Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi – інструкція з налаштування роутера

Під час домашньої або офісної установки роутера необхідно провести регулювання. Для налагодження можна через ОС OpenWrt підключитись до Wi-Fi. Щоб уникнути збоїв, користувач повинен вивчити її особливості.

Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi - інструкція з налаштування роутера

Що таке OpenWrt, особливості, опис

Через операційну систему OpenWrt настроювання інтернету проводити простіше – програма дає розширені можливості, такі як організація бездротової мережі або встановлення додаткових пакетів.

ОС дозволяє виконувати установку без виходу в мережевий простір. При маршрутизаторі з доступним обсягом пам'яті більше 4 Мб можна скористатися не стандартною файловою системою JFFS2, а SquashFS. Остання допускає відкат внесених змін за необхідності.

Важливо! ОС застосовується користувачами, яким потрібні додаткові можливості для приєднання до бездротової мережі (віддалений доступ та ін.).

Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi - інструкція з налаштування роутера

Як встановити операційну систему

Через OpenWrt налаштування Wi-Fi відбувається за стандартним алгоритмом:

 1. Після входу в меню запускають браузер і в командному рядку вводять IP-адресу адаптера. Другий варіант – через логін та пароль або в режимі ОС. У цей час потрібно записати точну назву приладу та вийти із програми.
 2. Завантаження потрібної прошивки проводиться з офіційної сторінки програми. Там є список файлів для роутерів різних моделей. Серед запропонованих утиліт закачують варіант, у якому є напис «factory».
 3. У меню роутера переходять у блок «оновлення вбудованого ПЗ», клацають по закачаному прошивці та підтверджують системний запит. Після тиснуть на «оновити».

Важливо! Інсталяція оновлення дозволяє отримати допуск до обладнання через стандартне меню.

Первинне налагодження ОС проходить поетапно:

 • У меню програми вводиться логін “root”. Здійснюється перехід у розділ для встановлення ключа шифрування – його вводять двічі.
 • У параметрах вибирають тип з'єднання «lan» і вносять нову IP-адресу. Такий підхід дозволить уникнути конфлікту пристроїв за кількох маршрутизаторів в єдиній сітці.

Важливо! Підтвердження запиту призведе до набрання чинності внесеними змінами. Якщо графічний інтерфейс спочатку недоступний, потрібно використовувати з'єднання через термінал по SSH, а потім продовжити регулювання через командне меню.

Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi - інструкція з налаштування роутера

Особливості налаштування базової конфігурації

Інсталяція та початкове налагодження завершується створенням з'єднання з постачальником послуг. Усі параметри повинні дублювати раніше записані відомості: якщо зв'язок створювався через DHCP, його вказують при регулюванні.

Налаштувати модем можна через командний рядок, у PPPoE вказують:

 • адресу основного шлюзу, яким користується DNS;
 • маску мережі та ін.

Важливо! У разі неправильного введення інформації можливий збій у роботі маршрутизатора.

Безпечний режим

Налагодження операційної системи може проводитись вручну або через скрипти. Фахівці рекомендують використовувати безпечний спосіб через «generic.failsafe». Початкова інформація записується відразу після початку роботи з ОС.

Системний апгрейд

Системне оновлення відбувається за допомогою скрипта «generic.sysupgrade». Готове рішення дозволить безпечно провести процедуру.

Які типи підключень підтримує OpenWrt

Основною програмою вважається командний рядок, але для користувачів була створена додаткова оболонка. Вона допомагає отримати швидкий допуск до меню, але дає менше можливостей.

Важливо! При використанні MAC-адреси провайдером потрібне дублювання для маршрутизатора.

UCI та LuCI

Під інтерфейсом “UCI” мається на увазі набір скриптів, що запускаються через командний рядок. Інформація міститься в підкаталозі /etc/config, за допомогою меню полегшується процес налагодження обладнання. Для їх використання достатньо вибрати потрібний файл, запустити його та дотримуватися інструкцій, що виводяться на дисплей.

Другий тип – це «LuCI», який не проходить автоматичне встановлення під час перепрошивки апаратури. Під час інсталяції встановлюється та використовується термінал PuTTy. Пізніше проводять копіювання певного скрипта з каталогу UCI і його активізація.

Важливо! Процедура установки «LuCI» як веб-інтерфейс непроста, користуватися ним можна через браузер — після введення актуальної IP-адреси.

X-Wrt

Вважається однією з версій операційної системи, складається з набору патчів та скриптів. Вони покращують меню користувача і в даний момент робота над призупинена.

До особливостей відносять варіант webif, що включає 40 сторінок. Вони використовуються для встановлення індивідуальних налаштувань.

Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi - інструкція з налаштування роутера

Як встановити VPN-клієнт на OpenWrt

Якщо OpenWrt не працює Wi-Fi, то проблема може полягати в заблокованих для регіону сайтах. Установка ВПН походить з пакета ОС, для налагодження OpenSSL проходять такі етапи:

 1. За допомогою команди “opkg install openvpn-openssl” його встановлюють у консолі.
 2. Проводять авторизацію через перехід у каталог за допомогою «cd /etc/openvpn».
 3. Після підключення “openvpn sweden.ovpn”, вводять ключ шифрування з логіном.

Важливо! У разі успішного завершення процесу можна бачити активізацію VPN.

Особливості роботи графічного клієнта WinSCP

У функції SCP-клієнта входить:

 • закачування;
 • зміна;
 • копіювання файлів із ОС адаптера.

Існує портативна та інстальована версія програми, користувач може вибрати будь-яку з них.

Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi - інструкція з налаштування роутера

Про обмеження по LAN

Уповільнений інтернет зустрічається при велику кількість одночасно підключених до одного обладнання пристроїв. Аналогічний ефект виникає при великому заборі трафіку одним із апаратів. Регулювання проблеми відбувається за допомогою введення обмеження за швидкістю:

 • Завдання в ОС вирішується за допомогою спеціалізованого пакету – “wshaper” або “luci-app-wshaper”. Щоб увімкнути функціонал, необхідно перейти в підрозділ Wondershaper і вказати допустимі швидкісні значення.
 • При недостатній потужності сигналу можна не торкатися роботи програм та пристроїв, а користуватися репітером. Додаткова апаратура дозволить знизити навантаження, рівномірно розподілити трафік.
 • Обмеження може встановлюватись на певні сайти. Для його активізації достатньо увійти в меню міжмережевого дисплея та встановити нові правила.

Налагодження проводиться одним із вищезазначених способів. Перед регулюванням краще скористатися одним із аналізаторів мережевого трафіку.

Важливо! Операційна система OpenWrt дозволяє провести увімкнення Wi-Fi за часом, як і його відключення. Функція активізується в пакеті wifitoggle, запуск проводиться за допомогою кнопки WPS на приладі.

Як в OpenWrt підключитися до Wi-Fi - інструкція з налаштування роутера

Як створити в OpenWrt точку доступу

Формування функції роздачі відбувається покроково:

 1. У меню переходять до блоку «Network».
 2. За відсутності готової мережі тиснуть на кнопку «Add», а якщо вона є – створюють додаткову за допомогою клавіші «Edit».
 3. Точку доступу можуть налаштовувати у вигляді мосту, із зазначенням параметрів: назви, номери каналу та ін.
 4. Після підтвердження внесених змін вайфай активізується.

Якщо відбувається створення гостьового входу на ОС, то за налагодження вводять необхідні параметри.

OpenWrt — складна для новачків система, яка більше підходить досвідченим користувачам. Неправильне введення команд може спричинити звернення до служби техпідтримки виробника маршрутизатора.

nBook
Додати коментар