HDR технологія: що це таке, hdr у телефоні, у телевізорі, режим, фотографії

HDR технологія: що це таке, hdr у телефоні, у телевізорі, режим, фотографії

HDR – технологія, яка з’являється у дедалі більшій кількості мобільної та комп’ютерної техніки в 2021 році. Завдяки режиму hdr досвідчені користувачі можуть створювати деталізовані знімки, в яких помітно виділяються всі темні деталі. Також технологія буде корисною для нових телевізорів під час перегляду контенту у форматі 4К. Докладніше про технологію hdr розберемося в даній публікації.

HDR – що це і для чого він потрібний

HDR (High Dynamic Range) – це технологічний стандарт, головним завданням якого є розширення динамічного діапазону відео та фотоконтенту. При цьому режим забезпечує максимально точну передачу всіх тонів та відтінків створюваного знімка. Завдяки HDR користувач зможе насолоджуватися більш опрацьованими фотографіями, яким характерна подача яскравих та насичених кольорів.

Застосовувати цю функцію краще в тих випадках, коли планується зйомка занадто світлих або темних об’єктів. Такий підхід дозволить розрізняти навіть найдрібніші деталі.

Режим HDR у фотоапараті та смартфоні

Отримати зображення з розширеним динамічним діапазоном за допомогою камери можна кількома способами:

 • Використання спеціальних програм. Для цього фотограф повинен зробити кілька знімків одного і того ж об’єкта в режимі “Bracketing”. Після цього потрібно склеїти отримані знімки за допомогою програмного забезпечення. Багато користувачів застосовують “Photomatix”;
 • Використання автоматичного режиму. Цей спосіб підходить тільки камерам, в яких на апаратному рівні передбачена підтримка HDR. Власнику камери потрібно перейти до програми з налаштуваннями та увімкнути відповідний режим. Головна перевага полягає в тому, що система самостійно проводитиме серійну зйомку, підбиратиме експозицію та проводитиме обробку.

HDR технологія: що це таке, hdr у телефоні, у телевізорі, режим, фотографії

Корисно! Багато смартфонів також підтримують технологію HDR. Як приклад можна навести фотокамери та телефони Xiaomi, які оснащуються High Dynamic Range у момент виготовлення. Варто зазначити, що навіть бюджетні пристрої мають HDR.

Базові знання для зйомки HDR

Для початку варто відзначити, що режим HDR у телефоні більше підходить для зйомки краєвидів. Щоб матеріал вийшов якісним, необхідно використати штатив. Інакше на кадрах можуть спостерігатися зрушення, розбіжності та розпливчастість.

Також експерти рекомендують використовувати лише ручні налаштування. На допомогу недосвідченому користувачеві можуть прийти спеціальні програми, в яких передбачено інструкцію зі створення HDR фотографій.

Створення зображень HDR за допомогою програм

Якщо активний користувач має намір створювати зображення HDR за допомогою техніки, в якій даний режим не передбачено, тоді єдиним виходом буде застосування спеціальних програм. Для початку потрібно створити кілька фото одного об’єкта, після чого занести готовий матеріал в утиліту і провести склейку. В 2021 є багато безкоштовного софту, що дозволяє проводити аналогічні маніпуляції. Для склейки та обробки можна використовувати наступне:

 • Photomatix Pro
 • Dynamic photo HDR
 • Adobe Photoshop
 • Dynamic photo HDR
 • Corel PaintShop Pro
 • HDR Efex Pro
 • Photomatix Pro

Чим відрізняються фотографії з HDR від звичайних

У порівнянні з звичайними фотографіями, знімки High Dynamic Range відрізняються яскравішими та насиченішими кольорами. Побачити різницю можна на смартфоні, де камера підтримує функцію HDR. Для цього потрібно зробити знімок у звичайному форматі та розширеному.

У яких випадках краще користуватися режимом HDR

Режим із розширеним динамічним діапазоном підходить далеко не для всіх ситуацій. Професійні фотографи відзначають, що Active HDR краще використовувати для створення наступних фотографій:

 • Портрет при яскравому освітленні. Занадто велика кількість сонячного світла може негативно позначитися на портретному знімку. Щоб виправити ситуацію, користувач може використовувати режим HDR;
 • Сцени із поганим освітленням. Коли фотографії виходять надто темними, краще використовувати технологію High Dynamic Range;
 • Краєвиди. Завдяки режиму HDR користувач отримає деталізовані фотографії пейзажів із максимально насиченими кольорами.

У яких випадках краще не користуватися режимом HDR

Хоча технологія HDR дає багато переваг, проте використовувати її для окремих випадків все ж таки не рекомендується:

 • Фото з яскравими об’єктами. Якщо звичайний знімок вийшов надто яскравим, використання HDR може його зіпсувати. Кольори вийдуть тьмяними та блідими;
 • Висококонтрастні фото. Як і у випадку з яскравістю, стандартні фотографії з високою контрастністю можуть навпаки вийти менш природними;
 • Знімки “на ходу”. Використовуючи функцію підвищення контрастності в русі, сцени можуть бути занадто розпливчастими.

