Ширина каналу Wi-Fi 20 або 40 – у чому різниця і яку краще вибрати

Для підключення до Всесвітньої мережі користувачеві необов'язково розбиратися в понятті ширини каналу Wi-Fi. Однак ці знання дозволяють зробити більш якісне налаштування модему та отримати високошвидкісне інтернет-з'єднання.

Ширина каналу Wi-Fi 20 або 40 - у чому різниця і яку краще вибрати

Що таке ширина каналу в налаштуваннях Wi-Fi роутера

Ширина біля каналу в налаштуваннях роутера є його пропускними можливостями, на різних моделях вона може відрізнятися. Стандартно для побутових мереж та, зокрема, модему, підтримується 20 або 40 МГц. Бездротовий Wi-Fi використовує інтервал частот 2,4 ГГц та 5 ГГц.

У діапазоні своє чергу виявляються канали чи, звані, частотні лінії. Їх наявність дозволяє розмістити всередині однієї лінії різні електроприлади, кожен з яких зможе ефективно працювати і не впливати на інші. Так, у рамках 2,4 ГГц виділяється 13 подібних каналів, однак лише три з них не перетинаються; в 5 ГГц їх чисельність вища і загальна ширина значно більша.

Візуально канальну ширину можна представити у вигляді дуг з нижньою та верхньою межею завтовшки 22 МГц, деякі з них можуть мати загальні точки перетинів. У практичному сенсі це означає, що бездротові мережі інших мешканців будинку впливають один на одного і можуть спричинити збої при доступі в інтернет.

Тому так важливо спочатку вибрати якісного провайдера і мати можливість змінити смугу частот. Тоді не виникатиме питання, 20 або 40 МГц Wi-Fi, що краще.

Цікаво! У оновлених модемах, що підтримують 5 ГГц, можна виставляти не тільки ширину 20 і 40, але також 80 МГц.

Ширина каналу Wi-Fi 20 або 40 - у чому різниця і яку краще вибрати

На яку частоту налаштувати «смугу пропускання»

На перший погляд пропускна здатність Wi-Fi в 40 МГц є кращою, ніж 20 МГц, так як ширина каналу визначає швидкість інтернет-з'єднання. Але не все однозначно у їхніх показниках.

Ширина каналу Wi-Fi 20 або 40 у чому різниця:

 • При ширині 20 МГц виділяються три канали, які не перетинаються. Завдяки їхньому вільному розташуванню незалежно один від одного в загальний діапазон не проникають перешкоди. У цьому випадку можна легко підключати до трьох різних пристроїв, не переживаючи, що вони негативно взаємодіятимуть.
 • Смуга 40 МГц дозволяє розміщувати тільки один канал, що не перетинається з іншими. Тому при підключенні до Wi-Fi кількох приладів кожен буде створювати перешкоду і обмежувати загальну швидкість доступу. Особливо перешкод схильні бездротові девайси.
 • Якщо використовується застаріла апаратура, чисті режими (40 МГц і вище) не підходять для постійної роботи за технічними стандартами, оскільки можуть спровокувати їхню несумісність.

Чи є різниця між показниками 20 та 40 МГц на практиці

Таким чином, з пункту вище стає ясно, що незважаючи на те, що велика частота пропускає сигнал краще, вона ж впливає на сусідні електронні пристрої і знижує якість підключення. І чим ширша смуга, тим ймовірнішим є ризик виникнення конфлікту з іншими Wi-Fi пристроями.

Беручи до уваги написане, потрібно:

 • ставити 20 МГц, коли інтернет користуються в багатоквартирному будинку;
 • 40 МГц – коли в приватному приміщенні без сусідів і при слабкому, нестабільному з'єднанні.

У кожному індивідуальному випадку підходить своя ширина 20 або 40 МГц Wi-Fi, тому що слід враховувати місцеві умови. Основна рекомендація – поекспериментувати самостійно: спочатку налаштувати 20, потім залишити на пару днів 40 МГц, порівняти.

Порада. За відсутності належного розуміння відмінностей між каналами слід залишити у роутері автоматичне визначення частот. Якщо зі зв'язком немає серйозних проблем, модем успішно регулюватиме пропускну здатність без втручання користувача.

Ширина каналу Wi-Fi 20 або 40 - у чому різниця і яку краще вибрати

Перевірка швидкості інтернет-з'єднання

Оцінити швидкісні можливості інтернету в конкретному ноутбуці можна так:

 1. Відкрити Центр керування мережами та спільним доступом.
 2. Натисніть кнопку Змінити параметри адаптера та знайти активну мережу.
 3. За допомогою правої кнопки мишки вивести на екран властивості та стан Wi-Fi.
 4. Подивитися граничну швидкість, яку може підтримувати адаптер комп'ютера. У разі потреби інтернет-карту можна замінити.

Щоб зробити таку перевірку для телефону, потрібна програма, наприклад, speedtest.net.

Як збільшити ширину каналу Wi-Fi

Впливати на смугу пропускання сигналу можна практично у будь-якому модемі, а операцію необхідно проводити, зайшовши параметри точки доступу. Вибір частоти робиться так (на прикладі Tp-link):

 1. Запустити браузер. Написати у верхньому рядку адрес: 192.168.1.1 (або 0.1).
 2. Зайти в налаштування від імені адміністратора: ввести стандартне слово “admin” у графах імені користувача та коду.
 3. Знайти в лівій колонці меню “Бездротовий режим”, відкрити його параметри.
 4. Клацніть на напис «Ширина каналу» (або Bandwidth англійською мовою), перейти на Wi-Fi 20 або 40.
 5. Зберегти. Після внесених змін краще перезавантажити маршрутизатор.

Для зміни смуги частот на смартфоні та планшеті потрібно додатково завантажити та встановити програму Wi-Fi Analyzer та вибрати у списку вільний канал. Для хорошої роботи мережі рекомендується налаштувати непересічний номер (1, 6 або 11), який відрізнявся б від інших доступних Wi-Fi в приміщенні. Потім можна робити дії у роутері.

Звернути увагу! Для кожної моделі роутера існують невеликі відмінності в інструкції зі встановлення та роботи в конфігураторі, проте всі дії ведуться через web-інтерфейс.

Ширина каналу Wi-Fi 20 або 40 - у чому різниця і яку краще вибрати

Смуга частот Wi-Fi 20 або 40 вибирається з урахуванням кількості приєднаних приладів та специфіки зв'язку. Користувач може встановити смугу частот за замовчуванням, так і скористатися можливістю свого роутера і змінити її на більш оптимальну в поточних обставинах.

nBook
Додати коментар