Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

Купуючи новий пристрій на платформі Андроїд, нерідко виникає потреба перенесення даних з минулого смартфона. Розлучатися з колишніми контактами, фотографіями, повідомленнями та іншою інформацією не хочеться, а переносити їх руками – це не просто завдання. Ця стаття розповість: як перенести дані з Андроїда на Андроїд та поділиться способами перенесення.

Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

Підготовка до перенесення даних

Спочатку необхідно переконатися, що рівень заряду обох пристроїв знаходиться на достатньому для роботи рівні. Залежно від вибору способу перенесення, слід підготувати необхідні предмети, наприклад: SD карта, USB кабель, сторонні утиліти, якщо перенесення здійснюватиметься з їх допомогою.

Далі слід авторизуватися через обліковий запис Google на обох пристроях, щоб можна було синхронізувати основні дані.

Щоб уникнути втрати великої кількості мобільного трафіку, рекомендується підключитись до мережі Wi-Fi або використовувати мобільний інтернет з безлімітним тарифним планом.

Стандартні способи перенесення інформації

Зміна смартфона – це часта ситуація в сучасному світі. Щороку великі компанії презентують нові флагмани, а разом із ними з'являються різні способи перенесення даних між пристроями. Тут представлені покрокові інструкції найбільш популярних способів перенесення даних.

За допомогою Google акаунту

Вважається, що стандартний засіб перенесення – це обліковий запис Google. Якщо при зміні смартфона власник планує продовжувати використовувати свій обліковий запис, то перенесення даних з Андроїда на Андроїд не завдасть особливих проблем.

Дії старого пристрою:

 1. Першим кроком необхідно підключити обліковий запис Google.
 2. Потім відзначити за допомогою галочок потрібні дані, це можна зробити в меню «Синхронізація» і провести синхронізацію, натиснувши на спеціальну кнопку в правому кутку зверху.
 3. Наступним етапом потрібно знайти в налаштуваннях пристрою пункт, який відповідає за відновлення та резервування даних. Вибравши актуальний обліковий запис Google, необхідно провести резервне копіювання даних.

Залежно від внутрішньої оболонки виробника та версії операційної системи Android процес синхронізації може відрізнятися.

Наприклад, смартфони компанії Samsung використовують власний сервіс для резервного копіювання даних.

Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

Дії нового пристрою:

 1. При першому запуску нового смартфона необхідно авторизуватися через наявний Google обліковий запис. Система автоматично виявить наявні дані, які можуть бути перенесені, та запропонує їх відновити.
 2. Далі, слід дотримуватися інструкцій на новому пристрої.
 3. Залишилося вибрати найзручніший варіант відновлення, у цьому способі слід використовувати хмарне сховище.

Програми

Після етапу успішної синхронізації основних даних, у магазині програм Play Market будуть доступні раніше встановлені програми на старому пристрої.

Дії для встановлення програм на новий пристрій:

 1. Перейдіть до програми «Play Market».
 2. У правому верхньому куті натиснути на свій аватар, потім вибрати пункт «Керування програмами та пристроєм» та вибрати вкладку «Керування».
 3. Мене, що відкрилося, буде містити всі раніше використовувані ігри та програми, тепер можна встановити всі разом або вибрати тільки необхідні, встановивши галочку навпроти.

Платні програми та підписки прив'язані до облікового запису Google, з якого здійснювалася покупка, тому їх можна відновити в програмі, скориставшись вбудованою системою відновлення покупок.

За допомогою SIM картки

Цей спосіб переносу цей втрачає свою актуальність з кожним днем, оскільки за допомогою нього можна перенести тільки номери та SMS повідомлення.

Це скоріше невелике сховище на 200 номерів та кілька десятків СМС. Однак, SIM картка може використовуватися для таких цілей, її достатньо вставити в новий пристрій та збережені номери, а також SMS повідомлення будуть перенесені на новий пристрій.

За промовчанням номери телефонів та повідомлення зберігаються в пам'яті телефону, тому якщо цей параметр не змінювався користувачем, то ймовірно вона порожня, і потрібно переносити дані з пам'яті телефону.

Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

За допомогою картки SD

Зазвичай на карті пам'яті зберігаються фото, відео, контакти та інші дані, проте деякі виробники смартфонів відмовилися від лотка для картки SD. Але якщо пристрій підтримує цю технологію, можна скористатися цим способом.

Смартфони можуть кодувати SD карту таким чином, що вона читатиметься тільки на пристрої, на якому вже використовувалася. Краще перед здійсненням дій відформатувати картку пам'яті, щоб не виникло непередбачених ситуацій.

Контакти

Перенесення контактів здійснюється автоматично через Google обліковий запис, але трапляються випадки, коли вони зберігаються на SD карті. Цим способом зазвичай користуються, коли список контактів є досить великим і не розміщується на SIM карті.

 1. Необхідно відкрити список контактів та знайти пункт «Експорт».
 2. Далі потрібно вибрати перенесення і вказати карту SD, виділити всі або конкретні контакти, після чого зберегти резервну копію на накопичувачі.
 3. На флешці повинен з'явитися файл, назва якого складатиметься з часу та дати здійснення операції.
 4. Останнім кроком слід перекинути контакти на новий пристрій. Для цього достатньо вставити картку SD в смартфон, а потім імпортувати дані. Якщо система не зможе автоматично знайти контакти, їх можна імпортувати вручну в контактах.

Якщо контакти, що підлягають експорту, зберігаються на SIM картці, спочатку їх потрібно експортувати в пам'ять пристрою або безпосередньо на картку SD.

За допомогою комп'ютера

Найтрадиційніший і найпоширеніший спосіб, який знайомий практично кожному користувачеві, адже до появи сучасних способів резервного копіювання всі перекидали дані по USB кабелю. Проте, цей спосіб досі актуальний, а головне звичний.

