Databases WhatsApp що це і чи можна видалити

При очищенні пам’яті смартфона у користувачів часто постають питання, що стосуються папки Databases WhatsApp: що це, чи можна видалити її, чи буде після цього працювати месенджер і т. д. Цей розділ займає багато місця і з часом тільки розширюється, тому я раджу не ігнорувати його.

Він може спровокувати появу лагів та фризів. Однак чистити папку потрібно з обережністю, особливо якщо ви ведете ділові листування через WhatsApp, тому що ви ризикуєте втратити частину даних через месенджер файлів.

Databases WhatsApp – що це за папка

Розділ Databases WhatsApp створюється системою автоматично під час встановлення програми. Папка не є вірусною та не свідчить про зараження смартфона.

Вона призначена для зберігання медіафайлів, які передають інші користувачі, а також архівних копій чатів. Розділ використовується для відтворення історії листування, у т. ч. під час перенесення програми на інший пристрій.

Залежно від налаштувань месенджера, файли автоматично видаляються з папки після вказаного користувачем терміну або залишаються в ній назавжди. Перший варіант краще, тому що він передбачає очищення пам’яті смартфона.

Які дані зберігаються в папці та як ними користуватися

У папці Databases WhatsApp зберігаються такі файли:

 • копії картинок, аудіозаписів, фрагментів відео;
 • історія повідомлень;
 • електронні документи;
 • голосові повідомлення;
 • інструкції по роботі із вбудованими алгоритмами тощо.

Дані мають формат crypt14. Відкрити такі файли вбудованими засобами ОС смартфона не можна, знадобиться додаткове встановлення WhatsApp Viewer.

За необхідності можна використовувати файли з папки Databases для відновлення історії повідомлень. Для цього перейменуйте найсвіжішу архівну версію на msgstore.db.crypt14, потім видаліть та повторно встановіть програму. При запуску програма автоматично запропонує вам варіанти відновлення історії листування.

Якщо потрібно відновити листування на іншому пристрої, можна просто скопіювати вміст папки Databases у відповідний розділ на новому смартфоні.

Для цього передайте дані будь-яким доступним способом: через Bluetooth, електронну пошту, месенджери тощо. Раджу уникати використання відкритих файлообмінників. Через них зловмисники можуть отримати доступ до ваших архівів.

Поради, як знайти Databases WhatsApp у телефоні

Щоб знайти Databases WhatsApp, зробіть таке:

 1. Відкрийте файловий менеджер. У більшості смартфонів він називається “Провідником”. Якщо на вашому телефоні немає такої програми, встановіть її через маркет програм. До популярних файлових менеджерів для смартфонів відносять Total Commander, File Expert, ASTRO і т.д.
 2. Виберіть розділ, на який ви встановлювали WhatsApp. Найчастіше система автоматично записує всі програми на один носій: внутрішній чи зовнішній. Вибір залежить від установок. Наприклад, у смартфонах Meizu всі програми за замовчуванням записуються у локальне сховище.
 3. Знайдіть папку WhatsApp у кореневому каталозі. У ній розташований розділ Databases.

У разі труднощів ви можете скористатися вбудованою у файловий менеджер функцією пошуку. Знайдіть її у меню. Найчастіше для активації опції достатньо натиснути на піктограму у вигляді лупи. Введіть у пошуковий рядок слово databases. У вікні з’явиться список знайдених папок із адресою розташування.

Databases WhatsApp що це і чи можна видалити: місцезнаходження папки в телефоні, її видалення та можливість відновлення

Папка Databases WhatsApp містить усю історію.

Чи можливо видалити папку, і чи варто це робити

Видалення Databases може спричинити зникнення історії чатів, тому чистити розділ потрібно з обережністю. Якщо у вас активована функція резервного копіювання, можна не перейматися. Інакше після чищення не можна встановлювати заново WhatsApp протягом доби.

Щоб перевірити, чи увімкнено резервне копіювання, зробіть таке:

 1. Зайдіть у WhatsApp.
 2. Відкрийте меню, клацнувши по іконці у вигляді 3 точок.
 3. У меню, що випадає, виберіть пункт «Налаштування».
 4. Натисніть кнопку «Чати».
 5. Прокрутіть повзунок униз. Клацніть по рядку «Резервна копія чатів».
 6. Переконайтеся, що Google Диск підключено до месенджера.

Databases WhatsApp що це і чи можна видалити: місцезнаходження папки в телефоні, її видалення та можливість відновлення

Резервне копіювання чатів на Google Диск.

Якщо файли зберігаються лише локально, доступ до історії повідомлень може бути втрачений, якщо їх видалити. Перед чищенням пам’яті я рекомендую підключити Google Диск і провести позачергове резервне копіювання через однойменну кнопку.

Відповідь на питання, чи варто видаляти файли, залежить від обставин. Якщо у вас багато пам’яті, а розділ займає мало місця, ви можете знехтувати цією процедурою.

При нестачі місця на носіях, активному використанні месенджера та швидкому збільшенні обсягу папки бажано періодично видаляти файли. Це допоможе звільнити до 150 Мб простору та прискорити роботу смартфона.

При відповіді на питання про те, чи папка Databases WhatsApp безпечна, що це і чи можна видаляти її, важливо уточнити, що цей розділ необхідний для коректної роботи месенджера.

З цієї причини не стирайте її з пам’яті повністю, очищайте лише вміст. Якщо ви не підключили Google Диск, краще залишати 2-3 свіжі архівні версії.

Способи відновлення

Найзручніший спосіб відновлення даних – через резервну копію. Її можна завантажити з Google Диска або будь-якого іншого сховища, на яке ви передали файли. У першому випадку можна просто перевстановити програму та підключити відновлення історії.

Якщо ви не зробили резервну копію, доведеться скористатися стороннім програмним забезпеченням для відновлення файлів. З цим завданням може впоратися, наприклад, Hitman Partition Recovery, однак отримати позитивний результат вдається не завжди, тому наскільки можна краще заздалегідь підстрахуватися і створити архів.

Огляд

nBook
Додати коментар