Стиснути відео для Whatsapp

Тим, хто використовує месенджер для обміну медіафайлами з друзями, іноді потрібно стиснути відео для WhatsApp, якщо його розмір перевищує ліміт, встановлений розробниками. Хоча є кілька способів обійти обмеження, всі вони не надто зручні, тому краще скористатися конвертацією файлу, що дозволяє зменшити його вагу.

Стиснення відео для відправки до «Ватсапу»

Функціональність програми дозволяє ділитися з друзями роликами, що зберігаються в пам’яті телефону або записувати їх безпосередньо перед відправкою. Але розробники, щоб уникнути збоїв у роботі месенджера через навантаження мережі, передбачили обмеження – максимальна вага відео не повинна перевищувати 17 Мб.

Звичайно, можна прикріпити до повідомлення медіафайл у форматі документа. І тут межі розширюються до 100 Мб. Але тоді одержувач не зможе відтворити кліп у додатку – попередньо доведеться зберегти на телефон. Тому найчастіше користувачі для відправки довгого ролика воліють стиснути відео для WhatsApp. Зробити це можна у різний спосіб.

Онлайн-сервіси

Сьогодні в мережі можна знайти безліч ресурсів, що дозволяють швидко перетворити ролик без втрати якості. Вони доступні і на мобільних платформах «Андроїд» та iPhone, і на ПК, якщо користувач вважає за краще працювати з веб-версією «Ватсапа».

Список популярних сервісів:

 • video-converter.com;
 • webservice.online-convert.com/ru/convert-for-whatsapp;
 • compress-video-online.com/ru/;
 • uk.file-converter-online.com/converter/compress-video/;
 • clideo.com/ru/compress-video.

Стиснути відео для Whatsapp: конвертація, перетворення та скорочення роликів для відправки онлайн

Для стиснення можна користуватися онлайн-сервісами на ПК.

Інструкція з використання онлайн-редакторів може незначною мірою відрізнятися.

Але загальний принцип дії конверторів відповідає такому алгоритму:

 1. Відкривають мобільний браузер та вводять у командний рядок адресу ресурсу.
 2. Після завантаження сторінки тапають за написом «Відкрити файл».
 3. За допомогою “Провідника” прописують шлях до відео.
 4. Вибирають формат із запропонованих. WhatsApp підтримує більшість медіафайлів MP4, AVI, FLV. Але з деякими кодеками MPEG-4 можуть виникнути проблеми. Потрібно вибирати кодування МП4 H264+AAC.
 5. Задають параметри – розмір відео та якість картинки.
 6. Запускають процес, натиснувши на полі “Конвертувати”.
 7. Після завершення роботи завантажують отриманий ролик на телефон.

Тепер відео можна надсилати адресату без обмежень.

Через мобільний додаток конвертера

Онлайн-сервіси дуже зручні, але під час роботи з ними використовується інтернет-трафік. Скоротити його витрати можна, якщо встановити на телефон відеоредактор, який дозволяє форматувати файли без підключення до мережі.

Програми підходять для використання на айфонах і смартфонах на базі Android. Їх завантажують із магазинів App Store або Play Market.

Популярні конвертери:

 • Video Compress;
 • VivaVideo;
 • YouCut;
 • VideoShow.

Інструкція, як стиснути відео за допомогою програми Video Compress:

 1. Завантажують плагін. Після завершення процесу топають по значку і запускають програму.
 2. Дають згоду на доступ до сховища.
 3. Знаходять через файловий менеджер ролик, який потрібно переробити.
 4. У списку дій вибирають стиснення.
 5. Встановлюють розмір та роздільну здатність.
 6. Запускають процес.

У верхньому рядку буде вказано директорію, в якій збережеться перетворене відео. Після завершення конвертації його можна буде надіслати адресату.

Перетворення роликів для “айфона”

На смартфони та планшети на базі iOS можна встановити не всі відеоредактори, які підходять для Android. Але в App Store доступний до завантаження софт, спеціально розроблений для iPhone та iPad. Найпопулярніший із них – iConv. Єдиний недолік програми – у безкоштовній версії вона підтримує лише обмежений список форматів.

Ще один зручний відеоредактор, що дозволяє стискати файли – Videc & Any Video Converter. Його також можна використовувати як медіаплеєр. У програмі доступні інструменти, які дають змогу змінювати параметри відео, вставляти ефекти, настроювати параметри. Але за користування програмою доведеться заплатити.

Стиснути відео для Whatsapp: конвертація, перетворення та скорочення роликів для відправки онлайн

Існують спеціальні програми для стиснення відео на мобільних пристроях.

Надсилання довгого відео в WhatsApp

Якщо немає часу або можливості для конвертації, існує кілька способів оминути обмеження. Зробити це можна за допомогою вбудованих інструментів програми або зовнішніх сервісів.

Поділ на кілька коротких роликів

Найпростіше – розбити великий ролик на кілька фрагментів. Зробити це неважко. При завантаженні відео у верхній частині екрана відкривається смуга перегляду з можливістю прокручування кадрів. Потрібно тільки відправити замість одного довгого відео кілька шматків, послідовно виділяючи відрізок для відправки.

Завантаження в хмару за посиланням

Часто користувачі з метою економії місця у пам’яті телефону тримають медіафайли у зовнішніх сховищах, таких як Google One або Яндекс.Диск. В цьому випадку можна поділитися з друзями відео, надіславши посилання на хмару.

Роблять це так:

 1. Відкривають у сховищі потрібний файл.
 2. У контекстному меню вибирають пункт “Створити посилання із загальним доступом”.
 3. Відкривають чат і вставляють отриману адресу діалогове вікно.
 4. Натискають на стрілку «Надіслати».

Тепер одержувачу достатньо клікнути за активним посиланням, і він буде автоматично перенаправлений у хмару, де зможе переглянути відео.

Огляд

nBook
Додати коментар