Дивимося збережені паролі в iPhone, iMac та на iPad

Дивимося збережені паролі в iPhone, iMac та на iPad

Розповідаю як подивитися приховані паролі від сайтів та інших програм, при використанні стандартного браузера Safari в екосистемі Apple.

Настав час дізнатися, як подивитися збережені паролі в Apple iPhone, Apple Macbook і Apple Mac з iPad'ом. Інструкції прості та підготовлені спеціально для новачків або тих хто знав, але забув як дізнатися паролі пов'язані додатками або браузером.

Паролі, які можуть бути збережені на пристроях Apple, зберігають важливу інформацію і спрощують роботу з багатьма програмами. Для цих цілей Apple розробив спеціальний функціонал ” зв'язування ключів ” iCloud (з англ. Keychain ).

Компанія Apple останнім часом справила значний апгрейд програми Keychain і сьогодні, цей архів паролів можна поставити на один рівень із популярними менеджерами паролів.

Раніше до iOS 15 був лише один недолік – сховище паролі працювало з браузером Сафарі. Однак тепер, якщо ви користуєтеся сторонніми браузерами, наприклад Yandex, Google Chrome або іншим, можна ввімкнути автозаповнення паролів через налаштування.

Якщо ви знаєте, як подивитися збережені паролі на iPhone, Mac в інших браузерах або іншими способами – поділіться своїм досвідом в коментарях.

Keychain – поняття зв'язки ключів сховища

« Keychain » – що знаходиться в стані блокування та зашифрування архів логінів від облікових записів власника пристрою та паролів до них, до різних сайтів та серверів та додатків. У зв'язці Keychain знаходяться в безпеці різні види особистих даних, таких як код від картки або їх номери.

За фактом обслуговування служить менеджером, об'єднаний iOS і macOS. Величезний плюс сховища ключів – всі збережені (секретні дані), як звичайні документи та файли на сховищі, доступні на всіх синхронізованих пристроях Apple (спасибі екосистемі).

Раніше недоліком було те, що автозаповнення та збереження паролів працювало лише з браузером (Safari). Тобто використання зв'язки було неможливим на Yandex, Google, Chrome та інших браузерах. Проте, дякуємо компанії Apple за такі можливості синхронізації програм із автозаповненням паролів.

Суть роботи iCloud в тому, що особисті дані захищені наскрізним шифруванням спільно з ключем, який створюється, спираючись на інформацію, притаманну гаджету та унікальному коду безпеки. Таким чином, при спробі перегляду інформації запитується код, відомий тільки власнику. Такий захист сприяє надійному збереженню доступу до ключів і значить, збереження паролів, рахунків і логінів.

Також, змінити код безпеки в сервісі або техніці компанії виробника не вийде. При багаторазовому введенні невірних даних, так зване зв'язування ключів сховища Keychain автоматично переходить у режим блокування. Вирішити проблему вдасться лише безпосередньо зв'язавшись з технічною службою Apple і підтвердивши, що ваш пристрій.

Що стосується комп'ютера або ноутбука на MacOS, на ньому сервіс iCloud коди відображається як ” Зв'язування ключів “. Відкрити дані, що зберігаються там, можна і за допомогою пошукової системи Сафарі. На iOS та айпад спеціального доповнення не передбачено, потрібні дані збережені у розділі з налаштуваннями.

Як переглянути збережені паролі на Айфоні або Айпаді

Як уже з'ясували, важливі дані та iPhone та iPad знаходяться в Налаштуваннях. Щоб зрозуміти, як подивитися збережені паролі в iPhone або iPad нам потрібно:

Дивимося збережені паролі в iPhone, iMac та на iPad

 • Відкрити розділ Налаштування , далі « Паролі »;
 • Заходимо у вкладку « Паролі сайтів та ПЗ », та підтверджуємо особистий вхід через двофакторну автентифікацію;
 • Перед вами з'явиться інформація про всі сайти в алфавітному порядку, де збережені ваші паролі. Щоб отримати необхідні дані натискаємо на пункт списку, при цьому відкриється вся ключова інформація (паролі, логіни та адреси пошуку).

