Як роздати вай-фай з ноутбука – опис способів

Спочатку слід визначитися з тим, що розуміється під роздачею Wi-Fi з ноутбука. Це означає перетворення його на точку доступу , через яку інші пристрої підключатимуться до нього. Великою перевагою даного з'єднання є відсутність провідних з'єднань між окремими пристроями.

Чи можна роздати інтернет із ноутбука

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Останнім десятиліттям практично у кожного жителя Землі з'являється все більше мобільних пристроїв. Їхні власники все частіше задаються питанням – як роздати інтернет з ноутбука? Це значно розширить можливості їх використання і подарує відчуття додаткового комфорту.

Звичайно, за наявності маршрутизатора проблема роздачі Wi-Fi з ноутбука стоїть не так гостро. Але що робити за його відсутності чи наявності в офісі чи квартирі лише провідного кабелю.

Найбільш простим рішенням буде використання ноутбука як точки доступу для інших пристроїв. Існує навіть кілька способів реалізації цієї ідеї.

Для довідки! Роздача Wi-Fi з ноутбука може здійснюватися шляхом використання вбудованих інструментів операційної системи або за допомогою широкого асортименту додаткових програм від незалежних розробників.

Як роздати вай-фай з ноутбука на телефон без роутера

Програмне забезпечення сучасної комп'ютерної техніки постійно вдосконалюється. Тому в даний час будь-який користувач, що навіть не має абсолютно жодних знань у програмуванні та комп'ютерній техніці, може самостійно і без складних маніпуляцій організувати власну роздачу інтернет-трафіку в межах дії вай-фай адаптера його ноутбука.

Найбільш простий спосіб роздати Wi-Fi з ноутбука представлений операційною системою Windows 10 для версій 1607 і старше. Він передбачає використання графічного меню без будь-якого запровадження команд.

Для цього:

 1. Відкриється меню “Пуск”.
 2. При розкритті стовпчика слід вибрати «Параметри».
 3. Перейти до вікна «Мережа та Інтернет».
 4. У списку потрібно вибрати «Мобільний хот-спот».
 5. Його можна увімкнути перетягуванням вимикача або натисканням кнопки “Змінити”.

Система попросить введення пароля та імені з'єднання, які задаються користувачем. Відразу після цього можна підключити телефон до інтернету через ноутбук, головне правильно ввести пароль.

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Як налаштувати ноутбук на роздачу Wi-Fi через командний рядок

Усі сучасні ноутбуки дозволяють використовувати можливості віртуального роутера. Налаштувати його можна за допомогою командного рядка.

Запуск командного рядка

Командний рядок викликається двома способами, одночасно натисканням «Win» і «Х» або через «Командний рядок (Адміністратор)» у меню «Пуск».

Створення мережі

Створення нової мережі відбувається за допомогою команди:

 • “netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=aabbccdd key=11223344”

де aabbccdd – це ім'я, а 11223344 – пароль мережі, що створюються користувачем за своїм бажанням.

Важливо! Використовуються лише латинські літери та цифри.

Запуск мережі

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Для початку роботи створеної мережі використовується введення:

 • “netsh wlan start hostednetwork”

За позитивного результату прийде відповідне повідомлення.

Якщо мережа не запустилася, необхідно двічі повторити введення попередньої команди, але вперше додати до нього = disallow, а другий = allow. Далі слід увімкнути віртуальний Wi-Fi адаптер у закладці «Мережні адаптери» у «Диспетчері пристроїв». Далі заново створити та запустити мережу.

Відкрити спільний доступ через командний рядок

Наступним кроком буде отримання дозволу на доступ до Інтернету. З цією метою в «Центрі керування мережами та спільним доступом» потрібно зайти в мережеві властивості та відкрити доступ іншим користувачам, які знають створений раніше пароль.

Перезапуск з'єднання

При перезапуску комп'ютера необхідно заново увімкнути мережу. Для цього існує команда:

 • “netsh wlan start hostednetwork”

Замінивши start на stop, можна її зупинити, а на show дізнатися про стан.

Як роздати через сторонні програми

Чи може ноутбук роздавати Wi-Fi за допомогою стороннього програмного забезпечення? Сучасні програми дозволяють перетворити ноутбук, оснащений Wi-Fi адаптером, на точку доступу, що дозволяє здійснювати повноцінне підключення інших бездротових пристроїв.

Switch Virtual Router

Додаток Switch Virtual Router дозволить, не витрачаючи додаткових коштів, додати ноутбук функції роутера. Програма автоматично починає роботу під час увімкнення комп'ютера та виявляє пристрої, підключені до цієї точки доступу.

Також вона дає можливість додавання потрібних сайтів у вибране. Зручна навігація у програмі та звукові оповіщення роблять використання програми не тільки корисним, але й зручним.

MyPublicWiFi

MyPublicWiFi можна скачати абсолютно безкоштовно. Завдяки їй можна роздавати інтернет бездротовою мережею. У радіусі своєї дії вона забезпечує якісний та швидкий інтернет.

