Скільки даних використовує потокове відео та музика?

Більшості людей подобається дивитися потокове відео або слухати музику на онлайн-сервісах через свої мобільні пристрої. Тому сьогодні ми розглянемо питання, що цікавить багатьох: скільки трафіку використовує потокове відео і музика?

Скільки даних використовує потокове відео та музика?

І хоча у 2020 році все більше людей мають безлімітні тарифні плани, якщо ваш тариф має обмежений пакет інтернету, тоді ця стаття для вас.

Скільки даних використовує потокове відео у 2020 році?

Потокове відео з Netflix, YouTube або інших популярних сервісів зазвичай використовує велику кількість інтернет-трафіку, тому ми почнемо з відео.

Яскравим прикладом є YouTube. За замовчуванням більшість відео відтворюється у форматі HD 720p на смартфонах, які будуть використовувати майже 1 ГБ даних за годину. Це означає, що день інтенсивного перегляду YouTube може використовувати весь місячний пакет інтернету. Тому раніше ми публікували керівництво про те, як заощадити інтернет трафік під час перегляду YouTube на смартфоні.

Скільки даних використовує потокове відео та музика?

Тим не менш, ми рекомендуємо ознайомитися з деякими середніми показниками, які покажуть вам скільки даних використовує потокове відео:

  • Якість Ultra-HD : в основному потокове відео 4K використовує від 6-7 ГБ на годину.
  • Якість HD : потокове відео у форматі HD (720p або 1080p full HD) використовує близько 800 МБ для 720p на годину та близько 1,4 ГБ для 1080p на годину.
  • Звичайна якість (SD) : середня якість SD – 480p використовує приблизно 650 МБ на годину.
  • Дуже низька якість : роздільна здатність 144p, 240p або 320p використовуватиме приблизно 250 МБ на годину (144p – це мінімум, пропонований на YouTube).

Більшість людей переглядають відео у форматі 480p (SD) або 720p (HD) на смартфонах і планшетах, це означає, що в середньому користувачі витрачають від 600 МБ до 1 ГБ інтернет трафіку на годину при перегляді потокового відео.

Скільки даних використовує потокова музика у 2020 році?

Скільки даних використовує потокове відео та музика?

Далі ми розповімо скільки використовується даних при прослуховуванні музики в таких сервісах, як Spotify, Apple Music, Яндекс.Музика, Google Play Музика, YouTube Music і т.д.

  • Висока якість: зазвичай 320 кбіт/с для музики. HQ якість використовує близько 110 МБ за годину.
  • Нормальна якість: зазвичай 160 кбіт/с, використовує близько 75 МБ на годину.
  • Низька якість : зазвичай 96 Кбіт/с, використовує близько 40 МБ на годину.

Таким чином, для потокової передачі музики з нормальною якістю, для прослуховування близько години на день потрібно менше 1 ГБ на 10 днів або менше 3 ГБ на місяць, що ідеально підходить для більшості людей.

Висновок

Звичайному користувачеві, який слухає музику через потоковий сервіс дорогою на роботу, переглядає кілька відео на YouTube під час обідньої перерви, цілком вистачить 15-20 ГБ інтернету на місяць. Також, якщо у вас тариф з обмеженим трафіком, ми рекомендуємо при кожній нагоді підключатися до WiFi.

nBook
Додати коментар