Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Високошвидкісний інтернет максимально швидко та повсюдно охопив усі сфери діяльності. Офісні та торгові будівлі наділені
зонами доступу Wi-Fi, а домашні комп'ютери взагалі працюють на оптоволокні. Але іноді може виникнути ситуація, коли користувач залишається без такого необхідного зв'язку із зовнішнім світом. Саме для таких цілей можна використовувати телефон як передавальний пристрій.

Чи можна роздати інтернет із телефону на ноутбук

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Завдяки появі нових гаджетів, у тому числі смартфонів, значно спростилося вирішення багатьох завдань. Один із варіантів – це безперешкодний вихід в інтернет. Для цього потрібно зробити з мобільного телефону модем і за його допомогою ділитися Wi-Fi. Android для цього необхідно попередньо налаштувати.

Перед тим, як роздати інтернет з телефону на ноутбук, необхідно ознайомитися з параметрами смартфона. Наявність мобільного Інтернету на гаджеті є обов'язковою. Для передачі підійде 2G, 3G, 4G, можна використовувати вай-фай або кабель USB.

Важливо! Перед початком робіт потрібно включити комп'ютер і телефон. Також обов'язково підключити засіб зв'язку до мобільного Інтернету.

Як роздати інтернет із телефону? Фахівці рекомендують використовувати телефон, який працює на «операційці» Андроїд 6-го покоління та підтримує хоча б 4G. Існує обмеження більш ранні версії.

Ще одна важлива умова – це якісна батарея засобу зв'язку. Під час роздачі Wi-Fi навантаження збільшується у рази. Заряд акумулятора витрачається не тільки на роздачу сигналу, але і на роботу модуля зв'язку.

Для того, щоб не використовувати провід, фахівці радять роздавати Інтернет із телефону за допомогою бездротового з'єднання. Головна причина, чому не виходить передати інтернет з телефону на ноутбук через USB-кабель, це його несправність.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Існує три загальноприйняті способи, які дозволяють використовувати засіб зв'язку для підключення до інтернету ПК:

 • Як точка доступу Wi-Fi.
 • Зробити з телефону так званий модем, який з'єднуватиметься з комп'ютером через провід USB.
 • Або використати блютуз.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук через Wi-Fi

Як поділитись інтернетом з телефону на комп'ютер через роутер? Насамперед потрібно використовувати сучасну техніку, яка за допомогою наявних драйверів та спеціальної програми дозволить перетворити засіб зв'язку на діючу точку доступу.

Кожен оператор зв'язку має свої умови надання Інтернету. Відповідно, трафік може бути різним. Також не кожен пакет послуг передбачає можливість роздачі інтернету. Перед підключенням слід уважно ознайомитися з ними.

Тобто сенс полягає у перетворенні мобільного пристрою на точку доступу.

Наприклад, для 6-го Андроїда необхідно виконати послідовно такі дії:

 1. У меню «Налаштування» вибирається пункт «Ще» та «Режим модему».
 2. Наступний крок – активація рядка “Точка доступу вай-фай”.
 3. Далі система вимагатиме в рядку під назвою password ввести пароль.

Увага! Для того, щоб максимально убезпечити вхід у всесвітнє павутиння, рекомендується налаштувати WPS підключення.

У цьому випадку програма дозволяє вибрати потрібний режим. Можливі два варіанти: просто натиснути кнопку або ввести пін-код.

Після введення пароля можна ознайомитися з кількістю користувачів, які на даний момент підключені до цього пристрою.

Заключною дією є зміна параметрів комп'ютера та встановлення бездротової мережі.

Якщо всі дії були виконані правильно, то після увімкнення Інтернету на телефоні комп'ютер моментально «прийме» цей гаджет як точку доступу. До роботи можна розпочати після введення пароля.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Важливо розуміти, що все так гладко. Існують серйозні недоліки в цьому способі підключення:

 • Робота в режимі «Точки доступу» призводить до швидкого розряду батареї смартфона.
 • Цей спосіб підходить виключно для ноутбуків, так як дуже рідко стаціонарна техніка оснащена модулем Wi-Fi.

