Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

У житті сучасної людини комп'ютери займають важливе місце, а без інтернету багато хто вже не мислить свого існування. Незважаючи на постійне вдосконалення обладнання та операційних систем, користувачеві іноді доводиться брати налаштування у свої руки. І навіть коли це стосується отримання доступу до мережі, кожна людина може відчути себе комп'ютерним генієм.

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Чому виникла помилка: «без доступу до інтернету»

Іноді виникає ситуація, коли на комп'ютері або ноутбуці перестають завантажуватися сторінки, а при детальному розгляді виявляється, що немає інтернету. При цьому мережне підключення у вікні «Стан» може відображати одне з повідомлень:

  • “IPv4-підключення: без доступу до інтернету”;
  • “IPv4-підключення: без доступу до мережі”.

Також на значку підключення мережі з'являється знак оклику в жовтому трикутнику.

З такою проблемою стикався, мабуть, кожен користувач пристрою, підключеного до Інтернету . На жаль, ця неприємність часто виникає з цілого ряду причин:

  • Відповідальність може бути на провайдері.
  • Через неправильне налаштування обладнання абонента.
  • Можуть видавати помилки мережеві протоколи через збої.

І, незалежно від причини, слід зробити так, щоб комп'ютер знову підключився до мережі.

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Проблеми на стороні провайдера

Якщо ще напередодні все чудово працювало, а тепер горить жовта піктограма — проблема може бути і на боці провайдера. Тому слід зателефонувати «гарячою лінією» і поцікавитися, чому зник доступ до мережі.

Іноді буває пошкодження лінії, через яку користувач підключено до мережі. Можуть проводитися регламентні чи ремонтні роботи. Досить часто може статися найбанальніша ситуація — закінчилися гроші на особовому рахунку абонента.

Проблеми на стороні користувача

Залишитись без доступу до інтернету можна як при підключенні комп'ютера безпосередньо до кабелю інтернет-провайдера, так і через вай-фай або мережевий кабель, підключений до маршрутизатора.

Це повідомлення видають і помилки Віндовс, причому методи відновлення доступу для Windows 7, 8 та 10 будуть ідентичними. Залишити комп'ютер без інтернету можуть неполадки в роутері або картці мережі. Антивірус, що конфліктує із програмами, теж може приготувати сюрприз.

Що робити, якщо видає помилку “без доступу до інтернету”

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Щоб вирішити проблеми з комп'ютером, зверніться до майстра. Але якщо немає часу чекати, коли приїде професіонал, можна спробувати налагодити роботу комп'ютера самому абсолютно безкоштовно, скориставшись порадами, представленими нижче.

Коли комп'ютер залишився без доступу до інтернету, як виправити? Насамперед слід перевірити кабель, адже інтернет заходить до будинку по провідній лінії. Він може бути повністю або частково пошкоджений, а це означатиме відсутність з'єднання. Також, якщо діти мають доступ до обладнання, не можна скидати з рахунків і просте від'єднання кабелю від пристрою. Тому перевірка щільності з'єднання зайвої штекера не буде.

На замітку! Погравши, діти можуть просто встромити кабель не в той роз'єм. Як наслідок – контакт хороший, а результат – нульовий.

Перевірка та поповнення балансу рахунку не займе багато часу, але може позбавити переналаштування комп'ютера та роутера. Дзвінок провайдеру іноді пояснює проблеми аварією на лінії. Незалежно від причини відсутності доступу до мережі, слід розглянути всі варіанти та послідовно їх відхилити.

Рідко, але може виникнути ситуація, коли комп'ютер показує помилку доступу, а мережа є. Щоб скинути таку помилку, в командному рядку вводиться gpedit.msc.

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Це команда виклику редактора, який відповідає за локальні групові політики. Далі у пункті «Політика» у розділі «Локальний комп'ютер» необхідно вибрати підпункт «Конфігурація комп'ютера», а в ньому «Адміністративні шаблони».

Далі буде: Система, Управління зв'язком через Інтернет, Параметри зв'язку через Інтернет. Тут слід деактивувати таку функцію, як «Вимкнути активне зондування для індикатора стан підключення до мережі».

