Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

У разі неможливості встановлення чергової програми або гри, користувачі починають запитувати, як очистити пам'ять на телефоні. Обмежені можливості смартфонів вимагають регулярного звільнення їх від непотрібної інформації. Існує кілька способів вирішення проблеми.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Типи пам'яті на телефоні

Перед тим, як шукати в інтернеті відповідь на питання, як можна звільнити місце на телефоні, необхідно вивчити її різновиди. У пристроях, що функціонують під керуванням Android, існує три види місць зберігання інформації, що представлені:

 • ОЗУ – в ній локалізуються вже запущені утиліти та модулі ОС, від її розміру залежить швидкість роботи агрегату та можливість одночасного функціонування кількох програм;
 • ПЗУ – користувальницький підрозділ відповідає за зберігання відео, фото, встановлених ігор, ОС Андроїд;
 • карткою пам'яті – зберігає будь-які відомості користувача, окремі телефони переносять на неї встановлений софт.

При переповненій ОЗУ спостерігається гальмування обладнання. Воно намагатиметься надіслати частину невикористовуваних відомостей у ПЗУ, але процес потребує часу. Спроби повторного запуску утиліти стануть тільки погіршувати ситуацію, для прискорення апаратури достатньо позбавити його від даних, що накопичилися. Частини, що не використовуються, підуть в брухт, що поліпшить працездатність апарату.

До класичних ознак ПЗУ, що закінчується, відносять:

 • поява відповідного повідомлення на дисплеї;
 • неможливість встановлення ПЗ з Плей Маркета;
 • відмови від збереження нових фотографій або роликів.

Для вирішення питання користувач повинен очистити ПЗУ та кеш. В останньому зберігаються часові файли, що використовуються оперативною системою.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Способи швидкого очищення пам'яті на телефоні від непотрібних файлів

Як почистити пам'ять на Андроїді? До простих та дієвих методів відносять стандартне перезавантаження, що дозволяє забезпечити стабільну роботу девайсу. Перезавантажити обладнання фахівці рекомендують при регулярних зависаннях, некоректній функціональності ПЗ, прискореному розряді батареї та ін.

Очищення на телефоні Samsung

Методика відноситься до зручних, тому що при її використанні не потрібні права адміністратора. Але цей метод передбачений не на всіх моделях апаратів від компанії.

Як потрібно очистити пам'ять телефону:

 • введення коду *#9900# та подальше натискання клавіші у формі зеленої трубки активізує інженерне меню;
 • у вікні, що виникло на екрані потрібно клікнути по рядку «Delete dumpstate/logcat».

Якщо активація функціоналу не викликала очікуваних змін, то функція за цих умов не підтримується системою і потрібно застосовувати один із стандартних способів для чищення агрегату.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Очищення на Xiaomi

На Сяомі простим способом звільнення сховища вважається використання вбудованих інструментів. У них присутній функціонал очищення відомостей, що допомагає позбутися практично 90% сміття, що накопичилося в апаратурі.

Чистити необхідно згідно з покроковою схемою:

 1. Потрібно відкрити меню налаштувань, натиснувши на ярлик шестерні.
 2. У блоці, що з'явився на дисплеї, зайти в кожен підпункт і вручну вичистити непотрібні файли.
 3. Для виконання автоматичної дії по відношенню до кешу та тимчасових даних достатньо кліка по ярлику «звільнити місце».

Тимчасова документація швидко накопичується в агрегаті та засмічує його пам'ять. Для очищення сміття потрібно відвідати підрозділ «очищення» та натиснути на однойменну клавішу.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Та інші

Фахівці рекомендують для всіх моделей користуватися кількома методиками:

Штатні інструменти

Виробники інтегрували заздалегідь чистильників у поширені Андроїд-прошивки:

 • One UI – у Samsung;
 • MIUI – для Xiaomi;
 • EMUI – у Huawei;
 • Funtouch OS – для Vivo та ін.

У більшості утиліт базові налаштування та оптимізація, але до абсолютно марних вони не належать. Якщо пристрій спочатку поставляється з подібним функціоналом, очищення починати краще за його допомогою.

SD Maid від Google Play

Вважається просунутим інструментом для управління файлами, має широкі показники функціональності. До послуг користувача пропонується велика кількість опцій, наданих:

 • огляд обладнання – з назвою моделі, версії ОС, рівнем вільної пам'яті, наявністю прав адміністратора;
 • менеджером файлів;
 • сканування сміття;
 • видаленням дублікатів;
 • аналізом стану зони зберігання та ін.

Софт підтримує системне очищення за заданим часом у платній версії, а за наявності прав суперкористувача дає більш розширені повноваження, що дозволяють постійно тримати гаджет чистим.

Платна версія SD Maid або CCleaner дозволяє запускати планувальник очищення в автоматичному режимі, із заданими параметрами часу.

