Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Steam — найпопулярніший серед геймерів сервіс, який використовується для продажу цифрових копій комп'ютерних ігор. Сьогодні більшість людей, які грають на персональному комп'ютері використовують цей софт для запуску куплених відеоігор. Іноді користувачі стикаються з ситуаціями, коли не вдалося підключитися до мережі Steam. Щоб вирішити цю проблему, необхідно розібратися з причинами її появи та основними способами усунення.

Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Не вдалося підключитися до мережі Steam: чому виникає помилка

Перш ніж зайнятися вирішенням проблеми, треба розібратися з тим, чому Стім не бачить інтернет і не може приєднатися до мережі. Є кілька поширених причин, через які таке може статися. Серед них можна виділити таке:

 • Проблеми з інтернетом. Якщо не вдалося підключитися до мережі Стім, необхідно переконатися, що інтернет справно працює. Варто відзначити, що відсутність підключення до глобальної мережі Internet є найбільш поширеною причиною того, що не вдається з'єднатися з серверами Steam.
 • Проблеми із серверами Стім. Бувають випадки, коли в сервісі Steam немає з'єднання, хоча інтернет підключений через неполадки серверів Valve. У таких ситуаціях робити нічого не потрібно. Через деякий час, коли проблеми з роботою серверів будуть усунуті, Стім автоматично до них підключиться.
 • Пошкодження файлів програми. Іноді користувачі випадково видаляють файли програм, через що сервіс перестає працювати. Єдине рішення в такому разі – повторне скачування та встановлення Стім.
 • Використання антивірусної програми або фаєрволу. Подібні програми часто блокують клієнту Steam доступ до інтернету, тому він не може приєднатися до серверів.

Додаткова інформація! Ще одна причина, через яку Стім може перестати підключатися до мережі – пошкодження конфігураційних файлів, які відповідають за роботу клієнта. Якщо під час використання їх випадково пошкодити, програма може припинити з'єднуватися з мережею Internet.

Спосіб від Valve

Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Якщо Стім не підключається до мережі, а інтернет є, можна скористатися способом Valve, який допоможе впоратися з цією неприємною проблемою. Щоб усунути її, необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Перейти до якості клієнта. Для цього треба клацнути по ярлику Steam правою кнопкою миші і в меню вибрати пункт «Властивості».
 2. Зайти у вкладку «Ярлик» та знайти рядок «Об'єкт». Вона розташована у верхній частині вікна.
 3. Прописати в текстове поле наступні параметри » -tcp -login Ваш логін -password пароль.

Після виконання вищеописаних дій треба перезавантажити систему та спробувати запустити клієнт. Якщо не вдасться з'єднатися з мережею, можливо, помилка з'явилася через проблеми з інтернетом або несправності серверів.

Додаткова інформація! Якщо самостійно не вдається вирішити проблему з підключенням сервісу до Інтернету, доведеться звернутися за допомогою до служби підтримки. У зверненні слід обов'язково вказати, що Стім не бачить інтернет, але він є. Таким чином, співробітники служби підтримки відразу зрозуміють, що проблеми не пов'язані з інтернет-провайдером користувача.

Перевірка підключення до Інтернету

Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Якщо Стім не з'єднується із серверами, необхідно обов'язково перевірити наявність з'єднання з Інтернетом. Досить часто сервіс перестає з'єднуватися з серверами через відсутність підключення до глобальної мережі. Переконатися в тому, що інтернет не працює, можна двома способами:

 • За допомогою піктограми на панелі завдань. Він розташований у правій частині екрана внизу. Якщо біля нього є червоний хрестик або знак оклику, значить з'єднання з мережею відсутня.
 • Використовуючи браузер. Ще один спосіб швидко перевірити, чи є інтернет спробувати відкрити будь-яку сторінку. Якщо вона не відкриватиметься, значить підключення немає.

Багато людей не знають, що робити за відсутності з'єднання з мережею . Можна спробувати самостійно поновити роботу інтернету. Для цього потрібно від'єднати Ethernet-кабель від ПК та вставити його назад. Якщо з'єднання не відновилося, необхідно перезавантажити роутер. Для цього треба просто витягнути його з розетки та повторно підключити.

Якщо жоден із вищеописаних способів не допоміг відновити роботу мережі та сервісу Стім, значить доведеться зателефонувати до провайдера. Можливо, проблема пов'язана із ремонтними роботами на лінії.

Блокування процесу іншими програмами

Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Якщо не підключається до Стиму інтернет, є ймовірність, що ця проблема виникла через використання брандмауера Windows або антивірусної сторонньої програми, встановленої на персональному комп'ютері.

Для початку необхідно переконатися, що брандмауер не блокує підключення Steam до мережі. Для цього доведеться зробити таке:

 1. Відкрити “Панель управління”. Щоб це зробити, треба натиснути клавіші Win+R. Після цього у віконці необхідно прописати команду «control» і натиснути клавішу «ОК».
 2. У «Панелі інструментів» виберіть режим відображення «Високі піктограми». Він знаходиться у верхньому правому кутку біля напису «Перегляд».
 3. Лівою кнопкою миші клацнути по пункту “Брандмауер захисника Windows”.
 4. У вікні, що відкрилося, вибрати пункт «Дозволи додатків». Він розташований у лівому меню.

Після виконання перелічених вище дій з'явиться вікно з переліком встановлених на комп'ютері програм. Потрібно знайти в списку сервіс Стім і встановити навпроти цього рядка всі галочки.

Додаткова інформація! Якщо після налаштування брандмауера не підключається Стім, хоча інтернет є, швидше за все, проблема у встановленому антивірусі. Він може перервати підключення Steam до Інтернету. У цьому випадку доведеться додавати програму, крім антивірусу.

Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Що робити, якщо нічого не допомогло, як перевстановити програму

Трапляється, коли жодна з описаних вище рекомендацій не допомогла впоратися з проблемою. Це може статися через пошкодження конфігураційного файлу. Щоб його позбутися, необхідно зробити таке:

 1. Клікнути правою кнопкою миші по ярлику Стіма.
 2. У контекстному меню вибрати пункт «Розташування файлу».
 3. Опинившись у папці з програмою, потрібно скористатися вбудованим пошуком, щоб знайти та видалити файли Steam.dll та ClientRegistry.blob.

Що робити, якщо не вдалося підключитися до мережі Steam

Тепер треба спробувати запустити сервіс і перевірити, чи він підключається до серверів. Якщо онлайн з'єднання все одно відсутнє, доведеться перевстановлювати програму. Перш ніж видаляти Стім, необхідно зробити резервні копії ігор. Копіювання виконується так:

 1. Відкрити сервіс.
 2. Натиснути на кнопку Steam, яка знаходиться в лівому кутку зверху.
 3. У меню виберіть “Резервна копія”.

Коли процес копіювання буде завершено, можна повністю видалити програму з персонального комп'ютера та інсталювати її знову.

Геймери часто стикаються з труднощами під час використання сервісу Steam. Програма періодично не з'єднується з серверами і тому не вдається нею скористатися. Щоб вирішити цю проблему, треба розібратися, чому не запускається Стім і пише «Помилка підключення», але інтернет є, а також ознайомитися з основними способами усунення цієї помилки.

nBook
Додати коментар