Наявність фаєрволу дозволить отримати повні дані про всі підключені до мережі пристрої, а також записувати всі інтернет-ресурси, відвідані через неї. Цю мережу можна захистити восьмирозрядним паролем.

На замітку! Ця програма не має обмеження на кількість пристроїв, що підключаються до її мережі.

Connectify

Connectify HotSpot допоможе зробити з ноутбука, який має доступ до Wi-Fi, повноцінний роутер. Вбудована можливість автоматичного запуску дозволяє швидко отримати захищений WPA2-PSK або WEP доступ до Wi-Fi і обмінюватися даними всередині мережі.

Завдяки «Майстру налаштування» та роботі з Windows 8 і 10, навіть новачок зможе встановити програму самостійно. Також можна стежити за тим, які пристрої підключаються до мережі і відключати деякі з них.

Важливо! Програма Connectify HotSpot не працює з Windows XP та Vista.

Порядок дій із заповнення вікна даної програми при установці буде таким:

 1. У полі HotsSpotName записується ім'я майбутньої мережі, яке буде видно при її виявленні.
 2. У графі “Password” вводиться код доступу.
 3. “Internet to Share”. Дозволяє визначити, яке підключення підлягає роздачі.
 4. У полі “Share Over” задається як буде лунати інтернет – по локальній мережі або по Wi-Fi. Відповідно, вибирається бездротове з'єднання.
 5. Якщо на комп'ютері є кілька адаптерів, то в Sharing Mode проводиться вибір потрібного.

До відома! Connectify HotSpot – платна програма.

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Як увімкнути роздачу Wi-Fi засобами Windows

Роздати бездротовий інтернет із ноутбука можна за допомогою Віндовс. Для цього не потрібно жодних сторонніх програм та додатків. У Центрі керування мережами за допомогою Майстра установки нового підключення створюється бездротова мережа комп'ютер-комп'ютер. Дотримуючись підказок, вводяться основні параметри мережі:

 • ім'я, використовувати допускається лише латиницю та цифри;
 • тип переважно використовувати WPA2-Personal;
 • досить складний пароль, що складається не менше ніж із восьми знаків.

Для роботи мережі необхідно надати їй загальний доступ і налаштувати його параметри в Центрі керування. З цією метою включається мережеве виявлення та загальний доступ до файлів та принтерів.

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Запуск роздачі Wi-Fi сигналу на Macbook

Вважається, що продукція Apple не підтримує роботу пристроїв інших виробників, і для зв'язку з Макбуком потрібен інший пристрій даного бренду. Однак останнім часом ця компанія робить кроки у бік наділення своїх гаджетів функціями, що дозволяють «дружити» з мобільними пристроями інших виробників. Роздача вай-фаю потрапила до цього списку.

Використовувати функцію роздачі можна при підключенні Macbook до мережі:

 • через вай-фай;
 • через кабель Ethernet;
 • через USB-модем.

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Важливо! Наявність у Macbook лише одного модуля Wi-Fi, при підключенні через нього пристрою на прийом, уможливлює передачу сигналу від нього до інших пристроїв Apple лише через Bluetooth.

Для використання MacBook Pro як точка доступу, на підключеному комп'ютері відкривається «Спільний доступ» у системних налаштуваннях та вибирається «Спільний інтернет». Там вибирається використовуване з'єднання для вхідного трафіку і відзначається Wi-Fi для вихідного. У настройках Wi-Fi вказується ім'я мережі, шифрування та пароль. Далі на пристрої, що підключається, необхідно зробити пошук цього підключення і, ввівши пароль, приєднатися до нього.

Що робити, якщо не роздає Wi-Fi із ноутбука

При використанні ноутбука як точка доступу для інших мобільних пристроїв можуть виникати різні складності. Однією із проблем може бути її «невидимість» для смартфона. Це може бути наслідком збоїв у роботі внутрішнього модему. Для вирішення цієї проблеми може знадобитися перезавантаження адаптера мережі на ноутбуці. Найбільш просто це здійснюється простим вимкненням/вмиканням його в Диспетчері пристроїв.

Дуже часто буває так, що телефон або комп'ютер увімкнено режим «В літаку». Це необхідно перевірити, оскільки ця функція блокує використання бездротових мереж на цьому пристрої. Для продовження роботи її потрібно вимкнути.

Блокувати доступ до Wi-Fi може також антивірусне програмне забезпечення або брандмауер Windows. Якщо їх потрібно вимкнути, то у вікні «Конфігурація системи» слід вибрати «Служби» та зняти позначки біля антивірусів та брандмауера.

Ноутбук після цього необхідно перезавантажити для того, щоб зміни набули чинності.

Як роздати вай-фай з ноутбука - опис способів

Який би спосіб, що дозволяє перетворити ноутбук на точку доступу, не був би обраний, зробити це зовсім не важко. Кожен користувач комп'ютера або мобільного пристрою зможе підібрати серед них найбільш підходящий для себе. Але, у будь-якому разі, ніколи не слід нехтувати захистом свого підключення. Складний пароль захистить ноутбук, що роздає, від стороннього втручання.

nBook
Додати коментар