Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Windows 11 – нова версія операційної системи від Microsoft, яка офіційно вийшла зовсім недавно. Кожен бажаючий може встановити її на свій ПК чи ноутбук. Однак перш ніж почати її використовувати, треба розібратися, які системні вимоги Windows 11, як оновитися і користуватися цією ОС.

Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Перевірка системних вимог для ОС

Перед тим як перейти з Виндовс 10 на Виндовс 11 необхідно ознайомитися із системними вимогами нової версії ОС. Це допоможе переконатися, що технічні характеристики ПК дійсно підходять для нової операційної системи.

Варто зазначити, що людям не доведеться займатися аналізом можливостей ПК самостійно. Справа в тому, що компанія Microsoft представила на загальний доступ спеціальну утиліту. Вона дозволяє перевірити характеристики комп'ютера чи ноутбука.

Перед тим як оновитись з 10 на Віндовс 11 перевіряти ПК треба обов'язково, щоб у майбутньому не було проблем при використанні нової ОС.

Для завантаження утиліти необхідно зробити наступне:

 1. Відкрити Пуск. Щоб це зробити, треба натиснути на значок, розташований на нижній панелі у лівому кутку знизу.
 2. Перейти до розділу «Параметри». Для цього потрібно клацнути по значку у вигляді шестерні. Він знаходиться ліворуч.
 3. Зайти в розділ “Оновлення”.
 4. Клацніть по напису «Перевірка ПК».

Після виконання описаних вище дій у браузері відкриється сторінка для завантаження програми. Для її завантаження та встановлення треба натиснути кнопку «Завантажити програму».

Коли програма перестане встановлюватися, її потрібно буде запустити і натиснути на кнопку «Перевірити» в лаунчері. Через кілька хвилин, на екрані з'явиться інформація про те, чи цей ПК підходить для переходу на Win 11.

Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Інсталяція через Центр оновлення Windows

Багато хто цікавить, як встановити Віндовс 11 без втрати даних. Деякі вважають, що це неможливо і будь-яка установка нової ОС призведе до втрати важливої інформації. Насправді, це зовсім не так. Якщо буде використано спеціальну програму для оновлення Windows 11, вдасться зберегти старі дані.

Варто зазначити, що використання Центру оновлення – один з найпростіших та найбезпечніших способів завантаження та встановлення нової версії ОС. Щоб переходити на Win 11, використовуючи цей метод, не доведеться купувати інсталяційний диск або завантажувати сторонній софт. Відновлювати Win 10 на 11 можна стандартними засобами ОС.

Не всі знають, як оновити ОС до Windows 11 через Центр оновлення для збереження даних. Робиться це так:

 1. Відкрити Центр оновлення. Для цього необхідно скористатися пошуком у Віндовсі.
 2. Зайти в розділ “Оновлення”.
 3. Клікнути на кнопку «Завантажити та встановити».

Після цього почнеться завантаження ОС. Коли вона завантажиться, автоматично почнеться встановлення. Процедура може тривати 20-40 хвилин.

Якщо Windows 11 не працює, доведеться скористатися іншими способами інсталяції.

Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Використання помічника з оновлення

Бувають ситуації, коли Вінновс 11 не оновлюється через несумісність з ОС. У таких випадках не вдасться скористатися Центром оновлення для інсталяції нової версії Віндовс.

Однак, незважаючи на це, є інший спосіб переходу на Win 11. Для цього можна скористатися спеціальним помічником. Ця утиліта підтримується ОС Win 10.

Щоб встановити та активувати Віндовс за допомогою помічника, необхідно:

 1. Зайти на офіційний сайт Microsoft та відкрити сторінку для завантаження Win 11.
 2. Відкрити розділ «Помічник установки» та клацнути на кнопку «Завантажити».
 3. Запустити завантажену утиліту.
 4. Натиснути кнопку «Встановити».

Після цього утиліта почне завантаження та встановлення останньої версії Віндовс.

Рекомендується завантажувати ОС лише з офіційного сайту. Не варто завантажувати піратку, оскільки вона може містити віруси та інші шкідливі програми.

Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Невідповідність вимогам Win 11: вирішення проблеми

Користувачі часто стикаються з тим, що ОС не оновлюється до Windows 11 через те, що їх ПК не відповідає системним вимогам. Багатьох цікавить, чому таке трапляється.

