Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

У наш час сучасні флагмани, що базуються на платформі Android включають достатній обсяг вбудованого сховища, використання додаткових накопичувачів зовсім не обов'язково. Частина виробників вже встигли повністю відмовитися від лотка microSD, проте застарілі моделі, і апарати низького цінового сегмента схильні до нестачі вільного простору.

Сама система Android і її файли займають більшу частину місця на внутрішньому сховищі, а слідом за ними йдуть програми, які постійно отримують оновлення, медіаконтент та інші дані користувача. Карти microSD призначені для розширення обсягу внутрішнього сховища смартфона, проте не всі файли можна перекинути на них. Ця стаття розповість про те, як перемістити програми на карту SD в Андроїд.

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

Початкові кроки для перенесення з телефону на карту пам'яті на Android

Смартфони потребують достатнього обсягу вільної вбудованої пам'яті для коректної роботи. Якщо захаращувати внутрішню пам'ять великою кількістю непотрібних файлів, які можуть поміститися на карті пам'яті або навіть у хмарному сховищі, пристрій почне помітно підгальмовувати.

З чого почати

Для початку необхідно переконатися, що флешка фізично перебуває у пристрої та коректно працює. У налаштуваннях смартфона слід знайти розділ «пам'ять» і переконатися, що телефон бачить флешку. Залежно від версії Android, а також фірмової оболонки виробника, розташування параметра може відрізнятися.

Далі варто визначитися, які конкретно дані будуть схильні до перенесення. Вибір доведеться робити з програм і файлів, оскільки встановлені програми не схильні до перенесення.

Процес повного перенесення програм на флеш-накопичувач неможливий, доступне лише часткове переміщення. Якщо йдеться про додатки великого розміру, наприклад, ресурсомістких ігор, то вони залишають значний слід у внутрішній пам'яті незалежно від перенесення.

Необхідно врахувати, що не кожен пристрій може підтримувати перенесення програм на флеш-накопичувач.

Це дозволяється лише тоді, коли виробник пристрою передбачив цю можливість. Інакше залишиться лише задовольнятися перенесенням файлів користувача.

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті

Як перенести програми на SD карту на Андроїд – ці питанням задаються всі користувачі, яким пощастило зіткнутися з проблемою нестачі пам'яті. Проблема поширена, але не кожен юзер знає її вирішення.

В операційній системі Android існує все необхідне програмне забезпечення, щоб без особливих проблем звільнити частину вбудованої пам'яті. Однак, крім системних можливостей, можна знайти різний сторонній софт, який дозволить перемістити програми на пристроях без підтримки перенесення.

Перекинути фотографії, відео або текстові файли на флешку це взагалі не проблема. Потрібна лише хвилина вільного часу та трохи пам'яті на зовнішньому накопичувачі. Сам процес здійснюється з файлового менеджера, який вбудовує виробник пристрою.

Щоб перемістити програми за допомогою стороннього софту, потрібна наявність прав суперкористувача (root).

Зазвичай виробники смартфонів не надають root права з коробки, а самостійне отримання root прав може призвести до втрати гарантійного періоду.

Які програми можна переносити на картку пам'яті

Як уже говорилося, не всі телефони дозволяють використовувати додатковий накопичувач для перенесення програм із внутрішнього сховища, проте це стосується і самих програм. Бувають такі, які можуть працювати тільки на вбудованому просторі смартфона.

Найчастіше це залежить від потреб самої програми. Якщо їй необхідні системні файли, вона зможе працювати лише перебуваючи у вбудованій пам'яті. Деякі програми вимагають права суперкористувача (root), вони можуть працювати некоректно, якщо їх встановити на вбудоване сховище.

Зі звичайними програмами з магазину додатків ситуація неоднозначна. Більшість із них переносяться без проблем, а деякі можуть повністю втратити працездатність. Справа в тому, що автор може не передбачити перенесення в процесі розробки, що очікувано спричинить неприємні наслідки для користувачів.

