Як працює мережа інтернет – найважливіший фактор формування

Багато користувачів замислюються над питанням, як працює інтернет, коли з'явився і став загальнодоступним. Знайомство з принципами його устрою, функціями дозволяє отримати загальну картину діяльності Всесвітньої павутини, позитивних та негативних сторонах.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Глобальна мережа Інтернет – історія створення, пристрій

Інтернет це глобальна мережа міжнародного рівня, побудована на базі IP та їх маршрутизації. Система з'єднує у собі безліч персональних комп'ютерів, розташованих у різних точках земної кулі, її робота забезпечується кількома важливими вузлами.

Першими прообразами сучасного інтернету були мережі ARPANET, FIDONET, сучасніша модель з'явилася в дев'яності роки минулого століття. 1995 рік – час появи перших провайдерів та веб-сайтів. У 1997 році в Глобальній мережі зареєструвалися близько 1 млн. доменних імен, об'єдналися 10 млн. ПК.

Важливо! Винахідниками протоколу TCP/IP є Роберт Елліот Кан та Вінтон Серф. Офіційною датою народження інтернету вважається 01.01.1983.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Як працює, основні принципи

Глобальна комп'ютерна мережа Інтернет досить проста та доступна будь-якому користувачеві. Під нею мається на увазі стандартна сітка передачі даних, що працює у великих масштабах. До її складу входить програмно-апаратне обладнання та канали зв'язку.

Як працює дротовий користувальницький Інтернет – до списку обладнання включені:

 • Клієнт – під ним мається на увазі будь-яке обладнання, яке здійснює запити на отримання мережевої інформації. При отриманні даних вони надаються у зручній для користувача формі через ноутбуки, планшети, телефони або комп'ютери.
 • Сервер – апаратура, що зберігає інформацію у формі баз даних. Вона дає відповіді запити, відправляючи їх клієнту.
 • Мережеве обладнання – представлене зв'язуючим каналом сервера та клієнта. До нього відносять модеми, маршрутизатори, комутатори.

Важливо! Для підтримки працездатності зазначеної схеми потрібна стабільна робота двох останніх пунктів.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Постачальники інтернет-послуг, яку відіграють роль

Як функціонує всесвітня Інтернет через постачальників послуг: вони надають доступ користувачам за рахунок блоків адрес, якими володіють. При підключенні до постачальника інтернет-послуг відбувається підключення до сервера через маршрутизатор.

Користувачі отримують такі послуги від підприємств:

 • засіб для ідентифікації у формі IP-адреси;
 • електронну пошту – за допомогою POP3 та SMTP;
 • новини – через Usenet;
 • маршрутизацію – від серверів DNS.

Важливо! Самостійно, без посередників приєднатися до комп'ютерних мереж та інтернету неможливо.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Рівні мережі (видима частина інтернету, глибинний інтернет та даркне)

На початку століття була поширена думка, що більшість Інтернету працює хаотично, є зборищем інформації, що не відповідає параметрам достовірності та законності. Згодом усе змінилося, у більшості країн були прийняті закони про кіберпростір і безпеку роботи.

Зрозуміти, як влаштовано Глобальне павутиння, неможливо без вивчення її рівнів та сегментів. Стандартна схема Інтернету поділяється на:

 • Видимий ділянку — у ньому існує стандартна і підводна частина, що містить соціальні мережі, служби пошуку, різні послуги, офіційні сторінки підприємств і уряду. Доступ до них відбувається без труднощів для кінцевого користувача. Підводний варіант також вважається загальнодоступним, але посилання ресурси рідше зустрічаються в пошукових сайтах. Він вважається клубом за інтересами, окремі представники перебувають у напівлегальному становищі та містять заборонені відеоролики та фотографії.
 • Невидима — включає глибинну частину, даркне. У першому випадку в ньому знаходиться незаконний контент із хакерських форумів, заблокованих ресурсів та сторінок із екстремістським вмістом, увійти в інформаційне поле можна за допомогою проксі-серверів (vpn). Потрапити в даркнет можливо при використанні спеціальних утиліт (Tor та ін.). Тут обмінюються секретними документами, торгують зброєю, наркотичними речовинами та живим товаром.

Важливо! Схема роботи системи Мій інтернет дозволяє вивчити всі нюанси відвідування павутини, уникнути переслідування за чинними законами країни через випадковий перехід на заборонені урядом ресурси.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Мережа Інтернет як фактор формування сучасного інформаційного суспільства

Розуміння користі глобальних інформаційних мереж дозволяє з усіх боків оцінити дану нею можливість об'єднання людства загалом. Постійний обсяг інформацією допомагає проводити зміни у суспільстві та всіх сферах життя, представлені:

 • економічним напрямом – виникнення електронних гаманців та грошей, віддалених торгових точок із торгівлею через сайти;
 • духовним – віртуальний простір дозволяє спілкуватися з різними людьми, розвиватися;
 • соціальним – з'явилося поняття «дистанційного» навчання та роботи вдома;
 • політичного — інформація про зміни у законах та положеннях, певні види послуг можна отримати через державні сайти.

У межах суспільства Інтернет має певний вплив:

 • встановлює горизонтальні зв'язки між користувачами;
 • пропонує інформацію для добровільного сприйняття, її ніхто не нав'язує;
 • допомагає брати участь в інформаційних процесах будь-кому;
 • не дозволяє спілкуватися у стилі маніпуляцій;
 • припиняє обман та маніпулювання за рахунок системи «питання-відповідь»;
 • відрізняється від стандартних засобів, не дозволяє блокувати свідомість, а розширює його сферу;
 • запобігає зникненню окремих відомостей, допомагає стати їм загальнодоступними для багатьох користувачів за обмежений час;
 • локалізує людські спільноти, будучи альтернативою стандартному безликому натовпу, самоорганізація та самоврядування поступово змінює структуру суспільства;
 • в мережі люди можуть вибирати самостійно, ніхто не може надавати на них вагомого впливу або вказувати на чужі цілі.

Важливо! Роль Інтернету значуща у житті людства. Через нього можна вирішити різноманітними способами питання щодо соціальної, економічної та політичної сфери.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Російський сегмент мережі Інтернет

Російськомовний напрямок передбачає ресурси, створені однойменною мовою. Сайти існують у всьому світі, але основна частка припадає на країни СНД. Сторінки працюють на доменах “рф”, “рус”, “ru” та ін.

До списку Рунету входять:

 • WWW-сайти;
 • IRC-конференції;
 • FTP сервери;
 • локальні масштабні мережі та ін.

Як працює мережа інтернет - найважливіший фактор формування

Впізнати російський сегмент можна за кириличним російським кодуванням. Російська частина Інтернету за датами:

 • 1991-1993 р. – поява перших інтернет-провайдерів;
 • 1992 – масове підключення банків до системи SWIFT;
 • 1994 – офіційно зареєстрований домен «ru» для РФ.

Починаючи з зазначеного періоду пішло повільне, але неухильне розвиток віддаленого зв'язку по всій території Росії із формуванням розважальних, державних і громадських порталів.

Інтернет дозволяє на високій швидкості пересилати повідомлення, це технологія зі складною архітектурою, але простим використанням. Глобальна павутина дозволила отримувати інформацію практично миттєво, незалежно від того, на якому видаленні знаходиться основна точка подій.

nBook
Додати коментар