Як передати інтернет з телефону на ноутбук через USB

Передати інтернет через провід також дуже легко. При підключенні на телефоні з'являється меню, де будуть запропоновані наступні варіанти:

 • Заряджання.
 • Передача файлів.

Зайшовши в налаштування гаджета, необхідно знайти Режим модему і натиснути на іконку USB-модем.

Увага! У деяких моделях цей пункт встановлено за замовчуванням.

Покрокові дії виглядатимуть приблизно так:

 1. Після підключення телефону до комп'ютера через провід потрібно дочекатися, поки встановляться потрібні для роботи драйвера. Ця умова підходить лише для нових пристроїв.
 2. У меню налаштувань необхідно відкрити пункт «Мережа» і вибрати «Бездротові мережі». У віконці, що випливає, з'явиться «Модем і точка доступу» і вже там вибирається пункт «Режим модему».
 3. Після проходження всіх сходинок можна буде розпочати активацію USB-модему.
 4. На екрані комп'ютера з'явиться доступна мережа.

На замітку! Для того, щоб перекинути інтернет з телефону на планшет, порядок дій абсолютно ідентичний.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Цей спосіб підключення дещо складніший, ніж попередній. Але використовувати його можна не тільки для ноутбука, але і для стаціонарного комп'ютера. Також не потрібно мати вай-фай модуль.

Найчастіше програмне забезпечення йде відразу в пам'яті телефону, але іноді воно додається в комплекті та розташовується на дисковому носії.

Слід звернути увагу, що користувачі, хто використовує Windows 8 і старше, всі драйвера і необхідні програми будуть завантажувати самостійно.

Як поділитися інтернетом з телефону на ноутбук через блютуз

Щоб підключитись через bluetooth необхідно виконати практично ті ж дії, що й у попередньому пункті. Тобто потрібно відкрити налаштування телефону і в переліку режимів модему вибрати «bluetooth модем».

На замітку! Використання цього виду роздачі інтернету не передбачає підтримки 2G, 3G, 4G. У випадку з Bluetooth можна використовувати навіть кнопковий телефон.

Важливо переконатися, що зв'язок «бачать» інші пристрої, перевірити це можна в налаштуваннях смартфона.

Для активації bluetooth-інтерфейсу Windows необхідно відкрити «Панель управління». Вибравши «Пристрій та принтери», потрібно перейти за посиланням у пункт «Додавання пристрою». Коли програма проведе аналіз усіх доступних на даний момент пристроїв, має висвітитись телефон. Найчастіше це назва моделі та її номер. Якщо клацнути на цю іконку, то система запросить дозвіл на з'єднання пристроїв та використання цього засобу зв'язку як модем.

Наступний крок — у вікні «Пристрої та принтери» необхідно за допомогою правої кнопки миші вибрати в меню «Підключатися через точку доступу».

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Незважаючи на всю простоту виконуваних дій, цей спосіб має істотні недоліки:

 • Неможливо вплинути на якість та швидкість підключення. У цьому питанні все залежить від оператора зв'язку.
 • При використанні деяких тарифів це підключення може призвести до блискавичної втрати всіх коштів на рахунку.

Пам'ятайте! Отримати якісний та високошвидкісний інтернет можна лише у разі безперебійної роботи мережі. З боку користувача необхідно подбати про повну зарядку акумулятора та кошти на мобільному рахунку.

Що робити, якщо не вдається підключити інтернет на комп'ютері через телефон

Використовувати телефон, як пристрій, що роздає інтернет, можна різними способами. Деякі використовують стаціонарний роутер, інші просто включають блютуз.

Але в будь-якому з цих випадків можуть виникнути складності та проблеми. Насамперед необхідно визначитися, який саме пристрій функціонує з помилками.

Причина може бути найрізноманітнішою.

Використання телефону як передаючого пристрою виконується в основному в таких випадках:

 • З'явилася необхідно керувати пристроєм віддалено.
 • Для передачі файлів.
 • Для отримання доступу до Інтернету.

Незважаючи на початкову мету, всі вищезазначені дії вимагають попередньої установки спеціального софту, який ще й потрібно налаштувати.

