Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Більшість можливостей комп'ютера доступна за наявності інтернету, без мережі він перетворюється на звичайну друкарську машинку або пристрій для нескладних ігор. Щоб користуватися всім функціоналом комп'ютера навіть за відсутності Wi-Fi роутера, необхідно знати, як підключити ноутбук до Інтернету через телефон.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Небезпека використання власної мобільної точки доступу та способи її захисту

Підключатися до інтернету за допомогою мобільного телефону можна на комп'ютерах із будь-якою популярною операційною системою – Windows, MacOS або Linux. При цьому слід пам'ятати, що при використанні бездротового з'єднання комп'ютер стає вразливішим для зловмисників. Підключившись до створеної мережі, можна перехоплювати сигнал, що передається, зчитуючи інформацію про відвідані сайти і введені паролі, або просто безкоштовно витрачати чужий інтернет-трафік на свої потреби.

Wi-Fi роутери оснащені надійнішими системами захисту сигналу, ніж Bluetooth. Щоб убезпечити підключення, необхідно встановлювати на мобільній точці доступу найсучасніший протокол шифрування WPA2, а також захистити своє домашнє з'єднання складним паролем.

Важливо! Не варто задавати як пароль прості літерні або числові комбінації (наприклад, 11111111, 00000000 або qwerty). Щоб підібрати таке поєднання і підключитися до мережі не обов'язково бути хакером – це зможе зробити будь-яка людина, яка впіймала мережу, навіть дитина.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Підключати телефонний інтернет до комп'ютера можна з будь-якого мобільного пристрою, навіть звичайної кнопкової “дзвонилки” – головне, щоб вона мала відповідні адаптери.

При роздачі інтернету зі смартфона витрачається мобільний трафік, тому варто періодично перевіряти свій тариф та залишок на рахунку (наприклад, в особистому кабінеті “Мегафону”).

Методи створення точки доступу з мобільного телефону

Налаштувати мобільну точку доступу за допомогою смартфона можна кількома способами:

 • найзручніший – через Wi-Fi;
 • найбільш швидкий та безпечний – за допомогою USB-кабелю;
 • у разі виникнення проблем із підключенням Wi-Fi — з'єднання Bluetooth.

Якщо комп'ютер не оснащений блютузом або вай-фай модулем, або ця плата несправна, можна скористатися зовнішнім передавачем, який підключається до ПК або ноутбука через USB-порт.

Додаткова інформація. Підключення за допомогою кабелю допоможе вийти в інтернет навіть при забрудненому радіо-діапазоні (наприклад, поряд з телевежею або іншим потужним обладнанням, що передає).

Роздача мобільного інтернету на ноутбук через мережу Wi-Fi

Підключення по Wi-Fi – найпростіший і зручний спосіб організації точки доступу.

Як під'єднувати комп'ютер до інтернету через вай-фай:

 1. Зайти в налаштування смартфона.
 2. Відкрийте меню бездротових мереж (розділ може називатися по-різному, залежно від моделі мобільного пристрою).
 3. Перейти до розділу «Режим модему».
 4. Увімкнути повзунок “Точка доступу Wi-Fi”.
 5. У разі потреби задати пароль та інші параметри мережі (наприклад, “Прихована”).
 6. Оновити список вай-фай з'єднань на комп'ютері та підключитись до створеної точки доступу.
 7. Відкрити браузер і зайти на будь-який сайт, щоб перевірити наявність та швидкість сигналу.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Додаткова інформація. Стабільність інтернет-з'єднання, а також швидкість, з якою передаються дані, залежать від умов оператора мобільного зв'язку, а також якості прийому сигналу на смартфоні.

Як вийти в інтернет з комп'ютера, використовуючи Bluetooth-підключення смартфона

Принцип роздачі інтернету зі смартфона Bluetooth аналогічний підключенню через Wi-Fi. У загальному випадку, щоб створити точку доступу, потрібно:

 1. Відкрийте розділ налаштувань мобільного пристрою.
 2. Зайти в меню модему (назва пункту відрізнятиметься залежно від марки та прошивки смартфона).
 3. Активувати повзунок «Bluetooth-модем» (також може бути названий точкою доступу по блютуз).
 4. Клацніть правою клавішею миші на піктограмі Bluetooth в області сповіщень та виберіть рядок «Показати пристрої Bluetooth».
 5. У меню вибрати потрібний мобільний телефон і створити з'єднання.
 6. Іноді для того, щоб увійти до мережі, необхідно ввести на ПК цифровий код, який відображається на екрані смартфона.

Підключення за допомогою Bluetooth має ряд недоліків, яких позбавлена Wi-Fi точка доступу:

 • до мобільного телефону можна підключити лише один комп'ютер або нетбук;
 • швидкість Internet сигналу буде повільніше, ніж у вай-фай;
 • до передавального пристрою можуть підключитися зловмисники;
 • блютуз-сигнал легко заглушити чи перехопити;
 • на стаціонарних комп'ютерах може бути потрібної плати, і доведеться докуповувати окремо зовнішній модем.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Зверніть увагу! Перед з'єднанням по блютуз важливо переконатися, що адаптер включений на обох пристроях.

Створення власної точки доступу за допомогою кабелю USB

Роздача інтернету з мобільного пристрою через USB-кабель – найбезпечніший спосіб підключення до мережі. Сторонні особи не зможуть перехопити сигнал або увійти до мережі користувача. До того ж швидкість передачі даних за допомогою дроту аналогічна (або навіть більше) роздачі по Wi-Fi.

