Як підключити комп'ютер до Wi-Fi – особливості налаштування адаптера

Встановити локальне з'єднання може будь-який користувач за наявності коду доступу. Однак процес може відрізнятися у кожному конкретному випадку. Стаття розглядає найпоширеніші способи налаштувань інтернету, а також як підключити комп'ютер до Wi-Fi у системах Windows XP, 7, 8 та 10.

Як підключити комп'ютер до Wi-Fi - особливості налаштування адаптера

Як підключити ПК до мережі Wi-Fi: найпоширеніші способи

Ноутбуки та переносні пристрої можуть підключатися до Wi-Fi, якщо немає проблем з лінією або системою. Для стаціонарних комп'ютерів, які зазвичай з'єднуються з інетом через шнур, необхідно підключати внутрішні засоби зв'язку та купувати додаткові комунікатори.

Приєднання зовнішніх адаптерів

Провід забезпечує стабільний імпульс із гарною швидкістю. Але він обмежує власника електронного приладу у мобільності. Ловити зв'язок у настільному комп'ютері можна і за допомогою Wi-Fi завдяки зовнішньому мережевому пристрої – USB-трансформатору. Під час покупки варто звертати увагу на наявність антени, яка посилює сигнал. Також якщо модем приймає і 2,4, і 5 ГГц, резонно придбати 2-х діапазонний адаптер.

Мережний перетворювач легко підключається до будь-якого комп'ютерного порту. Найчастіше використовується роз'єм 3.0. За необхідності використовуються USB-подовжувачі, щоб можна було поставити пристрій у бажаному місці. Підключення до локальної лінії не вимагає самостійного інсталяції драйверів на сучасних системах Windows.

Додаткова інформація! Менш поширені, але також використовуються — PCI-адаптери. Вони прикріплюються безпосередньо до материнської плати.

Використання внутрішніх адаптерів

Більшість сучасних електронних приладів оснащені вбудованими модулями. Це значно полегшує процес приєднання до глобального інтернет-простору. За стандартною схемою через параметри потрібно активувати відповідну функцію, за необхідності зробити додаткове налаштування.

Приклад увімкнення Wi-Fi адаптера в Windows 10, етапи:

 1. Перевірте наявність усіх драйверів, необхідних для встановлення підключення. Вони йдуть разом з основними програмами для комп'ютера або доступні для завантаження з офіційного джерела.
 2. Увійти до налаштувань «Мережі».
 3. Натисніть «Налаштування адаптера».
 4. Клацніть по значку «Бездротова мережа» та перейти в меню ПКМ для увімкнення необхідних пристроїв.
 5. Відкрити “Властивості” Wi-Fi адаптера.
 6. Відкрити графу «Підключення через…» та «Налаштувати».

У спільній вкладці описано стан роботи приладу. Має бути зазначено — працює нормально. Пункт «Додатково» містить важливі властивості та особливості адаптера, а у графі «Драйвер» є інформація про програми, які можна оновлювати.

Як підключити комп'ютер до Wi-Fi - особливості налаштування адаптера

Підключення за допомогою маршрутизатора

Фахівці провайдера послуг проводять необхідну підготовку, тому користувачеві достатньо дізнатися про ім'я мережі та код до неї, які часто пишуться прямо на модемі. Рідше, щоб приєднатися до виділеної лінії Wi-Fi, необхідно самостійно налаштувати маршрутизатор. Для цього клієнт приєднує до роутера необхідні дроти зв'язку та підключається до нього з персонального пристрою:

 1. Увійти до центру установки обладнання. Запустити майстри установок: Швидка установка.
 2. Висвітиться опис модему та його стан. Перейти далі.
 3. Позначити режим: “Бездротовий роутер”. Далі.
 4. Визначити тип з'єднання. Зазвичай указується динамічний IP. Якщо ж надається статична адреса, необхідно заповнити базові відомості про нього: маска, обслуговування і т. д. Далі.
 5. Написати особисті логін та пароль.
 6. Введіть нові параметри мережі: ім'я, протокол та надійний код. Перевірити дані та зберегти.
 7. Перезапустити модем.