CCleaner від Google Play

Вважається однією з відомих утиліт, що має аналоги для смартфонів та ПК, що працюють під Віндовсом.

Софт автоматично відстежує стан пам'яті, управляє кешем ПЗ, проводить оптимізацію фонового режиму з примусовим закриттям програм, сортування споживачів системних ресурсів.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Де потрібно зберігати не системну інформацію

Сучасні технології позбавили необхідності закачування потрібних файлів на згадку про агрегати. Тепер можна користуватися хмарними сервісами та брати з них софт у міру потреби. Практично всі провідні компанії мають послугу їхнього безкоштовного використання.

Популярні хмарні послуги представлені:

 • Яндекс.Діском;
 • Google Диском;
 • Облако@Mail.ru;
 • OneDrive.

Вказаний софт має спеціальні утиліти, що дозволяють зручно синхронізувати файли з віддаленим сервером.

Достатньо їх встановити, відзначити потрібні дані для подальшого перенесення їх на сервер та очищення від них апаратури. Коли потрібно буде скористатися даними, достатньо перейти в нього і клацнути по ярлику.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Як звільнити пам'ять нічого не видаляючи

Як почистити Андроїд від непотрібних файлів? Переміщення файлів на флеш-картку підходить для гаджетів, що її підтримують. Рішення доступне для різноманітного телефонного обладнання, представленого:

 • диктофони;
 • камерами;
 • месенджерами;
 • веб-браузерами;
 • завантажувачами файлів

Вказаний перелік неповний, особлива увага має приділятися софту, що працює з файлами, що мають велику вагу. До них відносяться редактори аудіоматеріалів, відео, зображень.

Під час збереження даних на карту необхідно сформувати окрему папку для ПЗ. Це дозволить запобігти переповненню основного телефонного складу.

Ця дія не підходить для перенесення системних файлів. Спроби здійснити цю операцію можуть спровокувати проблеми з працездатністю обладнання. Переміщення інших відомостей здійснюється за допомогою провідника ES.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Що робити, якщо телефон пише, що недостатньо пам'яті

Якщо в телефоні переповнено внутрішню пам'ять, як звільнити? Потрібно послідовно виконати низку дій.

1. Видалити завантажений софт у «завантаженнях»

Через деякий період вказана папка може досягти гігантських розмірів, особливо при активному закачуванні з інтернету, спілкуванні в месенджерах та соціальних мережах. Якщо сміттєві файли вчасно не видаляють, через кілька місяців загальний обсяг зайнятого простору переростає 2-3 Гб, складені у надрах накопичувача.

Для проведення процедури застосовується інструкція:

 1. Потрібно знайти блок “файли” через “провідник”.
 2. Запустити однойменний менеджер.
 3. Знайти підрозділ «завантажень».
 4. Вибрати непотрібну документацію – все, що більше не має значення та стерти.

При виконанні схеми надлишки відомостей зникнуть, сховище звільниться від кількох гігабайт.

2. Самостійне керування та оптимізація в Google Files

Менеджер сховища Андроїда зручний для перевірки простору, яке використовується різними програмами, але він не здатний зазирнути в глибину системи. Для детального розгляду файлів, що займають місце, краще користуватися фірмовим софтом Google Files. Він розповсюджується безкоштовно і працює з апаратурою під керуванням Андроїда 5.0 та вище.

Для роботи з ним потрібно дати дозвіл на доступ до фото, мультимедіа, інформації на пристрої. На головному підрозділі очищення виникнуть переліки:

 • з програмним забезпеченням, що не використовується;
 • великими файлами;
 • дублікатами;
 • застарілими завантаженнями.

Інтерфейс софту інтуїтивно зрозумілий, для взаємодії досить клацнути по одній клавіші.

Під час переходу до певної категорії на дисплеї відображається вміст. Файли можна видаляти окремо або всі разом, вони підбираються автоматично. Утиліта вказує розмір кожного об'єкта та час його використання.

Як очистити пам'ять на телефоні від непотрібних файлів

Як перевірити, якими файлами забита пам'ять

Насамперед проводиться перевірка обсягу вільного місця:

 • потрібно відкрити налаштування апарата;
 • переміститься у бік «пам'ять».

У ньому знаходяться дані про зовнішній та внутрішній склад. Перелік розбитий на підрозділи, де докладно описано потрібні відомості. Для перегляду вільної частини достатньо натиснути на клавішу «меню».

У вікні з'явиться список запущеного програмного забезпечення. Знизу буде розташований напис про доступну кількість мегабайт з наявних гігабайт. Друга сума – це ОЗУ та ПЗУ, перша – чистий загальний простір.

Очищати телефон доведеться регулярно, але він все одно забиватиметься при активному використанні агрегату. Можна вимкнути непотрібне збереження або дублювання, виправити шляхи надсилання відомостей (перемістити їх у хмару). Фото та відео краще зберігати на картках microSD.

nBook
Додати коментар