Груповий дзвінок у Whatsapp: як зробити відеоконференцію

Користувачі найпопулярнішого месенджера мають можливість обговорити важливі питання не лише у листуванні текстовими повідомленнями, але й за допомогою особистого спілкування, використовуючи груповий дзвінок у WhatsApp. Тепер кожен абонент може бачити та чути співрозмовників. Щоб розпочати спілкування, потрібна лише наявність інтернет-сигналу.

Види групових дзвінків у WhatsApp

Конференції в месенджері можуть проводитися в аудіо та відеоформаті. Функціональність програми дозволяє організувати сеанс зв’язку у різний спосіб.

Конференція

Перший варіант – зателефонувати одночасно до групи учасників. Для цього можна використовувати вже наявний спільний чат або створити новий, внісши в нього ті контакти, з якими потрібно поспілкуватися цього разу. Щоб розпочати дзвінок, відкривають діалог і топають на значок у вигляді трубки телефону в контекстному меню у верхній частині екрана.

Часто необхідно організувати конференц-зв’язок із контактами, які є членами загального чату. Для цього переходять у вкладку «Дзвінки» та вибирають опцію «Груповий». Учасників додають зі списку контактів.

Додавання учасників

Перейти в груповий режим можна і під час здійснення індивідуального аудіо- або відеодзвінка.

Груповий дзвінок у Whatsapp: як зробити відеоконференцію та допустиму кількість учасників

Під час групового виклику можна додавати нових учасників.

Якщо під час спілкування потрібно залучити до розмови нової людини, виконують такі кроки:

 1. Під час сеансу аудіо або відеозв’язку зсувають нижню панель зі стрілкою вгору.
 2. Топають на «Додати учасника».
 3. Вибирають у списку контактів одного або кількох абонентів.
 4. Натискають “Додати”.

Запрошений отримає сповіщення про дзвінок та зможе приєднатися до групового аудіодзвінка або відеочату. Під час спілкування одна або кілька людей можуть відключитися – зв’язок із рештою учасників не перерветься.

Як відповідати на вхідний конференц-дзвінок

Коли користувач надходить повідомлення про виклик, він бачить на екрані весь список запрошених. Першим відображається контакт організатора. Щоб взяти участь, натискають “Приєднатися”. При небажанні приймати виклик топають на “Пропустити”.

Приєднавшись до конференції, можна підключити нових членів до чату. Для цього розгортають меню в нижній частині екрана з відомостями про учасників та вибирають “Додати”. Після цього вибирають ім’я зі списку контактів та топають на «Виклик».

Видалити абонентів, що приєдналися, неможливо – функція недоступна навіть організатору.

Взяти участь у конференції можна, навіть якщо спочатку пропустили вхідний дзвінок. Щоб перевірити, чи триває ще сеанс зв’язку, заходять у розділ «Дзвінки» та переглядають «Поточні». Відкривають вкладку з інформацією про дзвінок, тапають на Приєднатися.

Скільки людей включає груповий виклик

Конференц-зв’язок WhatsApp розрахований не більше ніж на 8 користувачів. Неважливо, скільки людей складається у групі, при отриманні вхідного дзвінка із загального чату відповісти на нього зможуть лише перші 7 учасників.

Як здійснювати та відключати групові відеодзвінки у «Ватсапі»

Проводити сеанси конференц-зв’язку можна лише на мобільних платформах. У десктопній та веб-версії WhatsApp функція недоступна.

Груповий дзвінок у Whatsapp: як зробити відеоконференцію та допустиму кількість учасників

Групові дзвінки доступні у форматі відеозв’язку.

На Андроїді

Відеодзвінок із групи доступний, якщо в ній перебувають не більше 32 осіб. Діють так:

 1. Запускають на смартфоні або планшеті програму WhatsApp.
 2. Відкривають вкладку чати та заходять у потрібний діалог.
 3. У верхньому рядку контекстного меню натискають значок камери. Тапають на рядок «Дзвінок у групу».

Другий варіант дозволяє організувати конференцію для будь-яких контактів, які не перебувають у спільних чатах. Діють за таким алгоритмом:

 1. Відкривають вкладку “Дзвінки”.
 2. Натискають на іконку з телефонною трубкою і знаком «+» у нижній частині екрана.
 3. На сторінці вибирають «Новий груповий».
 4. Перегортаючи список контактів або скориставшись функцією пошуку, додають учасників, з якими потрібно зв’язатися.
 5. Топають на піктограму «Відеокамера».

У WhatsApp не передбачено можливості заборони групових викликів. Якщо користувач не хоче відповідати, може пропустити дзвінок.

Якщо потрібно приєднатися до конференції, можна вимкнути камеру та залишатися на зв’язку в аудіоформаті. Щоб завершити сеанс, натискають “Отбій”.

На айфоні

Інструкція для власників смартфонів з iOS буде такою ж, як для користувачів Андроїда. Інтерфейс програми для обох платформ практично не відрізняється. Різниця може бути лише у значках для додавання контактів.

Переваги та недоліки функції

Функція, що з’явилася в 2019 р. в WhatsApp, що дозволяє організувати аудіо- або відеоконференцію, швидко стала популярною. Завдяки їй у користувачів з’явилася можливість:

 • проводити онлайн-наради;
 • організовувати заняття репетитора із групою учнів;
 • спілкуватися з друзями та родичами, які проживають в інших містах та країнах;
 • влаштовувати міні-презентації товару.

При цьому тривалість сесії не обмежується. А під час конференції можна паралельно спілкуватись в інших чатах. Функціональність “Ватсапа” дозволяє згорнути вікно програми, якщо потрібна робота з іншою програмою. У цьому випадку відеоперерветься, але продовжиться спілкування в аудіоформаті.

Але крім переваг, функція має ряд недоліків. Групові дзвінки призводять до підвищеної витрати трафіку. Крім того, акумулятор швидко розряджається. Але основна незручність – якість зв’язку під час сеансу регулюватиметься за учасником із найнижчою швидкістю підключення до інтернету. Якщо з’єднання буде поганим, воно може бути розірвано. Тому важливо перевірити перед початком дзвінка, що всі запрошені доступ до мережі зі стабільним сигналом.

Огляд

nBook
Додати коментар