В якому форматі Ватсап зберігає файли на телефон

Постійним користувачам месенджера дуже рідко доводиться стикатися з тим, що формат відео для «Ватсапа» не підходить. Автори сервісу передбачили практично всі актуальні варіанти обробки роликів, можливості їх переформатування, адаптації під будь-який гаджет.

Неможливість надсилання або прийому відеоконтенту частіше пов’язана з системними обмеженнями, прийнятими компанією Meta, або з технічною роздільною здатністю мобільного пристрою, ніж типом цифрового зберігання та передачі відеоданих.

Який формат відео підтримує WhatsApp

Загальний масив відеоконтенту, що розсилається через програму WhatsApp, у 2021 р. перевищив 2 млрд роликів на добу. Це доводить, що месенджер підтримує всі популярні типи форматів, якими користується більшість відеообміну.

До таких розширень відносяться:

 • мережеві – SWF, RA, RM, RAM;
 • компактні – MP4, MPEG, HD;
 • спеціалізовані (призначені для медіа-баз різних розробників) – WMV, AVI, MOV, 3GP та ін.

Таким чином, практично будь-яке відео, зняте на смартфон або завантажене з комп’ютера, може бути оброблено та надіслано за допомогою цього сервісу.

Важливо, щоб формат відео для «Ватсапа» мав шифрування потрібного типу:

 • для відео – H264 або MPEG;
 • для аудіодоріжки – AAC або AMR.

Ці стандарти призначені для високого ступеня стиснення потоку відео зі збереженням його якості при передачі.

Однак в умовах постійного збільшення обсягу оброблюваної інформації головна компанія Meta була змушена ввести обмеження на розміри файлів, що надсилаються по телефону (для комп’ютерів вони м’якші):

 1. Тривалість ролика не може перевищувати 1,5 хвилин.
 2. Розмір файлу повинен становити не більше 16 Мб.
 3. Наявність достатнього місця в пам’яті гаджета для надсилання або отримання контенту. Без цього неможливо ні скачати, ні надіслати, ні опублікувати кліп або ролик у стрічці новин.

Порушення цих умов призводить до проблем із завантаженням, обробкою та архівуванням відео, а при спробі передачі на екрані виникає напис «Помилка» (Error).

Формат відео для Ватсап: в якому форматі програма зберігає файли на телефон і як можна конвертувати медіа

Завантаження компактного відео.

Додаток на смартфоні

Найпоширеніші файли у форматі MP4, розроблені для iOS та Android, у WhatsApp створюються за допомогою кодеків H264 + AAC. Інші типи кодування є винятком і доступні не на всіх моделях сучасних смартфонів.

Проте одноманітність шифрування дозволяє користувачам не хвилюватися за якість обміну. З пристрою, що працює на будь-якій із платформ, можна вільно відправляти ролики на іншу. Для цього не потрібно конвертувати його за допомогою додаткових програм.

Контент, виконаний форматах AVI, FLV, VP9, розсилається як документів.

Це ніяк не впливає на якість звуку та зображення, але в такому разі розміщення папки проводиться не у «Відео», а в іншій директорії.

Комп’ютерна версія месенджера

З урахуванням більш широких можливостей комп’ютерів і ноутбуків веб-версія програми отримала при створенні ряд відчутних переваг.

У ній збереглися всі розробки, призначені для мобільних пристроїв, було знято обмеження часу, дозволений розмір файлу збільшився до 64 Мб.

Незручністю для користувачів стало те, що розробники не передбачили можливість обрізати відео, якщо воно перевищує допустимий обсяг. А у системному забезпеченні така допоміжна функція відсутня.

Крім того, були збільшені варіанти розширення та додані кодеки – MPEG+AMR. Однак поєднання H264 + AAC все одно залишилося пріоритетним, тому що поки що не будь-який браузер підтримує аудіофайли у форматі AMR.

Як вирішити проблему з непідтримуваним форматом відеофайлу

У тому рідкісному випадку, якщо користувачеві не пощастило і він зіткнувся з файлом, формат якого “Ватсап” не підтримує, то відправити ані відтворити такий ролик не вдасться.

При спробі здійснити будь-яку дію на екрані з’являтиметься повідомлення про системну помилку, як це зазначено у вихідному коді програми.

Проте усунути її під силу навіть непідготовленому новачкові. Для цього потрібно лише переформатувати проблемне відео на правильну роздільну здатність.

Тому у вільному доступі існує безліч допоміжних програм та сайтів, наприклад:

 • Media Converter;
 • Video Optimizer;
 • cloudconvert.com;
 • online-convert.com;
 • ofoct.com та ін.

Формат відео для Ватсап: в якому форматі програма зберігає файли на телефон і як можна конвертувати медіа

Програма online-convert.com допоможе переформатувати відео.

Вибравши один із них (або знайшовши власний) достатньо завантажити конвертер, зайти на сайт, завантажити ролик, вказати потрібний формат і натиснути кнопку OK. Процес переформатування проводиться автоматично, безкоштовно протягом декількох секунд.

Щоб зробити потрібні зміни безпосередньо з браузера, слід виконати такі дії:

 1. Відкрити на мобільному пристрої веб-браузер.
 2. Вбити в адресний рядок назву сайту та перейти на його головну сторінку.
 3. Тапнути на клавішу «Вибір файлу» (Select File). Завантажити проблемне відео.
 4. Виділити у розділі Convert to варіант MP4.
 5. Відзначити в редакторі профілю збереження оригінальних налаштувань, а у вікні «Аудіо кодек» – AAC.
 6. Натиснути кнопку “Конвертація” (червоного кольору). Дочекайтеся сигналу про завершення операції.
 7. Натиснути клавішу Download у самому низу сторінки.
 8. Зберегти отриманий файл.

Формат відео для Ватсап: в якому форматі програма зберігає файли на телефон і як можна конвертувати медіа

Конвертація відео.

Тепер його можна безперешкодно пересилати, зберігати та переглядати у WhatsApp. Якщо навіть після цих дій інформація не надсилається, значить порушено якісь обмеження компанії-власника.

Найчастіше користувачі перевищують допустимі розміри ролика. У цьому випадку можна розділити відео на 2-3 повідомлення або відправити файл до хмарного сервісу, а адресату скинути посилання для отримання.

Огляд

nBook
Додати коментар