Двокрокова перевірка Whatsapp що це

Хоча ця корисна функція з’явилася в месенджері ще в 2017 р., не всі користувачі чули про двокрокову перевірку WhatsApp – що це, для чого вона потрібна і як їй користуватися. Тим часом двофакторна ідентифікація дозволяє запобігти прив’язку профілю до чужого пристрою без згоди власника.

Функція двокрокової перевірки

Захист особистих даних від стороннього вторгнення – це проблема, яка сьогодні стосується всіх користувачів Інтернету. Програма “Ватсап” піклується про збереження конфіденційності даних. Для цього було розроблено можливість підключити двофакторну ідентифікацію власника профілю.

Як працює

Суть перевірки полягає у застосуванні для ідентифікації користувача не тільки звичного зв’язування «логін+пароль» або «логін+одноразовий код із СМС», а й підключення додаткового рівня захисту.

За замовчуванням для входу в обліковий запис нового пристрою потрібно лише ввести комбінацію з 6 цифр, надіслану на вказаний при реєстрації номер.

Якщо підключити додатковий захист, то потрібно буде вказати ще й встановлений ПІН-код. Це дозволить системі перевірити, що до облікового запису входить його власник.

Двокрокова перевірка Whatsapp що це: опис, управління функціоналом, інструкція для різних пристроїв

Двокрокова перевірка для підвищення безпеки.

Плюси і мінуси

Двофакторна перевірка не може гарантувати повний захист облікового запису від злому, але набагато знижує ризики. Основна перевага: зловмисникам потрібно буде подолати послідовно 2 бар’єри.

І навіть якщо вони отримають доступ до профілю, їм знадобиться зламати додатковий код, встановлений користувачем. Це навіть надійніше, ніж одноразове відправлення шифру-комбінації на прив’язаний номер, тому що в цьому випадку повідомлення може бути перехоплено.

Навіть якщо зловмисник отримає доступ до сім-картки, на яку зареєстрований обліковий запис WhatsApp (наприклад, створивши її клон), він не зможе прив’язати програму до свого пристрою, якщо не введе ПІН-код.

Проте з перевагами двокрокового захисту пов’язані і недоліки підключення функції. Так, якщо користувач сам забуде шифр, йому буде складно відновити доступ до облікового запису, особливо якщо він не вказав додатково номер електронної пошти.

Як включити та відключити двофакторну автентифікацію

Підключити додаткову перевірку месенджера нескладно. Так як інтерфейс програми майже не відрізняється на пристроях з ОС iOS та Android, то й алгоритм дій буде схожим.

На iPhone

Насамперед потрібно запустити «Ватсап» на смартфоні.

Після цього діють так:

  1. Заходять до розділу «Налаштування».
  2. Вибирають пункт “Обліковий запис”.
  3. Переходять до опції «Двокрокова перевірка» та натискають «Увімкнути».
  4. Вигадують шестизначну комбінацію цифр, вводять її у запропоноване поле. Підтверджують дію, повторно набравши той самий шифр.
  5. Додають адресу електронної пошти – якщо код буде забутий, система відправить на нього повідомлення для скидання.
  6. Підтверджують email.

Вимкнути опцію можна аналогічним способом. Крім того, в налаштуваннях змінити комбінацію цифр для введення.

Двокрокова перевірка Whatsapp що це: опис, управління функціоналом, інструкція для різних пристроїв

Після підключення перевірки вводимо код.

На Android

На смартфонах з ОС «Андроїд» дії щодо підключення, відключення та заміни даних при двофакторній ідентифікації аналогічні тим, що застосовують на iPhone. Єдина різниця: у меню «Налаштування» установки безпеки знаходяться в розділі «Акаунт».

Двокрокова перевірка Whatsapp що це: опис, управління функціоналом, інструкція для різних пристроїв

Активація на Android.

Вхід у WhatsApp без коду перевірки

Якщо встановлено двокрокова аутоідентифікація, на новому пристрої не вийде у програму, якщо не ввести код. Єдиний вихід – не користуватися програмою 7 днів. Після цього установки двофакторної перевірки будуть скинуті, як і всі повідомлення, доставлені за цей період.

Що робити, якщо забув пароль

Якщо власник облікового запису довго користується одним пристроєм і йому не потрібно підтверджувати вхід до месенджера кодом, він може його не пам’ятати. У цьому випадку можна відновити ПІН-код через електронну пошту, вказану під час налаштування функції. При запиті цифрового пароля натискають пункт «Забув PIN». Після цього на email прийде лист з покроковою інструкцією з вимкнення.

Огляд

nBook
Додати коментар