Wi-Fi, дротовий чи мобільний інтернет, що краще використовувати?

Wi-Fi, дротовий чи мобільний інтернет, що краще використовувати?

З часів комутованих з'єднань ми пройшли довгий шлях, коли дійшло до підключення комп'ютера або ноутбука до Інтернету. Найвідоміший метод – це Wi-Fi, що дозволяє людям підключатися до Інтернету через маршрутизатор. Але як щодо інших доступних вам методів?

У цій статті ми розглянемо кожен з методів, які ви можете використовувати для виходу в Інтернет та дізнаємося, яке підключення краще використовувати.

Wi-Fi

Wi-Fi, дротовий чи мобільний інтернет, що краще використовувати?

Звичайніший спосіб підключення комп'ютера до мережі – Wi-Fi, який працює з найближчим маршрутизатором з доступом до Інтернету. Завдяки пристроям із вбудованими адаптерами Wi-Fi з'єднання Wi-Fi стає чудовим вибором, коли ви хочете підключитися до Інтернету.

Переваги

Wi-Fi чудово підходить для підключення до мереж, будь то у вас вдома, на робочому місці або в громадському місці, наприклад, в аеропорту. Завдяки можливості бездротового підключення, Wi-Fi може бути дуже корисним для підключення пристрою до Інтернету, коли використання дротів є величезною проблемою.

Враховуючи, скільки пристроїв постачається за допомогою Wi-Fi, ви можете використовувати Wi-Fi з'єднання прямо з коробки. В іншому випадку, якщо вам потрібно адаптер PCI або USB для підключення до мережі, вони можуть бути дуже недорогими і прослужити вам довгі роки.

Недоліки

Незважаючи на те, що Wi-Fi чудовий, він не позбавлений недоліків. Для використання в громадських місцях ви повинні знаходитись у радіусі дії маршрутизатора. Хоча технічно ви можете підключитись з будь-якого місця в межах його радіусу, вам потрібно бути досить близько, щоб досягти гарної швидкості.

Іноді виникають невеликі перешкоди, які потрібно подолати, перш ніж ви отримаєте доступ до загальнодоступної мережі Wi-Fi. Наприклад, такі як отримання пароля, реєстрація за допомогою облікового запису і навіть покупка тарифного плану на час, який ви використовуєте. Це ускладнює вихід в Інтернет, на відміну від мобільного з'єднання.

У домашніх умовах Wi-Fi теж не є ідеальним. Маршрутизатор сусіда може створювати перешкоди, якщо обидва бездротові канали розташовані надто близько. Іноді маршрутизатори та адаптери Wi-Fi можуть давати нерівномірний, нестабільний або навіть відсутній сигнал Wi-Fi через перешкоди, які створює електропобутова техніка.

Провідний інтернет

Wi-Fi, дротовий чи мобільний інтернет, що краще використовувати?

Хоча дротовий інтернет може здатися трохи застарілим у порівнянні зі своїми бездротовими побратимами, йому все ж таки є місце в сучасній епосі.

Переваги

Безумовно, найкраще у дротовому інтернеті – це здатність отримувати максимальний обсяг даних, який може обробити ваш маршрутизатор чи з'єднання. При використанні бездротового з'єднання з використанням Wi-Fi або мобільного телефону ви, звичайно, втрачаєте частину з'єднання через втрату сигналу, коли він рухається повітрям і проходить через перешкоди, такі як стіни та меблі.

Кабелі уникають цього, тому ви будете бачити з'єднання настільки швидкими та стабільними, наскільки дозволяє ваш Інтернет. Це особливо добре, якщо ви граєте в онлайн-ігри, оскільки для гарної гри потрібно мінімально можливий пінг.

Також у дротовому інтернет з'єднанні відсутні перешкоди, оскільки ваше з'єднання проходитиме через провід, а не повітрям.

Недоліки

Звичайно, це не бездротовий зв'язок, але його найбільшим недоліком є те, що вам потрібно проводити провід через квартиру, офіс і т. д. У деяких ситуаціях це може бути проблематичним.

Таким чином, кабельне з'єднання дійсно корисне лише в тому випадку, якщо ви можете підключити провід, не завдаючи незручностей іншим. Якщо підключення до мережі дійсно потребує великих зусиль, найкращим вибором може стати Wi-Fi.

Мобільний інтернет

Wi-Fi, дротовий чи мобільний інтернет, що краще використовувати?

Хоча мобільні пристрої, звичайно, найбільше використовують мобільний інтернет, ви також можете використовувати з'єднання 3G, 4G та 5G на комп'ютері або ноутбуку. Ви можете зробити це одним із двох способів: або підключити USB-модем (зазвичай продається постачальниками мобільних мереж), або взяти мобільний Wi-Fi-роутер, який працює як звичайний маршрутизатор, тільки він підключається до мобільного інтернету.

Переваги

Ключовим моментом використання мобільного інтернету є можливість використовувати його будь-де з хорошим покриттям. Якщо ви опинилися в місці, де ви не можете підключитися до загальнодоступного Wi-Fi, але можете отримати мобільний сигнал, ви можете вийти в Інтернет за допомогою з'єднання 3G, 4G або 5G.

Це робить мобільний інтернет неймовірно зручним вибором для тих, хто завжди рухається і кому постійно потрібен Інтернет.

Недоліки

Незважаючи на те, наскільки широким може бути покриття мобільного зв'язку і дуже хороші швидкості мобільного інтернету, де-факто це ще не вибір для комп'ютерів.

Мобільний інтернет може бути досить дорогим, а часто й дорожчим, ніж домашнє підключення до Інтернету. Він також часто має жорстке обмеження, тому виконання деяких комп'ютерних дій, таких як завантаження великого програмного забезпечення і потокова передача HD-відео, може викликати у вас проблеми. До того ж ви можете виявити, що мобільний інтернет не такий швидкий і стабільний, як з'єднання Wi-Fi.

Таким чином, це чудовий варіант, якщо ви не можете підключитися до кабельного інтернету або Wi-Fi.

Висновок

В ідеалі, якщо ви користуєтеся Інтернетом в основному вдома і ваш комп'ютер знаходиться дуже близько до маршрутизатора, підключення його за допомогою інтернет-кабелю може дати вам найкращу якість.

Якщо ви не бажаєте проводити кабель або ви любите брати з собою ноутбук у міські райони, підключення до мережі Wi-Fi відмінно підійде. Однак, якщо вам часто потрібний Інтернет і ви перебуваєте в місцях, де немає Wi-Fi, ви можете використовувати мобільну мережу.

nBook
Додати коментар