Як поміняти час на Віндовс 10 – докладна інструкція

Нині персональний комп'ютер (ПК) став незмінним атрибутом у сфері розваг. Для деяких людей така машина стала ще й робітником нарівні з автомобілями. І оскільки всі цінують час, то на комп'ютері є можливість подивитися, яка зараз година і день тижня. Це вносить у життя певний комфорт. До того ж, контроль часу дозволяє багато в чому встигати і будувати плани на майбутнє.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Зміна часу у параметрах Windows 10

На жаль, ніщо не вічне і навіть у сучасній операційній системі (ОС) можуть траплятися збої. Зокрема, може змінюватися як час, так і дата, причому у зв'язці, а не окремо.

Не кожен власник комп'ютера із сучасною операційною системою на борту знає, як змінити час у Windows 10. Такий, здавалося б, незначний нюанс може супроводжуватися деяким дискомфортом, аж до появи неприємностей різної спрямованості.

Розробники корпорації Microsoft внесли в ОС Windows 10 безліч корисних опцій та налаштувань. З ними користувачі можуть змінювати практично будь-які параметри відповідно до своїх уподобань.

Щоб перейти до налаштування дати та часу, потрібно звернутися до меню «Пуск» (нижній лівий значок на панелі завдань) та знайти іконку у вигляді шестерні (це є Параметри Windows). Або вдатися до комбінації кнопок на клавіатурі Win+I.

Подальша інструкція:

 1. Коли відкриється вікно зі змінними системними параметрами, знайти та вибрати розділ «Час та мова».
 2. З лівого боку потрібна вкладка «Дата та час». Після натискання на неї звернутися до правої частини вікна.
 3. Тут потрібно перевести повзунок, який відповідає за автоматичне встановлення часу в положення «Вимкнути». (натисканням на нього). Інакше настроїти параметри самому не вдасться.
 4. Знизу повзунка є кнопка «Змінити», куди треба натиснути.
 5. Відкриється інше вікно, де виставити поточний час, а також число, місяць та рік.
 6. Для підтвердження нових параметрів натисніть кнопку «Змінити».

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Що стосується автоматичного режиму, то система самостійно братиме дані зі спеціальних серверів, включаючи виставлення часового поясу.

При цьому участь користувача не потрібна. Зазвичай така опція приносить користь, головне, щоб було обрано правильний часовий пояс. Але іноді автоматичний процес синхронізації показує неправильні параметри і тоді краще залишити повзунок вимкненим.

До 2014 року на території Росії переходили на зимовий період часу та літній. Наразі такий порядок скасовано. У зв'язку з цим, якщо комп'ютер або ноутбук придбано до скасування, то годинник неминуче може, як йти далеко вперед, так і відставати.

Як налаштувати дату та час із класичної панелі управління

На щастя, творці ОС Windows 10 залишили звичну класичну панель управління, хоч і вирішили змінити її візуальне уявлення, що не заважає функціональності. Це ще один корисний системний інструмент, який покликаний налаштувати багато характеристик.

Зокрема панель управління теж допомагає налаштовувати час з датою. Легкий і швидкий спосіб виклику — використовувати поле пошуку, що в меню «Пуск». Достатньо ввести літерами «Панель управління», а після відкриття діяти згідно із простою інструкцією.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Як змінити час на Віндовс 10:

 • Щоб скоротити шлях змінити подання з категорії на значки (великі або маленькі — не важливо), що в області «Перегляд».
 • Тепер вибрати “Дата і час”.
 • У вікні, що з'явилося, натиснути на кнопку «Змінити дату і час…» першої вкладки.
 • Далі ліворуч виставити дату – рік, місяць, число, а також поруч праворуч години та хвилини з секундами (2021.07.18, 22:25:45). Оновити зміни кнопкою “OK”.
 • На цій вкладці можна задати часовий пояс — важливо, щоб він збігався з пунктом проживання.

Пункт «Панель управління» легко знайти в самому меню «Пуск» ще з часів Windows XP і 7, хіба що розташований в різних місцях.

Головним орієнтиром для Росії служить Московський час.

Необхідність правильного виставлення часового поясу обумовлена тим, що при виборі неправильного населеного пункту можуть виникнути проблеми з відкриттям низки сайтів у браузері та інші проблеми.

