Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Інтернет-браузери, ймовірно, є програмними додатками, що найчастіше використовуються, в яких люди проводять найбільше часу, оскільки вони стали шлюзом до великої кількості сервісів. Ось деякі з них: електронна пошта, календар, новини, соціальні мережі, відео, потокові платформи та покупки.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Причини, чому Інтернет Експлорер міг зависнути

Інтернет-браузери, також відомі як веб-браузери, – це програми, що дозволяють отримати доступ до всієї інформації в мережі. Це програмне забезпечення створене для інтерпретації всієї інформації, що циркулює на різних сайтах, що дозволяє користувачам мати до неї простий та легкий доступ.

Через браузер можна переглядати як текстовий, так і мультимедійний контент, а також виконувати надзвичайно важливі в даний час дії, такі як отримання електронних листів, відвідування сторінок, вхід на різні платформи і т.д.

Перехід з одного сайту на інший одним клацанням миші називається навігацією. Послідовний перегляд різних сайтів, іменую серфінгом.

Експлорер – це інтернет-браузер, який дозволяє користувачам переглядати сторінки в Інтернеті. Користувачі також можуть використовувати Internet Explorer для прослуховування та перегляду потокового контенту, для доступу до онлайн-банку, онлайн-шопінгу, навчання на відстані та багато іншого. Якщо не працює Інтернет Експлорер, то може бути кілька причин.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Щоб зрозуміти, чому не запускається Інтернет Експлорер, необхідно краще дізнатися про компоненти браузера.

Як браузер інтерпретує та відображає файли HTML, визначається специфікаціями CSS та HTML. Ці специфікації встановлені консорціумом W3C (World Wide Web Consortium), який є організацією стандартизації інтернету.

Основна функція браузера – переглядати документи, які називаються веб-сторінками (що складаються як з текстових, так і з мультимедійних елементів), які зберігаються на віддалених комп'ютерах, підключених до інтернет-серверів. Доступ до них здійснюється через протокол (набір правил та положень, що дозволяють взаємодію пристроїв), відомий як HTTP (протокол передачі гіпертексту).

Здебільшого процес виглядає так:

 • Користувач вбиває URL-адресу в адресному рядку браузера.
 • Сервер імен DNS починає шукати набрану сторінку, дізнається її IP-адресу та повертає її браузеру.
 • Комп'ютер або пристрій надсилає запит на сервер, ідентифікований за IP-адресою, і очікує відповіді, яка в більшості випадків є сприятливою, що дає користувачеві можливість отримати доступ до вказаної сторінки.

Абсолютно всі браузери працюють за тими самими принципами. Відмінності полягають у оформленні, додаткових надбудовах.

Основні елементи інтернет-браузерів:

 • Адресний рядок для вставки URL-адрес.
 • Кнопки вперед та назад.
 • Маркери.
 • Кнопка для зупинки або перезапуску.
 • Кнопка «Додому», щоб повернутися.

Це базові елементи, які не можуть бути відсутніми в жодному інтернет-браузері.

Можна настроїти браузер і встановити надбудови, щоб додати більше можливостей та функцій у Internet Explorer. Однак, іноді надбудови можуть викликати проблеми через несумісність один з одним або з браузером. Тому Інтернет Експлорер може зависнути.

Якщо плагін, який викликає проблему, можна визначити, чи користувач повинен відключити саме його і перевірити працездатність знову. Інакше потрібно скинути Internet Explorer до початкових значень за промовчанням і запустити його знову.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Як закрити завдання

Це часто трапляється, коли Internet Explorer зависає і тут немає нічого особливого. Якщо це станеться, потрібно просто перезапустити браузер. Закрити та знову відкрити.

Але зазвичай він не реагує на якісь дії, тому слід зробити таке:

 1. Натиснути Ctrl + Shift + Esc (Windows 7), щоб запустити диспетчер завдань.
 2. На вкладці «Програми» вибрати рядок з написом Internet Explorer, клацнути правою кнопкою миші.
 3. Потім натиснути кнопку “Зняти завдання”.
 4. Далі перейти до розділу «Процеси». Знайти процеси, пов'язані з цим браузером, а потім за допомогою кнопки «Завершити процес» видалити їх усі.

Програма закривається, її можна перезапустити. Але перед цим краще перезавантажити ПК, щоб уникнути таких збоїв.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Скидання до заводських налаштувань у IE

Якщо IE продовжує неправильно підключатися, перестав відповідати або відкриватись, можна скинути його налаштування.

 1. Закрийте всі вікна Internet Explorer і натисніть кнопку «Пуск» на робочому столі.
 2. Ввести «Internet Explorer» у полі пошуку та клацнути «Internet Explorer» у результатах.
 3. Вибрати “Сервіс”, а потім “Властивості браузера”.
 4. Вибрати вкладку «Додатково» та «Скинути».
 5. Натисніть «Видалити особисті налаштування».
 6. Натисніть кнопку «Скинути» у діалоговому вікні «Скинути налаштування Internet Explorer».
 7. Після зміни налаштувань натисніть «Закрити», а потім натисніть «OK».

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Чому Internet Explorer може не запуститися у Windows 10

Максимальний пік використання Internet Explorer був у 2002 та 2003 роках. становив 95 %, що різко контрастує з його часткою над ринком нині.

Цей веб-браузер підтримує Active X, фільтри SmartScreen. Він також включає безліч функцій і інструментів, які роблять роботу користувача більш інтуїтивно зрозумілою, швидкою і настроюваною.

