибрати функцію у листуванні на Андроїді та Айфоні

Відключаємо автозаміну на «андроїді».

На «айфоні»

Користувачам «айфонів» простіше, тому що відключити Т9 у «Ватсапі» можуть через загальний алгоритм. Для всіх пристроїв цієї серії використовують одну версію iOS з однаковим інтерфейсом, що полегшує завдання.

Для деактивації автокорекції потрібно:

  1. Відкрийте установки телефону.
  2. Вибрати розділ «Основні».
  3. Відкрити вкладку “Клавіатура”.
  4. Вимкнути функції «Предиктивний набір» та «Автокорекція».

Як відключити т9 у Ватсапі: що означає автоматичне введення та як включити та прибрати функцію у листуванні на Андроїді та Айфоні

Коригуємо налаштування на айфоні.

Як включити назад опцію Т9 у листуванні

Якщо після деактивації Т9 введення тексту стало менш зручним для вас, то розумно повторно включити автокорекцію. Для цього просто знову зайдіть в налаштування та перемкніть тумблери назад. Експериментуйте з параметрами, поки не знайдете найбільш відповідне для вас поєднання.

Огляд

nBook
Додати коментар