Windows 10 не підключається до Wi-Fi – причини та способи вирішення проблеми

Підключення до мережі вай-фай дуже зручне, особливо якщо людина перебуває у від'їзді. Зараз бездротовий зв'язок є у більшості готелів та багатоквартирних будинків. Підключитись нескладно, але в деяких випадках можуть виникнути проблеми. Для їхнього успішного вирішення зовсім не обов'язково запрошувати спеціаліста. Головне – виявити причину збою; можливо, усунути його вдасться самостійно.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

Особливості налаштування BIOS

Коли не підключається на ноутбук до Wi-Fi Windows 10, причина, ймовірно, в неправильних налаштуваннях BIOS. Змінити налаштування нескладно, головне дотримуватися певного алгоритму дій і не порушувати його.

Щоб кастомізувати налаштування, необхідно виконати вхід до БІОС. Для цього слід, коли комп'ютер завантажується, двічі натиснути гарячу клавішу F2, яка знаходиться на стандартній клавіатурі у верхньому ряду.

Коли вхід виконано, користувач побачить меню, де вказані різноманітні характеристики операційної системи. Далі необхідно виконати такі дії:

 • Перейти до кінця меню.
 • Знайти в ньому пункт “Налаштування бездротової мережі”, який у різних моделей ноутбуків може називатися по-різному.
 • Виконати кастомізацію налаштувань.
 • Зберегти зміни.

Якщо перед виходом не зберігати, зміни налаштувань не відбудуться. У всіх ноутбуках, крім старих моделей, передбачений спеціальний слот, який використовується для активації модуля вай-фай зв'язку. Однак іноді операційна система Віндовс 10 автоматично відключає цей модуль.

Коли користувач виконує вхід до БІОС, цей параметр потрібно активувати. Після цього слід знову підключитися вай-фай. Якщо все зроблено правильно, доступ до Інтернету з великою ймовірністю буде відновлено. Після цього проблем уже не має виникнути.

Важливо! Слід зазначити, що більш сучасні моделі ноутбуків для входу в БІОС використовують одночасне натискання гарячих клавіш Delete і F10.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

Як увімкнути вай-фай мережу на ноутбуці

Буває, що після інсталяції Windows 10 Wi-Fi не працює. Перш за все, необхідно перезавантажити комп'ютер. З великою ймовірністю, проблема вирішиться . При цьому, якщо система запропонує якісь оновлення, категорично забороняється вимикати пристрій перед тим, як скачування та встановлення повністю завершаться, тому що це може призвести до збою обладнання.

Для того, щоб увімкнути мережу вай-фай на ноутбуці, можна скористатися заздалегідь встановленим поєднанням гарячих клавіш. Для цього необхідно виконати такі дії:

 • Відкрити параметри Віндовс.
 • Встановити галочку біля пункту “Вай-фай” під час входу до мережі.
 • Вибрати потрібну мережу зі списку доступних та натиснути на «Підключення».

Для довідки! Більшість моделей мають значок вай-фай на нижній панелі керування в правому кутку — там же, де є значок гучності мікрофона або навушників, а також значок заряду батареї.

Як звірити результати

Звірити результати налаштувань нескладно. Якщо все зроблено правильно, користувач побачить список, що спливає, в якому будуть всі доступні мережі. Це виглядає як список, в якому біля кожної назви намальовано картинку, схожу на веселку, що складається з кількох дуг.

Якщо користувач не пам'ятає назву мережі, знайти її він зможе, подивившись на кількість дуг. Там, де чотири дуги, зв'язок хороший; отже, ця мережа актуальна. Біля мереж, які зараз не активні та не актуальні, буде одна — дві дуги. Це свідчить, що сигналу немає.

Слід мати на увазі, що у списку можуть залишатися навіть неактуальні мережі, до яких будь-коли підключався користувачів. При зміні налаштувань їх можна буде видалити.

