Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

На сьогоднішній день Windows 10 є останньою та найбільш актуальною ОС від Microsoft. Незважаючи на те, що вона має зрозумілий інтерфейс, у користувачів все одно періодично виникають труднощі з її використанням. Найчастіше проблеми пов'язані з інтернет-підключенням. Щоб жодних складнощів не було, необхідно заздалегідь ознайомитись, як налаштувати інтернет на Віндовс 10 і що для цього треба зробити.

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

Як увімкнути інтернет у Windows 10 — варіанти

Перш ніж користуватися мережею Internet, треба розібратися про те, як її можна включити вручну. Існує кілька поширених способів, що дозволяють підключитися до мережі, використовуючи цю ОС:

 • Підключення кабельного підключення через Ethernet. Це найпростіший і найпопулярніший метод виходу в інтернет. Головне, щоб у ПК був відповідний роз'єм для підключення кабелю.
 • Через Wi-Fi. Цей спосіб підходить користувачам, які вирішили налаштовувати нове бездротове підключення. Ідеальний варіант для ноутбуків із вбудованим приймачем Wi-Fi.
 • USB 3G/4G модеми. Якщо вдома не проведено кабельного інтернету, можна встановити модем від МТС, Білайн, Теле2 або інших мобільних операторів.

Додаткова інформація! У разі потреби можна використовувати кілька варіантів підключення до мережі.

Увімкнення кабелю Ethernet безпосередньо до ноутбука або ПК

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

Багатьох цікавить, як підключити інтернет до комп'ютера через кабель Windows 10. Насправді це досить просто. При цьому навіть без використання роутера. Це відмінний варіант, якщо вдома є лише один пристрій, який потребує з'єднання з інтернетом.

Щоб підключити до свого персонального комп'ютера провід для мережі Internet, необхідно виконати такі маніпуляції:

 1. Знайти на лептопі або комп'ютері роз'єм від карти мережі. Найчастіше вона вбудовується у материнську плату. На ноутбуці він розташований на задній або бічній панелі.
 2. Протягніть шнур до комп'ютера. Якщо його довжини недостатньо, доведеться встановлювати ПК ближче до кабелю.
 3. Щільно притиснути провід у роз'єм до появи характерного клацання.

Якщо все вдалося правильно підключити, на пристрої з Windows 10 з'явиться високошвидкісне підключення до інтернету через провід.

Як підключити через USB-кабель

Трапляються випадки, коли не вдається підключати кабель до пристрою, тому що у нього немає спеціального роз'єму. Вирішити цю проблему допоможуть перехідники, які підключаються до ноутбуків та персональних комп'ютерів через USB. Вони мають роз'єм RJ-45, до якого приєднується мережевий шнур.

Багато хто вважає, що приєднувати такі перехідники дуже складно, але насправді це не так. Необхідно просто вставити їх у USB, драйвера встановляться автоматично. Після того, як ПК визначить пристрій, до нього можна підключати шнур мережі для роботи мережі Internet.

Додаткова інформація! Якщо при підключенні перехідника все одно не вдалося вийти в інтернет, необхідно перевірити, чи встановилися драйвери. Без них пристрій не зможе правильно працювати.

Підключення до абонентського терміналу PON

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

Сьогодні багато квартир підключають до інтернету за допомогою оптоволокна. У разі встановлюють спеціальні термінали, яких приєднується оптоволоконний кабель. Термінали можуть бути як окремим пристроєм, так і універсальним маршрутизатором. Все залежить від переваг провайдера та від того, яке обладнання він використовує при підключенні абонентів.

З терміналу йде інтернет-шнур, який можна з'єднати з роутером чи персональним комп'ютером. Якщо в будинку є ноутбуки та мобільні пристрої, рекомендується з'єднувати кабель до маршрутизатора. Це дозволить створити бездротову мережу, щоб пристрої могли підключатися до Інтернету через Wi-Fi.

Підключення через кабель від роутера

Найчастіше підключення та налаштування інтернету Windows 10 здійснюються за допомогою роутера. За допомогою такого маршрутизатора підключати пристрої до мережі можна як дротовим, так і бездротовим способом. Це дуже зручно для людей з великою кількістю пристроїв, які необхідно підключити до мережі Internet.

Більшість моделей роутерів оснащуються спеціальним WAN-портом, призначеним для під'єднання провайдерської мережі. Також є кілька LAN-роз'ємів. Саме вони використовуються при підключенні ноутбуків, комп'ютерів та інших пристроїв.