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

Варто відзначити, що деякі програми дозволяють перемістити на карту пам'яті тільки кеш, який займає більшу частину пам'яті на Android пристроях. Це раціональне рішення, оскільки кешовані дані не потрібна швидка швидкість читання/запису, додатки їх чіпають тільки у разі дійсної необхідності.

Покрокова інструкція щодо перенесення з пам'яті телефону на картку пам'яті

То як же з пам'яті телефону перемістити дані на картку пам'яті? Перекинути файли користувача і перекласти додатки на додаткове сховище – це два різні завдання, оскільки файли можна просто скинути на флешку, а ось з програмами так не вчиниш.

Програми

Кожен смартфон на Android має прошивку, яку передбачив виробник смартфона. Однак, крім того, сама операційна система має безліч версій, тому інструкція з переміщення програм буде узагальнена.

Існує два офіційні способи, перший – ручний, другий – автоматичний, це коли телефон самостійно використовує картку пам'яті, щоб звільнити внутрішню. Але слід враховувати, що останній є актуальним тільки на Android 6 або вище.

Карти пам'яті працюють значно повільніше, ніж внутрішня пам'ять пристрою, це може спричинити гальмування ресурсомістких додатків. Найкраще використовувати карти пам'яті з високою пропускною здатністю.

Ручний

Цей спосіб має на увазі самостійне перенесення додатків на додаткове сховище.

 1. Спочатку слід перейти в налаштування смартфона.
 2. Знайти розділ, де показано всі встановлені програми на смартфоні.
 3. Натиснути на програму, яка буде схильною до перенесення.
 4. Відкриється вікно, де необхідно знайти пункт, який пропонує перемістити програму. Він дозволить її перекинути як на флеш-накопичувач, так і назад.

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

Автоматичний

Цей спосіб призначений для розширення внутрішнього сховища за допомогою карти SD.

 1. У налаштуваннях слід знайти меню, яке відповідає за керування пам'яттю, зазвичай воно знаходиться у налаштуваннях системи.
 2. Тут слід знайти пункт “Використовувати як внутрішнє сховище”. Система запропонує відформатувати картку пам'яті. Якщо цей пункт відсутній, то або пристрій або сама програма перешкоджає переносу.
 3. Якщо пункт існує, то справа зроблена! Залишилося підтвердити перенесення, і смартфон вважатиме, що флешка – це частина пам'яті телефону. Вже встановлені програми користувача будуть переміщені на додаткове сховище.

Якщо потрібно повернути все у вихідний стан, слід зробити ті ж маніпуляції. Система самостійно перенесе програми із картки пам'яті на вбудовану.

Форматування знищить всі наявні файли, які містять картку пам'яті.

А якщо форматувати її для розширення пам'яті смартфона, то SD карта не зможе читатись на інших девайсах, поки вона знову не буде скинута до початкових налаштувань.

Файли користувача

Медіаконтент, файли, що завантажуються, та інші користувацькі файли за замовчуванням зберігаються у вбудованому сховищі пристрою. Оскільки вони можуть досягати більших розмірів, зберігати все у внутрішньому сховищі нераціонально.

 1. Щоб здійснити перенесення фото, відео та інших файлів користувача, достатньо зайти в «Мої файли».
 2. Наступним кроком потрібно знайти та виділити необхідні дані за допомогою утримання.
 3. Вибрати “Перемістити”, і вказати шлях переміщення за допомогою інтуїтивно зрозумілих дій, у нашому випадку це SD карта.

Якщо флеш-накопичувач використовується як доповнення внутрішньої пам'яті пристрою, такий спосіб не спрацює, оскільки пристрій самостійно знайде раціональне рішення.

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

Кеш програм

Ще одним варіантом, який допоможе звільнити внутрішню пам'ять пристрою є перенесення кеша. Цей спосіб актуальний на досить старих версіях Android, адже тоді вони ще не підтримували повноцінне перенесення. Справа в тому, що самі програми важать небагато, а ось кеш може займати достатню кількість вільного простору.