Як робляться HDR-фотографії на телефоні

Створення фото HDR на телефоні здійснюється в такий спосіб. Система використовує кілька фотографій з різними параметрами кольору і склеює їх в єдине ціле. При змішуванні фотографій враховуються світлі тони з темних знімків та темні тони зі світлих.

HDR технологія: що це таке, hdr у телефоні, у телевізорі, режим, фотографії

Чим хороша Google-камера з HDR

Google-камера з підтримкою HDR має масу переваг. По-перше, варто відзначити, що вона дозволяє створювати одночасно понад 3 кадри з різним рівнем яскравості. Такий підхід забезпечує більший динамічний діапазон.

Також варто віддати належне більш ретельному склеюванню кадрів. Наприклад, якщо на зображеннях із звичайних камер залишаються засвіти, то в даному випадку картинка виходить без вад. Ще однією перевагою вважається відсутність шумів у тінях та можливість роботи з кольором сцен.

Що таке HDR у телевізорі

Головними критеріями визначення якості зображення є контрастність, і навіть співвідношення темних і світлих ділянок кадру. За реалістичність картинки відповідає кольоропередача, яку створює режим HDR. Іншими словами, щоб користувач зміг насолодитися максимально правдоподібним зображенням, необхідно використати технологію High Dynamic Range.

HDR технологія: що це таке, hdr у телефоні, у телевізорі, режим, фотографії

Як і в інших пристроях, HDR у телевізорі призначена для розширення рівня яскравості та контрастності. При цьому спостерігається зміна палітри кольорів. Завдяки такому підходу яскраві сцени в телевізорі з підтримкою технології відображатимуться природніше, ніж на пристроях із звичайним режимом. Також варто зазначити, що розширення палітри кольорів здійснюється за рахунок синіх, зелених і червоних відтінків.

Телевізори, які підтримують HDR

Зараз майже всі телевізійні пристрої підтримують технологію High Dynamic Range. Обумовлюється це тим, що представники кіноіндустрії знімають фільми з використанням режиму. Тому, щоб відповідати заданим планкам, провідні та малобюджетні виробники телевізорів використовують для своїх витворів HDR.

Як дізнатися, який телевізор підтримує HDR

Визначитись з тим, чи підтримує телевізор High Dynamic Range чи ні, досить легко. По-перше, подібна інформація має вказуватись на коробці з технікою. Як правило, у таких випадках на боці вказуються написи «4К HDR» або «Ultra HD».

Який контент доступний у HDR

У 2021 році в інтернеті існує багато різноманітного контенту, який можна дивитися у телевізорі HDR. Насамперед слід скористатися платними стрімінговими платформами, в яких передбачено дуже багато фільмів, серіалів, шоу та передач. Також користувачам можна будь-якої миті придбати відеоконтент, записаний на Blu-Ray диск.

Як підключити HDR-техніку

Щоб телевізор зміг відтворити HDR-контент, користувачеві не потрібно купувати додаткове обладнання. Для перегляду відео достатньо скористатися кабелем HDMI High Speed, який призначений для передачі деталізованого контенту на високій швидкості. Також потрібний HDR дисплей.

Всі провідні виробники оновили інтерфейси HDMI 2.0, завдяки чому останні здатні приймати медіадані в режимі HDR. Завдяки цьому до телевізорів можна підключати AV-ресивери та іншу техніку. Знайти матеріали з покращеним зображенням можна у спеціальних додатках або у стрімінгових сервісах із підтримкою UHD HDR.

Динамічний діапазон

Залежно від цінової категорії та функціональних особливостей, нові ТВ-пристрої здатні функціонувати у відповідність до кількох динамічних діапазонів. Відрізняються вони рівнем колірних параметрів, а також реалістичністю передачі відтінків.

HDR технологія: що це таке, hdr у телефоні, у телевізорі, режим, фотографії

Діапазон SDR

Standard Dynamic Range (SDR) – це технологія стандартного діапазону відображення параметрів кольору. Формат користувався популярністю в той час, коли через відсутність технічних можливостей відеоматеріали обрізалися і стискалися. В результаті картинка виходила надто ненасиченою та бляклою.

Діапазон HDR

High Dynamic Range (HDR) – технологія розширеного динамічного діапазону відображення контрастності та яскравості. Цей режим був призначений для покращення картинки шляхом підвищення рівня різних параметрів кольору. Завдяки цьому можна помітити збільшення деталізації у сценах із занадто світлими та темними тонами. Такий підхід забезпечує максимально реалістичну передачу кольору.

