Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi – що з цим робити

Питання: ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi, що робити, стає дуже актуальним зараз, особливо для тих, хто живе в багатоквартирних будинках. Багато факторів здатні призвести до суттєвого погіршення сигналу та зниження швидкості. Що робити в подібних випадках, як виявити та усунути проблему – розказано далі.

Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi - що з цим робити

Основні причини погіршення Wi-Fi сигналу

Основними причинами чому низька швидкість інтернету по Wi-Fi на ноутбуці:

 • Слабкий сигнал. Відстань покриття бездротової мережі на відкритій місцевості становить лише 100 метрів. Однак якщо говорити про приміщення, то воно стає значно менше через стіни, що заважають проходженню. Варто розуміти, що чим складніша структура перекриттів, тим гірше проходитиме сигнал. У цьому випадку рекомендується встановлювати модем у центральній частині приміщення.
 • Проблеми із обладнанням. Неякісний роутер може призвести до того, що сигнал буде слабким, а відповідно погано вловлюватися ноутбуком. Рекомендується зайвий раз не заощаджувати на пристрої.
 • Поблизу тієї ж частоті працюють інші пристосування. Подібне обладнання дуже чутливе до перешкод, особливо коли інші пристрої працюють на такій же частоті. З подібною проблемою найчастіше стикаються ті, хто мешкає в багатоквартирному будинку.
 • Заважають інші з'єднання Bluetooth. Подібне трапляється не так часто, але все ж таки відбувається. Численні пристрої, що працюють на тій же частоті, такі як клавіатури, комп'ютерна миша, фітнес-трекер і так далі можуть просто заважати проходженню сигналу.
 • Чужі користувачі підключені до мережі. Крадіжка трафіку та швидкості — не така вже й рідкість. Варто запідозрити недобре, якщо погіршення сигналу сталося раптово.

Загальні випадки

Як можна зрозуміти, причин, чому ноутбук погано ловить Wi-Fi, досить багато. Деколи, щоб виправити ситуацію, досить просто зайти в налаштування та змінити їх. Що потрібно зробити:

 1. Відкрити панель управління. Зробити це можна за допомогою меню пуск. Також, залежно від версії Віндовс, існують і додаткові методи.
 2. Розгорнути “диспетчер пристроїв” через вкладку “обладнання та звук”.
 3. Знайти розділ «Мережні адаптери». Після натискання слід знайти вкладки: «Wi-Fi» і «Ethernet». В одній з них розташовується підрозділ Wireless. Саме це є необхідним адаптером. Також вказане обладнання може не мати назви, але буде позначено жовтим значком із знаком оклику.
 4. При натисканні правою кнопкою у списку дій необхідно вибрати пункт: “оновити драйвер” або “усунути несправність”. У більшості випадків система може самостійно виправити проблему.

Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi - що з цим робити

Що робити, якщо причини проблеми інші

На жаль, така проблема, як маленька швидкість інтернету через Wi-Fi на ноутбуці, далеко не завжди вирішується швидко і просто. Ускладнюється ситуація і тим, що вирішувати її користувачеві найчастіше потрібно самостійно, оскільки більшість провайдерів просто повідомляє, що якість сигналу до роутера проходить нормально. Відповідно й проблема ховатиметься вже безпосередньо у приміщенні.

Що добре, з більшістю труднощів користувач може впоратися самотужки, якщо знати, що і як робити. Якщо причина несправності невідома, варто випробувати кожен із поданих далі методів по черзі.

Перевантаження каналів

Перезавантаження каналів проводиться через налаштування роутера. Насамперед користувачеві необхідно зайти на сторінку управління. Як це робиться:

 • Відкрити на пристрої (ПК, ноутбуці, мобільному телефоні або планшеті) будь-який зручний для себе браузер.
 • В адресному рядку (не пошуковому) ввести IP-адресу роутера. Дану інформацію можна переглянути на звороті маршрутизатора.
 • У вікні, що з'явилося, ввести логін і пароль. За стандартних даних це слово admin.
 • Далі, діяти потрібно в залежності від моделі роутера, яка встановлена в будинку чи квартирі. Найчастіше необхідний розділ знаходиться в меню, пункт “бездротовий режим”, далі підрозділ “Налаштування бездротового режиму”.
 • Знайти рубрику «канал» та вибрати інший, крім того, який був включений у поточний момент.