Увага! Наявність у ноутбука мережевої карти спрощує процес – можна використовувати кабель, який з'єднує пристрій та LAN-вхід.

Заміна материнської плати на нову з вай-фай адаптером

Зовнішній посередник для створення з'єднання Wi-Fi необхідний настільним комп'ютерам. Він купується окремо і вставляється в usb.

Якщо материнська плата підтримує можливість приєднатися до бездротової лінії, користувач активує її. Якщо немає такої функції, варіантом стане покупка нової материнської плати з вбудованим модулем. Вона дозволить виходити в інет по Wi-Fi, а також підключати до веб-лінії телефони, планшети та інші комп'ютери.

Вартість матплати починається від 10-12 тисяч. Але вклавши ці гроші, власник забуде про питання як підключити вай-фай до комп'ютера.

Порядок підключення та налаштування комп'ютера в залежності від ОС

У девайсах різного року випуску можуть бути відмінності в інструкції зі з'єднання з Wi-Fi. З певними труднощами можуть мати справу з старим системним забезпеченням, особливо коли комп'ютер працює на базі ОС Windows XP.

Windows ХР

Як увімкнути вай-фай на комп'ютері з Windows XP? Простий спосіб описаний далі.

 1. У більшості переносних комп'ютерів Wi-Fi включається за допомогою кнопки Fn та F5 або спеціальною клавішею. Натисніть це поєднання, щоб активувати доступ.
 2. Клацніть мишкою на знак Wi-Fi в нижньому правому куті екрана. Відкривається “Бездротове мережне з'єднання”.
 3. Висвітиться одна або кілька доступних мереж, вибрати назву.
 4. Для закритої лінії вписати пароль.
 5. Підключитись. Натисніть кнопку ОК.

На початку покрокового методу рекомендується перевірити роботу драйверів. Інформацію про їх статус можна переглянути у графі «Обладнання» комп'ютера, у підпункті «Мережні плати» та їх властивості.

Важливо! Глибоку установку проводять через «Панель управління». Ця система Віндовс, на відміну від пізніх версій, наприклад, 7 або 8, вимагає багато операцій вручну.

Як підключити комп'ютер до Wi-Fi - особливості налаштування адаптера

Windows 7

Вай-фай на ноуті під керуванням Windows 7 вже активний. У ситуації відсутності драйверів необхідно зробити ряд дій з Wireless-адаптером безпосередньо в ОС.

Найпоширенішою проблемою є блокування доступних підключень. Комп'ютер показує як перекреслений знак Wi-Fi на моніторі. Щоб підключити веб-ресурс на комп'ютер з Windows 7 у цьому випадку, необхідно:

 1. Клікнути правою клавішею миші по вай-фаю та запустити діагностику неполадок.
 2. Коли система знаходить причину, з'являється запис “Увімкнути здатність до використання бездротової мережі “.
 3. Слід натиснути на «Внести це виправлення». Буде зазначено, що проблема виявлена та виправлена. Закрити вікно.
 4. Якщо ж виявлено: «Бездротовий зв'язок вимкнено» і поруч «Не виправлено», то, швидше за все, справа у відключеному модулі. Його потрібно перезапустити клавішами на клавіатурі. Зазвичай: Fn+F2 (F5).

Windows 8

7 і 8 версії ОС дуже схожі, у пізнішому варіанті покращено зовнішній вигляд програм, спрощено ряд налаштувань користувача. Для того, щоб почати приймати сигнал, потрібно:

 1. Натисніть на іконку бездротового з'єднання.
 2. У меню, що відкриється, включається модуль Wi-Fi.
 3. Після активації з'являться поточні з'єднання. Натиснути одне з них.
 4. “Підключити”. Вписати пін у відповідний рядок.