Для підключення потрібен USB-кабель, який використовується для заряджання мобільного пристрою (при цьому дешеві “no-name” китайські дроти можуть не підійти – бюджетні моделі бувають розраховані лише на заряд акумулятора, а не на передачу даних).

Покрокова інструкція, як підключитися до інтернету зі смартфона через USB:

 1. Підключити кабель до мобільного телефону та USB-порту ноута або ПК.
 2. Якщо на екрані з'явиться запит на дозвіл обміну даними, прийняти його.
 3. Зайти в меню настройок смартфона.
 4. Знайти розділ “Модем та точка доступу” (або подібний – залежно від моделі мобільного пристрою).
 5. Активувати повзунок USB-модем.
 6. Дочекайтеся завершення інсталяції драйверів на комп'ютері.
 7. Коли в області повідомлень Windows (у правому нижньому куті, поряд з годинником) з'явиться значок Wi-Fi підключення, можна виходити в інтернет.

Головний мінус такого з'єднання — постійне прив'язування до кабелю мобільного пристрою, через що на комп'ютері може бути незручно працювати або грати. До того ж, працюючи провідною точкою доступу, смартфон сильно гріється, що може негативно позначитися на тривалості роботи акумулятора.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Зверніть увагу! Комп'ютери зі застарілими версіями Windows (наприклад, ХР або Vista) можуть не підтримувати створення точки доступу USB через відсутність необхідних драйверів.

Особливості підключення на смартфонах з Android та iOS

Принцип підключення комп'ютера до всесвітньої мережі за допомогою смартфона аналогічний, незалежно від операційної системи мобільного пристрою. І Android і iOS роздають інтернет за однаковим алгоритмом, трохи відрізнятися можуть тільки назви пунктів меню – це залежить не тільки від типу ОС, але і від версії прошивки.

Оскільки iOS – закрита операційна система, то принцип її роботи уніфікований на всіх пристроях від Apple, у той час як Android-смартфони різних виробників можуть відрізнятися інтерфейсом та настойками меню.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Додаткова інформація. Смартфони на iOS можуть мати менший вибір налаштувань для створення точки доступу (наприклад, не можна самостійно поміняти протокол шифрування), зате гарантують безпеку створюваного з'єднання.

Використовуємо інші програми та програми для підключення інтернету

Якщо на смартфоні закінчився мобільний інтернет, роздавати на комп'ютер йому нічого. Виправити ситуацію можна за допомогою спеціальних програм для телефону, що дозволяють безкоштовно підключитися до Wi-Fi, наприклад:

 • WiFi Map. Програма доступна і для iPhone, і Android. При запуску програми відкривається картка, що показує розташування всіх найближчих вай-фай підключень. Багато точок доступу мають коментарі про швидкість і якість сигналу, а також паролі.
 • Wiffinity працює аналогічно до попередньої програми – також відображає карту, з найближчими точками доступу. Для використання програми потрібний активний GPS. Wiffinity розповсюджується безкоштовно, але містить вбудований рекламний контент.
 • Your Freedom – утиліта, доступна тільки для Android. Програма дозволяє безкоштовно отримати вихід на Wi-Fi сервері, а також дає можливість прив'язати IP-адресу смартфона до будь-якої точки світу.

Після того, як на смартфоні знову з'явиться вихід у всесвітнє павутиння, його можна зробити точкою доступу для ПК або ноутбука за допомогою будь-якого з наведених вище способів.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

Як налаштувати ноутбук для мобільного інтернету

Для використання бездротового мобільного інтернету не потрібні додаткові налаштування — комп'ютер все одно звідки виходить Wi-Fi або Bluetooth-сигнал — з роутера або зі смартфона. Головне, щоб обладнання ПК або ноутбука, що приймає, працювало коректно.

Якщо власні плати комп'ютера пошкоджені або відсутні, під час використання зовнішніх USB-передавачів потрібно встановити драйвер. Найчастіше вони вшиті в переносний пристрій або поставляються з ним.

Як підключити ноутбук до інтернету через телефон

При підключенні через USB-кабель також може знадобитися інсталяція драйверів. Зазвичай потрібні файли вже знаходяться в операційній системі, і комп'ютер самостійно налаштовує. Коли використовується рідкісне чи застаріле обладнання, або на ПК встановлена ОС, яка не підтримується смартфоном, знайти та встановити драйвера доведеться вручну.

Важливо! Перед самостійним втручанням в операційну систему рекомендується створити точку відновлення, щоб мати змогу відкотити невдалі зміни.

Можливі проблеми

Іноді може статися, що точка доступу налаштована коректно, а комп'ютер все одно не може вийти в Інтернет. Щоб розібратися, чому виникла проблема, необхідно перевірити:

 • наявність грошей на рахунку мобільного пристрою;
 • працездатність адаптерів смартфона та комп'ютера (для цього потрібно спробувати підключити їх до інших пристроїв, які точно функціонують);
 • справність USB-кабелю – при невеликих внутрішніх пошкодженнях провід може давати нестабільний сигнал;
 • актуальність драйверів.

Найчастіше вирішити проблеми з підключенням допомагає перезавантаження системи, тому перед тим, як шукати проблему, варто вимкнути і знову ввімкнути обидва пристрої.

Знаючи, як підключити інтернет з телефону на ноутбук, можна виходити в мережу в будь-якому зручному місці, не залежно від маршрутизатора та провайдера вай-фай. Також використання смартфона як роутера допоможе при перебоях в електроживленні або відсутності грошей на рахунку домашнього інтернету.

nBook
Додати коментар