Експорт чату Whatsapp – що це: як зберегти листування при зміні телефону, перенести дані на комп'ютер, завантажити повідомлення перед видаленням

Якщо резервне копіювання історії відключено, користувачам доступний експорт чату WhatsApp, а що це за функція і чи необхідна вона при перенесенні «Ватсапу» на новий смартфон, мало хто знає. Щоб вивантажити листування облікового запису на пристрій у форматі читання, прив'язка хмарного диска необов'язкова. При експорті бесід локальна та резервна копії не є джерелом даних. Якщо WA ніколи не видалявся зі смартфона, у копії оригіналу залишаться всі повідомлення з діалогів, що відображаються на екрані.

Як експортувати чат у WhatsApp

Щоб перевстановити «Ватсап» на іншому телефоні без втрати діалогів, створюю резервну копію для відновлення/читання. Вивантаження діалогів можливе у 3 випадках: створено локальний архів на смартфоні, хмарна копія у прив'язаному до «Ватсапу» Google/iCloud Drive або є авторизований доступ до клієнта.

Як організувати збереження листування

Наведу 4 способи. Підберіть оптимальний за ситуацією.

Бекап

У разі деінсталяції месенджера, коли переходите з одного пристрою на інший, використовується резервне відновлення. За допомогою разового бекапу на потрібну дату можна вивантажити всі збережені в діалогових вікнах повідомлення повністю.

Експорт чату Whatsapp - що це: як зберегти листування при зміні телефону, перенести дані на комп'ютер, завантажити повідомлення перед видаленням

Експортування за допомогою одноразового бекапу.

Інструкція:

 1. Відкрийте у мобільному клієнті «Налаштування».
 2. Тапніть по «Чатах».
 3. Виберіть «Резервна копія».
 4. Прив'яжіть до облікового запису на Android зареєстрований Google Drive. Якщо відновлюєте листування з iPhone, підтвердіть пошту для iCloud.
 5. Вкажіть настройки підключення (мобільний інтернет, Wi-Fi).
 6. Натисніть «Додати відео», щоб відновити весь медіаконтент.
 7. Створіть резервну копію з відображеною датою.
 8. Видаліть програму.
 9. Встановіть месенджер на інший пристрій.
 10. Підключіть поштовий сервіс на новому телефоні.
 11. Авторизуйтесь в обліковому записі WA за номером.
 12. Після виявлення резервної копії виконайте бекап. Для цього в повідомленні топніть по “Відновити”.
 13. Завершіть ініціалізацію контактів.
 14. Дочекайтеся завантаження медіа у діалогах.

Бекап виробляється лише у мобільному клієнті. Після синхронізації QR з комп'ютером чати відновляться і в десктопній версії.

Резервне копіювання

Щоб перекинути всі без винятку діалоги, тим самим запобігши їхньому можливому видаленню, роблю бекап без шифрування вручну. Історія «Ватсапа» дублюється на згадку про смартфон (локальна копія), а також у хмарний сервіс за наявності.

Щоб відновити чати на попередньому пристрої, зберігаю папку Databeses, перш ніж видалити програму. Вона зберігає дублікати видалених протягом останніх 7 днів повідомлень.

Далі знаходжу файл із самою перепискою msgstore.db.crypt14. У ньому необхідно змінити назву за стандартом, прибравши дату та тире. Вміст Media залишаю. Копіюю змінену папку Databeses на зовнішню карту. Після переустановки месенджер відновить розмови з неї автоматично. Достатньо скопіювати архів у нову системну папку та відключити інтернет, якщо не відв'язали диск.

Якщо ви часто змінюєте смартфони або хочете мати доступ до всієї історії листування на випадок зміни номера, увімкніть хмарний бекап.

Експорт чату Whatsapp - що це: як зберегти листування при зміні телефону, перенести дані на комп'ютер, завантажити повідомлення перед видаленням

Резервне копіювання для експорту файлів.

Інструкція:

 1. У налаштуваннях відкрийте “Резервну копію чатів”.
 2. Тапніть по зеленій кнопці.
 3. Збережіть параметр «Щодня», щоб під час скидання розмови або частини повідомлень дані залишилися у хмарі.
 4. Прив'яжіть диск Google або iCloud.
 5. Створіть першу копію.

Для перегляду вмісту не видаляйте електронну адресу, не використовуйте ручний бекап. Копії, які не оновлювалися протягом 5 місяців, видаляються.

Для синхронізації листування в месенджері з новим номером скористайтесь п.п. 9–14 інструкції для бекапу.

Пересилання через Bluetooth

Щоб відправити історію зі смартфона на ПК, знаходжу документ з експортованим чатом, натискаю на «Властивості», тапаю по «Надіслати», вибираю піктограму блютуса та комп'ютер зі списку. Попередньо створюю коннект між пристроями.

Якщо не надсилаєте листування поштою, відкриваєте локальне сховище у файловому менеджері ОС. Знаходьте папку Databases з WhatsApp, вибираєте файл із SMS msgstore.db.crypt і відправляєте його по Bluetooth. Чати відновлюють за допомогою ключа шифрування із системного архіву “Ватсапа” Files.

Збереження на комп'ютер

Не синхронізую бесіди у хмарі. Перед видаленням діалогу або переустановкою месенджера при зміні телефону тимчасово перекидаю дублікати з Databases на ПК. Переглядаю їх за допомогою стороннього софта шляхом введення ключа на запит.

Експорт чату при зміні телефону

Якщо мені потрібно зберегти листування для читання на іншому пристрої, запускаю мобільний месенджер та відкриваю параметри розмов.

Експорт чату Whatsapp - що це: як зберегти листування при зміні телефону, перенести дані на комп'ютер, завантажити повідомлення перед видаленням

Експорт чату при перенесенні на інший гаджет.

Тут можна настроїти експорт листування з контактами, групами зі списку у стартовому вікні. Відновлюються не лише текстові повідомлення, а й медіа – картинки, відео, аудіозаписи.

Інструкція:

 1. Клацніть по меню месенджера.
 2. Перейдіть до “Налаштування”, “Чати”, “Історію”, “Експорт”.
 3. Вкажіть контакт, з яким зберігаєте розмову. Масове копіювання не передбачено.
 4. Натисніть на «Додати файли».
 5. У вікні «Надіслати» вкажіть спосіб передачі (пошта, месенджери, хмарне сховище тощо).
 6. Позначте одержувача у полі «Кому» (електронна адреса, посилання на контакт).
 7. Надішліть документи.

Відіславши експортований діалог собі на пошту, завантажую файли по кнопці завантаження. Видаляю листа. Листування у форматі TXT відкриваю в текстовому редакторі. Медіа дивлюся за допомогою встановлених на ПК або смартфон додатків. Якщо зберігаєте діалоги при зміні смартфона, витріть старе листування, видаливши WhatsApp.

Якщо не відновлює листування на іншому месенджері, запустіть експорт чату WhatsApp, що це за функція, тепер зрозуміло. Враховуйте ліміти під час надсилання історії електронним листом. Максимальна кількість повідомлень у текстовому файлі – 40 000. Якщо додаєте медіа, зберігаєте не більше 10 000 SMS (залежно від розміру файлів).

Огляд

nBook
Додати коментар