Як увімкнути вай фай на ноутбуці – покрокова інструкція

Бездротові мережі дозволяють отримувати доступ до Інтернету в будь-якій точці квартири. У більшості випадків приєднання проходить в автоматичному режимі, після увімкнення пристрою починається пошук доступного джерела сигналу. Система пропонує користувачеві ввести логін та пароль та розпочати роботу онлайн. Але іноді виникають помилки, що призводять до питання, як увімкнути вай-фай на ноутбуці та не звертатися до сервісного центру. Проблема вирішується декількома способами залежно від причини неполадки.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Як підключити Wi-Fi на ноутбуці апаратними способами

Перед тривалим пошуком відповідей на питання, як підключити ноутбук до Wi-Fi, потрібно переконатися, чи не відбулося фізичне вимкнення “Network Adapter”. Перевірка проводиться поетапно:

 1. З меню “пуск” переходять в “панель управління”.
 2. Шукають «диспетчер обладнання» та відкривають підрозділ «мережеві адаптери».
 3. У виведеному екрані списку шукають напис «Wireless».

Важливо! Якщо назва існує, то в ноуті є вбудований вузол вай-фай, але він у вимкненому стані. Підключення здійснюється за стандартним алгоритмом.

За допомогою кнопки/повзунка на корпусі ноутбука

Виробники деяких лептопів передбачили окремий важіль для включення точки доступу. Вимикач розташований на передньому торці обладнання, виглядає по-різному:

 • як кнопка;
 • повзунок.

Важливо! Для активації роботи сітки достатньо пересунути важіль у положення “включено” та переконатися у працездатності функціоналу.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

За допомогою комбінації клавіш

За відсутності на апаратурі допоміжних фізичних кнопок потрібно уважно досліджувати клавіатуру. На одній з функціональних клавіш може бути розташований значок – від F1 до F12. Іноді він присутній в інших місцях – кінцева локалізація залежить від фантазії виробника.

Для приєднання достатньо натиснути на виділений символ або використовувати поєднання ярлик вай-фай плюс Fn. Кінцева комбінація залежить від виробника обладнання:

Найменування Поєднання кнопок
Acer Fn+F3
Lenovo Fn+F5
Asus Fn+F2
Dell Fn+F12 або Fn+F2
HP Fn+F12
Samsung Fn+F12і Fn+F9

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Увімкнення значка на панелі повідомлень

Як можна підключити вай-фай на ноутбуці ? Для приєднання потрібно клікнути ЛКМ за символом сітки, розташованої в нижній стороні праворуч екрана (панель сповіщень). На дисплеї з'явиться меню, на якому натискають ярлик і очікують на переход в онлайн.

За відсутності реакції з боку апарата або якщо в блоці «меню» немає потрібного ярлика, існує ймовірність, що він був вимкнений під час інсталяції Виндовс. Для активізації виконуються такі кроки:

 1. На панелі управління шукають необхідний ярлик і клацають по ньому ПКМ. Там обирають блок центр керування спільним доступом.
 2. У вікні, що з'явилося на дисплеї, вибирають «зміна параметрів пристрою».
 3. Переходять до «мережевих включень» і клацають по ярлику «точка доступу». Активна іконка монітора пофарбована у синій колір, непрацююча – у сірий.

Важливо! Увімкнений або вимкнений стан мережної системи контролюється за відповідним ярликом на панелі повідомлень.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Через Центр керування мережевими підключеннями

Перевірка мережного з'єднання проводиться в налаштуваннях операційної системи. Для цього виконують:

 1. Вхід до Центру управління спільним доступом — через ярлик, розташований у нижньому кутку праворуч.
 2. Натискають на блок «зміна параметрів приладу» або використовують гарячі клавіші: Win + R і вводять команду ncpa.cpl. Дія підтверджують кліком по “Enter”.

Незалежно від способу активізації, результати будуть аналогічними – на дисплеї з'явиться вікно “мережові включення”. Далі користувач повинен знайти потрібне підключення, клікнути по ньому ПКМ і вибрати напис «включити». Якщо ця опція недоступна, це означає, що точка доступу функціонує.

Через диспетчер пристроїв Windows

Іноді спроби використати команди не дають очікуваного результату. У цьому випадку приєднання до інтернету проводиться функціоналом «диспетчер обладнання» за допомогою простого алгоритму:

 1. Клікають по “пуску”, розташованому в нижній частині монітора.
 2. Виділяють посилання комп'ютер (ПКМ) і вибирають функцію управління.
 3. Переходять до диспетчерського меню та переміщуються до розділу «Мережні перетворювачі».
 4. У вікні вибирають посилання для активізації.

Важливо! Якщо прилад відмовляється приєднуватися до глобальної мережі, то проблема може полягати в застарілому програмному забезпеченні.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Підключення ноута до іншої точки доступу Wi-Fi

Як можна увімкнути Wi-Fi на ноутбуці? Спосіб залежить від операційної системи. Налаштування та окремі ключові моменти у різних версіях іноді відрізняються.

Налагодити Windows 7

Для правильного регулювання необхідно перейти на вкладку «Центр керування» і натиснути на підрозділ «Зміни параметрів перетворювача». У властивостях встановлюють певні параметри протоколів TCP і IPv4. Якщо точна інформація невідома, за даними необхідно звернутися до провайдера.

Потім повертаються до центру управління і тиснуть на ярлик підключитися. Вибравши актуальний варіант, вводять ключ безпеки і входять в інет.

Налаштувати Віндовс 8, 10

Приєднання лептопа із зазначеною ОС вимагає:

 • Знайти розділ «мережа» і знайти актуальну у списку.
 • Після появи запиту на пароль потрібно ввести його.
 • Підтвердження дій проводиться натисканням «надалі».