Навіть у налаштуванні вай-фай можуть виникнути деякі складнощі:

 • Не встановлені необхідні для бездротового з'єднання драйвера.
 • Роутер видає помилку.
 • На смартфоні Wi-Fi не підключається.

Саме тому перед настроюванням з'єднання необхідно перевірити чіткість роботи Wi-Fi.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Існує базовий порядок дій, який найчастіше призводить до виправлення цієї ситуації. Необов'язково виконувати все, рекомендується після кожного перевіряти, чи з'єднання відновилося.

 1. Спочатку потрібно переконатися, що оператор зв'язку припускає роботу смартфона в режим модему. Також слід звернути увагу, що далеко не до всіх тарифних планів включена ця послуга.
 2. Необхідно перевірити, чи у вікні «Налаштування» «Модем» увімкнено. Якщо вона є, але не активована, то це потрібно виправити.
 3. Іноді досить просто перевантажити обидва пристрої: ноутбук та смартфон. Дана дія обов'язково і для гаджета, що працює як модем, і для одержує інтернет комп'ютера.
 4. Ще одна причина, чому можуть конфліктувати сполучені пристрої – це несумісність програмного забезпечення.
 5. До базових способів налаштування також відноситься повторне підключення пристроїв. Але для цього необхідно спочатку на телефоні у вікні “Параметри” вибрати пункт “Основні” та “Скинути”. Натисніть іконку «Скинути налаштування мережі» та інсталювати інноваційну установку.

Якщо описані вище кроки не допомогли, можна скористатися інструкціями щодо усунення несправностей для конкретного способу підключення.

Помилка установки могла виникнути на будь-якому ступені. Щоб її справити, необхідно перевірити кожну виконану дію.

 • У «Налаштуваннях» у вікні «Режим модему» необхідно перевірити активність вкладки «Дозволяти іншим».
 • Ім'я та пароль, які з'являться на екрані, найкраще зафіксувати. На цьому етапі ці секретні дані можна змінити.
 • Не рекомендується покидати це вікно до повного підключення пристрою до мережі.

На телефоні також необхідно виконати низку перевірочних дій:

 • Насамперед потрібно перезапустити вай-фай.
 • При підключенні необхідно звернути увагу на правильність мережі, яка стоїть у налаштуваннях.

Важливо! Ім'я мережі має відповідати імені пристрою, яке передбачається використовувати як модем.

Якщо випливає вікно з повідомленням про неправильне ім'я або паролі, то перевірити його коректність можна у тому ж розділі “Налаштування” у вікні “Режим модему”.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Для виправлення неполадок, що виникли під час використання смартфона як модем, необхідно виконати такі кроки:

 1. Оновити програму, в якій виконувалася робота до останньої версії.
 2. За допомогою проводу USB провести з'єднання комп'ютера та телефону.
 3. Активізувати режим модему. Іноді, можливо, потрібно зробити цей пристрій довіреним.
 4. Якщо після всіх маніпуляцій телефон не відображається на комп'ютері, то, швидше за все, справа в неякісному кабелі. Його необхідно замінити.

Щоб вирішити проблему підключення через Bluetooth, необхідно розірвати між пристроями.

Для цього в установках даного з'єднання слід вибрати вікно «Забути цей пристрій» або «Видалити пристрій». Тільки після видалення смартфона зі списку, можна перезапускати всі гаджети.

Наступним кроком є створення пари та повторна спроба підключення через з'єднання Bluetooth.

Пам'ятайте! Найпоширеніша причина, через яку не встановлюється підключення, – це помилкові дії в момент налаштування використовуваного обладнання. Але слід розуміти, що це твердження стосується виключно працюючої техніки.

Незалежно від того, який спосіб підключення був обраний у конкретному випадку, необхідно пам'ятати, що лише послідовне виконання описаних вище дій призведе до позитивного результату.

Як роздати інтернет з телефону на ноутбук

Згідно з проведеними дослідженнями було встановлено, що за швидкістю роботи на першому місці знаходиться Wi-Fi. Цей вид з'єднання в рази випереджає своїх суперників. І тільки потім слідує USB і Bluetooth.

nBook
Додати коментар