Як підключити два комп'ютери до інтернету через один кабель

Підключення двох комп'ютерів до інтернету за допомогою одного кабелю – питання, яке цікавить безліч користувачів. Він є актуальним як для влаштування домашньої локальної мережі, коли в одному будинку з'являється більше одного комп'ютера, так і для робочої групи, щоб кожен співробітник мав доступ до інтернету. І якщо з одним пристроєм все досить просто навіть для новачка, то ситуація, коли потрібно підключити другий, може збити з пантелику. Насправді, все не так складно, як може здатися. Головне – заздалегідь вивчити, як підключити 2 комп'ютери до інтернету через кабель, та суворо дотримуватися встановленої інструкції.

Як підключити два комп'ютери до інтернету через один кабель

Чи можна підключити два комп'ютери до одного інтернет-кабелю

На питання, чи можна підключити кілька комп'ютерів до одного кабелю для подальшого виходу в інтернет, фахівці однозначно дають позитивну відповідь. Більше того, така робота не тільки не відрізняється складністю, а й займає небагато часу. Зрозуміло, позитивний результат можливий лише у випадках, коли розгалуження було виконано за всіма правилами. Також важливо заздалегідь правильно вибрати схему підключення.

Незалежно від вибраного способу, важливим елементом, необхідним поділу, є патчкорд. Простими словами його називають мережевим дротом. Його можна зробити самостійно. Проте значно простіше купити його у спеціалізованому магазині. Ціна на нього невисока.

Важливо! Мережевий шнур може бути як прямим, так і зворотним. Який саме вид потрібен, залежить від того, яким чином проводитиметься роздвоєння.

Усього є кілька робочих способів, що дозволяють приєднувати інтернет відразу до кількох пристроїв. Кожен із них має свої особливості. Тому, щоб точно зрозуміти, який саме варіант підійде найбільше, слід уважно вивчити кожен із них.

Як відкрити доступ до Інтернету для всіх пристроїв мережі

Доступ до мережі інтернет для всіх пристроїв, що входять до локальної мережі, може бути організований 3 основними варіантами:

 • З допомогою маршрутизатора.
 • За допомогою з'єднання “міст”.
 • За допомогою стороннього програмного забезпечення (проксі-сервер, встановлений на основний пристрій).

Підключення за допомогою маршрутизатора вважається класичним способом, коли відбувається організація домашньої локальної мережі через розетку. В цьому випадку як основний елемент для підключення використовується роутер. Він чудово підходить для підключення будь-яких пристроїв, при цьому не займає багато місця та працює тихо.

Важливо! Такий варіант не працює, якщо необхідно організувати робочу локальну мережу з одним головним пристроєм, який перебирає функцію локального сервера. У цьому випадку для того, щоб підключити 2 лептопи або ПК до всесвітнього павутиння через кабель, варто скористатися одним з двох варіантів, що залишилися.

Як підключити два комп'ютери до інтернету через один кабель

Спосіб №1: необхідно використовувати маршрутизатор

Класичний спосіб підключення кількох пристроїв до однієї мережі Інтернет. Основний елемент – роутер. Найчастіше він надається провайдером під час укладання договору. Втім, завжди можна замінити його більш потужним.

На сучасному ринку роутери представлені у широкому асортименті. Вибрати відповідний варіант, враховуючи необхідну потужність і цінову категорію, не складе жодних труднощів.

Такий спосіб підключення до інтернету є найпростішим. Достатньо лише вставити патчкорд у потрібний слот, а два комп'ютери підключити до роутера за допомогою LAN-кабелів. Крім швидкої та простої установки, цей спосіб має й інші переваги. Наприклад, додатково можна розгалужувати сигнал і інші пристрої, на яких є можливість бездротового підключення. Це може бути ноутбук, планшет чи смартфон. Однак, при цьому можуть спостерігатися втрати сигналу.

Для того, щоб поділити корпоративну локальну мережу, також можна використовувати свого роду роутер. Однак він має бути більш потужним та надійним. Такі роутери називаються міжмережевими комплексами. Вони повинні поєднувати в собі апаратні та програмні засоби.

Спосіб №2: з'єднання “міст”

Такий спосіб може використовуватися у випадках, коли роутера немає або несправний, але вихід в інтернет потрібен відразу на декількох комп'ютерах. Усі необхідні установки виконуються на головному комп'ютері.