Поточна версія Експлорера призначена для безперебійної роботи з ОС останнього покоління.

Якщо користувач отримує повідомлення про помилку при спробі відвідати веб-сторінку, потрібно переконатися, що адресу введено правильно в адресному рядку, і спробувати відвідати сайт пізніше. Проблема може бути пов'язана з сайтом, тому можна спробувати зв'язатися з веб-майстром сайту, щоб дізнатися більше про проблему. Посилання на сайт може бути застарілим.

Інші можливі причини:

 • Наявність вірусів на комп'ютері. Слід запустити антивірусні послуги.
 • Неправильні параметри та налаштування браузера. Допоможе скидання до заводських налаштувань.
 • Помилка з домашньої сторінки. Слід відкрити програму «Виконати» шляхом одночасного натискання кнопок Win+R, а потім ввести рядок iexplore about:blank. У цьому випадку браузер з'явиться на порожній сторінці.
 • Конфлікт різних надбудов та додаткових тулбарів. Діяти як в минулому пункті, тільки вписати iexplore -extoff. Потім спробувати знайти проблемний сервіс, включаючи та вимикаючи їх по черзі.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Причини у Windows 7

Після завантаження Windows 7 Internet Explorer може працювати повільно, некоректно відображати деякі сторінки або видавати повідомлення про помилки. Можна вирішити ці проблеми, змінивши налаштування або очистивши та переустановивши IE.

Переустановка IE може вирішити проблеми. Щоб видалити Explorer, потрібно:

 1. Натиснути кнопку “Пуск” на робочому столі та вибрати “Панель управління”.
 2. Натисніть “Програми”, а потім “Програми та компоненти”.
 3. На лівій панелі виберіть «Переглянути встановлені оновлення».
 4. Вибрати Internet Explorer і натиснути Видалити. Виконувати інструкції з видалення.
 5. Завантажити Internet Explorer ще раз.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

В Інтернет Експлорер не працює інтернет

Іноді Експлорер просто не бачить інтернету. Багато користувачів стикаються з цією проблемою. І найголовніше, вони не знають, як упоратися з цією помилкою.

Збої IE можуть відбуватися з різних причин. Зазвичай це викликано помилкою у самій програмі і може залежати від непрямих обставин. Наприклад, завантаження процесора високе. Крім того, низька продуктивність часто пов'язана із зараженням шкідливим ПЗ.

Якщо Інтернет не працює тільки в Internet Explorer, можна спробувати провести очищення вірусів або відновити систему.

Як виправити проблему

Щоб відновити звичайну роботу браузера, потрібно виправити помилки. Можна скинути настройки за замовчуванням, тобто повернути початкове значення. Модифікація програмного забезпечення, неправильне очищення диска C та редагування атрибутів – це лише деякі з причин пошкодження файлів браузера, що також є причиною неможливості запуску Експлорера.

Тільки ІТ-фахівці або досвідчені користувачі можуть вручну повернутися все назад. Однак це також можна зробити автоматично за допомогою програми Fix IE Utility.

Встановлення виправлень, нових компонентів та бібліотек може позбавити проблем, пов'язаних з IE, іншими функціональними модулями Windows та пов'язаними програмами (такими як Скайп).

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Якщо доступ в інтернет потрібен терміново, можна завантажити будь-який інший браузер та користуватися ним. Для цього підійдуть Google Chrome, Opera, Firefox.

Інші можливі причини зависання або проблем з IE

Перше, що потрібно зробити, це очистити кеш Internet Explorer. Це можна зробити в налаштуваннях браузера або за допомогою стороннього інструмента для чищення. Потім слід запустити команду sfc/scannow з командного рядка, щоб перевірити, чи в порядку система. Крім того, необхідно просканувати систему антивірусом.

Деякі плагіни можуть викликати проблеми. Слід запустити Internet Explorer без надбудов (за допомогою iexplore -extoff) та подивитися, чи є якісь покращення. Якщо це спрацює, очевидно, що проблема пов'язана з одним із плагінів.

Щоб знайти плагін, що викликає проблему, потрібно вимкнути їх за допомогою диспетчера. Потім вмикати по черзі і дивитися на результат. Цей спосіб забере багато часу, але проблема буде локалізована.

Не працює Інтернет Експлорер: чому не запускається та як виправити

Завжди можна спробувати засіб усунення несправностей Microsoft Fixit. Потрібно завантажити його, щоб усунути причину збоїв IE. Microsoft Fix також усуває поширені проблеми Internet Explorer, такі як низька продуктивність.

Також можна використовувати процедурний рендеринг замість графічного, щоб побачити, чи проблема залишається. Щоб увімкнути цей параметр, потрібно перейти до параметрів інтернету, вибрати вкладку «Додатково» та встановити прапорець «Використовувати програмний рендеринг замість рендерингу за допомогою графічного процесора» у розділі «Прискорена графіка».

Якщо жоден з перерахованих вище кроків не допоміг, можна спробувати змінити реєстр. Однак робота в редакторі може бути ризикованою, тому необхідно створити резервну копію своєї системи.

Сьогодні існують сотні браузерів, які надають різні опції та інструменти відповідно до потреб різних людей. Хоча IE вже йде в історію, він все ще використовується людьми через низькі вимоги до характеристик ПК і хорошу підтримку старих сайтів. Якщо з цим браузером виникли проблеми, їх можна вирішити самостійно.

nBook
Додати коментар