Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Не кожній людині підходить розмір пам'яті смартфона. На ньому не розміщуються відео, фото, зображення, інша інформація. Тому купують додаткові накопичувачі, які встановлюються всередину пристрою. Однак трапляються випадки, коли телефон не бачить карту пам'яті, тому вирішити проблему не вдалося. Важливо використовувати оптимальні методи, що допоможуть усунути помилку, налагодити функціональність флешки.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Телефон не бачить картку пам'яті: у чому причини

Багато користувачів телефонів купують флеш-картки. Трапляються випадки, коли пристрої не розпізнають їх, тому пам'яті не вистачає. Не завжди означає, що флешка поламана, виділяють безліч інших причин, чому смартфон не бачить флешку через ЮСБ перехідник.

Невірно встановлений пристрій

Перед фіксацією потрібно переконатися, що картка поміщається в резервуар строго по пазах, потрібною стороною. Коли вона фіксується, в нормі лунає клацання, що вказує користувачеві про правильне введення.

У деяких випадках знімний резервуар, його потрібно повністю витягнути, зафіксувавши мініатюрний пристрій в ємності. Жоден край не повинен вилазити назовні. Якщо дії виконані правильно, але не виявлено, перезавантажують телефон.

Збій програми

На телефоні встановлено програмне забезпечення, яке переглядає об'єкти, що містяться. Бувають випадки, коли система не розпізнає пристрій, вважаючи, що карту вимкнено.

Щоб усунути проблему, достатньо витягнути накопичувач і повернути його назад, перезавантаживши телефон.

Якщо це не допомогло, потрібно оновити та настроїти прошивку. Для цього переходять до налаштувань, вибираючи розділ «Система». У меню, що з'явиться, клацають на «Бездротове оновлення», встановлюючи прошивку на актуальній версії.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Проблеми з файловою системою

Вони виникають, якщо накопичувач раніше був використаний на іншому пристрої. Наприклад, персональний комп'ютер чи смартфон. Він був налаштований на іншу операційну систему, тому не зв'язується із новим смартфоном.

Для усунення причини переходять у налаштування телефону, вибираючи «Сховище та USB-накопичувачі». Відкривають розділ “micro SD”, натиснувши на рядок “Форматувати”.

Інший спосіб форматування – меню Recovery. Для цього вимикають телефон, натискають на кнопку увімкнення та гучності вниз. На телефоні з'явиться меню, де вибирають рядок «Wipe cache partition». Погоджуються із запропонованими діями.

Спочатку проводять діагностику, потім намагаються усунути причину. Відразу розбирати телефон та виявляти можливі поломки не можна.

Інші варіанти

Існують інші джерела проблеми:

 • Немає дозволу. Якщо телефон має останню версію, навіть для використання флешки потрібні права. Якщо їх немає, «Камера» не взаємодіятиме з накопичувачем. Щоб усунути відхилення, заходять до «Програми», вибирають пункт «Камера», вказують на дозвіл надання прав.
 • Несумісність флешки та телефону. Таке трапляється рідко, переважно карта пам'яті взаємодіє з будь-якими видами мобільних телефонів. Але якщо користувач купив бюджетний смартфон, SD-карти з великими розмірами можуть не підійти. І тут її потрібно лише поміняти.
 • Окислення контактів. Проблема трапляється під час зберігання телефону за високої вологості. Флешку виймають, протирають золоті смужки гумкою. Це допоможе усунути окислюючий компонент.
 • Механічне пошкодження картки SD. Мапа повністю вийшла з ладу, вона несправна. Щоб перевірити це, її вставляють інший пристрій. Якщо роботи немає, її можна лише викинути.
 • Уламки гнізда для картки пам'яті. Щоб перевірити це, переставляють флешку в інший пристрій і намагаються увімкнути. Якщо там вона працює, то причина в першому смартфоні. З проблемою звертаються до технічного сервісу, самостійно її не виправити.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Проблеми з карткою пам'яті

Якщо телефон не бачить картку пам'яті, проблема може виникнути в самому накопичувачі. Виділено такі причини та їх вирішення.

 • Накопичення сміття. Тонкою ватною паличкою або невеликою голкою чистять ємність. Можна подути всередину, щоб позбутися невеликої кількості пилу. Якщо її багато, на кілька секунд прикладають пилосос, що працює, на невеликій потужності.
 • Окислення контактів. Для усунення стану контакти злегка протирають гумкою.
 • Пошкодження гнізда для флешки або картки пам'яті. Потрібно звернутись до майстра, самостійно проблеми не вирішити.
 • Невідповідність параметрів флешки до можливостей телефону. Можливо, вона має не той розмір, який має відповідати розніманням. Інша причина – надмірно великий обсяг пам'яті, який не здатний приймати телефон старого покоління.

Якщо проблема у телефоні, картка буде сприйматися на інших пристроях. За відхилень флешки жоден смартфон її не побачить.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Можливі проблеми з телефоном

Якщо накопичувач новий, але SD-card все одно не сприймається, найчастіше проблема полягає у самому смартфоні. Виділено багато причин, чому телефон не бачить карту пам'яті через власні проблеми.