Найкраще для цього використовувати пристрій, який працює на операційній системі Віндовс. Для цього потрібно виконати кілька простих дій:

 • відкрити командний рядок (Win+R), ввести рядок ncpa.cpl;
 • зайти до «Центру управління мережами»;
 • натиснути рядок «налаштування моста» (для цього потрібно виділити 2 іконки: інтернет-з'єднання та другого пристрою);
 • з'явиться новий об'єкт – “Мережевий міст”. Він має бути «Підключений» і «Пов'язаний»;
 • перевірити можливість виходу до Інтернету на другому пристрої.

Важливо! У деяких випадках для закінчення налаштувань, щоб другий пристрій отримав доступ до мережі інтернет, необхідно буде перезавантажити всі ПК та лептопи.

Як підключити два комп'ютери до інтернету через один кабель

Спосіб №3: використання стороннього софту

Організація доступу до Інтернету також можлива за допомогою проксі-сервера. Він встановлюється на комп'ютер. У цьому випадку він стане провідником між мережею інтернет та другим пристроєм.

Для виконання такого способу підключення можна скористатися будь-яким стороннім софтом. На просторах Інтернету програм представлено дуже багато. Виконати всю необхідну роботу і розвести сигнал на кілька пристроїв, якщо дотримуватися інструкції, можна буде буквально за кілька хвилин.

Важливо! Такий вид підключення не позбавлений недоліків. Головний у тому, що у основному комп'ютері має бути кілька мережевих карт. Крім того, якщо на ньому вимкнено інтернет, то підключатися на другому пристрої не вийде.

Є ще один робочий спосіб роздвоювати сигнал на 2 комп'ютери. Деякі фахівці докладно розповідають про те, як розгалужити інтернет-кабель на 2 компа. У цьому випадку знадобиться кручена пара, яка буде своєрідним трійником, і яка з'єднає віддалений комп'ютер за допомогою світчу. Комп'ютери повинні бути в безпосередній близькості один від одного.

Пряме відкриття доступу

Пряме відкриття доступу також дозволяє роздати інтернет на кілька пристроїв, якщо вони мають пряме з'єднання між собою. Такий спосіб однаково підходить для будь-якої версії операційної системи Віндовс, починаючи від найстаріших і закінчуючи сучасними. Процес підключення досить простий:

 • Відкрити командний рядок (Win+R), ввести рядок ncpa.cpl.
 • Зайти у характеристики інтернет-з'єднання. Його тип немає значення. Це може бути LAN від Ростелекому, модем від Білайна або МТС.
 • Зайти у вкладку «Додатково» та увімкнути спільний доступ.

Важливо! Для кількох мереж сигнал роздвоюватись не буде. І тут краще використовувати з'єднання різновиду «міст».

Як підключити два комп'ютери до інтернету через один кабель

Які проблеми можуть виникнути при підключенні

Існують ситуації, коли після виконання всіх необхідних дій роздвоювати сигнал не вдається і підключити другий комп'ютер до інтернету все одно не виходить. Причин цього може бути кілька, і кожна їх вирішується досить швидко. Головне зрозуміти, що саме зроблено не так.

Неправильно визначається мережа

Так може статися, якщо неправильно налаштовані мережні адаптери. На кожному комп'ютері має бути своя унікальна IP-адреса. Якщо ввести два однакові, то відбудеться збій. Перевірити ці дані можна у налаштуваннях з'єднання у Властивості.

Не налаштовується мережевий міст

Така проблема також може виникнути, якщо виник конфлікт IP-адрес. Рішення таке саме. Потрібно виправити адреси та спробувати підключитися заново.

Неправильно працює з'єднання з роутером

Проблема, що не дозволяє розділяти сигнал, полягає в тому, що не вдалося надійно приєднати роутер, або пов'язана з фізичними проблемами кабелю. Він повинен не тільки бути підключений до потрібного слоту, але й обтиснутий необхідним чином.

Для довідки! Існує 2 основних способи: пряме з'єднання комп'ютера або через свитч. Якщо спосіб порушено, локальна мережа може працювати.

Загалом, питання про те, як підключити два комп'ютери до інтернету через один кабель, досить просте. При правильному виборі способу і чіткому дотриманні інструкцій, розділити сигнал зможе будь-яка людина, яка не має особливих знань. Головне пам'ятати про особливості кожного виду і заздалегідь визначити, який варіант найкраще підійде для того, щоб роздвоїти сигнал. Зрозуміло, підключення за допомогою роутера є найпростішим і найнадійнішим способом. Однак, якщо такий варіант не підходить, завжди знайдеться інший спосіб, який дозволить підключити другий комп'ютер.

nBook
Додати коментар