Як подивитися швидкість інтернету на Windows 10

Швидкість інтернету є дуже важливим показником для будь-якого користувача, який регулярно виходить у мережу. Характеристика швидкодії залежить від провайдера, що займається роздачею інтернету та надає доступ. Відомості про швидкість можна дізнатися в договорі, укладеному з постачальником. Але ці цифри вказують лише максимально можливе значення, але з можуть показати реальне. Щоб дізнатися про справжні показники, необхідно самостійно виміряти їх. У цій статті буде надано інформацію про те, як подивитися швидкість інтернету на Windows 10.

Як подивитися швидкість інтернету на Windows 10

Послідовність тестування

Щоб перевірити показники Інтернету на Windows 10, потрібно виконати певну послідовність дій. У конкретному випадку потрібно спочатку дізнатися про важливі параметри, які будуть детально описані.

Вибір сервера

Щоб визначити точну швидкість інтернету, можна використати різні програми. Вони підключаються до обладнання та визначають показники, аналізуючи тестові сервери. Тому дуже важливо вибрати потрібний варіант.

Програми починають працювати з серверами, які розташовуються максимально близько до користувача. Це означає, що потрібно включати визначення місця розташування під час роботи з програмами.

Пінг

Це сумарний час, потрібний для того, щоб сигнал дійшов від комп'ютера до певного сервера. Також цей час реакції у відповідь — від сервера до комп'ютера. Вимірювання відбувається у мілісекундах.

Чим нижче показник, тим швидше сервіс буде реагувати на дії користувача. Якщо показник нижче 50 мілісекунд, цього достатньо для комфортної роботи в інтернеті, так користувач не відчуватиме затримку при відкритті сторінки або запуску програми.

Для довідки! Оптимальний показник пінгу для комфортної гри в режимі онлайн – до 20 мілісекунд.

Вхідна швидкість

Цей показник вказує на швидкість завантаження файлів, які користувач завантажує з інтернету. Це є ключовим показником, що впливає на параметри мережі. Чим вище вхідна швидкість, тим швидше відкриватимуться сторінки в інтернеті, а також завантажуватиметься будь-який контент.

Вихідна швидкість

Це зворотний показник, що вказує на те, з якою швидкістю файли з комп'ютера переміщуються до мережі (наприклад, при надсиланні картинки у соціальній мережі). Чим вище наведений параметр, тим швидше користувач зможе передати дані зі свого пристрою на певний сервер або пристрої інших користувачів.

Як правильно проводити тестування

Як подивитися швидкість інтернету на Windows 10

Перед тим, як приступити безпосередньо до тестування, необхідно підготувати персональний комп'ютер або ноутбук до операції. Якщо виконати такі дії, результати тестів виявляться більш точними:

 • Насамперед необхідно відключити всі працюючі завантажувачі файлів, і стрімінгові сервіси, які мають доступ в інтернет.
 • Якщо швидкість заміряється безпосередньо у браузері, потрібно вимкнути режим інкогніто. Це спеціальне розширення, яке сильно погіршує передачу даних інтернету.
 • Додатково необхідно закрити всі вкладки в інтернеті.
 • Якщо користувач заходить до інтернету через VPN-сервіси, їх необхідно відключити.

Важливо! Щоб правильно проводити тестування, бажано використовувати кабельне з'єднання із провайдером.

На фінальний результат сильно впливають характеристики самого роутера, а також перешкоди, які виникають при підключенні по бездротовій мережі. Кабельне підключення забезпечує найточніші результати.

Від чого залежить швидкість інтернет з'єднання

На показник швидкості впливають програми, відкриті сторінки інтернет браузерів. Щоб отримати максимально точні результати, необхідно під час перевірки знеструмити всі гаджети, крім тих, які не перевірятимуть аналізованим тестом.

Як було зазначено вище, на швидкість передачі інтернет-даних сильно впливає сам роутер. Тому тестування не проводять, якщо комп'ютер підключений до маршрутизатора через Wi-Fi, оскільки так можна буде дізнатися тільки максимальний параметр наявного роутера.

Стандартні засоби Windows 10

Важливо розуміти, що використовуючи будь-який спосіб перевірки можна отримати максимально близьке, але все одно лише приблизне значення. Все залежить від віддаленості від конкретного сервера та поточного навантаження на мережу.

Тому для оптимального виміру потрібно використовувати кілька стандартних програм, а також спеціальних сервісів. Бажано проводити перевірку в різні часи доби, щоб підібрати середньоарифметичне значення.