Якщо після проведених дій не з'являється інтернет, то блок не включений. Тоді:

 1. Відкрити вікно “Центр управління мережами”.
 2. Натиснути «Змінити параметри адаптера».
 3. Подивитися на знак Wi-Fi: сіре підсвічування свідчить про те, що він не працює зараз. Натисніть «Увімкнути».

Windows 10

Після оновлення ПЗ користувачів чекає низка змін, це стосується і стандартного порядку встановлення зв'язку з всесвітнім павутинням. Як підключити вай-фай до комп'ютера на базі Windows 10:

 1. Попередня перевірка активності модуля через спеціальну кнопку.
 2. Знайти на нижній панелі робочого стола значок з'єднання. Клікнути лівою кнопкою миші.
 3. Вибрати одне з доступних підключень.
 4. Введіть код безпеки, який зазвичай складається з цифр і латинських літер.
 5. З'являється інтернет. Навівши курсор на показник Wi-Fi, можна помітити напис: «Є доступ».

Для успішної роботи підключення рекомендується прибрати неактуальні мережеві з'єднання через «Параметри» та пункт «Керування відомими мережами».

Додатково! Якщо поставити галочку поруч із функцією Автоз'єднання, наступного разу доступ до веб-сайтів з'явиться відразу при включенні ноутбука.

Як підключити комп'ютер до Wi-Fi - особливості налаштування адаптера

Основні проблеми при підключенні комп'ютера до бездротової мережі

Незважаючи на всі дії, згідно з технічними рекомендаціями, інтернет при цьому може не з'явитися. Поширені причини відсутності доступу до мережі наведені нижче.

Невірний ключ безпеки

Під час підключення до Wi-Fi користувач повинен знати, як називається домашня лінія, і мати пароль для неї. Інформацію про особисті дані можна отримати від співробітників провайдера або у налаштуваннях ПК, зокрема, у параметрах активних мереж.

Рекомендація! Зручно мати точний пароль від вай-фаю у постійному доступі. Для цього можна написати його на аркуші паперу та прикріпити безпосередньо до роутера.

Зависання роутера або порушення роботи мережного адаптера

При тривалій роботі пристрою або технічних перебоях можлива короткочасна втрата бездротового з'єднання. В цьому випадку допоможе перезавантаження модему: його потрібно вимкнути на 2-5 хвилин, скориставшись задньою кнопкою, знову ввімкнути.

Якщо інтернет не з'явився, варто перезапустити ще раз або два. Проблема з адаптером вирішується так само: його потрібно ненадовго відключити.

Причина, пов'язана із встановленими драйверами

Знайти через провідник ПК “Диспетчер пристроїв”, натиснувши на “Мережні пристрої”. Коли поруч із адаптером стоїть знак вигуку, настав час оновлювати програмне забезпечення. Нові драйвера завантажуються з фірмового сайту-виробника комп'ютера.

Обмеження в установках

За замовчуванням у параметрах може бути вказано число можливих приладів, що підключаються. Цю інформацію слід перевірити у установках маршрутизатора. Після внесення змін до мережі обов'язково потрібно їх зберегти.

Активний фільтр MAC-адрес

Іноді конкретна MAC-адреса заблокована, тому що фігурує в чорному списку. Щоб повернути прилад у робочий стан, у розділі «MAC-Filtering» потрібно видалити назву свого пристрою. При виникненні подібної ситуації варто перевірити, чи не зламали модем.

Як підключити комп'ютер до Wi-Fi - особливості налаштування адаптера

Неправильні налаштування на ноутбуці

Потрібно зайти в розділ «Центр управління мережами», натиснути на актуальне з'єднання. Потім перейти до пункту IP версії 4 і подивитися, що зазначено в Властивості. Налаштування мережі та параметри IP потрібно переключити на: Авто доступ до даних.

Схема підключення до виділеної лінії дуже проста: увімкнути маршрутизатор, пройти його встановлення та внести особисті дані для захисту. Дотримуючись стандартної інструкції навіть непрофесійний програміст зможе встановити зв'язок зі світовим інтернет-простором.

nBook
Додати коментар