MBR і GPT під час інсталяції Windows на MAC [Рішення несумісності розділів]

MBR та GPT під час інсталяції Windows на MAC [Рішення несумісності розділів]

При установці ОС Windows на Macbook або iMac від Apple, користувачі часто зустрічаються з проблемою несумісності таблиць розділів GPT в MBR. Тобто, фактично система повідомляє про помилку системного інсталятора Windows 7, 8, 10, 11 версії.

Помилка англійською виглядає наступним чином: Windows cannot be installed to this disk. Selected disk має MBR partition table. На системах EFI, Windows можуть бути лише налаштовані для GPT дисків.

MBR або GPT під час інсталяції Windows на Mac

MBR та GPT під час інсталяції Windows на MAC [Рішення несумісності розділів]

Коли йдеться про інсталяцію Windows на Мак, у диску потрібно спочатку створити розділи. MBR (або головний завантажувальний запис) містить програмний код, який здійснює пошук вже встановленої програми та завантажує її, знаходячи необхідні елементи для цієї операції. Формат вважається застарілим, але його зміну поступово прийшов GPT .

GPT створює для кожного розділу диска унікальний запис, а також дає змогу зробити кілька копій сегментів сховища пам'яті. Це є величезним плюсом. Якщо MBR відбувається збій, тобто ймовірність не запустити комп'ютер, так як вся завантажувальна інформація може знаходитися на пошкодженому сегменті.

При спробі створити окремий розділ на диску система видає помилку, яка говорить про те, що для інсталяції Windows на системи EFI можуть застосовуватись лише носії інформації, які підтримують GPT . Це відбувається відразу після спроби використовувати опцію ” Assistent Boot Camp “.

Несумісність MBR та GPT має цікаву особливість. Вибравши ” ABC “, створюється новий розділ, поміщається туди таблиця MBR , але операційна система Mac OS X “бачить” цю таблицю як GPT . Windows ж розпізнає її як MBR . Виходить, у результаті, подвійний варіант. Програмне забезпечення не знає, що вибрати, тому з'являється повідомлення про помилку.

Питання можна вирішити кількома способами. Однак користувачам доводиться вибирати найдієвіший варіант у конкретній ситуації.

Як створити розділ GPT або перетворити MBR на GPT під час інсталяції Windows

Метод легко використовується практично. Видаляється розділ, який з'явився завдяки опції Assistent Boot Camp . Далі створюється новий розділ дискового простору. Для цього слід використовувати спеціальну утиліту Disk Utility . Вона була розроблена спеціально для системи macOS , полегшуючи роботу з файлами зберігачів інформації.

Створення розділу GMT включає кілька етапів:

 • Запуск Disk Utility та видалення розділу BOOTCAMP (з'явився для інсталяції Windows).
 • Відновлення Macintosh HD (це виділений системою тому, де зберігається захищена від перезапису інформація). Вказати потрібно максимально можливий розмір і розмітка GPT також відновиться.
 • Далі потрібно зробити ручні налаштування, тому це потрібно робити дуже уважно. Спочатку необхідно звільнити місце для інсталяції Windows. Кожна версія OC має власний обсяг. У меню « Інформація про розділ » вибирається пункт « Формат ». Після цього в порожнє поле цього пункту вписується « MS-DOS (FAT) ». Це універсальна файлова система, яка працює на більшості пристроїв і навіть використовується у побутовій техніці.

Варіант ” Вільно ” застосовувати не можна, оскільки це призводить до помилки про неможливість встановлення Windows через диск, що підтримує сегментацію формату GPT.

 • Тепер потрібно перезавантажити Mac, при цьому затиснувши кнопку Alt (Option) . На цьому етапі можна інсталювати Windows. Вибирається новий розділ на диску. Система вкаже, що вибраний сегмент вимагає форматування NTFS (створено спеціально для Windows). Тому досягти потрібного стандарту можна за допомогою кнопки « Format ».

Як відформатувати розділ у NTFS на MacOS

Форматування диска на MacOS у NTFS можна зробити через командний рядок. Але процес вимагає запуску середовища інсталяції Windows. Потрібно дочекатися, коли на екрані з'являться умови ліцензування програмного забезпечення, і в цей момент розпочати наступний алгоритм дій.