На стандартних моделях модемів кількість каналів становить 13. Вибирати найкраще максимально незавантажений. Щоб перевірити, слід просто подивитися, скільки точок доступу відображається на ноутбуці. Більше 10 значень говорить про перевантаженість каналу.

Відповідно можна скористатися методом підбору, переглядаючи при цьому кількість з'єднань. Чим їх зрештою буде менше, тим краще проходитиме сигнал мережі.

Важливо! З метою підвищення безпеки, рекомендується змінювати заводські логін та пароль роутера. Робити це потрібно відразу після встановлення пристрою в будинку.

Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi - що з цим робити

Роутер стоїть у неправильному місці

Як уже говорилося, низька швидкість вай-фай на ноутбуці може відбуватися через те, що пристрій просто розташований у невідповідному місці. По суті більшість користувачів встановлює його прямо в коридорі, щоб заощадити час і не простягати зайві дроти по квартирі. Однак цей підхід не можна назвати правильним.

Дуже часто, особливо у великих квартирах, сигнал від роутера, розташованого біля входу, просто не доходить до далеких кімнат або робить це дуже погано. Щоб усунути подібну проблему, слід просто підібрати найкраще місце.

Бажано помістити модем так, щоб він знаходиться у центрі приміщення. Якщо з цим виникають труднощі, можна намалювати схему та орієнтуватися вже за нею.

Важливо! Багато пристроїв, таких як телефони, ноутбуки та інші гаджети, здатні перекривати мережу. Бажано тримати їх один від одного на певній відстані.

Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi - що з цим робити

Неправильно настроєний модем

Ще одна причина, чому може повільно ловитися вай-фай сигнал – це неправильно налаштований маршрутизатор. Що потрібно зробити, щоб змінити параметри:

 • Зайти до налаштувань роутера. Знайти та вибрати пункт “TransmitPower” – це сила сигналу. При початкових налаштуваннях, розробниками встановлюється показник 20-40%. Як правило, цього вистачає для покриття всього однієї кімнати. Щоб виправити ситуацію з низькою якістю інтернету, необхідно поступово збільшувати параметр, перевіряючи при цьому якість роботи мережі.
 • Якщо в приміщенні використовується високошвидкісний інтернет, то показник TransmitPower повинен бути виставлений на 802.11n. При виставленні змішаного режиму система автоматично встановлює нижчий параметр, а відповідно, і швидкість інтернету істотно падає.

Слабкий сигнал антени

Впасти швидкість може і через неякісну апаратну частину роутера. Подібні ситуації трапляються на дешевому устаткуванні. Відповідно, чим краща антена модему, тим більше зростає його вартість. При цьому прийом сигналу буде нормальним.

Виправити подібну ситуацію можна двома способами:

 • Придбати новий, більш досконалий пристрій.
 • Посилити наявне пристосування.

В останньому випадку потрібно буде придбати додаткову антену, а потім підключити її до бездротового комп'ютерного адаптера. Однак цей спосіб не можна буде застосовувати щодо ноутбуків, а також нетбуків, які просто не обладнані необхідним роз'ємом.

Модем несправний

Найбанальніша причина, чому раптом почав погано надходити сигнал — це поломка чи несправність роутера. Подібне може статися в різних ситуаціях: неякісна спайка, падіння і удар, намокання і так далі. Якщо ситуація дозволяє, модем можна просто відремонтувати або придбати новий.

Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi - що з цим робити

Атаки вірусів

Вірусні атаки також можуть значно знизити швидкість Wi-Fi з'єднання. В даному випадку, якщо щось викликає сумнів або користувач вважає, що справа саме у вірусах, потрібно зробити таке:

 • Вимкнути пристрій від мережі Інтернет.
 • Запустити роботу антивірусної програми.
 • Перезавантажити модем.
 • Перевірити стан швидкості через кабель.
 • У певних випадках доведеться скинути налаштування модему.
 • Після дій перевірити швидкість інтернету.
 • Якщо попередні дії не допомогли, оновіть прошивку роутера.

Чуже підключення

Додаткові з'єднання з вай-фай мережею також суттєво впливають на швидкість інтернету загалом. Запідозрити появу халявника можна за такими ознаками:

 • Раніше з'єднання працювало нормально, і швидкість періодично відновлюється до звичайних показників.
 • Роутер показує індикатором передачі даних, при тому, що зв'язок у конкретний період часу не використовується.