 1. Для того, щоб здійснити цей метод, необхідно перейти “Налаштування”, потім знайти список програм.
 2. У цьому списку перейти в налаштування програми, що цікавить, шляхом утримання.
 3. У вікні знайти пункт «Перемістити на карту SD».

Деякі програми, які кешують велику кількість інформації, пропонують рішення на програмному рівні. Наприклад, «Telegram» може кешувати повідомлення, медіаконтент та інші дані на карту SD не вдаючись до системних маніпуляцій.

Якщо витягнути SD карту з пристрою або вона вийде з ладу, кешовані дані будуть втрачені.

Що робити, якщо телефон не підтримує перенесення програм

Далі про те, як перемістити програми на карту SD в Андроїд, коли ця функція програми не працює або не передбачена.

Нижче наведені способи можуть використовуватися на будь-якому пристрої, проте проводити будь-які маніпуляції з власним апаратом потрібно на свій страх і ризик.

Скидання

Скинути пристрій до заводських налаштувань разом із усіма даними, попередньо скопіювавши їх. Буває так, що пристрій захламлюється залишковими файлами програм і не відображаються у менеджерах файлів. Звичайно, їх можна знайти та видалити, однак середньостатистичного користувача це не під силу.

 1. Щоб привести пристрій до початкового стану, в установках необхідно знайти пункт «Загальні налаштування».
 2. Далі натиснути на “Скидання”.
 3. Система запропонує кілька варіантів, серед яких буде скидання даних.

Рекомендується попередньо зробити резервне копіювання даних перед скиданням, дана маніпуляція знищить все, крім системних файлів.

Сторонні програми

Використовувати інше програмне забезпечення, яке зможе з наявністю root прав перемістити програми на SD карту. Кількість таких додатків безліч, можна навіть знайти ті, які пропонують вирішення проблеми без root прав, однак такі обіцянки не обґрунтовані.

Як перенести з пам'яті телефону на картку пам'яті на Андроїді

Link2sd

Це, мабуть, один із найефективніших варіантів для перенесення додатків на пристрої, які не підтримують його системно. Додаток доступний в офіційному магазині Play Market, однак вимагає обов'язкової наявності root прав.

Єдиний мінус цього способу – це складність. Спочатку доведеться у всьому розібратися, а лише потім переносити програми. Копіювати доведеться вручну, зате їх можна перекинути цілком, а виконувати процедуру вдасться на пристрої з операційною системою Android будь-якої версії.

 • Першим кроком буде створення первинного розділу на карті пам'яті, він буде сховищем програм. З цим впорається будь-який софт, призначений для розбивки дисків, наприклад – “AParted”.
 • Після чого можна перейти в саму програму. При першому запуску потрібно вказати файлову систему, де було змонтовано розділ.
 • Готово! Тепер можна знайти потрібну програму в пам'яті пристрою, потім натиснути кнопку «Надіслати».

Інші програми

Якщо не вдалося здійснити бажане за допомогою «Link2sd», можна спробувати скористатися альтернативними програмами. Всі вони призначені для перенесення, проте працюють за різним принципом.

Список перевірених програм:

 • “AppMgr III” – не вимагає root прав для роботи;
 • “SDCard” – також не потрібен root;
 • “Apps2SD” – необхідний root;
 • “FolderMount” — за допомогою цієї програми можна перенести кеш, якщо за допомогою системних можливостей це зробити неможливо. Обов'язкова наявність прав суперкористувача.

Альтернатив набагато більше, проте не варто завантажувати першу-ліпшу програму, так як можна натрапити на недобросовісних розробників, які можуть поширювати шкідливе ПЗ.

Неграмотне використання згаданих програм може зашкодити вашому пристрої, тому користуватися ними потрібно на свій страх і ризик.

Недолік пам'яті на Android пристроях – це неприємна проблема, проте її можна вирішити багатьма способами. На сьогодні практично будь-який власник смартфона на платформі Android може придбати картку пам'яті, і перенести частину даних або програми будь-яким доступним способом.

nBook
Додати коментар