При підключенні до рідної мережі система, можливо, запросить пароль. Це робиться з метою безпеки, щоб ніхто, крім власника комп'ютера, не міг вийти у мережу. Однак, для власної зручності користувач може вимкнути функцію введення пароля, зберігши його в системі.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

Мережеве виявлення

Якщо Windows 10 не підключається до Wi-Fi, можливо, існує проблема з виявленням мережі. Ця функція може бути відключена. Для коректної роботи вай-фай її потрібно активувати. Щоб увімкнути мережне виявлення, необхідно виконати такі дії:

 1. Відкрити вікно вай-фай з'єднання.
 2. Змінити розширені параметри загального доступу до мережі, поставивши галочку у відповідного пункту меню.
 3. Зберегти зміни.

Після цього функція виявлення мереж активується, і користувач може бачити всі доступні для підключення вай-фай мережі.

Користувач має добре пам'ятати назву своєї мережі. У більшості випадків назва містить у собі повне або скорочене найменування провайдера, що забезпечує доступ в інтернет, і складається з літер та цифр. Ключ доступу користувач отримує, коли укладає договір з провайдером на поставку послуг зв'язку. Його потрібно записати та зберігати у надійному місці, щоб сторонні люди не могли зайти в інтернет із конкретного комп'ютера.

Увага! Якщо мережа не виявлена, а діагностика проблем не виявила проблем, слід зв'язатися по гарячій лінії з інтернет-провайдером. Запитавши у клієнта IP-адресу, спеціаліст клієнтської служби зможе виконати перевірку підключення у віддаленому режимі.

Як скинути налаштування мережі в Windows 10

Якщо не підключається автоматично до Wi-Fi Windows 10, і причина проблеми невідома, можна спробувати обнулити налаштування мережі. Найчастіше цей метод працює. Для скидання даних необхідно виконати такі дії:

 1. Зайти в Пуск, виберіть Параметри.
 2. Вибрати пункт «Інтернет та мережа».
 3. Виберіть пункт «Скинути мережу» на вкладці «Стан».
 4. Обнулити налаштування, дотримуючись інструкцій на екрані.
 5. Вибрати пункт “Скинути зараз” і виконати перезавантаження операційної системи.

Після перезавантаження параметри обнулюються. Цей метод має багато переваг застосування. Зокрема, дозволяє перевстановити мережеві адаптери. Також при обнуленні помилок усувається велика кількість помилок із тих, що виникли в процесі виходу в мережу. Однак цей спосіб вирішення проблеми не підійде в тому випадку, якщо причина не підключення до вай-фай полягає в роутері, його несправності або неправильних налаштуваннях. .

Слід зазначити, що при обнуленні даних необхідно знову виконати всі налаштування підключення до вай-фай. У деяких випадках, якщо користувач не зможе настроїти доступ до Інтернету правильно, існуюча проблема може погіршитися.

Важливо! Метод скидання добре допомагає у тому випадку, якщо у користувача не вдається роздавати інтернет на мобільні телефони з ноутбука.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

Порядок відключення протоколу IPv6 у Windows 10

Користувачі інтернету часто дзвонять на лінію технічної підтримки зі скаргами: не можу підключити вай-фай до Віндовса 10 на ноутбуці. Виконавши діагностику проблем підключення, оператор може порадити вимкнути протокол IPv6.

Якщо протокол увімкнено, деякі моделі ноутбуків, особливо старіші, не дозволяють зайти в інтернет за допомогою вай-фай. Є багато способів відключення протоколу, нижче представлений найпростіший і найшвидший з них:

 • Слід натиснути кнопку «Пуск» та відкрити панель керування.
 • Знайти у спливаючому вікні параметр «Спільний доступ до мережі».
 • Відкриється великий довгий список, в якому потрібно буде вибрати модифікацію поточних параметрів адаптера.
 • Вибрати вай-фай зі списку рекомендованих системою з'єднань.