Тест швидкості за допомогою програми «Параметри»

Як подивитися швидкість інтернету на Windows 10

Це стандартна програма Windows 10, яка є основним інструментом для функціонування персонального комп'ютера. Щоб переглянути швидкість інтернету через Wi-Fi або кабель за допомогою програми, необхідно виконати наступний порядок дій:

 1. Відкрити програму через меню “Пуск”, і знайти його в Панелі завдань.
 2. Потрібно шукати службові програми та службові програми з написом «Параметри».
 3. Якщо не вдається знайти програму, необхідно натиснути комбінацію клавіш Windows + I, тоді утиліту можна відкрити безпосередньо. Кнопка “Віндовс” має бути на будь-якому сучасному комп'ютері (це прапор у вигляді логотипу ОС, розташований знизу зліва клавіатури).
 4. Перейти у вкладку з мережею та інтернетом.
 5. Необхідний параметр – “Стан”.
 6. Натисніть вкладку зі зміною параметрів мережі, щоб перейти за посиланням на перегляд властивостей мережі.

У вікні з'явиться багато різних параметрів, для перевірки швидкості інтернету користувача повинен цікавити розділ з властивостями. Потрібно дивитися на рядок «Передача та прийом» або «Швидкість лінії». Там буде вказано швидкість з'єднання.

Таким чином, можна дізнатися точну швидкість, коли ПК підключається до наявної мережі.

Дізнатися швидкість, використовуючи панель керування

Ще одна службова програма. Порядок дій щодо операції такий:

 • Клацнувши правою клавішею миші на робочому столі, навести курсор на панель налаштувань, щоб перейти в Панель керування.
 • Знайти вікно під назвою «Керування елементами панелі керування».
 • Далі потрібно перейти в розділ керування спільним доступом та мережами.
 • Наступний пункт – “Зміна параметрів адаптера”.

Натиснувши на загальні властивості, можна знизу сторінки побачити швидкість використовуваного інтернету.

Консоль командного рядка

Для здійснення операції необхідно натиснути клавіші Windows + R і ввести комбінацію – cmd. У потрібному рядку командного рядка, необхідно ввести наступну комбінацію:

Як подивитися швидкість інтернету на Windows 10

Система в автоматичному режимі обробляє задану команду та покаже результат. Це один із найпростіших методів перевірки.

Використання Windows PowerShell

Ще один метод, який можна виконати за хвилину. Для здійснення операції необхідно виконати такий порядок действий:

 1. Натисніть комбінацію клавіш Windows + X, щоб вибрати режим досвідченого користувача.
 2. У списку, що з'явиться, клацнути на відповідний розділ.
 3. У вікні потрібно ввести наступну команду.

Як подивитися швидкість інтернету на Windows 10

Як і в попередньому випадку, комп'ютер самостійно опрацює код та видасть результат.

Перевірка швидкості інтернету за допомогою онлайн-сервісів

Є багато сервісів, за допомогою яких можна в онлайн-режимі перевірити швидкість інтернету. Далі будуть розглянуті 3 найпростіші, але ефективні. Всі вони безкоштовні при використанні стандартного режиму (якщо потрібно забрати рекламу, доведеться заплатити).

SpeedCheck

Використовуючи програму, можна знайти пінг, а також вхідну та вихідну швидкість мережі. Утиліта показуватиме придатність персонального комп'ютера для різних завдань:

 • запуск ігор;
 • використання відеозв'язку;
 • застосування стрімінгових сервісів.

Оцінка кожного значення буде вказана за п'ятибальною шкалою.

Важливо! Якщо використовувати мобільний додаток цієї програми (для стільникового телефону), можна отримати доступ та скористатися додатковими функціями, наприклад, налаштувати перевірку у певний час за таймером.

Яндекс.Інтернетометр

За допомогою сервера можна отримати зразковий показник вхідної та вихідної швидкості інтернету. Щоб користувачеві було зручніше зчитувати дані, показники виводять на екран одночасно в мегабітах і мегабайтах за секунду.

Сервер для перевірки при цьому вибирати не можна, оскільки програма все робить самостійно.

2ip.ru

Зазвичай ця програма використовується для того, щоб дізнатися про свій IP, але її також можна використовувати для визначення швидкості інтернету.

Для початку необхідно вибрати на карті відповідний майданчик для швидкості вимірювання. Далі натиснути кнопку “Тестувати”. Залишиться лише дочекатися результатів.

Важливо! Щоб отримати найбільш точні показання, потрібно відключити сторонні програми та програми, які «забирають» швидкість інтернету .

Інші варіанти перевірки швидкості інтернету

Швидкість інтернету необов'язково дивитись у сторонніх програмах. Наприклад, можна використовувати стандартний диспетчер, встановлений на комп'ютері.

Для початку роботи потрібно перейти в розділ «Продуктивність» і знайти там вкладку зі швидкістю інтернету. На екрані з'являться дані.

Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти, як перевірити швидкість інтернету на ноутбуці Windows 10, використовуючи сторонні програми або стандартні утиліти операційної системи.

nBook
Додати коментар