До слова сказати, Антивірус Касперського, включаючи інших «захисників» системи теж звертає увагу на дату, яка встановлена на комп'ютері.

Допоможе командний рядок

Крім основних способів налаштувань часу та дати можна вдатися до двох альтернативних варіантів. Один із них — це використання командного рядка.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Цей окремий файл cmd.exe, що виконується, системи Windows 10 не раз рятував багатьох досвідчених користувачів у вирішенні різних завдань. Ось і тепер інструмент надасть посильну допомогу для налаштування часу на комп'ютері, причому, навіть якщо годинник постійно збивається з різних причин:

 • Запустити системну утиліту із правами адміністратора.
 • У вікні ввести команду «time ЧЧ:MM». Замість ЧЧ прописати годинник, а ММ замінити хвилинами.
 • Натиснути клавішу Enter.

Дані відразу зміняться на внесені. Проте міняти часовий пояс командним рядком не вдасться. З цією метою краще використати інші способи.

Командний інтерпретатор PowerShell

Це ще один рядок системи, який дозволяє виконати запити користувача. Також ця утиліта є своєрідною функціональною заміною КС.

PowerShell підходить у випадках, коли командний рядок відмовляється запускатися або інші способи не дали результату.

Простий алгоритм, як змінити час і дату на Віндовс 10:

 1. Використовуючи пошукове поле, знайдіть Windows PowerShell, ввівши відповідний запит.
 2. Консоль потрібно запустити із правами адміністратора.
 3. Відкриється вікно, де набрати команду – Set-Date-Date “DD/MM/YYYY hh:mm” із зазначенням поточних параметрів часу та дати (день, місяць, рік).
 4. На завершення натисніть «Enter» для підтвердження введення.

Встановлення 12-годинного формату замість 24 виконується шляхом додавання індексів AM (до полудня) та PM (після полудня) наприкінці команди.

Як у випадку з командним рядком, дані відразу повинні оновитися. Або це станеться безпосередньо після закриття PowerShell.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Панель задач

Це найпростіший і найшвидший спосіб налаштування часу на комп'ютері серед усіх інших варіантів.

Зазвичай годинник видно на панелі завдань – у правому нижньому кутку.

Щоб змінити час, а також дату (якщо вони задані неправильно) достатньо навести курсор на годинник в треї та клацнути ПКМ та вибрати пункт «Налаштування дати та часу».

Далі відкривається таке саме діалогове вікна, як при використанні панелі керування. Залишається тільки ввести правильні дані – час, дату, часовий пояс та підтвердити внесення змін натисканням кнопки «Застосувати».

Використання сторонніх програм

Існує безліч програм для налаштування часу в Windows 10. Серед них безкоштовна версія Atomic Clock Sync, яка доступна для завантаження з офіційного сайту розробника.

В асортименті утиліти широкий функціонал із синхронізації часу з датою. Для внесення своїх властивостей служить кнопка Change.

Якщо потрібно синхронізувати дані, перейдіть на вкладку Synchronization Interval. Деяким користувачам може не сподобатися, що програма англійською та русифікація відсутня.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Інша гарна утиліта – SP TimeSync з приставкою Pro дозволяє виконати синхронізацію комп'ютера з сервером для відображення реального часу. Тільки ця програма платна, але є безкоштовна версія SP TimeSync російською мовою.

В інших подібних програмах взагалі можна запрограмувати відхід комп'ютера в сон з подальшим пробудженням.

Що робити, коли час постійно збивається

Перш ніж вибрати спосіб вирішення проблеми, потрібно зрозуміти, що спричинило.

У більшості випадків винною стає батарейка БІОСа, яка просто розрядилася. Відповідно, мікропрограма не отримує живлення, через що час на комп'ютері не може зберігатися і все збивається до заводських параметрів.

В інших випадках відсутня синхронізація із сервером Microsoft, що зазвичай має працювати в автоматичному режимі. Також масло у вогонь додає наявність вірусів у системі та помилкову вказівку часового поясу.

BIOS

Серед усіх причин порушення налаштувань часу лідируючу позицію займає акумулятор мікросхеми BIOS. Саме мінібатарейку потрібно перевірити насамперед і за необхідності замінити новим елементом.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

На вигляд батарейка виглядає як велика металева «таблетка» з маркуванням CR2032. Процедуру можна доручити майстрам сервісного центру або виконати самостійно, тому що в такій роботі немає нічого складного.