Нова версія ОС може не підтримувати процесор і через це оновлення стає неможливим. Також складнощі при спробі перейти на Win 11 можуть виникнути через застарілі драйвери або брак ОЗУ.

Усі обмеження на установку можна зняти самостійно. Зробити це зможуть власники комп'ютерів, у яких встановлена материнка без tpm 2.0.

Якщо ПК використовується занадто старий процесор, Win 11 може працювати некоректно.

Щоб без проблем встановити ОС, знову знадобиться помічник оновлення. Перш ніж запустити цю програму, слід зайнятися попередньою підготовкою.

Для початку необхідно клікнути по файлу помічника, що виконується, і перейти в розділ «Властивості». Потім треба зайти у вкладку «Сумісність» та активувати режим зворотної сумісності з Win 7. Після цього ПК пройде перевірку та ОС встановиться без помилок.

Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Оновлення через ISO-образ

Є чимало різних способів, як оновити та перевстановити Віндовс 11. Деякі використовують для цього завантажений ISO-образ. За його допомогою кожен охочий зможе перейти з Win 10 на 11.

Однак перед цим необхідно розібратися з тим, як правильно використовувати ISO-образ, щоб встановити ОС. Робиться це так:

 1. Зайти на офіційний сайт Microsoft та завантажити звідти образ з Win 11 російською мовою.
 2. Змонтувати завантажений ISO. Щоб це зробити, потрібно просто клікнути по ньому ЛКМ двічі. Якщо зробити так не виходить, доведеться натиснути на файл ПКМ і вибрати пункт «Підключити».
 3. Зайти в Провідник і відкрити диск, що з'явився.
 4. Запустіть файл setup.exe.

Тепер на екрані з'явиться вікно інсталятора. У ньому буде відображено інформацію про те, чи підходить ПК для Win 11. Якщо він не відповідає системним вимогам, має надіслати спеціальне повідомлення. У ньому буде описано, які характеристики ПК або ноутбука не підходять для нової ОС.

Після оновлення або встановлення Win 11 її необхідно активувати. Якщо цього не зробити, можна буде скористатися пробною версією з ліцензією на 30 днів.

Як оновитися на Windows 11 – через центр оновлення без втрати даних

Встановлення на ПК, які не підтримуються

Перш ніж розпочати оновлення, ОС перевіряє комп'ютер на відповідність системним вимогам. Якщо у користувача надто старий ПК, утиліта після перевірки починає писати про те, що він не підходить для Win 11.

Однак це не означає, що її неможливо встановити. Є кілька рекомендацій, які допоможуть оновитись навіть власникам комп'ютерів із застарілим залізом.

Наприклад, можна просто скористатися помічником по оновленню в режимі сумісності з Win 7 та обійти блокування. Є й інші методи, що дозволяють обминути обмеження.

Можна створити завантажувальну флешку з установником Віндовс і за допомогою її поставити на ПК ОС. Однак при використанні цього способу всі файли із системного диска будуть повністю видалені.

Якщо нічого з вищезгаданого не допомогло

Якщо проблеми із сумісністю все одно не дають нормально оновитися, можна скористатися сторонніми програмами. Під час їх використання програма попередньої оцінки ПК для Windows 11 не працює і тому можна буде без проблем встановити операційну систему.

Найчастіше для цього використовують утиліту MediaCreationTool. Щоб нею скористатися, необхідно:

 1. Знайти утиліту на веб-сайті GitHub.
 2. Завантажити архів із програмою, натиснувши на кнопку Code.
 3. Розпакувати завантажений архів. Робиться це за допомогою програми WinRAR.
 4. Запустити файл із розширенням BAT.
 5. У вікні натиснути на рядок з цифрою «11».
 6. Вибрати режим AutoSetup.

Почнеться оновлення ОС. Процедура триває протягом 20-40 хвилин.

Після завершення встановлення необхідно перезапустити ПК.

Багато користувачів стикаються з труднощами при спробі перейти на Win 11. Щоб вирішити проблеми, необхідно розібратися, чому не можу оновитися до Windows 11 і що необхідно зробити, щоб нормально встановити ОС.

nBook
Додати коментар