На замітку! Для Віндовс 10 це буде “Вимкнути активні перевірки працездатності мережевих підключень”.

Більше комп'ютер не буде виводити цю помилку навіть при мережі, що дійсно не працює.

Підключення через маршрутизатор

У сучасному світі рідко у кого до інтернету підключений лише один комп'ютер. Реалії життя такі, що з кожним роком все більше пристроїв стають «розумними» і вимагають отримання керуючих команд по мережі.

Тому дедалі ширше використовується система бездротового доступу до мережі. Для її організації вхідне підключення від інтернет-провайдера пропускають через маршрутизатор і інтернет стає доступним для всіх інших споживачів, що знаходяться в різних кінцях приміщення.

Стаціонарні комп'ютери без вай-фай модуля можна підключати до роутера кабелем. І виникнення помилки «без доступу до мережі» вплине на роздачу інтернету на всі пристрої, підключені до даного маршрутизатора.

Перезавантаження комп'ютера та маршрутизатора

Перше, що потрібно зробити, якщо немає підключення до інтернету через Wi-Fi – зробити перезавантаження всіх пристроїв. Іноді просте включення-вимкнення допомагає впоратися з ситуацією, що виникла.

До відома! Деякі моделі роутерів, що працюють через сім-карту з мобільним інтернетом, для скидання всіх помилок бажано відключати від мережі.

Якщо перезавантаження допомагає у вирішенні проблеми, але модем постійно зависає, бажано його замінити. Також, роутери мають обмежену кількість бездротових підключень. Якщо він починає роздавати на занадто велику кількість пристроїв, швидкість падає і деякі пристрої «вилітають».

Перевірка настройок IPv4

Якщо перезавантаження не допомогло, проблема може бути викликана будь-якими змінами в налаштуваннях працюючої мережі.

Для початку можна перевірити чи правильна IP-адреса комп'ютера. Для цього слід виконати покрокові дії.

  1. Натисканням на кнопку «Пуск» ПКМ викликати меню та відкрити вкладку «Виконати». Інший спосіб – натиснути Win та R.
  2. Ввести ncpa.cpl та ОК.

У мережевих підключеннях потрібно вибрати ПКМ “З'єднання по локальній мережі”, якщо кабель підключений безпосередньо до комп'ютера, або, у разі використання Wi-Fi – “Бездротове підключення”.

На замітку! Дане підключення не буде перекреслено червоним хрестиком.

На сьогоднішній день широке застосування отримує протокол IPv6, але в домашніх мережах він ще не дуже поширений, тому в більшості випадків слід розглядати старішу версію IPv4.

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Тому в новому вікні навпроти IPv6 просто перевіряється наявність позначки, а IPv4 потрібно відкрити подвійним натисканням і перевірити чи автоматичне отримання настройок. Якщо ні – слід увімкнути його та зберегти зміни.

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Перед подальшою роботою комп'ютер перезавантажується.

Налаштування DHCP на роутері

Якщо це не допомогло або в налаштуваннях автоматичного отримання адрес IPv4 і IPv6 все було вказано правильно, то потрібно налаштувати роутер.

Для цього потрібно дізнатися адресу маршрутизатора. Після клацання ЛКМ на потрібному підключенні та виборі рядка “Стан”, потрібно зайти в “Відомості”. Там буде адреса IPv4. Якщо останні цифри будуть х.х, потрібно звернути увагу на рядок «DHCP-сервер IPv4» — адреса буде там.

Якщо автоматичне визначення не працює, він у більшості випадків відобразиться як 169.254.х.х. У такій ситуації адресу можна взяти з інструкції до роутера або знайти корпус пристрою. Найчастіше він буває 192.168.0.1 чи 192.168.1.1.

