Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Операційна система від компанії Microsoft має безліч інструментів для комфортної роботи. Один з них – це екранна клавіатура Windows 10. Зазвичай її використовують на сенсорних пристроях. Однак іноді можуть виникнути непередбачені ситуації і на ПК, наприклад, якщо звичайний фізичний девайс перестав працювати, і тоді віртуальна клавіатура стане єдиним виходом.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Варіанти використання функції

Віртуальна клавіатура Windows 10 може замінити фізичний варіант пристрою введення. Стандартні клавіші відображаються на екрані, а здійснити введення можна за допомогою натискання або іншим вказівним способом, наприклад тачпадом.

Якщо пристрій підтримує сенсорне введення, зазвичай він має вбудовану сенсорну клавіатуру. Вона з'явиться автоматично, коли користувач торкнеться поля вводу або іншого елемента, який вимагає введення символів.

Як запустити

Якщо потрібна терміново віртуальна клавіатура, як увімкнути на Віндовс 10? Це питання часто зустрічається серед щасливих власників сенсорних пристроїв. Проте запуск інструмента може вимагати і звичайному персональному комп'ютері.

Існує безліч способів включення електронного інструменту введення, далі розглянуті найбільш популярні з них.

Гарячі клавіші

Комбінація клавіш Win+Ctrl+O запустить віртуальний інструмент введення. При цьому варто враховувати, що ця можливість з'явилася лише в операційній системі Windows 10 та вище.

Якщо потрібно відключити екранну клавіатуру, можна скористатися цим же поєднанням кнопок.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Пошуковий рядок

Найпростішим способом виклику екранного помічника є запит через пошуковий рядок.

Достатньо ввести словосполучення «Екранна клавіатура», а потім вибрати першу програму.

Опція пошуку в Віндовсі 10 знаходиться праворуч від кнопки «Пуск».

Параметри

Викликати екранну клавіатуру вдасться навіть через параметри.

Роблять це так:

 1. Натиснути кнопку «Пуск».
 2. У лівій частині вікна знайти іконку шестерні або кнопку під назвою “Параметри”.
 3. Відкрити «Спеціальні можливості».
 4. У вкладці «Взаємодія» зліва буде пункт «Клавіатура», його слід активувати за допомогою лівої клавіші миші.
 5. Перевести повзунок “Використовувати екранну клавіатуру” в активне положення.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Панель управління

Менш популярний, але робочий спосіб викликати екранний помічник за допомогою панелі керування.

Як увімкнути віртуальну екранну клавіатуру на Віндовс 10 за допомогою панелі керування? Діяти треба так:

 1. Відкрийте меню «Пуск».
 2. Знайти папку “Службові – Windows 10” і вибрати “Панель керування”.
 3. Вибрати “Спеціальні можливості”.
 4. Знайти “Центр спеціальних можливостей”.
 5. У блоці “Спрощення роботи з комп'ютером” буде пункт “Увімкнути екранну клавіатуру”.

Залежно від вибраного типу перегляду параметрів на панелі керування, спосіб запуску може незначно відрізнятися. Якщо вибрано тип перегляду в дрібних або великих значках, то номер 3 можна пропустити.

Панель задач

Якщо часто доводиться вдаватися до використання програми, можна закріпити кнопку включення в системному треї.

Для цього необхідно клацнути правою кнопкою миші по панелі завдань, а потім вибрати “Показати кнопку сенсорної клавіатури”. Щоб увімкнути чи вимкнути інструмент, достатньо натиснути на відповідну іконку в треї.

Варто врахувати, що цей спосіб використовується в основному для лептопів, планшетів та інших пристроїв за допомогою сенсорного введення. Переміщувати клавіатуру не вдасться, вона завжди буде в нижній частині екрана.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Командний інтерпретатор “Виконати”

В операційній системі компанії Microsoft є командний інтерпретатор. Він використовується для швидкого виклику настройок системи набором відповідних команд. Так само можна вибрати віртуальну клавіатуру.

Як відкрити клавіатуру на екрані Windows 10 за допомогою командного інтерпретатора:

 1. Необхідно відкрити сам командний інтерпретатор за допомогою клавіш Win+R або натиснути на кнопку «Пуск» правою кнопкою миші, а потім вибрати «Виконати».
 2. У полі, що відкрилося, слід ввести «osk».
 3. Натиснути клавішу Enter або OK у вікні командного інтерпретатора.

Цей спосіб не підійде, якщо фізична клавіатура перебуває у несправному стані, оскільки він вимагає введення символів для запуску інструментів.

Екран блокування

Виклик віртуальної клавіатури на екрані може знадобитися, коли необхідно здійснити вхід та ввести пароль від пристрою, але фізичного варіанту під рукою немає або несправний.