Після цього необхідно викликати контекстне меню, натиснувши правою кнопкою миші на вай-фай з'єднання. У контекстному меню користувач повинен вибрати пункт «Властивості», це характеристики цього з'єднання. Далі зі списку властивостей вибирається протокол і відключається (забирається галочка у відповідному вікні).

Після відключення протоколу комп'ютер перезавантажується, і доступ до Інтернету здебільшого успішно відновлюється. Потім можна буде за необхідності підключити його знову. Для цього необхідно виконати ту саму послідовність дій, тільки галочку властивості «Протокол» потрібно буде повернути на місце.

Чому Windows 10 не може автоматично підключитися до Wi-Fi

Причин відсутності підключення вай-фай може бути кілька. Найбільш поширеними є такі причини:

 • різкий стрибок напруги, після якого відбувається зміна налаштувань;
 • несподіване вимкнення комп'ютера;
 • неправильні налаштування роутера.

Якщо підключитися до мережі вай-фай неможливо, система напише про це та запропонує користувачеві виконати діагностику підключення. У цьому випадку варто погодитись і виконати цю процедуру. Якщо всі проблеми усунуті, але зайти в інтернет за допомогою вай-фай так і не виходить, найімовірніше, в цьому винен провайдер послуг зв'язку.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

Можливо, є проблеми на лінії. У цьому випадку рекомендується зв'язатися з локальним провайдером інтернету по гарячій лінії та попросити фахівця виконати перевірку на лінії.

Увага! Відсутність автоматичного підключення в деяких випадках викликана тим, що спочатку було вибрано налаштування вручну. У цьому випадку потрібно просто змінити ручний режим з'єднання на автоматичний, вибравши відповідний пункт меню.

Також ще одна поширена причина непрацездатності бездротового інтернету – відсутність необхідних оновлень. Для профілактики цієї проблеми користувач не повинен відкладати на потім встановлення апдейтів, про які періодично повідомляє інформаційна система. У деяких випадках оновлення може тривати досить тривалий час.

Переваги зовнішнього модему

Якщо Віндовс 10 не підключається до вай-фай і такі проблеми виникають досить часто, рекомендується мати в запасі зовнішній модем для виходу в інтернет – пристрій, що нагадує невелику флешку.

Основна перевага зовнішнього модему полягає в тому, що він може легко та швидко виявити практично будь-яку мережу. Також модем можна використовувати не тільки з сучасними, але і з старішими моделями ноутбуків, адаптувавши відповідні налаштування.

Зовнішній модем має багато й інших переваг — компактність, швидкість виходу в інтернет, автоматичне підключення до мережі. Такі пристрої продаються у будь-якому комп'ютерному магазині.

Для довідки! Налаштовувати модем немає потреби. Коли користувач вставляє його у відповідний роз'єм, на екрані за кілька секунд з'являється інструкція: користувачеві залишається лише виконувати подальші вказівки.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

Як скачати драйвер

Якщо Віндовс 10 до Wi-Fi не підключається, вирішити проблему допоможе встановлення драйвера, що завантажено з інтернету.

Для завантаження програми користувачеві потрібен комп'ютер або ноутбук, що має доступ до інтернету. Там слід знайти офіційний веб-сайт, де вказані всі технічні характеристики роутера конкретної моделі.

Система підкаже, як завантажити драйвер: знайти його можна не тільки для сучасних моделей роутерів, але й для тих моделей, що були кілька років тому. Після завантаження потрібно увімкнути вай-фай заново в автоматичному режимі, налаштувати підключення та захистити його паролем.

Windows 10 не підключається до Wi-Fi - причини та способи вирішення проблеми

У деяких випадках неможливість підключення до мережі може бути спричинена потраплянням в систему вірусу. У цьому випадку не варто робити щось самостійно, краще звернутися до допомоги професіонала. Щоб уникнути таких проблем, рекомендується регулярно оновлювати антивірусне програмне забезпечення в домашніх умовах, а також перевіряти підключення. Дотримання цих вимог – гарантія безперебійного доступу до мережі.

nBook
Додати коментар