 • Поломки. Механічні пошкодження можуть утворитися в різних відділах телефону, але найчастіше виявляються в роз'єм USB. Зазвичай вони виникають при попаданні води, падіння, сильному забрудненні. Дефект видно візуально. Проблема може поширюватися не тільки на цю область, додатково виникає утрудненість заряджання від електромережі.
 • Уламки плати. Відбувається апаратний збій, у якому застосування флешки призводить до зависання, постійним перезавантаженням. Карта не може визначатися системою, що часто пропадає. Потрібно замінити плату або повністю телефон, якщо поломка серйозна.
 • Відсутність драйверів. Якщо їх немає, система не може розпізнавати флешку, виникає програмна помилка. Можна встановити драйвера, завантаживши їх на веб-сайтах в інтернеті.
 • Збій роботи операційної системи. Телефон не сприймає картку SD, вона не може працювати.
 • Встановлення вірусних програм. Вони блокують деякі функції, зокрема розпізнавання SD-card.

Якщо проблема в самому телефоні, краще провести діагностику та відновлення у майстра, інакше самостійні дії можуть призвести до великих пошкоджень, які відновити буде неможливо.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Телефон не бачить картку пам'яті з часом

Якщо спочатку SD-card розпізнавалася, але потім телефон перестав її бачити, цьому є низка найпоширеніших причин:

 • рясна забруднення роз'єму, наприклад, якщо користувач постійно виймає карту для перестановки в інший смартфон або персональний комп'ютер;
 • попадання води при випадкових падіннях у раковину або туалет, промокання під великою кількістю опадів;
 • забруднення контактів, тобто золотих смуг, розміщених на флешці;
 • поломки телефону або SD-card, наприклад, внаслідок випадкового падіння пристрою;
 • знос флешки, на ній з'являються дрібні подряпини і пошкодження, які усунути більше неможливо, тому знадобиться повна заміна мініатюрного пристрою (щоб не відбулася втрата даних, рекомендується періодично зберігати матеріали на ПК або іншому носії);
 • некоректне форматування SD-card, через що виникла помилка, для усунення причини потрібне нормальне форматування та відновлення пошкодженого відділу.

Проблема може полягати у флешці, самому смартфоні. Виправити її можна самостійно, якщо вона незначна.

Але при виникненні серйозних механічних пошкоджень потрібно замінити один із пристроїв, виправити такий стан неможливо.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Виправлення неполадок самостійно, покроково

У разі серйозних поломок рекомендується звертатися до сервісного центру. Там підкажуть, як підключити СД-карту на Андроїд або iPhone, усунувши неполадку за короткий час. Якщо проблема невелика, з нею можна впоратися самостійно, використовуючи низку послідовних дій.

Якщо проблема полягає у флеш-карті, використовують інструкцію.

 • Оцінюють стан флешки. На ній не повинно бути механічних пошкоджень, поломок. Оглядають золотисті смужки (контакти). Якщо частина відійшла, її можна приварити паяльником.
 • Очищення контактів. Її проводять профілактично, для цього достатньо потерти поверхню гумкою. Потім чистою ваткою зі спиртом протирають очищену область. Це покращить проходження сигналу.
 • Перевірка з'єднання з іншими пристроями. Флешку дістають зі смартфона, переключаючи її на комп'ютер. Для цього може знадобитися картридер. Якщо проблем немає, контакт стався — флешка ціла, непошкоджена. Але на даному етапі може знадобитися відформатувати пристрій, попередньо завантаживши матеріали на жорсткий диск ПК.
 • Перевірка на віруси Вставляють флешку в картридер, підключають противірусну програму. Якщо є шкідливі програми, їх буде видалено автоматично.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Виконують також перевірку на помилки файлової системи. Застосовують програму chkdsk, розташовану у Windows. Це програма, яка виявляє та видаляє помилки.

Після її підключення клацають правою кнопкою миші по значку накопичувача, вибираючи пункт «Сервіс», потім натискають клавішу «Перевірити». Відбудеться сканування системи, після чого з'явиться нове вікно “Автоматично виправляти системні помилки”.

Якщо у Windows 10, вікно не з'явиться, помилки будуть усунуті автоматично.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Коли проблема у смартфоні

Якщо причина в телефоні, дії змінюються:

 • оглядають поверхню на наявність ушкоджень;
 • очищають ділянки від пилу, бруду за допомогою зубочистки, ватної палички;
 • виконують перезапуск системи;
 • сканують систему на наявність шкідливих програм чи вірусів;
 • видаляють програми, які були завантажені перед появою проблеми;
 • видаляють антивірус у разі, якщо він блокує носій;
 • скидають налаштування до заводського рівня;
 • встановлюють ОС.

Щоб перевірити наявність апаратних поломок, краще заздалегідь відключиться. Далі оцінюють стан операційної системи, тоді телефон вмикають.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Форматування картки пам'яті

Якщо файлова система пошкоджена, форматування поетапно.

 • SD-card вставляють у ПК. На комп'ютері заходять у «Мій комп'ютер».
 • Натискають правою кнопкою миші флешку, вибираючи «Форматувати» в контекстному меню.
 • Клікають на кнопку “Пуск”, щоб процес пішов швидше.

Форматування застосовується у крайніх випадках, коли інші методи не працюють. Дані, що містяться на носії, автоматично видаляться.

Телефон не бачить картку пам'яті: причини та що робити

Флешка – це один із найпотрібніших пристроїв на смартфоні, що дозволяють зберігати додаткову інформацію. Вона знімає з телефону частину навантаження, запобігаючи зависанню та іншим відхиленням роботи при зберіганні великої кількості даних. Якщо телефон не бачить носій, слід розібратися в причинах збою обох пристроїв.

nBook
Додати коментар