Формат файлу не підтримується WhatsApp що робити

Іноді при надсиланні даних з’являється помилка “Формат файлу не підтримується WhatsApp”, що робить передачу інформації неможливою. У цьому випадку користувач має два варіанти: скористатися сторонніми сервісами або усунути проблему шляхом зміни документа.

Іноді застосовується, наприклад, конвертація зображень в інший формат для зменшення розміру. Зрідка поява помилки може бути пов’язана із загальними системними неполадками.

Формат файлу не підтримується WhatsApp що робити: чому виникає проблема та шляхи її вирішення

Можлива помилка під час передачі файлів.

Чому виникає проблема при надсиланні медіафайлів у WhatsApp

Найчастіше проблема свідчить про використання неприпустимого формату файлу. “Ватсап” підтримує більшість широко поширених розширень відео, аудіо та зображень. Однак, програма не працює з файлами вузькоспеціалізованих форматів.

Помилка може виникнути при спробі надіслати великий обсяг даних.

WhatsApp не є файлообмінником, тому розробники частково обмежили його функціональність. Це зроблено для оптимізації роботи месенджера та зниження навантаження на сервери.

Іноді поява помилки пов’язана з:

 1. Використання застарілої версії WhatsApp. Алгоритми роботи програми змінюються з кожним оновленням. Окремі фрагменти коду у старих версіях можуть працювати некоректно. Щоб вирішити цю проблему, оновіть або перевстановіть програму через маркет програм для своєї операційної системи.
 2. Конфлікт додатків. Якщо в пам’яті смартфона встановлено багато програм, вони можуть запобігти коректній роботі один одного. Особливо це стосується тих випадків, коли програми запущені одночасно. Часто джерелом проблеми стають антивіруси. Насамперед спробуйте просто перезавантажити смартфон. Якщо це не допомогло, закрийте зайві програми через менеджер, за можливості видаліть частину програм.
 3. Нестачею пам’яті. Для коректної роботи месенджер потрібен невеликий вільний обсяг. У нього програма записує медіафайли, які ви передаєте чи отримуєте. Якщо пам’яті не вистачає, у програмі з’являються збої. З цієї причини слідкуйте за кількістю вільного простору, регулярно проводьте чищення, намагайтеся розподіляти файли між внутрішнім та зовнішнім сховищами.

Формат файлу не підтримується WhatsApp що робити: чому виникає проблема та шляхи її вирішення

Очищення місця на пристрої.

Доступні формати та обмеження в месенджері

WhatsApp підтримує передачу файлів наступних розширень:

 • SWF;
 • RAM;
 • RM;
 • RA;
 • HD;
 • AVI;
 • WMV;
 • MOV;
 • MKV;
 • 3GP і т.д.

Файли з розширенням MPEG не вдається передати. Це з особливостями кодування даних. Ролики, зняті на телефон, найчастіше вдається надіслати без проблем. Інше потрібне додаткове перетворення для інших відео.

У WhatsApp не можна надіслати медіафайли, обсяг яких перевищує 16 Мб. Помилка може з’явитися під час передачі відео тривалістю понад 90 секунд.

Способи надіслати медіафайл, формат якого не підтримується

Якщо при надсиланні даних у вас з’являється помилка, в першу чергу спробуйте змінити саме розширення. Для цього скористайтесь програмами або спеціальними сервісами для конвертації. Вибирайте найпоширеніші формати, якщо помилка зберігається – експериментуйте.

Якщо неможливість передачі файлів пов’язана з порушенням обмежень за тривалістю або обсягом, спробуйте їх обрізати. Наприклад, виділіть у відеоредакторі найважливіші фрагменти, які хочете показати співрозмовнику.

Альтернативний варіант – розбивка одного ролика на кілька коротких. Фотографії можна обрізати або пожертвувати якістю. Аудіофайли, як і відео, розбивають окремі частини.

При збереженні помилки «Формат файлу не підтримується WhatsApp», що унеможливлює передачу даних усередині месенджера, використовують зовнішні обмінники.

На них завантажують інформацію та передають посилання на скачування співрозмовнику. Файлообмінники здебільшого не мають обмежень щодо розширення. Іноді вони перешкоджають завантаженню надто об’ємних документів, але ліміт у таких сервісах вищий, ніж у WhatsApp.

Якщо ви хочете відправити людині довгий ролик у високій якості, краще завантажити файл відразу на відеохостинг. На більшості подібних сервісів можна включити доступ тільки за посиланням, що запобігає небажаним стороннім переглядам.

Завдяки такому підходу відправнику не доведеться довго завантажувати відео та виділяти великий обсяг пам’яті на своєму пристрої, співрозмовник зможе одразу перейти до перегляду.

Огляд

nBook
Додати коментар