Щоб відкрити екранний помічник, слід знайти кнопку «Спеціальні можливості» на екрані блокування, вона знаходиться праворуч між кнопками вимкнення та підключення до мережі інтернет. Потім потрібно вибрати пункт «Екранна клавіатура».

Щоб кнопки з'явилися, слід натиснути на будь-яку кнопку миші або клавіатури, оскільки за промовчанням Windows відображає лише час та інформацію про підключення до Інтернету.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Налаштування

У екранній клавіатурі на операційній системі Windows 10 та деяких інших версіях є додаткові налаштування. За допомогою їх можна настроїти інструмент для конкретного користувача, а також спростити введення тексту.

Щоб відкрити налаштування, слід вибрати кнопку «Параметри», коли віртуальний пристрій введення відкритий. Відкриється вікно зі списком параметрів.

 • Виводити звукове підтвердження – ця опція відтворює звук, коли користувач натискає клавішу.
 • Показувати клавіші для спрощення переміщення по екрану – відповідає за виділення клавіш під час введення тексту.
 • Увімкнути цифрову клавіатуру — за замовчуванням клавіатура вмикається без num-пада, якщо активувати цей параметр, то він відобразиться.

Це основні параметри, які можуть стати в нагоді для спрощення роботи з віртуальною клавіатурою. Однак є й інші, але менш популярні опції:

 • Можна вибрати один із способів введення – це може бути натискання на клавіші, а можливо наведення на неї. До останнього способу застосовна тривалість наведення, вона відповідає за кількість секунд, що знадобиться на введення.
 • Також програма може прогнозувати текст, який вводить користувач. Це схоже на Т9, який використовується на смартфонах. Щоб використати цю функцію, необхідно активувати її.

Функція прогнозування тексту працює, якщо встановлені відповідні мовні файли.

За замовчуванням підтримуватиметься лише Англійська мова, але якщо система була встановлена рідною мовою, то ймовірно вона теж працюватиме.

Слід зазначити, що налаштування необхідно зберегти, інакше вони не вплинуть на віртуальний пристрій введення. Зробити це можна кнопкою “ОК” у нижній частині вікна “Параметри”.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Як вимкнути екранну клавіатуру

Відключати екранний помічник не завжди є доцільним, оскільки він може знадобитися після вивчення матеріалу. У таких випадках варто скористатися кнопкою “Зникнення”, яка знаходиться біля кнопки “Параметри”. Це дозволить зробити віртуальну клавіатуру майже повністю прозорою, а будь-яка взаємодія зробить її видимою.

Для повного відключення можна скористатися будь-якою інструкцією із запуску, також можна закрити як звичайне вікно за допомогою натискання на червоний хрестик.

На більшості пристроїв із підтримкою сенсорного введення екранна клавіатура зникне автоматично, як тільки користувач почне взаємодіяти, наприклад, з UI елементами на сайті.

Виправлення неполадок із запуском екранної клавіатури

Часто можна зустріти користувачів, які скаржаться, що програма екранної клавіатури не працює або працює не коректно.

Найпоширеніші причини неполадок та їх вирішення:

 • Клавіші не клікабельні – варто спробувати скористатися засобом усунення несправностей, зазвичай це допомагає.
 • Програма не запускається — можлива причина пошкодження системних або службових файлів. Краще звернутися до людини, яка в цьому розуміється або повністю перевстановлена система.
 • Програма не працює після оновлення системи – користувачі скаржилися на несправність програми, коли система оновилася. На жаль, тут допоможе лише видалення останніх оновлень або очікування свіжіших, оскільки нові версії програмного забезпечення можуть містити навіть такі дурні недоробки.

Ще одна з найпопулярніших неполадок – це вимкнені служби, які відповідають за працездатність віртуального пристрою введення. Це може статися, наприклад, через наявність небажаного ПЗ на комп'ютері або неправильну оптимізацію.

Екранна клавіатура Windows 10 — увімкнення та вимкнення

Щоб перевірити та увімкнути службу, необхідно перейти до командного інтерпретатора, після чого ввести services.msc. Відкриється вікно з усіма службами, де потрібно знайти щось пов'язане із сенсорною клавіатурою або рукописним введенням. Оскільки в деяких операційних системах назва може бути різною і навіть бути англійською, вказати точно проблематично.

Універсальне рішення – створення нового та чистого профілю в системі. Це допоможе глянути на налаштування за замовчуванням, а потім перенести їх на вже існуючий профіль.

Екранна клавіатура або virtual keyboard – це корисний інструмент, який може стати в нагоді будь-якому користувачеві операційної системи Windows 10. Запустити і використовувати його просто, а інтерфейс нічим не відрізняється від фізичної альтернативи.

nBook
Додати коментар