Плюси

Чіткість зображення. Знімки, отримані під час використання технології, виходять більш природними проти звичайним режимом;

 • Поліпшується контрастність та яскравість;
 • Збільшується деталізація світлих та темних об’єктів;
 • За допомогою даної технології можна зробити деталізовану фотографію навіть при найгіршому освітленні;
 • Цей режим дозволяє робити деталізовані портретні та пейзажні знімки;
 • Фотографії виходять більш насиченими та природними;
 • Завдяки HDR під час перегляду фільмів користувач може відчути всю глибину того, що відбувається.

Недоліки

 • Коли вмикається режим HDR, камера смартфона починає працювати набагато повільніше. Також системі знадобиться більше часу, щоб обробити та зберегти створений знімок;
 • Не підходить для створення фотографій у русі. Підсумком є розмиті кадри з неприродною передачею кольору і бляклими відтінками;

Чому деякі фотоапарати не підтримують HDR

Серед нових фотоапаратів не підтримують HDR тільки дзеркальні моделі. Суть у тому, що такі пристрої на апаратному рівні не можуть передати достатній рівень яскравості та контрастності під час зйомки HDR. Отже, розширений динамічний діапазон їм буде ні до чого.

Версії формату HDR

У 2021 році міжнародний ринок комп’ютерної техніки пропонує велику кількість телевізорів, які підтримують формат HDR. Щоб розширити функціональні особливості, деякі виробники внесли нововведення.

HDR 10

HDR 10 один із найпоширеніших варіантів. Головною перевагою вважається вражаюча 10-бітна пропускна здатність та відкритий вихідний код, що дозволяє вносити власні корективи. Також варто звернути увагу на розширене колірне охоплення. Даною технологією користується переважна кількість комп’ютерної та мобільної техніки.

Dolby Vision

Цей формат відрізняється більш деталізованою та насиченою картинкою. Підходить для відеоконтенту з 12-бітним кодуванням. Головна перевага – підтримка 70 мільярдів відтінків та використання динамічних метаданих, що позитивно впливає на зміну High Dynamic Range у кожному кадрі відео. Варто зазначити, що ця технологія використовується у телевізорах вищого класу. Однак усі моделі південнокорейського виробника Samsung не підтримують DV. Цей контент можна знайти на будь-якій стрімінговій платформі – Amazon, Apple, Netflix.

HDR 10+

Ще один вражаючий формат, за виробництво якого відповідає компанія Samsung. Головною перевагою вважається підтримка 10-бітного відеоконтенту з використанням динамічних метаданих. Знайти фільми з HDR 10+ можна на майданчиках HBO, Amazon та Netflix. Підтримується в телевізорах Панасонік, Хайсенс та Samsung.

HLG

Виступає як єдиний сигнал для форматів High Dynamic Range та Standard Dynamic Range. Звичайно, у плані якості HLG поступається попереднім варіантам, проте цей формат підходить телевізорам зі стандартною технологією відображення.

Де можна знайти фільми HDR-формату

Якщо бюджет дозволяє, то придбати телевізор із підтримкою технології High Dynamic Range буде легко. Однак після цього доведеться подумати, де брати відеоконтент, який працюватиме у форматі HDR. І тому можна скористатися такими методами.

Blu-Ray Ultra HD-диски

Найочевидніший спосіб отримання фільмів та серіалів у форматі HDR, це придбання Blu-Ray Ultra HD дисків. Проте варто зазначити, що вартість таких носіїв може бути завищена. Набагато вигідніше придбати передплату для одного з багатьох стрімінгових майданчиків.

Стрімінгові платформи

У 2021 році час доступно багато стрімінгових платформ, які після покупки платної підписки надають вражаючий асортимент кіно, серіалів, шоу та передач для моніторів у режимі HDR. Однак, варто враховувати формат технології, яку підтримує пристрій.

Активація режиму HDR на мобільних пристроях Xiaomi, Samsung та iPhone

Власникам техніки не потрібно виконувати складних дій для активації режиму High Dynamic Range. Мобільні пристрої від сяомі та самсунг способи підтримувати функцію підвищення контрастності та яскравості без додаткових утиліт. Єдине, що потрібно зробити, це увійти до програми камери і натиснути кнопку з написом «HDR». У цьому випадку смартфон автоматично перейде в режим підвищеної контрастності, що дозволить зробити деталізовані фотографії з природним кольором.

Висновок

HDR у камері – поширена технологія, призначена для покращення зображення, шляхом збільшення рівня контрастності та яскравості на екранах. Варто зазначити, що цей режим використовується у всій новій техніці – смартфони, планшети, телевізори, ПК, ноутбуки та інше. Однак якість контенту, що передається, буде відрізнятися від функціональних особливостей відеокамери.

Відеоогляд технології HDR

nBook
Додати коментар