Як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера – покрокова інструкція

Дізнавшись пароль від бездротової мережі, підключитися до чужого маршрутизатора зможуть як зловмисники, і прості «халявщики». При виявленні сторонньої активності у кожного власника точки доступу виникає питання: як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера? Відповідь у статті нижче.

Як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера - покрокова інструкція

Як зрозуміти, що до Wi-Fi підключився сторонній користувач

Розпізнати несанкціоноване підключення господар вай-фай мережі зможе за такими ознаками:

 • Зниження швидкості інтернету, яке може бути відчутним навіть на тарифах з високошвидкісним підключенням. Помітити “просідання” мережі найчастіше можна під час перегляду відео, онлайн-ігор або закачування файлів з торентів.
 • Миготіння індикатора роздачі Wi-Fi на маршрутизаторі, у той час, як усі пристрої, які можуть використовувати інтернет, відключені, є явною ознакою того, що інтернет-підключення активував хтось сторонній.

Зверніть увагу! Зниження швидкості інтернету може бути викликане не тільки несанкціонованим підключенням, але й фоновими оновленнями програм, вірусною активністю або збоями з боку провайдера.

Способи перевірки чужих підключень до вай-фаю

Основні способи, як можна дізнатися, хто підключився до мого Wi-Fi роутера без дозволу перераховані нижче.

Через налаштування роутера

Перед тим, як переглянути підключені пристрої до Wi-Fi через програмне забезпечення маршрутизатора, необхідно зайти в налаштування гаджета та перевірити список підключень. Для цього потрібно знати IP-адресу роутера (його можна знайти в документації або на корпусі, найчастіше використовується 192.168.0.1) та пароль для входу.

Покроковий план дій такий:

 1. Відкривають будь-який браузер.
 2. В адресний рядок вводять IP-адресу маршрутизатора.
 3. Коли на екрані з'явиться вікно входу в меню роутера, вводять логін та пароль у відповідні поля.
 4. Знаходять розділ керування бездротовим режимом, і знайомляться зі списком пристроїв, підключених до мережі.

Додаткова інформація. Графічний інтерфейс та структура меню маршрутизаторів різних моделей відрізняються один від одного, але найчастіше реєстр підключень можна знайти в меню «Підключені клієнти», «Підключені пристрої», «Мапа мережі» або «Локальна мережа».

Як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера - покрокова інструкція

Далі слід визначити, чи всі гаджети, що відображаються, належать користувачеві, для цього можна:

 • Звірити IP- та MAC-адреси підключень всієї домашньої техніки (комп'ютерів, смартфонів, планшетів, розумних телевізорів тощо). Цю інформацію можна знайти на наклейках на корпусі девайсів або в інструкціях до них.
 • Вимкнути всі домашні пристрої, які можуть використовувати вай-фай (крім комп'ютера, з якого здійснюється вхід на маршрутизатор) та перевірити список підключень. Якщо пристроїв у переліку більше одного, то в мережі знаходиться небажаний гість.

Зверніть увагу! Якщо підключення лише одне, значить зловмисників на даний момент у мережі немає. Єдиний гаджет це той, через який користувач і дивиться список з'єднань.

За допомогою програми Wireless Network Watcher

Маленька та безкоштовна програма (яка важить всього близько 350 Кб) допоможе будь-якому власнику маршрутизатора або точки доступу відповісти на запитання, «Як подивитися хто підключений до мого Wi-Fi?». Утиліта може працювати на комп'ютерах під керуванням будь-якої версії Windows і здатна сканувати дротові або бездротові мережі в будинку та офісі, незалежно від їх розміру.

Wireless Network Watcher не вимагає інсталяції на комп'ютер або ноутбук. Після завершення сканування програма дозволяє побачити наступну інформацію про підключення:

 • IP-адреса девайса;
 • MAC-адреса,
 • виробник мережевої карти гаджета, що підключився;
 • ім'я комп'ютера чи пристрою;
 • час першої та останньої активності гостя;
 • інформація про сам маршрутизатор і дані комп'ютера користувача.

Графа «Користувачський текст» створена для того, щоб власник мережі міг назвати підключені пристрої іншими іменами, за якими він відразу зможе зрозуміти, що це гаже (наприклад, «телевізор на кухні» або «телефон сина»). За замовчуванням це поле заповнене заводськими назвами девайсів, щоб ввести власний текст, необхідно двічі клацнути лівою кнопкою миші по рядку і почати друкувати.