Початківцям знадобиться інструкція:

 1. Вимкнути комп'ютер, після чого зняти кришку системного блоку (задню або бічну).
 2. Знайти «таблетку» на материнській платі – труднощів виникнути не повинно.
 3. Послабити затискач, злегка відігнувши його викруткою і не зламавши.
 4. Вийняти батарейку.
 5. Помістити нову “таблетку” на місце і трохи натиснути до клацання.
 6. Зібрати корпус.

На деяких материнських платах не можна замінити батарейку.

Тепер можна вмикати машину та налаштувати час за вже відомим сценарієм на вибір. Варто врахувати, що після заміни батареї можуть збитися не тільки налаштування часу, але й параметри конкретно БІОС, якщо вони задані користувачем. Потрібно ще раз зайти в меню та повторно внести зміни.

Синхронізація із сервісами Microsoft

У цьому випадку застосувати знайомий алгоритм, як настроїти час на комп'ютері з Windows 10:

 • Зайти в розділ «Дата та час» (через панель керування або будь-яким іншим шляхом).
 • На вкладці «Час Інтернету» натиснути «Змінити параметри».
 • Позначити галочкою пункт “Синхронізація із сервером”, а в полі введення сервера ввести домен time.windows.com.
 • На завершення зберегти зміни.

Крім того, рекомендується регулярно встановлювати всі випущені оновлення Windows 10, що дозволяє їй тривалий час залишатися у працездатному стані, а також уникнути багатьох помилок. Перевірка актуальності версії ОС також налаштовано за замовчуванням.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

Неправильний часовий пояс

Нерідко годинник з датою збивається через те, що «на виду» і вирішується виконанням однієї настройки:

 • Клікнути на годиннику на панелі завдань (у треї) ПКМ, вибрати «Налаштування дати та часу».
 • Звернути увагу на розділ «Годинний пояс — має бути вказаний потрібний регіон, де мешкає користувач.

Після цього слід автоматично встановити правильний час. У цьому значення відхиляються лише кілька годин, хвилини не змінюються.

Шкідливе програмне забезпечення

Атака вірусів є найпоширенішою напастю, а також причиною багатьох неприємностей, у тому числі у сфері безпеки.

Шкідливе ПЗ теж удосконалюється, причому нові різновиди з'являються за короткий термін. До того ж, деякі цифрові «штами» складно виявити в силу потайної природи. Через таку шкідливу дію порушується нормальна робота комп'ютера, а також збиваються налаштування, що іноді призводить до сумних наслідків.

Найчастіше шкідлива програма перевіряє на міцність системні файли та були моменти, коли вона змінювала налаштування часу.

Цілеспрямована та незапланована зміна часу не відноситься до критичної проблеми, проте приємного і тут мало. Тому варто також перевіряти, чи не стала машина жертвою вірусної атаки, скориставшись захисником Windows 10:

 • Розкрити меню “Пуск” і вибрати “Параметри” (або відразу поєднанням клавіш Win + I).
 • Тут потрібен розділ «Оновлення та безпека».
 • Перейти на пункт “Безпека Windows” (зазвичай з лівого боку).
 • Натиснути на «Захист від вірусів та загроз».
 • Зайти до «Параметри захисту від вірусів та інших загроз» та переконатися, що розділи «Захист у реальному часі» та «Хмарний захист» увімкнені (Увімк.).
 • Повернутись назад і натиснути «Параметри сканування», де вибрати повну або спеціальну перевірку.

Як поміняти час на Віндовс 10 - докладна інструкція

При виявленні вірусів захисник запропонує видалити їх достатньо натиснути потрібну кнопку. Надалі параметри часу повинні повернутися до попереднього правильного стану.

Скоригувати параметри часу можна різними способами, серед яких як найпростіші та найшвидші, так і альтернативні, які зрозуміють досвідчені користувачі. Проте з наведеними прикладами навіть новачки зможуть зрозуміти, як змінити або виправити час у Windows 10. До того ж, переважно все виконується зусиллями самої ОС Windows 10. На думку деяких експертів бажано включити синхронізацію з сервером Microsoft, щоб не обтяжувати себе постійним редагуванням параметрів вручну .

nBook
Додати коментар