Перенесення тексту до Excel

Часто, при роботі в Excel, ви можете зіткнутися з наступною ситуацією: при заповненні осередку, наприклад, у стовпчику А, її текст «залазить» на осередки стовпчика В, а то й С. Тобто «перенесення тексту за словами» не працює і А як би перекриває кілька стовпчиків. Це досить часта проблема, якщо ви не зрозуміли, про що йдеться — далі в статті будуть розглянуті приклади.

Але як її вирішити?

Досить просто, в Excel є кілька способів включити «перенесення за словами», або можна просто збільшити ширину комірки, що, як на мене, не дуже коректно.

Тож почнемо!

За допомогою функції “Перенести текст”

Це найпростіший варіант перенесення. Розробники Excel знають, що будь-яка людина під час роботи в програмі, швидше за все, зіштовхнеться з проблемою перекриття текстом інших осередків, тому вони винесли функцію «перенести текст» у головний розділ програми. Давайте подивимося, як це працює!

Ось приклад, ви можете бачити, що значення осередків стовпчика А «перекриває» стовпчик В і С, і навіть, у деяких випадках, «заходить» за стовпчик D:

Перенесення тексту до Excel

Як це виправити?

Покрокова інструкція:

  • Виділяємо стовпчик А та клацаємо на «Головна»;

Перенесення тексту до Excel

  • Далі – “Перенести текст”.

Перенесення тексту до Excel

Готово!

Результат буде таким:

Перенесення тексту до Excel

Якщо зручніше використовувати функцію з панелі швидкого доступу, ви можете додати її туди. Наприклад, натиснувши правою кнопкою.

Перенесення тексту до Excel

За допомогою гарячих клавіш

На мій погляд, це найшвидший і найзручніший спосіб перенесення тексту.

Комбінація гарячих клавіш наступна:

ALT + H + W (тримайте ALT і послідовно натисніть на інші кнопки)

За допомогою функції «Формат осередків»

На мій погляд, це найдовший спосіб, але ви все одно повинні знати про нього. Колись може знадобитися.

Покрокова інструкція:

  • Виділіть діапазон осередків і клацніть на «Головна» -> Стрілка, що йде вниз (як на картинці, також можна використовувати гарячі клавіші CTRL + 1);

Перенесення тексту до Excel

  • У другій вкладці активуйте опцію “переносити за словами”;

Перенесення тексту до Excel

  • Підтвердіть.

Готово!

Цей метод більш довгий, ніж інші, але може бути зручний у разі, якщо хочете заодно змінити форматування осередків. Тобто ви не тільки робите перенесення за словами за допомогою цієї функції, а ще щось.

Excel автоматично обчислює якою буде висота комірки

За допомогою математичних обчислень, які відштовхуються від кількості символів у осередку, Excel сам обчислює яка буде висота осередку після обробки функцією «перенесення за словами». Але також ви можете встановити ці параметри вручну. Це ми розглянемо трохи згодом.

Перенесення рядків вручну

Отже, у всіх попередніх методах Excel автоматично переносить рядок. Але якщо рядків у вас небагато, а перенесення хотілося б зробити на певних, наприклад, словах. У такому разі можна зробити перенесення вручну.

Як це зробити?

Покрокова інструкція:

  • Почніть редагувати комірку, клацніть на те місце, де хочете зробити перенесення і натисніть ALT + ENTER (як на малюнку нижче):

Перенесення тексту до Excel

Але не забудьте, що зробити цю функцію «перенесення тексту» повинна бути включена. Якщо вона буде вимкнена, Excel просто не зрозуміє, що ви хочете зробити.

Регулюємо висоту рядка вручну

Буває таке, що в осередку буде кілька абзаців тексту і їх потрібно якось обробити так, щоб висота рядка не була надто великою (а в автоматичному режимі, при використанні функції “перенесення за словами” – вона саме такою і буде).

Ви можете побачити приклад на малюнку нижче:

Перенесення тексту до Excel

У такому разі ми можемо вручну задати висоту рядка. Таким чином у всіх осередках стовпчика вона буде однакова, і це вже не виглядатиме некоректно.

Покрокова інструкція:

  • Виділіть діапазон осередків та клацніть на «Головна» -> «Формат»;

Перенесення тексту до Excel

  • Далі – “Висота рядка …”;

Перенесення тексту до Excel

  • У вікні вкажіть потрібну висоту, в моєму випадку це «40»;

Перенесення тексту до Excel

  • Підтвердіть.

Готово!

Ви вручну відрегулювали висоту рядка, не турбуйтеся, текстові значення з осередків нікуди не пропадуть.

Перенесення тексту працює некоректно.

У випадку, якщо перенесення тексту у вашій табличці працює якось «не так», це може відбуватися через кілька причин:

Функція “перенести текст” відключена

Можливо ви забули увімкнути функцію «перенести текст» можна швидко перевірити це, зайшовши до розділу «Головна». Якщо функцію активовано, її значок буде виділено.

Ви вручну задали висоту комірки

Можливо, ви раніше вручну задали параметр Висота рядка, а тепер Excel просто не може вмістити і перенести значення в осередку. Якщо все так – вам потрібно заново відрегулювати висоту рядка так, щоб усе містилося.

Можна не робити це вручну, тому що є чудова функція «автопідбір висоти рядка»:

Перенесення тексту до Excel

Програма автоматично розрахує необхідну висоту.

За заданою шириною комірки весь текст «влазить»

Буває й таке, що в якомусь окремому осередку тексту небагато. І він просто міститься в ту ширину, яку ви або Excel вибрали.

Але якщо вам все ж таки потрібно виконати перенесення, ви можете вручну змінити ширину всього стовпчика, або зробити перенесення вручну.

Сподіваюся, що ця стаття допомогла вам!

nBook
Додати коментар