Ура! Ми розібралися з розташуванням збережених паролів від сайтів на iPhone та iPad. Для видалення пароля, потрібно натиснути ” Змінити ” вгорі праворуч. Також тут є інформація про інші соціальні мережі (використовуйте пошуковий рядок для швидкого пошуку потрібного сайту або програми). При використанні ідентичних кодів для різних програм, iCloud повідомить про це за допомогою попереджувального символу. Щоб вирішити проблему, потрібно редагувати комбінацію на веб-сайті.

Як увімкнути автозаповнення паролів на iPhone через Yandex або Google Chrome

Дивимося збережені паролі в iPhone, iMac та на iPad

Друзі, відмінні новини для всіх, хто звик користуватися стороннім програмним забезпеченням на відміну від стандартного браузера Safari, тепер iPhone потоваришував з ними і може керувати паролями так само.

Щоб увімкнути збереження паролів в інших браузерах на Apple iPhone, нам потрібно:

 1. Відкрити Установки.
 2. Натиснути на пункт “Паролі”.
 3. Пройти двоетапну автентифікацію чи перевірку через FaceID.
 4. Натиснути кнопку «Автозаповнення паролів».
 5. Поставити перемикач у режим «Увімкнено» та вибрати із встановлених програм, які можуть зберігати паролі в системі.
 6. Готово.

Друзі, мені вдалося підключити і Яндекс і Google браузер для автозаповнення паролів в iPhone, однак, коштує всього дві галочки, замість трьох: на «Зв'язування ключів» і на одному зі сторонніх додатків. Запитання, у вас також?

Як подивитися збережені паролі на Macbook або iMac

Зв'язування ключів на комп'ютерах та ноутбуках компанії Apple заховано від сторонніх осіб, оскільки програма здійснює свою роботу щодо збереження особистої інформації користувача.

Пошук потрібних зашифрованих паролів у iCloud на Макбуку або Маку не такий простий, як у випадку з Айфоном та Айпадом.

Щоб дізнатися, як подивитись збережений пароль на Мак або ноутбуці з MacOS нам потрібно:

 • Увімкнути програму « Зв'язки ключів » за допомогою Launchpad , далі, Spotlight або увімкніть пошук у Finder > Програми > Утиліти ;
 • На екрані з лівого боку натиснути на потрібне сховище (їх там кілька);
 • Праворуч виділити необхідний ключ;
 • З'явиться нове вікно, у якому активну опцію показу пароля;
 • Вона відобразиться після написання коду на порожньому осередку.

За бажанням ще більш надійного зберігання важливої інформації існують « Секретні нотатки », розташовані під пунктом Категорія (скрін вище). Тут зручно зберігати пін-код особистих карт, номери та паролі до гаманців, ключі, записи та інші конфіденційні нотатки.

«Зв'язування ключів» у Safari

Щоб зайвий раз не завантажувати програму, можна здійснити перегляд потрібних кодів у браузері Safari на Mac. Для цього необхідно виконати такі кроки:

 • Відкрити Сафарі і перейти в його Налаштування ;
 • Знайти та вибрати « Паролі » та пройти підтвердження особи;
 • На екрані з'являться всі сайти у вигляді списку, на яких використовувалися ключі (при натисканні на бажаний рядок з'явиться вся потрібна інформація).

За наявності кольорового знака оклику біля даних облікового запису, необхідно змінити пароль на більш складний . Це важливо, тому що вже наявний легко розшифровується або вже є у вашій базі, і система про це повідомляє.

Вивчення інформації при вході в систему, на видному місці також з'явиться сигнальне повідомлення про знайдені збіги в зашифрованих ключах облікових записів.

Важлива інформація: намагайтеся використовувати складні та різноманітні комбінації символів, цифр та спеціальних знаків у паролях на сторонніх сайтах. Не використовуйте той самий пароль на декількох сайтах. При можливості регулярно оновлюйте паролі для збереження вашої персональної інформації.

Підведемо підсумки

Отже, тепер стало зрозуміло, що « Зв'язування ключів » iCloud не найгірша копія або навіть заміна подібних програм сторонніх виробників. До того ж сервіс пропонує ускладнені варіанти ключів безпеки і спрощує, таким чином, роботу з ним.

Звичайно, прив'язка до однієї пошукової системи та відсутність можливості зберігання нотаток на операційних системах смартфона ускладнює роботу. Але ці недоліки не є критичними.

nBook
Додати коментар