Додаткова інформація! У рідкісних випадках як WAN-порт використовується один з LAN-роз'ємів. Інформацію про порти, що використовуються в роутері, можна знайти в інструкції до пристрою.

Налаштування з'єднання Ethernet у Windows 10

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

Деякі користувачі ПК не знають, як настроїти інтернет на комп'ютері через кабель Windows 10. Щоб зробити все правильно, необхідно ознайомитися з рекомендаціями щодо налаштування з'єднання.

Підключення з динамічним IP

Укладаючи договір з провайдером, користувачі можуть вибрати динамічний або статичний IP-адресу. Варто відзначити, що настроювання інтернету на Віндовс 10 відрізняється залежно від вибраного варіанту.

Якщо вибрано динамічну адресу, доведеться виконати такі дії, щоб отримати доступ до мережі:

 1. Клікнути ПКМ на іконці підключення до мережі.
 2. Зайти до «Параметри мережі».
 3. Відкрити вкладку Ethernet.
 4. Зайти до «Параметри IP».
 5. Вибрати навпроти рядка “Призначення” опцію “Автоматично”.

Після виконання вищезгаданих дій пристрою буде надано правильну IP-адресу, яка дозволить користуватися інтернетом.

Підключення зі статичним IP

Деякі провайдери використовують статичну адресу. У такому разі користувачам доведеться самостійно встановлювати їх у параметрах операційної системи. Робиться це так:

 1. Перейдіть до параметрів мережі та виберіть вкладку «Стан».
 2. Перейти до властивостей мережного адаптера.
 3. Клацніть ПКМ по рядку IPv4.
 4. У рядку з адресою вказати ІР, який надав провайдер.
 5. Зберегти внесені зміни, натиснувши кнопку «Ок».

Додаткова інформація! У рядку з ДНС можна вказати публічні сервери компанії Google — 8.8.8.8 та 8.8.4.4.

Налаштування високошвидкісного з'єднання PPPoE

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

У деяких випадках провайдери використовують сучасний протокол PPPoE, який потрібний для автентифікації в мережі. Однак, перш ніж ним скористатися, доведеться зайнятися налаштуванням ОС. Щоб з'єднання запрацювало, доведеться виконати такі дії:

 1. Перейти до параметрів мережі.
 2. Перейти до вкладки «Набір номер».
 3. Натисніть на кнопку «Створення нового підключення».
 4. У вікні вибрати “Підключення PPPoE”.
 5. Вказати ім'я користувача та пароль. Цю інформацію можна отримати у свого провайдера.
 6. Натиснути на “Підключити”.

Після цього через ПК можна буде заходити до інтернету.

Підключення до інтернету по Wi-Fi у Віндовсі 10

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

Якщо ноутбук або персональний комп'ютер оснащені спеціальним бездротовим адаптером, можна підключити пристрої до мережі Internet через Wi-Fi. Це дуже зручний спосіб підключення, тому що для нього не знадобляться додаткові кабелі.

Підключатися Wi-Fi до мережі, використовуючи пристрій з ОС Windows 10 досить просто. Для цього треба натиснути на значок наявних мережевих підключень, розташований внизу праворуч. На екрані з'явиться вікно зі списком доступних Wi-Fi. Необхідно вибрати потрібну мережу, натиснути на неї і ввести пароль.

Налаштування мережі через 3G/4G модеми

Як настроїти інтернет на Віндовс 10 — особливості та види підключень

Люди, що живуть у селах, часто не мають змоги провести дротовий інтернет. У разі доводиться використовувати спеціальні 3G/4G модеми, які підключаються до ПК через порт USB.

Щоб модем запрацював, треба виконати таку послідовність дій:

 1. Встановити драйвер на комп'ютер. Знайти їх можна на офіційному веб-сайті виробника модему.
 2. Підключити пристрій до комп'ютера.
 3. Зайти в «Управління мережами» та створити в ньому нове з'єднання.
 4. У налаштуваннях вибрати «Комутоване» та вказати логін із паролем.

Налаштування інтернету – непроста процедура, з якою у багатьох виникають труднощі. Щоб їх не було, треба розібратися, як підключити дротовий інтернет до ноутбука з Windows 10 без переустановки ОС.

nBook
Додати коментар