Ввівши знайдений IP у будь-якому браузері, потрібно ввести логін та пароль маршрутизатора. Далі все залежить від конкретної моделі роутера. Оскільки DHCP-сервер управляє автоматичним отриманням IP адрес, то в будь-якому випадку потрібно знайти такі блоки, як DHCP settings, які управляють DHCP-сервером. Знайшовши їх, зазвичай у розділі «Мережа» (LAN), слід увімкнути DHCP-сервер, перевівши вмикач у стан «Дозволити» (Enable).

Увага! Зберігши зміни, потрібно перезавантажити роутер. З'єднання відновиться.

Перевірка даних від провайдера

Якщо доступ до мережі ще не відкритий, перевірте з'єднання з постачальником послуг. У більшості маршрутизаторів цей розділ називається Internet або WAN. Варіант налаштування, що підходить до даного роутера, можна дізнатися з договору з постачальником інтернету або його техпідтримкою.

Перевірка MAC-адреси прив'язаної до провайдера та вказаної в роутері

Щоб дізнатися MAC-адресу комп'ютера, слід відкрити потрібну мережу, у вкладці “Стан” вибрати “Довідки”. Фізична адреса, яка вказана там, і буде MAC-адресою, яка прописується в особистому кабінеті абонента.

Способи очищення кешу DNS та скидання налаштувань TCP/IP

Перш ніж очистити кеш DNS і скинути всі налаштування TCP/IP, слід записати всі відомості про ці налаштування, щоб потім не шукати. Далі дії починаються з виклику в меню “Пуск” командного рядка (адміністратора). У ній набираються команди:

  • ipconfig /flushdns
  • netsh winsock reset
  • netsh int ip reset c:resetlog.txt

Після третього рядка всі підключення обнулиться і далі слідує нове налаштування.

Підключення безпосередньо через кабель провайдера

Можна підключити LAN кабель провайдера до порту Ethernet комп'ютера. Далі зайти в “Мережеві підключення” та вибрати “Ethernet”-адаптер.

Подальший порядок дій аналогічний параметрам маршрутизатора. Також виставляється автоматичне отримання адрес.

Тимчасово відключити фаєрвол, брандмауер, антивірус

У деяких випадках буває так, що збій драйверів відбувається через внесення змін до них сторонніми програмами. Найчастіше це мережні екрани та антивіруси. Можна спробувати відключити антивірус, брандмауер, фаєрвол або на якийсь час деінсталювати їх. Так можна переконатися, чи не викликають блокування підключення.

Перевірка драйверів мережевої картки

Ще один спосіб відновити мережу – оновити драйвера мережевої карти. Але робити це бажано тоді, коли решта способів дала негативний результат. Спочатку необхідно перевірити, чи встановлено драйвер. Для цього у «Диспетчері пристроїв» у папці «Мережні адаптери» необхідно вибрати драйвер потрібного пристрою. Якщо воно не встановлено, то буде рядок Ethernet-контролер з жовтим трикутником.

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Далі слід завантажити останню версію драйвера. Для цього можна використовувати мобільний інтернет телефоном або сходити до сусідів. У крайньому випадку, можна використовувати інсталяційний диск, який йшов із комп'ютером.

Модель мережевої карти можна дізнатися, ввівши в командному рядку wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber і далі “ВВЕДЕННЯ”.

Далі, у Диспетчері пристроїв натиснути ПКМ на пристрої і запустити «Оновити драйвери», вручну вказавши шлях до того драйверу, який було завантажено.

Наприкінці слід обов'язково перезавантажити комп'ютер.

Зв'язок із провайдером

Підключено без доступу до інтернету – способи вирішити проблему

Якщо жодна з вищезгаданих дій не допомогла виправити ситуацію, слід звернутися до служби техпідтримки. Її співробітники можуть допомогти та усунути проблему на стороні абонента в телефонному режимі. Також можна оформити замовлення на виїзд майстра додому.

На замітку! Якщо викликати майстра зі сторонньої фірми, яка не надає послуги підключення, виправляти ситуацію він навряд чи буде безкоштовно.

Варіантів виникнення помилки “Без доступу до мережі” безліч. Але копітка робота з пошуку джерела цієї проблеми обов'язково призведе до позитивного результату.

nBook
Додати коментар