 1. Насамперед необхідно підключити старий пристрій до комп'ютера та скопіювати потрібні дані, це можуть бути: фотографії, відео, музика, документи та інші мультимедіа файли.
 2. Потім повторити попередній крок тільки з новим смартфоном, а дані потрібно перемістити у внутрішню пам'ять пристрою.

Щоб використовувати цей спосіб перенесення, потрібно розуміти, які файли та куди переміщати. В системі Android безліч каталогів, у яких легко заплутатися.

Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

За допомогою Bluetooth

Користуватися технологією блютуз не є раціональним для передачі великих файлів, однак, для швидкого перенесення списку контактів – це відмінне рішення.

Достатньо з'єднатися з Bluetooth з новим пристроєм і вибрати контакти для перенесення. Також цим способом можна скористатися для передачі повідомлень, документів, що маловажать, нотаток, подій з календаря і схожих даних.

Сторонні послуги для перенесення даних з Андроїда на Андроїд

Крім стандартних способів передачі на новий телефон, існують і стороннє програмне забезпечення. Наведені тут варіанти зібрані на основі відгуків користувача.

CLONEit

Мільйони людей по всьому світу використовують цю програму, щоб переносити будь-які дані з одного смартфона на інший. Програмне забезпечення знаходиться у вільному доступі, знайти його можна в магазині програм Play Market.

Підтримується на версіях Android 2.2 і вище, для коректної роботи потрібне стабільне з'єднання з Інтернетом.

Програма дозволяє надсилати медіа контент, програми, нотатки, повідомлення, збережені паролі та навіть історію браузера.

X-Transfer

Головною перевагою X-Transfer є можливість перенесення даних із iOS пристроїв на Android та навпаки. Програма дозволяє переносити практично будь-який вид даних, а передача відбувається захищеним бездротовим каналом NFC.

Для перенесення достатньо вибрати, які дані потрібно надіслати на інший телефон.

Для використання цієї програми пристрій повинен підтримувати технологію NFC

Phone Clone

Розробник програми – компанія Huawei, проте використовувати його можна на будь-яких платформах, у тому числі і на iOS. Передача даних відбувається по мережі Wi-Fi, проте для роботи програма не вимагає доступу до інтернету, головне, щоб обидва пристрої були підключені до однієї мережі.

Завдяки такому рішенню, передача даних великого розміру займе лічені хвилини.

Copy My Data

Універсальна програма для перенесення даних, вона працює не тільки зі смартфонами, але й з персональними комп'ютерами.

З'єднання відбувається за допомогою Wi-Fi в одній локальній мережі, проте можна підключитися і через інтернет. Програма підтримує перенесення будь-яких даних як зі смартфона, так і на комп'ютер. Єдиний недолік – неможливість перенесення пошти, якщо використовуються різні постачальники послуг.

Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

Smart Switch

Це офіційний продукт від компанії Samsung, який дозволить перейти інформацію з абсолютно будь-якого пристрою, чи то iPhone, чи старий Android смартфон в екосистему Galaxy.

Smart Switch дозволяє передавати дані за допомогою Wi-Fi, інтернету або кабельного з'єднання.

SMS Backup & Restore

Ця програма дозволить створити резервну копію СМС повідомлень на старому смартфоні та відновити їх на новому пристрої. Його можна знайти у «Play Market».

Працює за гранично простим принципом: резервну копію можна зберегти на хмарний диск або фізичний носій, а потім активувати за допомогою файлу, який вона створює. Має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Варто враховувати, що деякі з наведених програм можуть надавати функціонал лише на платній основі.

Можливість перекинути дані вручну

Цей спосіб може знадобитися, коли під рукою немає необхідного реквізиту, щоб здійснити перенесення автоматично, або власник нового пристрою з якихось причин вирішив змінити аккаунт Google, а може просто немає часу і бажання розбиратися у всіх нюансах.

Ручний перенесення можна здійснити за допомогою хмарного сховища, звичайної флешки або навіть месенджера, скинувши необхідні файли зі старого пристрою і завантаживши на новому.

Але що робити з великими списками контактів та додатками? Якщо не шкода часу, то можна перезаписати всі контакти та встановити програми вручну, однак перенести інші дані таким способом, наприклад, збережені паролі буде дуже проблематично.

Яким способом перенесення даних найкраще скористатися

Компанія Google вже давно дозволяє переносити дані з одного пристрою на інший автоматично за допомогою синхронізації та резервного копіювання. Так навіщо «винаходити велосипед», якщо все можна зробити в пару кліків.

Як перенести дані з Андроїда на Андроїд: найпопулярніші методи

Звичайно, коли власник нового пристрою користується одним і тим же Google обліковим записом, вибирати спосіб не доводиться, адже все відбувається автоматично. Проте, бувають випадки, де раціональніше використання інших методів.

Наприклад, якщо на старому пристрої була вимкнена синхронізація або власник користувався декількома пристроями одночасно, то сервісам Google може знадобитися багато часу на запис даних. І тут правильним варіантом буде вибрати інший спосіб.

Комплексне рішення можуть надати розробники стороннього програмного забезпечення, відмінно підійде, коли даних багато, а Google обліковий запис необхідно поміняти.

Офіційний метод перенесення даних через Google обліковий запис є найбезпечнішим, тому краще використовувати саме його.

Здається, що покупка нового смартфона — нові проблеми, проте на сьогоднішній день їхнє вирішення не займає багато часу, все вирішується простим перенесенням інформації зі старого пристрою на куплене. Способів, як можна перенести дані з одного телефону на інший безліч, у кожного свої переваги і недоліки, тому потрібно вибирати спосіб, що підходить під конкретне завдання.

nBook
Додати коментар