Як підключити відеореєстратор до інтернету

Людям, які недавно отримали відеореєстратор, доведеться самостійно підключати його до мережі Internet. Багатьом може здатися, що це дуже складно. Проте насправді у цьому немає нічого складного. Особливо, якщо заздалегідь розібратися, як підключити відеореєстратор до інтернету і що для цього потрібно зробити.

Як підключити відеореєстратор до інтернету

Підключення відеореєстратора для роботи через інтернет

Відеореєстратор — пристрій для відеофіксації, який використовується для запису відеосигналу, виведення зображення на монітор та трансляції відео по локальній або глобальній мережі.

У процесі використання відеореєстратора часто виникає необхідність отримання віддаленого доступу до записів, які передаються з камери. Щоб пристрій міг надсилати зображення або відео на FTP-сервер користувача, його доведеться заздалегідь підключити до інтернету.

Також це дозволить налаштувати надсилання звітів на електронну скриньку та надсилати СМС-повідомлення на телефонний номер. Налаштування відеореєстратора для перегляду через інтернет має певні особливості, з якими необхідно ознайомитись заздалегідь.

Увага! Не всі моделі, представлені над ринком, можуть передавати інформацію у локальну чи глобальну мережу. Купуючи обов'язково потрібно уточнити цей момент.

Яке потрібно підключення

Як підключити відеореєстратор до інтернету

Існує кілька способів підключення відеореєстраторів до Інтернету. Серед них можна виділити такі:

 • ADSL. Цей спосіб дозволяє одночасно підключати 2 відеокамери з високою роздільною здатністю зображення або 3-4 пристрої з більш поганою якістю картинки. Головним недоліком цього методу є повільна швидкість передачі даних. Тому не рекомендується використовувати ADSL, якщо потрібно підключати більше 4 пристроїв.
 • Роутер. Сьогодні найчастіше використовують підключення відеореєстратора Dahua та інших моделей до Інтернету через роутер. Такий спосіб підключення вважається найбільш якісним та надійним. Роутер забезпечує передачу даних швидкості 100 Мбіт/с.
 • Wi-Fi. Досить часто використовується бездротовий метод підключення через мережу Wi-Fi. Такий спосіб не дуже надійний, оскільки періодично можуть бути обриви зв'язку. Для хорошої якості картинки, якість зв'язку має бути високою як на стороні відеореєстратора, так і на стороні користувача системи.

Додаткова інформація! Підключати пристрій бездротовим способом потрібно лише за умови хорошого прийому Wi-Fi сигналу.

Не всі дешеві моделі відеореєстраторів здатні працювати з бездротовими мережами. З іншого боку, їм важлива частота сигналу.

Особливості використання роутера та 3G-модему

Як підключити відеореєстратор до інтернету

Деякі користувачі підключають відеореєстратори до Інтернету, використовуючи мережі 3G або 4G. Насправді, користуватися таким методом не варто. Справа в тому, що робота мобільних мереж багато в чому залежить від якості покриття. При поганому зв'язку швидкість роботи інтернету буде занадто низькою передачі даних з відеореєстратора. Краще підключати пристрій через роутер або Wi-Fi.

Потрібно розуміти, що відеопотік у прийнятній роздільній здатності (коли добре видно, що саме відбувається перед камерою), це мегабайти інформації. Швидко передавати такі обсяги здатне лише провідне з'єднання.

Налаштування віддаленого доступу

Перед тим як підключитися до відеореєстратора через інтернет, використовуючи роутер, необхідно все налаштувати. Процес налаштування відбувається у два етапи.

Налаштування відеореєстратора

Для початку необхідно змінити параметри в самому пристрої, який записуватиме і транслюватиме відео. Налаштовується відеореєстратор таким чином:

 1. Відкрийте меню пристрою.
 2. Перейти до розділу «Мережа».
 3. Змінити значення DHCP на STATIC.
 4. У рядку IP прописати адресу “192.168.0.111”.
 5. Вказати маску “255.255.255.0”.
 6. У параметрах “Шлюз маршрутизатора” та “DNS” вказати адресу “192.168.0.1”.
 7. Натиснути кнопку «Зберегти»

Важливо! Шлюз залежить від маршрутизатора, до якого підключатиметься пристрій. Більшість моделей прописаний не динамічний адресу «192.168.0.1». Проте деякі роутери можуть бути іншим. Тому краще заздалегідь відвідати сайт виробника та уточнити, які параметри використовуються у роутері за замовчуванням.

Налаштування роутера

Як підключити відеореєстратор до інтернету

Закінчивши відеореєстратор, можна налаштовувати маршрутизатор. Для цього необхідно зробити таке:

 1. Зайти до меню роутера. Для цього в адресний рядок браузера вводиться IP 192.168.1.1 або 192.168.0.0.
 2. Ввести логін та пароль. Вони вказані на корпусі маршрутизатора.
 3. Перейти до розділу «Безпека».
 4. Зайти до підменю «Видалене управління».
 5. Вказати порт управління “9011”.
 6. Перейти до «Віртуальних серверів» та додати новий пристрій.
 7. У вікні вказати порт і IP-адресу відеореєстратора.

Після виконання перелічених вище дій необхідно відкрити браузер і в адресний рядок прописати IP реєстратора. Відкрийте меню пристрою.

Які програми краще для цього використати

Як підключити відеореєстратор до інтернету

Після того, як вдалося підключити реєстратор відеоспостереження до інтернету, необхідно вибрати програмне забезпечення для перегляду відео. Найчастіше для цього використовуються такі програми:

 • IP Camera Viewer. Це безкоштовний софт, що дозволяє переглядати відео з USB або IP-камер. У цієї програми досить великі функціональні можливості. Вона дозволяє робити фотографії, перемотувати та записувати відео. За потреби можна збільшити та зменшити зображення.
 • Active Webcam. Програма використовується для транслювання аудіо та відео в реальному часі. При спрацюванні датчиків руху Active Webcam надсилає оповіщення на електронну пошту та мобільний номер.
 • ZoneMinder. Цей софт розроблено для управління камерами спостереження. Використовувати програму можна на пристроях з ОС Windows та Linux. ZoneMinder підтримує більшість аналогових, IP та USB камер.

Важливо! Перш ніж використовувати той чи інший софт, треба переконатися, що він сумісний з реєстратором.

Можливі проблеми підключення

При підключенні відеореєстратора до Інтернету періодично виникають проблеми. До найпоширеніших можна віднести наступне:

 • неправильне розпинування LAN-кабелю, підключеного до пристрою;
 • відсутність з'єднання через невірно вказану IP-адресу;
 • блокування підключення встановленим антивірусом;
 • зависання відео через низьку швидкість передачі даних.

Все частіше у повсякденному житті почали використовувати відеореєстратори. Їх купують для відеоспостереження у приватних будинках та квартирах. Також їх встановлюють у автомобілях. Люди, які вирішили придбати такий пристрій, повинні заздалегідь розібратися, як налаштувати відеореєстратор для перегляду через інтернет і що для цього треба зробити.

nBook
Додати коментар