Знайти незаконне підключення можна за МАС-адресою. Робиться це двома основними способами:

 • Через налаштування роутера.
 • За допомогою спеціальних програм.

Важливо! Працювати через роутер краще, оскільки так можна відразу відключити сторонню адресу і повністю заборонити доступ надалі.

Щоб знайти любителя безкоштовного інтернету через роутер потрібно:

 1. Зайти на сторінку управління.
 2. Виберіть у меню розділ статистика бездротового режиму.
 3. Відобразиться список приєднаних до мережі пристроїв. Поступово відключаючи комп'ютери і гаджети, що знаходяться в будинку, можна виявити чужинця.
 4. Скопіювавши МАС-адресу, слід перейти в ряд фільтрації і внести скопійовані дані в заборонені.
 5. Після всіх дій, потрібно буде обов'язково змінити пароль.

Програми, які також допоможуть у пошуку сторонніх з'єднань:

 • SoftPerfectWiFiGuard – тільки шукає, але не блокує. Можна використовувати як фоновий сканер.
 • Netcut – виводить список з'єднаних МАС-адрес, які можна одразу заблокувати.
 • Who'sOnMyWifi – також може працювати як сканер.

Прошивка роутера

Оновлювати прошивку маршрутизатора необхідно регулярно. У більшості випадків це допомагає стабілізувати та покращити роботу пристрою, а також виправити недоліки попередньої версії. Також у певних ситуаціях це допомагає виправити проблему із низькою швидкістю інтернету.

Нову прошивку рекомендується завантажувати лише з офіційного сайту виробника моделі пристрою. Варто бути уважним, оскільки неправильні дії можуть спричинити порушення роботи модему. Якщо немає впевненості у власних силах, рекомендується звернутися по допомогу до фахівця.

Важливо! Оновлення прошивки також допомагає боротися із вірусними атаками. Суть у тому, що старі версії дуже вразливі до нападів DDOS, через які нерідко знижується інтернет швидкість.

Рекомендації щодо налаштування ноутбука НР

Особливе місце серед численних ноутбуків займають моделі виробництва НР. Вся справа в тому, що багато користувачів скаржаться на те, що на даних пристроях якість зв'язку з Wi-Fi з'єднанням значно гірша, ніж на будь-яких інших.

У більшості випадків проблема криється в неправильно встановленому оновленні, драйверах. Особливо це актуально після встановлення нової версії Віндовс. Щоб вирішити цю проблему, рекомендується завантажити додаткову програму, призначену саме для НР. Найменування утиліти: HP SupportAssistant.

Завантажити його можна з офіційного сайту. Після встановлення та активації програми, необхідно зайти в розділ «Мій ПК». Після того, як відкрити підрозділ «оновлення», через який можна буде завантажити актуальні пакети для Wi-Fi адаптера.

Після завершення користувачеві буде доступне суттєве розширення списку доступних мереж, а також повні дані про прийом сигналу.

Ноутбук погано ловить сигнал Wi-Fi - що з цим робити

Як попередити просідання вай-фай сигналу

Щоб запобігти можливим ситуаціям зниження якості сигналу, рекомендується проводити профілактичні заходи. До них належить:

 • Використання лише перевірених та відомих браузерів.
 • Взяти звичку періодично проводити оновлення операційної системи. У більшості випадків, особливо коли справа стосується Віндовс 10, це проходить автоматично, проте додатково включати оновлення не буде зайвим.
 • Обов'язково встановлювати власний та якісний пароль як на мережу вай-фай, так і на роутер. При цьому захисний ключ повинен складатися з букв, цифр та додаткових символів для більшої безпеки.
 • Уникати навантаження роутера. Також захищати пристрій від падінь та механічних впливів.
 • Вимикати протоколи керування, в яких немає потреби.
 • Мережевий ідентифікатор обов'язково має бути прихованим.
 • Обмежувати кількість користувачів, підключених до єдиної мережі.
 • Періодично оновлювати прошивку роутера.

Як можна зрозуміти, всі необхідні дії щодо відновлення якості та швидкості передачі вай-фай користувач може зробити самостійно. Однак не варто забувати, що послуги інтернет-провайдера повинні відповідати заявленим вимогам. Не варто забувати зайвий раз перевіряти швидкість і відстежувати, де саме, на якому етапі вона падає.

nBook
Додати коментар