 1. Для запуску командного рядка потрібно затиснути клавіші Shift + F10 .
 2. Далі потрібно запустити Disk Utility . Для цього слід ввести в поле введення команду diskrapt і натиснути Enter .
 3. Після цього необхідно отримати доступ до списку встановлених дисків. Для цього вводиться list disk , підтверджений клавішею « Enter ». Потрібно знайти базовий Hard Disk , на якому встановлена операційна система. Зазвичай він єдиний у списку, але іноді може бути кілька сховищ даних. Стандартний диск відображається під назвою Disk 0 . Його треба зробити робітником. Вводиться команда select Disc 0 і натискається кнопка « Enter ».
 4. Після цього необхідно перевірити створені на Disk 0 розділи. Допоможе побачити командний перелік list partition .
 5. Потім користувачеві буде представлений список. Знайти потрібний розділ найпростіше за розміром. Найсвіжіший розділ, як правило, розміщений наприкінці перерахунку. На цьому етапі потрібно дотримуватися уважності та обережності, щоб не видалити важливі дані.

Далі на основі даних обсягу носія знаходиться потрібний розділ та вводиться команда з його назвою (наприклад, select solution 5 ).

 1. Тепер можна проводити форматування. Робиться це за допомогою команди format fs=NTFS label=Windows .
 2. Після виконаної операції потрібно вийти з утиліти, натиснувши команду exit . Далі триває стандартне встановлення нової операційної системи.

Досвід користувачів

Представлені способи досить ефективні, проте багато хто продовжує знаходити нові варіанти вирішення проблеми несумісності розділів MBR та GPT .

Один із власників Mac пропонує наступний метод:

 1. Потрібно завантажити MacOS X або вище.
 2. За допомогою Boot Camp видалити том Windows, створивши том для ” рідної ” ОС Mac OS Extended.
 3. Далі за допомогою образа на флеш-карті необхідно завантажити інсталятор Windows. Новий створений том видаляється і створюється ще один — в області без розмітки. Після цього йде вільне встановлення ОС.

Інший користувач відзначив той факт, що методи робітники майже. На момент створення розділів слід записати другий диск, відформатований у MacOS Extended. Етап вибору інсталяційних дисків знаменується видаленням новоствореного простору і запускається ще один диск, який з'являється з інсталяційної флеш-карти.

Варіант для MacBook Pro на OS High Sierra та домашній Windows 10. Користувач пропонує такий алгоритм:

 • першою вводиться команда diskpart ;
 • потім необхідно вибрати list disk ;
 • після цього потрібно знайти select disk 0 ;
 • далі слід ввести команду list partition ;
 • після цього – select partition 1 (це місце на диску, куди встановиться Windows);
 • далі – clean ;
 • потім необхідно вибрати команду convert GPT ;
 • exit

Після виконаних операцій почнеться встановлення. Потрібно натиснути ” Refresh “, з'явиться пропозиція про створення нового диска. Далі вводиться необхідний обсяг пам'яті і створюються нові сегменти. Після вибору OK починається установка ОС Windows.

Додатковий спосіб розв'язати задачу

Коли з'являється повідомлення : «Встановити Windows на цей диск неможливо. На вибраному диску міститься таблиця MBR-розділів. У системах EFI Windows можна встановити тільки на GPT-диск» робимо таке:

 1. Завантажуємося через MacOS і видаляємо через BootCamp том, що містить Windows.
 2. Створюємо за допомогою менеджера дисків додатковий том MacOS Extended.
 3. Пробуємо завантажитись із інсталяційної флешки Windows.
 4. При установці видаляємо том MacOS і створюємо новий розділ.
 5. Після цього Windows буде успішно встановлений на мак із потрібним розділом.

Незважаючи на ефективність різних методів, варто дотримуватися обережності, особливо з командами clean. Іноді це призводить до безповоротного видалення важливих системних файлів.

Друзі, я сподіваюся, я допоміг вам цим матеріалом, і при установці віндовс на мак тепер не повинно бути проблем, пов'язаних з несумісністю розділів GPT і MBR. Якщо залишилися питання, обговоримо їх через форму коментарів. Радий був допомогти!

nBook
Додати коментар