Використання програми

Перед початком використання Wireless Network Watcher програму необхідно завантажити. Офіційний пакет установок знаходиться на сайті виробника за адресою: https://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html. Сторінка повністю англійською мовою, але користувачі можуть скористатися автоматичним перекладом браузера (така функція є, наприклад, Google Chrome) або просто знайти необхідне посилання.

Щоб завантажити інсталятор, необхідно натиснути на рядок “Download Wireless Network Watcher with full install/uninstall support (wnetwatcher_setup.exe)”, розташований внизу сторінки.

Як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера - покрокова інструкція

Після завантаження, досить подвійним кліком миші запустити завантажений .exe-файл, і мережне сканування відразу розпочнеться. Коли процес буде завершено, Wireless Network Watcher видасть користувачеві таблицю всіх підключень із основними параметрами пристроїв.

Якщо програма не змогла самостійно просканувати мережу, значить не вдалося автоматично визначити мережний адаптер. Щоб виправити ситуацію, потрібно:

 1. Перейти до розділу меню Options.
 2. Клацніть по рядку Advanced options.
 3. Позначити галочкою пункт «При використанні наступного адаптера мережі».
 4. Вручну вибрати свою картку.
 5. Наново запустити сканування.

Додаткова інформація. Wireless Network Watcher не підтримує російську мову, але програма настільки проста у використанні, що розібратися з її функціоналом зможе будь-хто незалежно від рівня знання англійської.

Блокування невідомих пристроїв: порядок дій

Користувачів хвилює не лише питання, «Хто підключено до мого Wi-Fi роутера?». Адже головне — не відстежити халявників, а заборонити їм підключатися до Wi-Fi. Спосіб блокування залежить від типу мережі.

Відкрита мережа

Якщо гість, який увійшов у відкриту мережу, веде себе дуже вільно, займаючи більшу частину каналу і гальмуючи швидкість роботи інших користувачів, то найпростіше заборонити доступ його пристрою за МАС-адресою. Для цього достатньо занести ідентифікатор «порушника» до списку небажаних підключень у меню маршрутизатора, і роутер самостійно відхилятиме всі спроби виходу в мережу з даного гаджета.

Важливо! Заблокований користувач може увійти в мережу з іншого пристрою, і продовжити поводитися таким чином. Тому за наявності відкритої мережі кількість гостей та їхню поведінку слід моніторити постійно.

Як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера - покрокова інструкція

Закрита мережа

Якщо виявлено несанкціоноване підключення до мережі, захищеної паролем, необхідно терміново поміняти секретну комбінацію максимально ускладнивши її.

Випадкове поєднання з цифр і букв різного регістру підібрати практично неможливо, тоді як більшість популярних паролів зловмисники зможуть вгадати лише за кілька хвилин.

Як зробити своє підключення Wi-Fi безпечним

Основні способи убезпечити домашню мережу від небажаних гостей:

 • Встановити складний пароль мережі та самого роутера (при підозрі на спроби злому, його можна періодично змінювати). Не варто використовувати як секретний код дати народження, номери телефонів, імена або будь-яку іншу особисту інформацію, особливо таку, яку можна дізнатися із соцмереж. Паролі, які містять хоча б одне слово повного значення, можуть легко зламуватися за допомогою спеціальних програм.
 • Активувати фільтрацію за МАС-адресами: занести індивідуальні коди всіх потрібних гаджетів у «білий список» маршрутизатора та заборонити доступ іншим. Це один із найнадійніших способів, обійти який зловмисник зможе, тільки підібравши пароль до модему, і прописавши у списку винятків свій пристрій. Недолік цього методу в тому, що нові аксесуари користувачеві доведеться так само реєструвати за МАС-адресами.
 • Використовувати лише сучасні протоколи безпеки – WPA2 або WPA3. Якщо мережа все ще працює на старих стандартах: WEP (Wired Equivalent Privacy) або WAP (Wi-Fi Protected Access), необхідно якнайшвидше скоригувати налаштування підключення.

Як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi роутера - покрокова інструкція

Ще один варіант убезпечити мережеве підключення – приховати його SSID (назва з'єднання, яке відображається в списках знайдених мереж). Єдина незручність цього способу – користувачі з'єднання також не бачитимуть ім'я мережі, і доведеться вводити її назву вручну.

Цілеспрямований злом мережі зловмисниками – дуже рідкісне явище, найчастіше люди просто виставляють як пароль нескладну комбінацію, яку зможе навмання ввести кожен або повідомляють дані для доступу в мережу стороннім людям.

nBook
Додати коментар