Важливо! При правильному налагодженні, незалежно від встановленої операційної системи, має активізуватись мережне з'єднання. За його відсутності слід шукати іншу причину неполадок.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Оновлення драйверів для Wi-Fi

До найчастіших джерел непрацездатності вай-фаю відносять некоректну роботу програмного забезпечення. Неправильне встановлення або відсутність драйвера заважає маніпулятору нормально функціонувати в операційній системі. Фахівці рекомендують кілька способів оновлення програмного забезпечення на ноутбуці.

Через кошти Віндовс

Стандартний інтерфейс ОС від 7 до 10 версії дозволяє проводити оновлення драйверів будь-якого компонента обладнання. Операція проводиться за допомогою «диспетчера завдань»:

 1. Увійшовши до системи, шукають необхідний вид мережного перетворювача.
 2. Після натискання ПКМ на дисплеї з'явиться напис «Властивості».
 3. На вкладці «драйвера» тиснуть на «оновити» і очікують на переустановку утиліти.

Важливо! Іноді система видає помилкове твердження, що є остання версія ПЗ. Якщо його зміна зірвалася зазначеної методикою, можна провести самостійну примусову інсталяцію.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Через ручне встановлення

Вважається одним із найнадійніших способів, проводиться шляхом скачування необхідних драйверів з офіційної сторінки розробника ПЗ. Утиліти розташовані у підрозділах “продукти” або “підтримка”. У списку необхідно вручну вказати модель маршрутизатора і попередньо уточнити розрядність встановленої на ПК операційної системи (32 або 64-бітна).

Остання інформація потрібна для закачування окремих драйверів, у файлів стандартна роздільна здатність «.exe». Після завантаження програми на ноутбук, потрібно включити «майстер установки» і виконувати дії за підказками інсталятора. Після встановлення необхідно перезавантажити прилад.

Важливо! Відразу ж після перезапуску ОС перевіряють працездатність модуля та включення до мережі точки доступу.

З використанням допоміжних утиліт

Під час інсталяції драйверів можуть виникати помилки. Якщо спроби налагодження не призводять до очікуваного результату, можна скористатися допоміжними програмами. При застосуванні “Driver Genius” відбувається сканування всієї системи з виявленням неактуального та застарілого ПЗ. Вона ж робить резервні копії та відновлення.

Оновлення за допомогою зазначеного софту проводиться поетапно:

 1. Програму можна додати шляхом завантаження з ресурсу розробника та встановлення на комп'ютер.
 2. Після натискання на Start Scan починається сканування вмісту ноутбука.
 3. Утиліта виведе на екран пропозиції по драйверному оновленню – поруч із актуальними встановлюють галочку та тиснуть на “Fix Now” (“оновити”).
 4. Після завантаження драйверів натискають на «Install» або «встановити».

Важливо! Після інсталяції програмного забезпечення обов'язково перезавантажують лептоп. Потім проводиться перевірка працездатності вай-фай.

Як увімкнути вай фай на ноутбуці - покрокова інструкція

Вирішення проблем, якщо не вдалося включити вай-фай

У разі ситуації, коли відповіді питання, як можна підключитися до вай-фаю на ноутбуці, немає, необхідно поетапно пройти всі вищезгадані варіанти, відкинувши неробочі. До списку актуальних проблем входить:

 • Невидимість для влаштування вай-фаю – виникає при відключеному модулі, вбудованому в обладнання. Спочатку необхідно перевірити положення тумблера включення (якщо він присутній на апараті), а потім провести активізацію адаптера через багатофункціональну комбінацію, що набирається на клавіатурі. Апаратура повинна зловити та приймати сигнал.
 • Помилка “не вдається підключитися” – пов'язана з розбіжністю паролів або ключів безпеки. За промовчанням шифр повинен відповідати напису на тильній стороні роутера, але в деяких випадках постачальники змінюють його у довільному порядку. Друга проблема – неправильне введення символів, перед внесенням цифр і літер потрібно перевірити, чи не включено Caps Lock і яка розкладка на клавіатурі.
 • При увімкненому вай-фаї відсутній зв'язок – користувач повинен перевірити наявність точок, доступних для приєднання. Внизу екрана знаходиться символ мережевих з'єднань – потрібно відкрити рядок стану. Іноді список порожній або в ньому є чужі зашифровані точки доступу, що не працюють на роздачу. Якщо актуальна система в наявності, потрібно клікнути по її ярлику і запустити натисканням на «підключитися».

До інших джерел, при яких ноутбук відмовляється ловити сигнал або приєднуватися до сітки, належить:

 • нестабільний або слабкий сигнал від роутера – через нього процес передачі даних проходить загальмовано, питання вирішується правильною установкою приладу (далі від несучих стін, що працюють на аналогічній хвилі передавачів, телефонів та проводів);
 • некоректне налаштування маршрутизатора — самостійне налагодження не допоможе, потрібно звернутися до провайдера або до центру підтримки клієнтів компанії, у якої було придбано обладнання (для отримання від ДНС IP-адреси);
 • Вихід з ладу маніпулятора вай-фай – при виявленні проблеми краще звернутися в сервісний центр для ремонту апаратури, самостійне лікування не дасть очікуваних результатів.

Зазначені причини та способи вирішення проблеми відсутності приєднання ноутбука або нетбука до інтернету дозволяють користувачеві провести налагодження приладу самому, в домашніх умовах. Якщо жодна з пропозицій не спрацювала, потрібно звертатися в службу технічної підтримки — щоб отримати всебічну діагностику апаратних неполадок.

nBook
Додати коментар